• <

Wynik wyszukiwania - "Ohio" - Wiadomości

Władze USA decydują się na trzykrotne zwiększenia cła na stal i aluminium z Chin. Celem jest ochrona własnego rynku

W oświadczeniu na stronie Białego Domu pojawiła się informacja, że zapadła decyzja o wdrożeniu nowych działań mających na celu ochronę amerykańskiego przemysłu stalowego i stoczniowego "przed nieuczciwymi praktykami Chin."
23.04.2024

Było blisko. 26 barek dryfowało w stronę mostów

Dwa mosty w rejonie Pittsburgha na rzece Ohio w Stanach Zjednoczonych zostały zamknięte ze względów bezpieczeństwa – w ich stronę w niekontrolowany sposób płynęło aż 26 załadowanych barek.
14.04.2024

Kanadyjski jeziorowiec w ogniu

Masowiec jeziorowy Cuyahoga płonie w porcie Ashtabula nad jeziorem Erie w Ohio. To jedna z najstarszych kanadyjskich jednostek pozostających w eksploatacji.
15.03.2024

Holandia w gronie państw wysyłających okręty na Morze Śródziemne w związku z eskalacją konfliktu w Strefie Gazy

Władze zdecydowały o wysłaniu patrolowca HNLMS Holland na wschodnią część Morza Śródziemnego, nieopodal trwającego konfliktu w Izraelu. Dołącza tym samym do państw, które zwiększają swoją morską obecność w obliczu niezwykle groźnej sytuacji dla stabilności nie tylko Bliskiego Wschodu, gdyż dalsza eskalacja może zagrażać dalszym krajom, czego owocem są choćby propalestyńskie i proizraelskie protesty na całym świecie, a także związane z tym akty przemocy i prześladowań.
09.11.2023

Kajakami zatrzymać statek. Wspierający Palestynę demonstranci nie chcieli dopuścić do dostarczenia broni Izraelowi

Realizowana od kilku dni akcja związana z hasztagiem "blocktheboat" przybrała na sile, a skali zjawiska władze portowe, policja oraz Straż Wybrzeża USA mogły się nie spodziewać. Osoby wyrażające poparcie dla Hamasu walczącego z Izraelem dążą wszelkimi metodami, by MV Cape Orlando nie dostarczył uzbrojenia i wyposażenia dla izraelskich żołnierzy.
08.11.2023

Propalestyńscy demonstranci próbują zatrzymać statek, który podobno ma dostarczyć broń Izraelowi

Na terenie Oakland protestujący wdarli się na teren portu i próbowali zablokować wyjście w morze transportowca realizującego zadania dla US Navy. Straż Wybrzeża USA prowadzi dochodzenie w zakresie stwarzania zagrożenia przez demonstrantów, jak i niedopełnienia obowiązków przez służby chroniące infrastrukturę portową.
06.11.2023

Rekordowa liczba okrętów wojennych na Morzu Śródziemnym

Rekordowa liczba okrętów wojennych znajduje się obecnie na Morzu Śródziemnym - informuje w poniedziałek włoski dziennik „La Repubblica”. To, wyjaśnia, rezultat konfliktu na Bliskim Wschodzie. Na morzu między Sardynią i Cyprem jest ponad 50 jednostek - dodaje gazeta.
06.11.2023

USA skierowały do wschodniego rejonu Morza Śródziemnego okręt podwodny z głowicami nuklearnymi

Centralne Dowództwo sił USA (US Central Command) poinformowało w niedzielę, że okręt podwodny klasy Ohio przybył do "rejonu odpowiedzialności", który obejmuje wschodni rejon Morza Śródziemnego, Morze Czerwone, Zatokę Perską i Zatokę Omańską.
06.11.2023

Austal rozpoczyna budowę nowego okrętu dla US Navy i realizuje zlecenie na rzecz atomowego okrętu podwodnego

Kolejno 3 i 4 października br. w amerykańskiej stoczni należącej do australijskiego koncernu Austal miały miejsce dwie kluczowe inwestycje związane z branżą okrętową. Dotyczyły one budowy ostatniego z zaplanowanych szybkich transportowców typu Spearhead, a także wyposażenia dla atomowego okrętu podwodnego.
05.10.2023

Korea Płd. Po raz pierwszy od 40 lat do kraju przypłynął amerykański okręt podwodny z bronią jądrową

Po raz pierwszy od 40 lat amerykański okręt podwodny uzbrojony w rakiety z głowicami nuklearnymi przypłynął we wtorek do Korei Południowej - poinformował przebywający w Seulu przedstawiciel Białego Domu Kurt Campbell.
18.07.2023

37% amerykańskich myśliwskich okrętów podwodnych utknęło w stoczniach

37% amerykańskich myśliwskich okrętów podwodnych nie nadaje się w tym momencie do eksploatacji przez konieczność konserwacji i opóźnienia w stoczniach.
11.07.2023

