• <

Wynik wyszukiwania - "PSSE" - Wiadomości

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna pozyskała blisko 17 mln zł na wsparcie startupów

„Strefa Akceleracji”, to program dla startupów, który zapewni wsparcie finansowe, opiekę mentorską, możliwości nawiązywania kontaktów biznesowych – nabór rozpocznie się wkrótce.
07.02.2024

PSSE z nowymi aukcjami nieruchomości w Gdyni

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna ogłosiła aukcje nieruchomości w Gdyni. Sprawdź, jak możesz zainwestować w ten rozwijający się region!
15.01.2024

Nowe inwestycje, wsparcie edukacji i zaskakująco duża aktywność sektora MŚP, czyli gospodarcze podsumowanie 2023 roku

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna po raz kolejny znalazła się w gronie najlepszych spółek zarządzających Polską Strefą Inwestycji. W 2023 roku wydała 76 decyzji o wsparciu, a deklarowany nakład inwestycyjny projektów przekroczył 1,8 mld zł.
09.01.2024

Częściowy odbiór symulatora spawania Flint Systems zakończony pozytywnie

Flint Systems przedstawił odbiorcy, Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, prototyp zamówionego symulatora spawania.
07.11.2023

Porozumienie o współpracy gospodarczej pomiędzy Polską a Koreą Południową

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Busan-Jinhae Free Economic Zone Authority podpisały porozumienie oparte na wzajemnej współpracy, wymianie informacji oraz doświadczeń w zakresie wsparcia przedsiębiorczości. Ze strony PSSE dokument sygnował prezes Zarządu Przemysław Sztandera, w imieniu BJFEZ podpis złożył komisarz Kim Ki-Young.
10.05.2023

Była prezes PSSE i 21 innych osób z zarzutami o wyłudzenia i niegospodarność

Prokuratura Regionalna w Gdańsku oskarżyła 22 osoby w śledztwie dotyczącym wyłudzanie dotacji unijnych oraz w sprawie nieprawidłowości w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej - poinformowała prokuratura.
12.04.2023

Flint Systems opracowuje symulator spawania w VR dla PSSE

Na mocy podpisanej 10 marca umowy pomiędzy Flint Systems a Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną (PSSE), Flint Systems dostarczy PSSE symulator spawania łączący technologię wirtualnej rzeczywistości z prawdziwymi elementami wykorzystywanymi przy spawaniu.
21.03.2023

Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego 2023

Zwiększony fokus na inwestycje w sektorze gospodarki morskiej i większa ich waga zbiegły się w czasie ze zwiększeniem liczby zagrożeń na nie czyhających. O tym, czego się spodziewać i jak się zabezpieczać, przedstawiciele branży dyskutowali podczas Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego 2023.
13.03.2023

PSSE pracuje nad symulatorem spawalniczym z Flint Systems

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna we współpracy z firmą Flint Systems rozpoczęła prace nad symulatorem spawalniczym w technologii VR. Symulator posłuży uczniom szkół branżowych w uzyskaniu odpowiednich kwalifikacji.
13.03.2023

Zbliża się kolejna edycja Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego

Już niebawem w Gdańsku odbędzie się Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego organizowane po raz piąty przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną, PZU LAB, PZU S.A. i TUW PZUW.
14.02.2023

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna liderem rankingów [WIDEO]

Ekipa PSSE odnotowuje kolejne sukcesy. Ich działania przynoszą rezultaty – są najlepsi w Polsce i przodują w światowych zestawieniach.
15.01.2023

Pomorska SSE drugą Strefą w Europie i siódmą na świecie

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna znalazła się wśród najlepszych stref ekonomicznych świata. W tegorocznym rankingu fDi Global Free Zones of the Year 2022 PSSE znalazła się na 7 miejscu wśród najlepszych stref ekonomicznych na świecie oraz na 2 miejscu w Europie.
06.10.2022

Na terenach dawnej Stoczni Gdynia bezpieczniej dzięki PSSE

Na terenach dawnej Stoczni Gdynia zaczęły obowiązywać nowe nazwy ulic. Zmiana, wprowadzona na wniosek Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, podyktowana jest koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa pracownikom firm zlokalizowanych na tym terenie.
22.09.2022

