• <

Wynik wyszukiwania - "transport oceaniczny" - Wiadomości

Hapag-Lloyd i IKEA współpracują na rzecz czystszej żeglugi

Hapag-Lloyd nawiązał współpracę z IKEA Supply Chain Operations w celu dekarbonizacji przesyłek kontenerowych z Azji, co stanowi ważny krok w kierunku bardziej zrównoważonego przemysłu morskiego.
08.05.2024

Sztorm w kontenerowych frachtach w 2024. Operatorzy liniowi będą ratować bilanse kosztem klientów

Armatorzy i operatorzy flot kontenerowych nie odpuszczą w 2024 r. Linie żeglugowe planują podwyżki stawek frachtowych. W efekcie w 2024 r. łańcuchy dostaw na całym świecie mogą być poważnie zagrożone przewidują analitycy Xeneta z Oslo.
25.10.2023

Nowa oceaniczna linia drobnicowa DB Schenker z Bangladeszu do Polski wsparciem dla branży fashion

Nowe połączenie drobnicowe z portu Chittagong do Gdańska ma być odpowiedzią na potrzeby klientów głównie z szeroko pojętej branży fashion którzy importują towary z krajów takich jak Bangladesz, Indie czy Pakistan. Wiąże się to z rozwojem sieci połączeń oceanicznych z państwami Dalekiego Wschodu. Ma też zapewnić także redukcję emisji CO2 dzięki biopaliwom używanym przez poruszające się na tej trasie statki.
10.03.2023

Statki-widmo na morzach. Czy puste rejsy to znak naszych czasów?

Puste rejsy zmniejszają zdolność przewozową, aby zrównoważyć spadające wolumeny po globalnych kongestiach portowych i spowolnić spadek stawek frachtowych. Okazja się nadarzyła, ponieważ w Chinach trwa obecnie Złoty Tydzień, hamując zapotrzebowanie na transport morski.
05.10.2022

Opóźnienia w dostawach z Azji uderzają w firmy i konsumentów. Importerzy szukają nowych możliwości transportu

Globalne łańcuchy dostaw nadal są zakłócane przez lokalne ogniska COVID-19, a sytuację dodatkowo pogorszył wybuch wojny w Ukrainie. W efekcie średnie opóźnienie statków na całym świecie wciąż wynosi około tygodnia, a problemy dotkliwie odczuwają zwłaszcza małe i średnie firmy oraz przedsiębiorstwa pracujące w modelu just in time, które utrzymują minimalny poziom zapasów magazynowych. – Dzisiaj nikt nie jest w stanie zagwarantować im płynności dostaw – mówi Piotr Kozłowski z DB Schenker. Sytuacja transportowa uderza też w konsumen
29.06.2022

FourKites kładzie nacisk na znaczący rozwój międzynarodowej widoczności transportu oceanicznego

Wiodąca na świecie platforma zapewniająca widoczność łańcucha notuje znaczne tempo wzrostu widoczności transportu oceanicznego i zatrudnia Philippe’a Sallesa, doświadczonego specjalistę w branży, który będzie nadzorować realizację bieżącej strategii agresywnego wzrostu.
23.05.2022

Zeroemisjyne kontenerowce Maersk dekarbonizują łańcuchy dostaw światowych gigantów

Żeglugowy gigant Maersk złożył zamówienie na osiem dużych kontenerowców, które mogą być napędzane neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla metanolem, jak również tradycyjnym paliwem. Zastąpią one starsze statki i oczekuje się, że przyniosą redukcję emisji dwutlenku węgla rzędu miliona ton rocznie.
02.09.2021

Co ma wisieć, nie utonie. Koronawirus sposobem na chiński sukces

Początkowo przewidywano, że pandemia koronawirusa sparaliżuje gospodarkę morską Chin, będącą motorem światowego handlu. 20 miesięcy i 4 milionów zgonów później, widzimy, że przewidywania okazały się błędne, a pandemia przyniosła odwrotny skutek.
02.08.2021