Korea Północna oburzona z powodu obecności w okolicach półwyspu atomowego okrętu podwodnego z USA

Władze w Pjongjangu potępiły wprowadzenie amerykańskiego okrętu podwodnego z pociskami nuklearnymi na wody w pobliżu Półwyspu Koreańskiego. Zarzuciły, że stwarza to sytuację, która przybliża region do nuklearnego konfliktu.
10.07.2023

WIDEO: tornado uderza w barkę i holownik na rzece

W sieci opublikowano nagranie pokazujące, jak w zespół holownika i barki uderza tornado.
22.06.2023

Rozpoczęto budowę statku serwisowego Eco Edison

W USA rozpoczęto budowę pierwszego w Stanach Zjednoczonych statku serwisowego (SOV) dla farm wiatrowych, spełniającego wymogi Jones Act. Jednostka będzie wspierała realizację projektów morskich deweloperów Ørsted i Eversource.
15.04.2023

BAE Systems zwiększa swój udział w powstawaniu nowych okrętów podwodnych US Navy

Spółka wygrała przetarg o wartości 71 milionów dolarów na produkcję i dostawę komponentów do okrętów podwodnych typu Columbia. Jest to drugi kontrakt otrzymany przez BAE Systems na prace związane z tym kluczowym morskim środkiem odstraszania nuklearnego Marynarki Wojennej USA.
27.01.2023

General Dynamics otrzymał dodatkowe miliardy na budowę podwodnych kolosów

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych przyznała blisko 5,1 miliarda dolarów w ramach kontraktu na budowę okrętów podwodnych typu Columbia, które mają być podstawą podwodnych sił nowej generacji.
26.12.2022

Woda z lodu, który stopniał na Grenlandii w jeden weekend, zapełniłaby ponad 7 mln basenów olimpijskich

Kilka dni nietypowo wysokich temperatur w północnej Grenlandii wywołało gwałtowne topnienie pokrywy lodowej wyspy; woda uwolniona w ten sposób tylko w miniony weekend wystarczyłoby do zapełnienia ponad 7 mln basenów olimpijskich - poinformowała stacja CNN.
21.07.2022

Fincantieri dostarczyła okręt patrolowy Marynarce Wojennej Włoch

Stocznia Fincantieri w Muggiano przekazała Marynarce Wojennej Włoch okręt patrolowy. Paolo Thaon di Revel to pierwszy z siedmiu zakontraktowanych w krajowych stoczniach wielozadaniowych okrętów patrolowych.
08.04.2022

Bariery produkcji zielonego wodoru na morzu

Zwolennicy niektórych z pierwszych morskich projektów wodorowych mają niewielką nadzieję na osiągnięcie zysku.
07.10.2021

Van Oord zamawia Mega Jack-Up do instalacji morskich turbin wiatrowych o mocy 20 MW

Van Oord zamówił nowy, ekologiczny statek instalacyjny, który będzie mógł pracować na metanolu i instalować turbiny wiatrowe o mocy do 20 MW. Inwestycja wpisuje się w rosnące światowe zapotrzebowanie na morskie farmy wiatrowe. Statek zostanie zwodowany w 2024 roku.
04.10.2021

USA. Kongresmenka Marcy Kaptur: jesteśmy bardzo zawiedzeni umową ws. Nord Stream 2

Kongresmenka Marcy Kaptur przyznała w rozmowie z PAP, że zarówno ona, jak i reszta kongresmenów jest zawiedziona postawą administracji Joe Bidena ws. Nord Stream 2. Dodała, że USA powinny w większym stopniu zaangażować się w Inicjatywę Trójmorza.
23.07.2021

Komisja Izby Reprezentantów przyjęła poprawkę unieważniającą zwolnienie NS2 z sankcji

Komisja ds. środków budżetowych Izby Reprezentantów jednogłośnie przyjęła w czwartek poprawkę do ustawy o pomocy zagranicznej, która ma na celu odwrócić decyzję Departamentu Stanu o odstąpieniu od sankcji przeciwko firmie Nord Stream 2 AG i jej szefowi.
04.07.2021

Senator Portman: odstępując od sankcji na NS2, Biden pomaga Rosji i szkodzi sojusznikom USA

Republikański senator z Ohio Robert Portman ostro skrytykował prezydenta USA Joe Bidena za odstąpienie od sankcji na rosyjski rurociąg Nord Stream 2. Według niego decyzja prezydenta Bidena "pomaga Rosji, szkodząc jednocześnie Ukrainie i amerykańskim sojusznikom z UE".
21.05.2021

Fracht FWO podsumowuje rok w usługach project cargo i prognozuje ich rozwój w 2021

