• <

Wynik wyszukiwania - "południowa" - Wiadomości

Dwie ofiary katastrofy dźwigu w porcie

Podczas prac nad wzmocnieniem nabrzeża w terminalu kontenerowym w południowokoreańskim Ulsan, doszło do katastrofy dźwigu. Zginęły dwie osoby, prace zostały zatrzymane.
29.03.2024

Korea Płd. Aktywiści wrzucają do morza butelki z ryżem i filmami w nadziei, że przesyłki trafią do Koreańczyków z Północy

Grupa aktywistów z Korei Południowej wykorzystuje prądy morskie, aby dostarczyć głodującym Koreańczykom z Północy ryż, leki i karty pamięci z serialami pokazującym życie w wolnym świecie; przesyłki te są przekazywane w plastikowych butelkach – poinformował w poniedziałek organizator akcji pod nazwą "Żywność za świadomość".
18.12.2023

Południowokoreańska straż przybrzeżna przejęła łódź z uchodźcami z Korei Północnej

Po raz drugi w ciągu ostatnich miesięcy południowokoreańska straż przybrzeżna przejęła łódź z uchodźcami z Korei Północnej.
24.10.2023

Korea Północna znów wystrzeliła pociski, potwierdzają Korea Płd. i Japonia

Korea Północna wystrzeliła w sobotę pocisk balistyczny w kierunku morza na wschód od Półwyspu Koreańskiego, poinformowało południowokoreańskie wojsko. Z kolei Japonia poinformowała o trzech pociskach.
31.12.2022

Południowokoreańska armia wyłowiła fragmenty pocisku Korei Płn., jest podobny do rosyjskich

Wojsko Korei Płd. wyłowiło z morza fragment północnokoreańskiego pocisku, który spadł niedawno po południowej stronie faktycznej granicy. Przypomina rakiety używane przez Rosję na Ukrainie i jest na nim napis po rosyjsku – ogłosiło w środę dowództwo w Seulu.
09.11.2022

Ameryka eksportuje rekordową ilość ropy do Azji

W listopadzie dostawy ropy z USA do Azji mają osiągnąć wartość 1,8 miliona baryłek dziennie – to rekordowe ilości.
06.11.2022

Agencja Yonhap: Korea Północna wystrzeliła dwa pociski manewrujące w kierunku Morza Żółtego

Korea Płn. prawdopodobnie wystrzeliła w środę dwa pociski manewrujące w kierunku Morza Żółtego – podała południowokoreańska agencja Yonhap, powołując się na źródło wojskowe w Seulu. Zbiegło się to w czasie z konferencją z okazji 100 dni prezydentury Jun Suk Jeola w Korei Płd.
17.08.2022

Offshore wind, fotowoltaika i atom zdekarbonizują Koreę Południową

W ocenie uznanego ośrodka analitycznego GlobalData, Korea Południowa ma realne szanse na osiągnięcie celów klimatycznych. Kluczem do ich realizacji będzie fotowoltaika oraz morska energetyka wiatrowa. Starania wspomoże także rozwój energetyki jądrowej.
07.07.2022

Zmowa cenowa linii żeglugowych – Korea Południowa wlepiła kary

Łącznie 81 milionów dolarów muszą zapłacić 23 lokalne i międzynarodowe linie żeglugowe w Korei Południowej. Taką karę za zmowę, mającą na celu ustalanie cen w latach 2003-2018 przyznała tamtejsza Komisja Sprawiedliwego Handlu.
19.01.2022

Korea Płd. Prezydent wciąż liczy na dialog po próbie rakietowej Korei Płn.

Korea Płn. wystrzeliła w środę rano do morza niezidentyfikowany obiekt, najpewniej pocisk balistyczny. Próba nastąpiła kilka godzin przed uroczystym rozpoczęciem budowy linii kolejowej w Korei Płd., która w zamyśle Seulu ma kiedyś połączyć oba zwaśnione kraje.
05.01.2022

Korea Południowa bada transport kontenerowy na rosyjskim szlaku Morza Północnego

Inwestorzy z Korei Południowej badają możliwość transportu kontenerowego wzdłuż rosyjskiego Szlaku Morza Północnego (NSR). Rozbudowa arktycznego szlaku żeglugowego pozostaje dla Rosji priorytetem, przy czym coraz większy nacisk kładzie się na rozwój żeglugi kontenerowej.
15.11.2021

Testy rakiety balistycznej wystrzeliwanej z okrętu podwodnego

Korea Południowa stała się ósmym krajem świata dysponującym technologią wystrzeliwania pocisku balistycznego z okrętu podwodnego, a jednocześnie pierwszym wśród państw nieposiadających broni jądrowej.
07.09.2021

Hanwha Industry Day w Gdańsku. Rozmowy o biznesie i programie "Orka"

W Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym odbył się Dzień Przemysłu, w trakcie którego pochodząca z Korei Południowej stocznia Hanwha Ocean wraz z partnerami omówiła możliwości współpracy z polską branżą morską w ramach transferu technologii. Zaprezentowała również swoją ofertę dla polskiej Marynarki Wojennej w ramach programu „Orka”.
23.05.2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.