• <

Wynik wyszukiwania - "dali" - Wiadomości

Rozpoczęło się holowanie kontenerowca M/V Dali z miejsca katastrofy w Baltimore

Amerykańskie służby rozpoczęły holowanie statku pływającego pod banderą Singapuru, który doprowadził do zawalenia się mostu Francis Scott Key, w wyniku której zginęło sześć osób, a dwie zostały ranne. Po ośmiu tygodniach kontenerowiec ma popłynąć do lokalnego terminalu morskiego.
20.05.2024

Na statku, który uderzył w most w Baltimore, wysadzono zalegające od tygodni elementy konstrukcji. Kontenerowiec jest wolny

Saperzy z armii USA wykonali skomplikowaną operację wysadzenia elementu konstrukcji mostu Francis Scott Key, który od marca zalegał na kontenerowcu M/V Dali, który z tego powodu pozostawał zablokowany. Teraz będzie możliwe odholowanie statku i udrożnienie trasy żeglugowej, prowadzącej do portu w Baltimore.
14.05.2024

FBI wszczęło śledztwo w sprawie katastrofy mostu w Baltimore

FBI wszczęło śledztwo w sprawie zawalenia się mostu Francisa Scotta Key Bridge w Baltimore. Miasto zamierza podjąć kroki prawne przeciwko właścicielowi statku, który uderzył w filar obiektu powodując jego zniszczenie.
16.04.2024

Korpus inżynieryjny armii USA podaje wstępną datę otwarcia kanału żeglugowego w Baltimore po katastrofie

Z udziałem inżynierów US Army trwają prace nawodne i podwodne związane z oceną stanu uszkodzeń mostu Francis Scott Key i prac związanych z udrożnieniem kanału żeglugowego połączonego z portem w Baltimore. Wojskowi specjaliści ustalili wstępny harmonogram renowacji w celu bezpiecznej nawigacji na wodnej trasie.
05.04.2024

Katastrofa mostu w Baltimore. Ruszyły prace rozbiórkowe, uruchomiono awaryjny tor żeglugowy

W Baltimore ruszyły prace nad rozbiórką zawalonego mostu Francis Scott Key. Jednocześnie ustanowiony został tymczasowy tor żeglugowy dla kluczowych jednostek o niewielkim zanurzeniu.
02.04.2024

Baltimore. Uwolnienie statku Dali jeszcze niemożliwe

Kontenerowiec Dali, który utknął pod zniszczonym mostem po wypłynięciu z portu Baltimore, nie zostanie uwolniony w najbliższym czasie. Nie wiadomo ile potrwa usuwanie zawalonej konstrukcji, która dociska statek do dna kanału. Ponadto okazało się, że pod rumowiskiem biegnie gazociąg.
31.03.2024

Zanieczyszczone paliwo przyczyną problemów Dali w Baltimore?

Powodem problemów z zasilaniem na kontenerowcu Dali, co doprowadziło do kolizji z mostem w Baltimore, może być zanieczyszczenie paliwa na statku. To jedna z teorii, która będzie badana przez śledczych.
29.03.2024

USA. Rząd przyznał 60 mln dolarów na odbudowę mostu w Baltimore

W czwartek rząd USA przyznał stanowi Maryland 60 milionów dolarów federalnej pomocy nadzwyczajnej w odpowiedzi na zawalenie się mostu Francisa Scotta Key Bridge w Baltimore, Koszty odbudowy mostu mogą wzrosnąć do 2 miliardów dolarów, prognozują urzędnicy federalni.
29.03.2024

Nurkowie wydobyli z rzeki ciała dwóch ofiar zawalenia się mostu w Baltimore

Nurkowie wydobyli w środę zwłoki dwóch osób spośród sześciu uznanych za zaginione po zawaleniu się mostu Francis Scott Key na rzece Patapsco w Baltimore. Ofiary jechały ciężarówką, która runęła do wody, gdy na skutek uderzenia statku handlowego w podporę mostu konstrukcja zawaliła się.
28.03.2024

Sześć osób zaginionych w katastrofie w Baltimore uznano za zmarłe

Sześć osób, które zaginęły w wyniku uderzenia statku handlowego w most Key w Baltimore, uznaje się za zmarłe, a akcja ratownicza zostaje zawieszona - poinformowała we wtorek policja stanu Maryland. W środę rano poszukiwania mają zostać wznowione przez nurków.
27.03.2024

Katastrofa mostu w Baltimore: kolejne szczegóły. Co z załogą statku?

Na jaw wychodzą kolejne szczegóły związane z uderzeniem kontenerowca Dali w most Key w Baltimore, który doprowadził do tragicznego zawalenia się przeprawy. Okazuje się, że załoga i piloci w obliczu awarii statku zachowali się zgodnie z procedurami.
26.03.2024

Przed uderzeniem w most Dali tracił zasilanie. Załoga alarmowała, most był zamknięty

Gubernator stanu Maryland Wes Moore poinformował, że wstępne wyniki śledztwa ws. zawalenia się mostu Key w Baltimore wskazują na wypadek. Nie widzieliśmy żadnych dowodów na związki z terroryzmem - powiedział Moore we wtorek na konferencji. Dodał, że załoga statku zgłosiła utratę mocy silnika, co pozwoliło zamknąć most tuż przed uderzeniem.
26.03.2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.