Fracht FWO Polska, operator logistyczny dla przemysłu, kończy ten rok świetnym wynikiem w realizacji zleceń transportów ponadnormatywnych i dalej planuje dynamiczny rozwój usługi project cargo, głównie dla branży energetycznej i przemysłu ciężkiego. Jednym z ostatnich zleceń operatora był transport door-to-door trzech transformatorów o wadze 113 ton każdy, dostarczonych z fabryki w Polsce do odbiorcy w Belgii. Na rok 2021 Fracht FWO już zapowiada kolejne tego typu realizacje z wykorzystaniem kilku rodzajów transportu.
17.12.2020

Izba Reprezentantów przyjęła rezolucję wspierającą Inicjatywę Trójmorza

Przy poparciu obu partii amerykańska Izba Reprezentantów przyjęła w środę rezolucję wspierającą Inicjatywę Trójmorza "w wysiłkach na rzecz zwiększenia niezależności energetycznej i połączeń infrastrukturalnych" w regionie.
19.11.2020

Biden zwyciężył w wyborach. Uwaga rynków przenosi się na rozstrzygnięcia wokół Senatu

Joe Biden wygrał tegoroczne wybory prezydenckie w USA. Nie wszystko jest jednak rozstrzygnięte. Ze szczególną uwagą czekamy na rezultat drugiej tury wyborów do Senatu w Georgii, których wynik zdecyduje o tym, kto będzie kontrolował wyższą izbę amerykańskiego Kongresu. A to ma istotne znaczenie dla rynków finansowych.
16.11.2020

Resztki pigułek antykoncepcyjnych trafiają do wód i zatruwają środowisko

Nawet niewielka ilość etynyloestradiolu - syntetycznego estrogenu używanego w większości doustnych środków antykoncepcyjnych - który trafia na koniec do wody, ma negatywny wpływ na organizmy wodne, a narażone na jego działanie ryby mają mniej potomstwa, wynika z badań.
08.11.2020

Łódź podwodna będzie badać morza wielkiego księżyca Saturna [wideo]

Naukowcy opracowywali koncepcyjną misję, która miałaby wysłać łódź podwodną na ogromny księżyc Saturna, Tytana, na którego lodowatej powierzchni znajdują się jeziora i morza ciekłych węglowodorów.
25.10.2020

Grenlandia już nie przestanie topnieć

Zmiany klimatu spowodowały, że topnienie lodowców na Grenlandii osiągnęło etap, z którego nie ma już odwrotu – piszą naukowcy na w „Nature Communications Earth and Environment”.
27.08.2020

Kolejny transport morski project cargo zrealizowany przez Fracht FWO w Porcie Gdańsk (foto, wideo)

Fracht FWO Polska, operator logistyczny dla przemysłu, zorganizował w lipcu kolejny skomplikowany logistycznie transport z zakresu project cargo - trzech wielkogabarytowych elementów filtra powietrza do Meksyku. Jego realizację poprzedziły kilkumiesięczne przygotowania, a o wyborze tras i środków transportu zadecydował jeden z przewożonych ładunków. Operacja odbyła się w gdańskim porcie.
05.08.2020

Fracht FWO – kolejne dostawy wyposażenia elektrowni wiatrowych z Polski do USA

Fracht FWO Polska, operator logistyczny dla przemysłu, w pierwszym kwartale tego roku zorganizował kolejną dostawę door-to-door transformatorów wraz z akcesoriami o łącznej wadze 240 ton. Miejscem przeznaczenia urządzeń była elektrownia wiatrowa w amerykańskim stanie Ohio, gdzie zostały dostarczone przy wykorzystaniu transportu drogowego, morskiego i kolejowego.
30.04.2020

Daniel Hearn uhonorowany przez PZŻ za gest Fair Play

Daniel Hearn, amerykański żeglarz lodowy odebrał w siedzibie Polskiego Związku Żeglarskiego okolicznościowy dyplom uznania za wyjątkowy gest fair play, dzięki któremu Michał Burczyński zdobył tytuł bojerowego mistrza świata.
07.02.2020

Po podpisaniu USMCA możliwe zwiększenie presji celnej USA na UE

Umowa o wolnym handlu między USA, Meksykiem i Kanadą (USMCA) w znacznej mierze powiela północnoamerykański układ o wolnym handlu (NAFTA) – ocenia starszy analityk PISM Marek Wąsiński. Ostrzega, że USA mogą teraz zwiększyć presję celną na UE.
02.02.2020

Zagłosuj na gdynianina w plebiscycie Żeglarz Roku 2019

Magazyn „Wiatr” ogłosił kolejną edycję plebiscytu Żeglarz Roku. Do 14 lutego można zagłosować na żeglarza, którego dokonania w 2019 roku wzbudziły największe uznanie. Wśród nominowanych znalazł się gdynianin Michał Burczyński, mistrz świata w żeglarstwie lodowym.
19.12.2019

