• <

Wynik wyszukiwania - "ciepło" - Wiadomości

Prezes PGE: na dostosowanie ciepłownictwa do pakietu "Fit for 55" potrzeba ok. 400 mld zł

Na dostosowanie sektora ciepłownictwa systemowego w Polsce do pakietu "Fit for 55" potrzeba ok. 400 mld zł - poinformował we wtorek prezes PGE i PTEZ Wojciech Dąbrowski podczas IV Kongresu Kogeneracji w Kazimierzu Dolnym (woj. lubelskie).
30.05.2023

Ciepłolubne bakterie morskie mogą pomóc w usuwaniu azbestu

Lubiące wysokie temperatury bakterie mogą pomóc w unieszkodliwianiu rakotwórczego azbestu – informuje pismo “Applied and Environmental Microbiology".
20.05.2023

Ørsted spodziewa się dobrych wyników za 2022 rok, głownie dzięki elektrociepłowniom

Duński koncern energetyczny Ørsted przedstawił wyniki finansowe za trzeci kwartał 2022 roku oraz prognozę zysków za cały 2022 rok. Koncern skorygował wyniki dotyczące zysków na plus ze względu na wysokie ceny energii. Trzeci kwartał nieznacznie odbiega od oczekiwań z powodu „miękkich” wyników w segmencie offshore wind.
07.11.2022

Finlandia będzie pozyskiwała ciepło z morza

HELEN, miejska spółka energetyczna z Helsinek, wspólnie z inną fińską firmą YIT oraz hiszpańską Accioną zbudują system umożliwiający odzyskiwanie ciepła z wody morskiej do wykorzystania w systemie ciepłowniczym stolicy Finlandii.
19.07.2022

PGNiG odstąpiło od negocjacji w sprawie zakupu spółki Tauron Ciepło

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) odstąpiło od trwających ponad pół roku negocjacji w sprawie zakupu spółki Tauron Ciepło, skupiającej aktywa ciepłownicze Grupy Tauron. Tym samym negocjacje zostały zakończone. Tauron zapowiada analizy dotyczące przyszłości spółki ciepłowniczej.
29.01.2021

Jak rozpoznać koralowce, którym szkodzi ciepło?

Nowy sposób identyfikacji koralowców, którym szkodzi nadmiar ciepła, opracowali naukowcy m.in. z amerykańskiego Uniwersytetu Rutgersa. Narzędzie jest pomocne w ochronie gatunków w oceanach.
11.01.2021

Nowoczesna jednostka Green Jade będzie wykorzystywać ciepło odpadowe z silników

Pływający statek instalacyjny Green Jade, należący do CSBC-DEME Wind Engineering (CDWE), a obecnie budowany w stoczni CSBC w Kaohsiung, będzie wyposażony w system odzyskiwania zielonej energii elektrycznej z ciepła odpadowego silników.
20.11.2020

PGE, PGNiG i PFR interesują się aktywami ciepłowniczymi Fortuma

PGE i PGNiG poinformowały we wtorek o złożeniu wstępnej, niewiążącej oferty nabycia - wraz z funduszem zarządzanym przez PFR udziałów w aktywach ciepłowniczych i chłodniczych firmy Fortum. Chodzi o aktywa w Polsce i krajach bałtyckich.
27.10.2020

PGE zbuduje elektrociepłownię na potrzeby CPK

Polska Grupa Energetyczna zbuduje elektrociepłownię na potrzeby Centralnego Portu Komunikacyjnego, której szacowana moc ma wynieść od 60 do 100 MW. Koszt inwestycji może wynieść około 300 mln zł – poinformował dziś na konferencji prezes PGE Wojciech Dąbrowski.
25.09.2020

PGNiG ma wyłączność negocjacyjną ws. przejęcia Taurona Ciepło

AURON udzielił Polskiemu Górnictwu Naftowemu i Gazownictwu wyłączności negocjacyjnej w sprawie nabycia segmentu ciepłowniczego katowickiego koncernu. Decyzja oznacza zakończenie trwającego od 22 listopada etapu due dilligence.
16.06.2020

GAZ-SYSTEM: umowa z Elektrociepłownią Czechnica podpisana

Spółka zawarła z Zespołem Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. umowę na przyłączenie do sieci przesyłowej nowego bloku gazowo-parowego. To inwestycja o kluczowym znaczeniu dla Wrocławia i okolic. Obecnie energia jest tam produkowana podczas spalania węgla i biomasy.
04.03.2020

