• <

Wynik wyszukiwania - "szkolenie marynarzy" - Wiadomości

Ukraińskie siły obronne zniszczyły rosyjską łódź motorową

Ukraińskie siły obronne w wyniku operacji pododdziału GRU MO Ukrainy "Grupa 13" za pomocą uderzeniowego morskiego drona Magura V5 zniszczyły rosyjską łódź motorową.
06.05.2024

Zatopienie Siergieja Kotowa przelało czarę goryczy? Rosja szuka sposobu na uniknięcie utraty kolejnych okrętów

Po utracie patrolowca Siergiej Kotow, który był 15. utraconym okrętem na Morzu Czarnym, Rosja szuka rozwiązania, które pozwoli uniknąć dalszych strat. Z tego powodu Flota Czarnomorska od kilku dni nie prowadzi typowych działań operacyjnych, jak patrole okrętów rakietowych. Dla Ukrainy to sukces strategiczny i propagandowy, choć nie oznacza końca zagrożeń.
19.03.2024

Morskie siły USA, Wielkiej Brytanii i Francji notują dziesiątki kolejnych zestrzeleń dronów Huti

Nawet 28 bezzałogowych statków powietrznych miały zestrzelić amerykańskie, brytyjskie i francuskie siły morskie działające na Morzu Czerwonym. W ostatnim czasie jemeńscy bojownicy, którzy od listopada ub. r. prowadzą działania przeciwko żegludze w rejonie, dokonują zwielokrotnionych ataków z użyciem rakiet i dronów. Choć zdecydowana większość z nich kończy się niepowodzeniem, w ostatnim czasie udało im się pierwszy raz skutecznie zniszczyć dwa statki.
10.03.2024

Okręty podwodne jako zadośćuczynienie Niemiec za II wojnę światową - pomysł genialny czy nierealny? (opinia)

Ogłoszone w ubiegłym roku prace w związku z pozyskaniem okrętu podwodnego w ramach programu „Orka” wywołują zarówno kontrowersje, jak i obawy. Aktualnie trwają wstępne konsultacje rynkowe, a są też nadzieje, że jeszcze w tym roku zostanie otwarty przetarg. W związku z potrzebą utrzymania zdolności podwodnych w prasie i mediach społecznościowych pojawiły się pomysły, by Polska otrzymała okręty w ramach... zadośćuczynienia za II wojnę światową od Niemiec.
15.02.2024

Położenie stępki pod ORP Jaskółka. Kolejny etap budowy niszczyciela min w Remontowa Shipbuilding S.A.

W gdańskiej stoczni odbyło się uroczyste położenie stępki pod nowoczesny niszczyciel min proj. 258, przyszłego ORP Jaskółka (604). To już czwarty okręt tej serii powstający na jej terenie i jednocześnie pierwszy z drugiego zamówienia na trzy jednostki, który ogłoszono w ubiegłym roku. Wydarzenie wpisuje się w ciąg inwestycji pod kątem rozwoju polskiej Marynarki Wojennej.
25.07.2023

Ukraina otrzyma brytyjskie okręty przeciwminowe, trwa szkolenie marynarzy

Wielka Brytania przekaże wkrótce Ukrainie okręty przeciwminowe; duża grupa marynarzy ukraińskich przechodzi teraz w Wielkiej Brytanii odpowiednie szkolenie - poinformował w poniedziałek w telewizji ukraińskiej Wadym Prystajko, ambasador Ukrainy w Londynie.
01.08.2022

Cztery koła napędowe dekarbonizacji. Porty muszą wesprzeć żeglugę

Obszar techniczny, handlowy, regulacyjny i tzw. czwarta rewolucja spalania (alternatywne paliwa ekologiczne) to cztery grupy działań, które należy zrealizować, by osiągnąć postępy w dekarbonizacji żeglugi morskiej wymienił Philippos Phillis, prezes European Community Shipowners’ Associations (ECSA).
24.07.2022

Szkolenie poligonowe lądowych marynarzy

Huk, dym, ogień, zniszczone cele i setki sztuk wystrzelonej amunicji - to efekt działań baterii przeciwlotniczej z Dywizjonu Wsparcia Morskiej Jednostki Rakietowej, którzy od 3 do 5 października wykonywali zadania ogniowe na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce.
06.11.2020

Szkoła Morska w Gdyni: Edukacja morska w dobie koronawirusa (wideo)