Coraz więcej firm korzystających ze wsparcia Polskiej Strefy Inwestycji

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna udzieliła wsparcia kolejnym przedsiębiorcom. Od początku roku Zarząd PSSE wydał 35 decyzji o wsparciu o łącznej wartości ponad 1,14 mld zł, z równoczesną deklaracją utworzenia 168 nowych miejsc pracy.
16.08.2022

Nowe ulice na terenach dawnej Stoczni Gdynia

Na wniosek Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp. z o. o. Rada Miasta Gdyni przyjęła uchwałę, zatwierdzającą nazwy ulic na wewnętrznych drogach dawnej Stoczni Gdynia.
04.05.2022

PSSE otworzyła nabór na bezpłatne kursy zawodowe

Mieszkańcy Pomorza, którzy chcą podnieść swoje kompetencje zawodowe, mogą ponownie liczyć na pomoc Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Spółka rozpoczęła kolejny nabór na bezpłatne szkolenia.
18.02.2022

IV Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego w Gdańsku [PROGRAM]

Po raz kolejny Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z PZU S.A., TUW PZUW oraz PZU LAB zorganizuje prestiżowe wydarzenie dla sektora morskiego i offshore. Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego już 10 marca.
18.02.2022

Centrum Programowania Robotów Przemysłowych PSSE z dofinansowaniem Fundacji Velux

Zlokalizowany w Gdańskim Parku Naukowo – Technologicznym ośrodek edukacyjny o nazwie Centrum Programowania Robotów Przemysłowych, otrzymał wsparcie od Fundacji Velux w wysokości ponad 6,5 mln zł na dalszy rozwój. W ramach dofinansowania powstanie między innymi specjalistyczny symulator spawalniczy, doposażone zostaną także pracownie robotyki oraz druku 3D.
28.01.2022

PSSE z rekordowym wynikiem. Spółka wydała 62 decyzje o wsparciu finansowym dla firm

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała w 2021 r. 62 decyzje o wsparciu finansowym dla firm, to o prawie 30 proc. więcej niż w ubiegłym roku - podała w piątek Monika Fabich z PSSE. Wartość deklarowanych nakładów inwestycyjnych przekroczyła 1,7 mld zł.
10.12.2021

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wspiera przedsiębiorców w czasach pandemii (wideo)

Pandemia COVID-19 to trudny czas dla wielu przedsiębiorców. Firmy szukają instrumentów wsparcia, które umożliwią im realizację planów rozwoju. Takim instrumentem jest Polska Strefa Inwestycji, która oferuje szereg zachęt począwszy od ulgi podatkowej po doradztwo inwestycyjne i pomoc w pozyskaniu partnerów biznesowych.
18.11.2020

Sejm przyjął informację rządu o realizacji ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych w 2019 r.

Sejm przyjął w piątek informację rządu o SSE. Na koniec 2019 r. strefy obejmowały tereny zlokalizowane w 186 miastach i 311 gminach, a średni stopień zagospodarowania stref wyniósł prawie 65 proc. Od początku ich istnienia zainwestowano 132 mld zł.
24.07.2020

Absolwenci szkół branżowych wchodzą na rynek pracy

Zakończyła się edukacja pierwszego rocznika branżowej szkoły I stopnia. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna przez trzy lata towarzyszyła uczniom Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gdyni, pomagając młodym postawić pierwsze kroki na rynku pracy.
15.07.2020

Nowy Inwestor w Polskiej Strefie Inwestycji

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała trzynastą decyzję o wsparciu w 2020 roku. Nowy inwestor to Kuszner Cargo Port sp. j., który wybuduje bazę przeładunkowo – magazynową w Gdańsku. Usługi oferowane przez przedsiębiorstwo będą kompleksowe i wpisują się w konstrukcję transportu intermodalnego. Planowana inwestycja to nie tylko nowa baza przeładunkowa, ale także budowa hali magazynowo – namiotowej oraz zakup niezbędnego sprzętu do kompleksowej obsługi klienta. Firma zamierza korzystać z nowoczesnych reach stackerów, które n
15.07.2020

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o

psse,pomorska specjalna strefa ekonomiczna,strefa,strefa ekonomiczna

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna liderem rankingów

Ekipa PSSE odnotowuje kolejne sukcesy. Ich działania przynoszą rezultaty – są najlepsi w Polsce i przodują w światowych zestawieniach.
13.01.2023

PSSE ze wsparciem dla Unitestu. Światowy lider trójwymiarowych symulatorów siłowni okrętowych jest z Gdyni [wideo]

