• <

Wynik wyszukiwania - "tepco" - Wiadomości

Rishi Sunak podkreśla, że Wielka Brytania będzie zwalczać przestępców przewożących imigrantów

Konieczne jest bezwzględne zwalczanie gangów organizujących przewóz nielegalnych imigrantów - powiedział we wtorek w Warszawie premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak, komentując tragiczny wypadek na kanale La Manche, w którym zginęło co najmniej pięć osób.
24.04.2024

Zakończył się pierwszy etap uwalniania do morza radioaktywnej wody z elektrowni w Fukushimie

W poniedziałek zakończył się pierwszy etap uwalniania do morza oczyszczonej radioaktywnej wody z elektrowni atomowej w Fukushimie; zgodnie z planem spuszczono 7,8 tys. ton uzdatnionej wody – podała japońska stacja NHK, cytując operatora elektrowni.
11.09.2023

Chiny krytykują zrzut wody z Fukushimy, ale nie chcą kontrolować

Chiny odrzuciły propozycję Japonii uczestnictwa w grupie analizującej wyniki monitorowania wody, uwalnianej z uszkodzonej elektrowni jądrowej w Fukushimie – poinformowała we wtorek agencja Kyodo. Chiny stanowczo sprzeciwiają się działaniom Tokio, twierdząc nieustannie, że woda jest skażona, jednocześnie nie podejmują dialogu naukowego z udziałem ekspertów w tej sprawie.
05.09.2023

Szef MAEA: pierwsze zrzuty wody z elektrowni jądrowej w Fukushimie nie są groźne dla ludności

Pierwsze zrzuty wody z uszkodzonej w wyniku trzęsienia ziemi i tsunami w 2011 roku elektrowni jądrowej w Fukushimie są zgodne z prognozami i nie powodują skutków radiologicznych dla ludności - oświadczył we wtorek dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) Rafael Grossi.
29.08.2023

Zjedli owoce morza, by pokazać, że nie ma zagrożenia z Fukushimy

Prezydent Korei Południowej Jun Suk Jeol i premier Han Duk Su podczas wspólnego cotygodniowego obiadu w poniedziałek zjedli owoce morza - przekazało biuro prezydenta. To część kampanii, która ma pokazać, że po tym, gdy Japonia rozpoczęła uwalnianie wody z uszkodzonej elektrowni atomowej Fukushima, jedzenie owoców morza i ryb jest wciąż bezpieczne.
29.08.2023

Premier Japonii apeluje do Chin o zniesienie embargo na owoce morza, w tle elektrownia w Fukushimie

W reakcji na rozpoczęcie w czwartek uwalniania wody z uszkodzonej japońskiej elektrowni atomowej Fukushima Chiny natychmiast wprowadziły całkowity zakaz importu owoców morza i produktów pochodzenia morskiego. Japoński premier Fumio Kishida zaapelował do Chin o zniesienie zakazu i przystąpienie do naukowej debaty. Analiza pierwszych próbek spuszczonej wody wykazała w piątek, że stężenie trytu mieści się w bezpiecznych granicach.
25.08.2023

Japońskie firmy dołączają do demonstracyjnego projektu morskiej farmy wiatrowej Floating Axis [WIDEO]

J-POWER, Tokyo Electric Power Company Holdings (TEPCO), Chubu Electric Power, Kawasaki Kisen Kaisha (K Line) i Albatross Technology (Albatross) zawarły umowę o współpracy w zakresie badań nad projektem demonstracyjnym nowej generacji pływającej morskiej farmy wiatrowej u wybrzeży Japonii.
08.06.2023

Spektakularna akcja z udziałem MOSG. Przechwycono 17 ton nielegalnego tytoniu

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej i Pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej przechwycili w Gdyni ponad 17 ton suszu tytoniowego o wartości blisko 13 milionów złotych.
26.05.2023

Porty są skorumpowane i infiltrowane przez przestępców? Tak twierdzi Europol

Agencja Unii Europejskiej ds. Współpracy Organów Ścigania (Europol) odpowiedzialna za zapobieganie i zwalczanie przestępczości międzynarodowej i zorganizowanej, opublikowała swój pierwszy raport na temat tego, jak przestępczość zorganizowana przenika do portów na Starym Kontynencie. Przedstawiając swoje ustalenia w 24-stronicowym sprawozdaniu, Europol przekazał, że jego zdaniem sieci przestępcze stale rozwijają swoje techniki, ponieważ coraz częściej dążą do infiltracji i kontroli głównych punktów logistycznych w branży morskiej.
10.04.2023