Maersk z rekordowymi zyskami dzięki wysokim stawkom frachtu

Duński koncern żeglugowy, A.P. Moller – Maersk, zanotował świetny wynik finansowy w 1 kwartale 2021 roku. W tym okresie firma zanotował zysk EBITDA w wysokości 4 mld dolarów, o 2,5 mld dolarów więcej niż rok temu. Przychody natomiast wzrosły o 30 proc., do 12,4 mld dolarów.
06.05.2021

Pomóżmy oceanom

8 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Oceanów. Dlaczego to tak ważne dla DB Schenker? Operator logistyczny jest jedną z największych na naszym globie firm świadczących transport oceaniczny – czuje się więc odpowiedzialny za ochronę oceanów i jego zasobów.
08.06.2018

Maersk modyfikuje sieć połączeń między Azją a Europą

Jak poinformował na oficjalnej stronie Maersk Line, nastąpią zmiany w serwisach łączących Azję i Europę. Wraz z nowym połączeniem, Maersk deklaruje poprawę terminowości dostaw przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnego zasięgu i czasu transportu. Zmiany wejdą w życie juz na początku maja.
20.03.2018

Dalszy ciąg spadków frachtu oceanicznego

Na żeglugowych liniach morskich Daleki Wschód - porty Morza Północnego (i DCT Gdańsk) miniony tydzień zakończył się znów spadkiem frachtu przewozu towarów w kontenerach.
03.03.2015

Prognozy przewozów kontenerowych do Europy w 2015 r.

Przewozy na głównych liniach pomiędzy portami Dalekiego Wschodu a Europą wzrosną w 2015 roku do 15,6 mln TEU (kontenerów 20. stopowych), tj. o 7 procent w porównaniu z 2014 r., prognozuje angielska firma konsultingowa Clarkson Research\'s.
08.12.2014

Nadal tanieje przewóz oceaniczny z Azji do Europy

Choć logistyka w większości krajów na świecie weszła w okres szczytu przewozów przed świętami Bożego Narodzenia, transport oceaniczny nie korzysta na tym w pełni.
18.11.2014

Przełamanie spadku opłat za transport oceaniczny

Miniony tydzień przyniósł przełamanie w cenach stawek opłat za przewozy towarów w kontenerach w umowach spotowych.
27.10.2014

Będzie monitoring usług oceanicznych przewozów kontenerowych?

Europejska Rada Spedytorów (ESC) zwróciła się z zapytaniem do władz UE i USA, czy mogły by ustanowić monitoring rynku kontenerowego, po powstaniu czterech dużych sojuszy spółek żeglugowych.
16.09.2014

Prezes Maersk Line w Polsce: zakładamy wzrost przeładunków w Gdańsku

Nasze stałe połączenie oceaniczne Azja - Europa jest potrzebne, służy nie tylko obsłudze polskiego handlu zagranicznego, ale i innych krajów nadbałtyckich, a prognozy rozwoju przewozów na tej linii są obiecujące. Bardzo dużo zależy jednak od dobrego połączenia portu z lądem, bo rozszerza to możliwości operacyjne, nasze i terminala - mówi Ingrid Uppelschoten-Snelderwaard, prezes Maersk Line w Polsce.
15.09.2014

Czy superkontenerowce zdominują transport oceaniczny?

W tym roku liczba superkontenerowców, czyli statków o dużej pojemności (Ultra Large Container Vessel, skrót ang.: ULCV) wzrośnie prawdopodobnie o 31 proc., a w przyszłym o dalsze 30 proc.
03.03.2014

Kryzys w transporcie morskim zmienił modele spedycji

Stawki frachtu morskiego na szlaku Daleki Wschód-Europa powinny ustabilizować się w pierwszym i drugim kwartale 2011 roku na obecnym poziomie. Tak samo stały poziom winny mieć stawki na trasie Europa-Ameryka - ocenia Piotr Kozłowski, dyrektor Frachtu Oceanicznego i Lotniczego w Schenker Sp. z o.o.
22.12.2010

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.