Unitest Marine Simulators to niewielka firma z Gdyni, która jest światowym liderem w produkcji symulatorów siłowni okrętowych. – Nasze symulatory docierają do ponad 60 krajów. Znają nas wszyscy w branży – mówi z dumą kierownictwo spółki. – Tak nowoczesne i konkurencyjne produkty wyróżniają nas w świecie. Chcemy je promować i stawiać za wzór – dodaje prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
28.05.2021

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wspiera przedsiębiorców w czasach pandemii

Pandemia COVID-19 to trudny czas dla wielu przedsiębiorców. Firmy szukają instrumentów wsparcia, które umożliwią im realizację planów rozwoju. Takim instrumentem jest Polska Strefa Inwestycji, która oferuje szereg zachęt począwszy od ulgi podatkowej po doradztwo inwestycyjne i pomoc w pozyskaniu partnerów biznesowych.
18.11.2020

Na Wyspie Ostrów w Gdańsku oddano do użytku płytę montażową i halę na potrzeby produkcji stoczniowej

Stocznia OdNowa – tak nazywa się projekt rewitalizacji Wyspy Ostrów w Gdańsku, realizowany przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Dokładnie rok temu zapowiadano zmiany, teraz słowa stały się faktem. W sobotę na Wyspie Ostrów oddano do użytku płytę montażową oraz halę produkcyjną nr 33 na potrzeby nowoczesnej produkcji stoczniowej.
02.09.2019

PSSE powołała Radę Rozwoju Obszaru Gospodarczego

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna powołała Radę Rozwoju Obszaru Gospodarczego (RROG). Forum biznesowo-samorządowe rozpoczęło działalność w poniedziałek w Gdyni. Tworzy je 62 członków oraz dwóch członków honorowych: wojewoda pomorski i wojewoda kujawsko-pomorski. To dotychczas najbardziej reprezentatywna Rada w kraju.
10.06.2019

Tylko 36% firm starannie bada swoje produkty

Jak wynika ze statystyk, tylko 36% firm bada swoje produkty przed wprowadzeniem ich na rynek, a zaledwie 4% z nich postępuje tak z każdym swoim wyrobem. Dlaczego warto korzystać z laboratoriów i jak można używać ich do rozwiązywania problemów w produkcji, dystrybucji, zużyciu energii i paliw oraz w budownictwie energooszczędnym rozmawiali uczestnicy konferencji ECO-ON, która w środę odbyła się w Gdańsku.
26.04.2018

Poznaj nowatorskie rozwiązania dla branży morskiej. Stworzyły je startupy

Specjalistyczne plomby do kontenerów, inteligentne kaski, a nawet system umożliwiający zabezpieczenie krytycznej infrastruktury przed atakiem dronów. To tylko niektóre rozwiązania, jakie statrtupy opracowały w ramach drugiej edycji Space3ac Intermodal Transportation, akceleratora startupów organizowanego w ramach programu Scale Up przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Ich prezentacja odbyła się w czwartek podczas Demo Day w Gdańsku.
31.03.2018

Strefa ekonomiczna w każdej gminie szansą także dla branży morskiej

Przemysł stoczniowy wprost, zgodnie z przepisami Komisji Europejskiej, nie może być objęty ulgami w podatku dochodowym, natomiast wszystkie tematy około stoczniowe: komponenty, elektronika, wyposażenie, meble, już tak – powiedział w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Paweł Lulewicz, wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Podkreślił, że firmy, które produkują tego typu elementy, mogą korzystać z ulg, przez co będą poprawiać swoją pozycję konkurencyjną na rynku gospodarki morskiej. O tym, jak zwolnienia z podatku dochodowego będą realizowane w świetle projektu ustawy o wspieraniu inwestycji, który trafił do Sejmu, rozmawiali uczestnicy konferencji „Strefa w każdej Gminie”, która w środę odbyła się w Gdyni.
29.03.2018

Gdyńskie stocznie poszukują zawodowców

Zawodowcy potrzebni od zaraz. Aby zachęcić młode osoby do pracy w firmach związanych z gospodarką morską, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Gdynia stworzyły projekt „Odkrywamy gdyńskie stocznie gimnazjalistom”. W jego ramach w czwartek grupa 225 uczniów gdyńskich gimnazjów odwiedziła Bałtycki Port Nowych Technologii.
01.10.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.