Właściciel Fukushimy wybuduje pływające farmy wiatrowe w Szkocji

Japoński koncern Energetyczny TEPCO wraz z norweska spółką energetyczną Vargronn wygrały przetarg na rozwój dwóch projektów energetyki odnawialnej u brzegów Szkocji. Pływające farmy wiatrowe mają tam stanąć do 2030 roku. Dwa szkockie projekty: Green Volt i Cenos, zostaną opracowane przez brytyjską jednostkę japońskiej spółki TEPCO: Flotation Energy i Vargronn.
27.03.2023

Opatentowana innowacja zmieni na zawsze floating offshore!

Innowacyjna konstrukcja norweskiego start-upu World Wide Wind, w której dwa "przeciwbieżne" wirniki umieszczone są na smukłej konstrukcji wieży-dźwigara, ma sprawić, że koszt energii w tej technologii spadnie poniżej 50 USD/MWh, pisze Darius Snieckus na łamach portalu rechargenews.com.
04.09.2022

Japonia. MAEA zaczęła ocenę bezpieczeństwa planu uwolnienia do morza skażonej wody z Fukushimy

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) rozpoczęła w poniedziałek ocenę bezpieczeństwa przygotowanego przez rząd Japonii planu uwolnienia ponad miliona ton skażonej radioaktywnymi substancjami wody ze zniszczonej elektrowni jądrowej w Fukushimie.
14.02.2022

RWE chce zrewolucjonizować rynek pływających farm wiatrowych

RWE wraz z partnerami Shell, TEPCO Renewables i Stiesdal testuje pierwszy na świecie w pełni wyprodukowany pływający fundament - TetraSpar. To innowacyjne rozwiązanie ma pozwolić na przyspieszenie procesu produkcji, montażu i instalacji, a także obniżyć koszty materiałów, czym ma utorować rozwój pływających morskich farm wiatrowych na skalę komercyjną.
04.12.2021

Skażona woda z Fukushimy popłynie do morza przez tunel

W związku z obawami rybaków operator zniszczonej elektrowni jądrowej w Fukushimie zamierza wybudować kilometrowy tunel, by spuścić radioaktywną wodę głębiej do oceanu. Japoński rząd będzie natomiast interwencyjnie skupował od rybaków owoce morza – podały media.
25.08.2021

Polskie farmy wiatrowe na celu Japończyków. Możliwa współpraca firm z Polski i Japonii

Polscy i japońscy eksperci, przedstawiciele administracji oraz biznesu i uczelni mieli okazję wymienić się wiedzą na temat rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce i Japonii. W seminarium zorganizowanym przez Ambasadę RP i Biuro Handlowe PAIH w Tokio uczestniczyło kilkadziesiąt osób.
14.06.2021

Ekspert: skażona woda z Fukushimy nie zagrozi Polsce ani Europie

Uwolnienie do morza radioaktywnej wody ze zniszczonej elektrowni jądrowej w Fukushimie nie spowoduje zagrożenia dla Polski i Europy – uspokaja dr inż. Piotr Szajerski z Międzyresortowego Instytutu Techniki Radiacyjnej Politechniki Łódzkiej. Plan spuszczenia do oceanu ponad miliona ton skażonej wody został już zatwierdzony przez japoński rząd.
28.04.2021

Belgia: 17 ton kokainy przejętych w "największej operacji policyjnej" w historii. Port w Antwerpii był wykorzystywany przez przestępców.