ARP: W lipcu spadły krajowe ceny węgla dla energetyki, wzrosły dla ciepłownictwa

Ceny polskiego węgla kamiennego dla energetyki w lipcu br. spadły o 1,4 proc. wobec czerwca, a ceny dla ciepłownictwa wzrosły o 0,3 proc. - podała Agencja Rozwoju Przemysłu. Na rynkach międzynarodowych lipiec przyniósł odbicie cen węgla, po trzech kwartałach spadków.
02.09.2019

ARP: W czerwcu wzrosły krajowe ceny węgla dla energetyki, spadły dla ciepłownictwa

Ceny polskiego węgla kamiennego dla energetyki w czerwcu br. wzrosły o 2,8 proc. wobec maja, a ceny dla ciepłownictwa spadły o 3,8 proc. - podała Agencja Rozwoju Przemysłu. Na rynkach międzynarodowych czerwiec był 9. z rzędu miesiącem spadku cen węgla.
02.08.2019

ARP: W lutym nieznacznie zdrożał węgiel dla energetyki i ciepłownictwa

W lutym br. ceny polskiego węgla kamiennego dla energetyki wzrosły wobec stycznia o blisko 0,5 proc., a wartość indeksu cen węgla dla ciepłownictwa wzrosła w odniesieniu do poprzedniego miesiąca o 2,3 proc. – podała w poniedziałek monitorująca rynek węgla Agencja Rozwoju Przemysłu.
02.04.2019

Unipetrol planuje na połowę roku finał modernizacji elektrociepłowni w Litvinowie

Unipetrol, czeska spółka PKN Orlen, planuje w połowie roku zakończenie modernizacji elektrociepłowni T700 w swym zakładzie w Litvinowie. Dzięki redukcji o ponad 50 proc. emisji tlenków azotu oraz siarki zostaną spełnione rygorystyczne unijne normy, które będą obowiązywać od 2020 r.
07.03.2019

ARP: W styczniu zdrożał węgiel dla energetyki, staniał dla ciepłownictwa

W styczniu br. ceny polskiego węgla kamiennego dla energetyki wzrosły wobec grudnia ub. roku o blisko 5,4 proc., a wartość indeksu cen węgla dla ciepłownictwa spadła w odniesieniu do poprzedniego miesiąca o 3,5 proc. – podała w piątek monitorująca rynek węgla Agencja Rozwoju Przemysłu.
01.03.2019

ARP: W 2018 r. węgiel dla energetyki droższy średnio o 16,4 proc., dla ciepłownictwa o ok. 22 proc.

W 2018 r. węgiel kamienny dla energetyki był średnio o 16,4 proc. droższy niż rok wcześniej, a surowiec dla ciepłownictwa zdrożał z roku na rok o ponad 22 proc. - wynika z danych monitorującej polski rynek węgla Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP).
04.02.2019

W PKN Orlen po awarii w elektrociepłowni przywracana jest praca instalacji

W zakładzie produkcyjnym PKN Orlen w Płocku wystąpiła we wtorek nieszczelność sieci parowej elektrociepłowni. W efekcie nastąpiło czasowe, bezpieczne zatrzymanie części instalacji. Obecnie trwa sekwencyjne przywracanie ich pracy - poinformowała spółka.
26.09.2018

ARP: W kwietniu wzrosły ceny węgla dla energetyki, spadły dla ciepłownictwa

W kwietniu br. cena węgla dostarczanego do energetyki była o 3,2 proc. wyższa niż miesiąc wcześniej, natomiast cena węgla dla ciepłownictwa spadła o 0,8 proc. - wskazują indeksy cenowe dla węgla kamiennego, publikowane przez Agencję Rozwoju Przemysłu (ARP).
01.06.2018

Luty kolejnym miesiącem wzrostu cen węgla dla energetyki i ciepłownictwa

W lutym br. cena węgla dostarczanego do energetyki była o 0,6 proc. wyższa niż miesiąc wcześniej, natomiast cena węgla dla ciepłownictwa wzrosła o 3,5 proc. - wskazują indeksy cenowe dla węgla kamiennego, publikowane przez Agencję Rozwoju Przemysłu (ARP).
03.04.2018

PiS apeluje do premier w sprawie PŻB i elektrociepłowni

Wstrzymania sprzedaży Polskiej Żeglugi Bałtyckiej oraz zaniechania wygaszania elektrociepłowni Pomorzany domagają się politycy Prawa i Sprawiedliwości.
04.02.2015

Dla morsów za ciepło. Ostatnie kąpiele w morzu

Gdańskie morsy w niedzielę po raz ostatni wykąpały się w Bałtyku. Choć pogoda na Pomorzu była wietrzna i mroźna, dla amatorów morskich kąpieli w lodowatej wodzie robi się … za ciepło.
25.03.2013

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.