20 marca, Rząd wprowadził w Polsce stan epidemii. Jednocześnie, zajęcia w szkołach i na uczelniach zostały wstrzymane co najmniej do Świąt Wielkanocnych. Od poniedziałku, 25 kwietnia nauczyciele i uczniowie mają obowiązek realizacji programu. Jak wyglądają zajęcia przez internet? Co z certyfikatami potrzebnymi do pracy marynarzom? Dlaczego świat nie mógłby istnieć bez shippingu? O tym, jak wygląda edukacja morska w dobie koronawirusa opowiedział nam dyrektor Szkoły Morskiej w Gdyni, kpt. ż.w. Alfred Naskręt.
31.03.2020

Szkolenie poligonowe marynarzy Morskiej Jednostki Rakietowej oraz 43. Batalionu Saperów

Na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce trwa szkolenie marynarzy Morskiej Jednostki Rakietowej oraz 43. Batalionu Saperów. Ćwiczące jednostki wizytował dowódca 3. Flotylli Okrętów kontradmirał Mirosław Jurkowlaniec.
15.03.2019

Narada szkoleniowo-metodyczna starszych podoficerów dowództw

Koncepcja zmian programów kształcenia była tematem narady szkoleniowo-metodycznej starszych podoficerów dowództw zorganizowanej przez Dowódcę 3. Flotylli Okrętów komandora Mirosława Jurkowlańca.
18.10.2018

Nowy dowódca 13. Dywizjonu Trałowców

W środę, 8 sierpnia, w basenie nr VIII Portu Wojennego w Gdyni miała miejsce uroczystość przekazania obowiązków dowódcy 13. Dywizjonu Trałowców. Dowodzenie nad jednostką objął komandor porucznik Jarosław Iwańczuk.
09.08.2018

Polsko-amerykańska współpraca podoficerska

Polsko-amerykańska współpraca podoficerska była głównym tematem wizyty w 3. Flotylli Okrętów w Gdyni delegacji Jednostki Wsparcia Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych stacjonującej w Redzikowie (Naval Support Facility Redzikowo).
27.03.2018

Trwa szkolenie marynarzy na pierwszą na świecie pływającą elektrownię jądrową

Załoga przeznaczona na pierwszą na świecie pływającą elektrownię jądrową rozpoczęła trening w Sankt Petersburgu. Szkolenie każdego marynarza, który będzie pracował na Akademik Lomonosov, potrwa ponad 1000 godzin.
02.09.2015

Szkolenie marynarzy w zakresie bezpieczeństwa w świetle Konwencji o pracy na morzu

Niniejszy artykuł stanowi kolejny już etap omawiania przyjętych przez przedstawicieli Międzynarodowej Organizacji Pracy wytycznych do Konwencji o pracy na morzu z 2006 roku, zwanej również MLC (Maritime Lobour Convention).
28.06.2015

Światowy Dzień Morza 2013: Zrównoważony rozwój, zaangażowanie IMO po szczycie w RIO +20

W przyszłości, rozwój ludzkości wychodzić powinien naprzeciw nie tylko bieżącym potrzebom, ale także uwzględniać potrzeby przyszłych pokoleń. Nasz rozwój musi być zrównoważony.
12.09.2013

Rocznica 13 Dywizjonu Trałowców

Służą pod flagą NATO, niszczą powojenne uzbrojenie minowe spoczywające na dnie mórz Europy Północnej, uczestniczą w krajowych i międzynarodowych ćwiczeniach na morzu – to tylko część zadań okrętów 13 Dywizjonu Trałowców. W piątek, 5 kwietnia, mija 67 lat od utworzenia tej jednostki. Uroczystości rocznicowe rozpoczną się o godzinie 08:00 podniesieniem wielkiej gali na wszystkich okrętach 13 Dywizjonu Trałowców.
05.04.2013

13 Dywizjon Trałowców jubileusz 66-lecia

Okręty 13 Dywizjonu Trałowców uczestniczą w misjach międzynarodowych, manewrach, ćwiczeniach i operacjach bojowych. Ich główne zadanie to zapewnienie obrony przeciwminowej dla okrętów i transportu morskiego, a także utrzymanie bezpieczeństwa żeglugi na morskich szlakach komunikacyjnych. Od 10 lat na stałe działają pod flagą NATO. W czwartek, 5 kwietnia, 13 Dywizjon Trałowców obchodzi 66. rocznicę powstania.
04.04.2012

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.