W wyniku trwającej dwa lata operacji przeciwko gangom handlarzy narkotyków belgijska policja przejęła 17 ton kokainy i aresztowała 48 osób - poinformował we wtorek na konferencji prasowej prokurator Frederic Van Leeuw. Kluczem do sukcesu było złamanie aplikacji szyfrującej połączenia telefoniczne Sky ECC, uważanej dotychczas za jedną z najlepszych na świecie.
09.03.2021

Japonia ma problem ze skażoną wodą z elektrowni w Fukushimie

Z niedziałającej już elektrowni jądrowej Fukushima wciąż usuwane są skutki zniszczeń spowodowanych uderzeniem tsunami wywołanym silnym trzęsieniem ziemi 11 marca 2011 roku. Największym wyzwaniem jest utylizacja i bezpieczne składowanie radioaktywnej wody
28.01.2020

PwC: Polskie firmy obawiają się ataków cyberprzestępców i kryzysów finansowych

Polskie firmy obawiają się przede wszystkim ataków cyberprzestępców i kryzysów finansowych - wynika z badania PwC „Global Crisis Survey 2019”. Z badania wynika, że dwie trzecie przedsiębiorców zmagało się w ostatnich pięciu latach z co najmniej jednym kryzysem.
25.09.2019

TEPCO i Orsted rozpoczęły współpracę nad projektami wiatrowymi offshore

Japoński Tokyo Electric Power Company Holdings (TEPCO) i duński Orsted podpisały list intencyjny w sprawie wspólnej pracy nad projektami dotyczącymi energii wiatrowej offshore.
11.03.2019

Uwaga: Dłuższe terminy przedawnienia i surowsze kary dla przestępców skarbowych – projekt nowelizacji kks

Dnia 10 stycznia 2019 roku na stronie Rządowego Centrum Legislacji pojawił się projekt nowelizacji Kodeksu Karnego Skarbowego. Wprowadzenie zmian ww. ustawie ma na celu podniesienie poziomu efektywności poboru podatków. Zgodnie z przedstawionym projektem wprowadzone mają zostać bardziej restrykcyjne przepisy karno-skarbowe. Projekt nowelizacji przewiduje m.in. podwyższenie kar za przestępstwa i wykroczenia skarbowe. W projekcie ustawy wskazano, iż przewiduje się wejście w życie projektu po upływie 1 miesiąca od dnia opublikowani
11.02.2019

TEPCO i Orsted będą wspólnie pracowali nad projektami wiatrowymi offshore

Japoński Tokyo Electric Power Company Holdings (TEPCO) i duński Orsted podpisały list intencyjny w sprawie wspólnej pracy nad projektami dotyczącymi energii wiatrowej offshore.
22.01.2019

Dania: Parlament za umieszczeniem zagranicznych przestępców na małej wyspie

Duński parlament zatwierdził w ramach przyjętego w czwartek budżetu na 2019 rok środki na realizację planu zbudowania na niewielkiej wysepce Lindholm ośrodka dla imigrantów, którzy popełnili przestępstwa.
20.12.2018

Spotkanie Zastępców Pełnomocników Granicznych

Zastępcy Pełnomocników Granicznych Rzeczypospolitej Polskiej Odcinka Bałtyckiego i Federacji Rosyjskiej Odcinka Kaliningradzkiego spotkali się 14 sierpnia w Mamonowie (Federacja Rosyjska). Polskiej delegacji przewodniczył Zastępca Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej kmdr SG Wojciech Heninborch.
16.08.2018

Kuczyński: Morawiecki szybko znajdzie następców w resortach finansów i rozwoju

Jestem głęboko przekonany, że premier Mateusz Morawiecki szybko znajdzie swoich następców w resortach rozwoju i finansów. Ma z kogo wybierać - powiedział w rozmowie z PAP główny analityk Xelion Piotr Kuczyński.
12.12.2017

Śmierć przedsiębiorcy, a „kontynuacja” jego działalności gospodarczej przez następców prawnych

Niniejszy artykuł ma na celu zasygnalizowanie pewnych najczęściej pojawiających się w praktyce obrotu prawnego problemów, w sytuacji śmierci przedsiębiorcy prowadzącego indywidualną działalność gospodarczą.
06.05.2015

Amerykańscy marynarze pozwali operatora Fukushimy

Ośmiu amerykańskich marynarzy pozwało do sądu spółkę TEPCO, operatora japońskiej elektrowni atomowej w Fukushimie. Uważają oni ze w wyniku błędów zarządu TEPCO zostali narażeni na poważne niebezpieczeństwo.
31.12.2012

Dziękujemy za wysłane grafiki.