• <

Wynik wyszukiwania - "enmaro" - Wiadomości

Logistyka w offshore wind: czy hotele na morzu dla pracowników MFW to opłacalne rozwiązanie?

Transport ludzi i urządzeń na morzu ze względu na wymagające środowisko pracy nie jest tak oczywisty jak na lądzie. Zbudowanie farmy wiatrowej i utrzymanie jej ruchu, wymaga szczegółowego planowania, już w fazie koncepcyjnej. Kontraktacja statków, następuje przed decyzją inwestycyjną i w związku z tym deweloperzy muszą wcześniej zdefiniować narzędzia (jednostki), które będą brały udział w czasie wszystkich prac.
07.09.2023

Do offshore wind nie ma drogi na skróty. Maciej Olczak o zasobach Enmaro

Enmaro to światowej klasy dostawca usług konsultingowych dla sektora offshore. Działająca na rynku od 2017 r. firma oferuje swoim klientom profesjonalne doradztwo w realizacji strategicznych projektów energetycznych na morzu oraz w obszarach związanych z modelowaniem procesów dekarbonizacyjnych i magazynowaniu zielonej energii w postaci wodoru i innych źródeł. Na globalną rozpoznawalność należało jednak zapracować dużo wcześniej. O kapitalizacji swojego wieloletniego doświadczenia w branży opowiada prezes zarządu, Maciej Olczak.
29.03.2023

Prognozy rynkowe a rozwój morskiej energetyki wiatrowej - raport

Dekarbonizacja stała się już faktem, ale tempo jej postępu jest dużo mniejsze niż pierwotnie zakładano. Nie do końca też wiadomo, jaki kierunek należy obrać w obszarze wyboru najlepszej technologii oraz źródeł energii, które miałyby zastąpić te konwencjonalne. Nie ma też jednoznacznej ścieżki wyboru najlepszych metod jej magazynowania a w przypadku niektórych źródeł, takich jak choćby wodór w postaci ciekłej, sprawdzonej metody ich transportu na odległość.
02.03.2023

Tankowiec LNG Lech Kaczyński z silnikiem wyposażonym w System Monitoringu Danych DCM produkcji firmy Enamor

Tankowiec LNG Lech Kaczyński – jednostka wyczarterowana przez polskiego importera gazu – PGNiG SA (obecnie grupa PKN Orlen), z silnikiem napędowym zaprojektowanym przez WinGD – Winterthur Gas & Diesel, został wyposażony w System Monitoringu Danych DCM produkcji firmy Enamor.
28.02.2023

Modelowanie dekarbonizacyjne w strategiach firm

Walka z wysoką emisyjnością wszystkich sektorów gospodarki UE i USA nabiera tempa. Zagadnienia związane z potrzebą dekarbonizacji aktywów i przestawieniem produkcji na niskoemisyjne technologie przechodzą gwałtownie z „odległej w czasie alternatywy” do koniecznych do wdrożenia rozwiązań w najbliższej możliwej przyszłości. Poziom wykorzystania OZE wzrasta w prawie każdym sektorze. Dynamika zmian oraz ilość dostępnych technologii i rozwiązań na rynku także utrzymuje się na wysokim poziomie. Jak podejmować strategiczne decyzje inwes
16.02.2023

Oczy inwestora

Na koniec ubiegłego roku łączna moc morskich farm wiatrowych na świecie wyniosła ca. 57 GW. Połowa tej mocy (28 GW) była generowana w Europie przez około 5800 morskich turbin wiatrowych (MTW). Według informacji podawanych przez Wind Europe średnia moc MTW instalowanych w Europie w 2021 roku wynosiła 8,5 MW, natomiast średnia moc zamawianych w ubiegłym roku MTW to 11,2 MW. Zakładane poziomy mocy w MFW na świecie i w Europie wyniosą 315 GW oraz 156 GW odpowiednio na koniec 2030 roku.
12.09.2022

Kto jest kim w polskim offshore? Enmaro: Wspieramy rozwój offshore wind i zielonego wodoru

Enmaro to jedna z polskich firm związanych z sektorem offshore wind, działających także poza granicami Polski. Wraz z rozwojem OZE zwiększa się zapotrzebowanie na usługi dotyczące zielonego wodoru. Enmaro upatruje szanse dla siebie także w sektorze LNG. Dlaczego? Zapraszamy do lektury kolejnego tekstu z cyklu „Kto jest kim w polskim offshore”. Na pytania GospodarkaMorska.pl odpowiada Dariusz Rudziński, dyrektor handlowy Enmaro.
05.05.2022

Magazynowanie energii przy jej odnawialnych źródłach – zwiększenie udziału OZE, alternatywne nośniki energii

Europa postawiła sobie bardzo ambitne cele dekarbonizacji gospodarki i od wielu lat przestawia się systematycznie na odnawialne źródła energii (OZE). Należy jednak przypuszczać, że dynamika tej zmiany się zwiększy z uwagi na tragiczne wydarzenia w Ukrainie. Udział OZE w zasilaniu sieci elektroenergetycznych wszystkich krajów Europy będzie wzrastał. Nieuchronnie wraz ze zwiększonym udziałem OZE pojawią się nowe wyzwania i problemy, a zarazem szanse dla inwestorów z branży energetycznej.
18.03.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.