EDP Renewables podpisało z Nipsco umowę na budowę i przejęcie farmy wiatrowej o mocy 302MW w stanie Indiana w USA

Projekt EDPR zwyciężył w przetargu dzięki potencjałowi pobudzenia wzrostu lokalnej gospodarki oraz redukcji negatywnego wpływu na środowisko.
25.10.2019

USA - ratownicy wodni uratowali 46 wędkarzy z kry na jeziorze Erie

46 wędkarzy, którzy zostali uwięzieni na krze dryfującej po wodach jeziora Erie przy granicy z Kanadą po załamaniu się lodu, zostało uratowanych w sobotę przez ratowników wodnych hrabstwa Ottawa (Michigan). W akcji ratowniczej użyto poduszkowców i śmigłowca.
10.03.2019

Polacy zajęli całe podium mistrzostw świata w klasie DN!

Michał Burczyński mistrzem świata w klasie DN, Jarosław Radzki ze srebrnym medalem, a Tomasz Zakrzewski na miejscu trzecim! Tak zaprezentowali się Polacy na mistrzostwach świata w Stanach Zjednoczonych. Na bardzo dobrym piątym miejscu zawody ukończył Robert Graczyk.
20.02.2019

Michał Burczyński zapewnił sobie tytuł mistrza świata w klasie DN dzień przed końcem regat

Michał Burczyński zapewnił sobie tytuł mistrza świata w klasie DN dzień przed końcem regat, które odbywają się na jeziorze Indian w Sanach Zjednoczonych. Z kolei na drugiej i trzeciej pozycji znajdują się Jarosław Radzki i Tomasz Zakrzewski, którzy również mają duże szanse na medale.
19.02.2019

USA: nie zwiększymy uprawnień Trumpa w sprawie ceł

Kongres USA nie zgodzi się na rozszerzenie kompetencji prezydenta Donalda Trumpa w sprawach dotyczących ceł i innych narzędzi polityki handlowej - oświadczył w środę czasu miejscowego szef senackiej komisji finansów Charles Grassley.
10.01.2019

USA: Już 17 ofiar śmiertelnych burzy tropikalnej Florence

Do co najmniej 17 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych spowodowanych przez burzę tropikalną Florence - poinformowały amerykańskie władze. Do miasta Wilmington w Karolinie Północnej, odciętego od świata przez wodę, planowane są powietrzne dostawy żywności i wody.
17.09.2018

Huragan Florence coraz bliżej wybrzeży USA. Łowcy huraganów wlecieli w środek żywiołu. Oto, co zobaczyli

Huragan Florence zbliża się do południowo-wschodnich wybrzeży USA. W środę znajdował się 855 km od Przylądka Strachu w Karolinie Płn. Zgodę na wyjazd w bezpieczne rejony otrzymali nawet żołnierze z tamtejszych baz wojskowych.
12.09.2018

Wiceminister Bartosz Cichocki przewodniczył XII. sesji Dialogu Strategicznego w Waszyngtonie

Po dwuletniej przerwie wznawiamy konsultacje w formule Dialogu Strategicznego, który daje okazję do rozmawiania w szerszym gronie, z udziałem specjalistów, o całej gamie kwestii dotyczących relacji polsko-amerykańskich w zakresie polityki bezpieczeństwa, energetycznej, handlowej oraz szeroko rozumianych relacji transatlantyckich – powiedział wiceszef polskiej dyplomacji Bartosz Cichocki, który przewodniczył delegacji polskiej w Waszyngtonie. Na czele delegacji amerykańskiej stał asystent sekretarza stanu ds. europejskich i euroaz
08.09.2018

Odkryto szczątki ogromnych dewońskich ryb pancernych

Szczątki dunkleosteusów – ogromnych, dewońskich ryb pancernych odkryto w miejscowości Płucki w gminie Łagów (Świętokrzyskie). To jeden z największych morskich drapieżników w historii życia na Ziemi – powiedział dr Piotr Szrek z Państwowego Instytutu Geologicznego-PIB.
30.01.2018

Ogromna bryła lodu oderwała się od lodowca. Ma ponad 100 kilometrów kwadratowych

W Antarktyce olbrzymia bryła lodu oddzieliła się od lodowca Pine. Ma powierzchnię około 103 kilometrów kwadratowych. Dla porównania powierzchnia Gdyni to ponad 135 kilometrów kwadratowych.
27.09.2017

Ekologiczne napędy przyszłości (cz. 1): LNG

W branży morskiej widać wyraźny zwrot ku tworzeniu bardziej ekologicznych statków. Po części wymuszają to nowe przepisy poszczególnych organizacji międzynarodowych (Unii Europejskiej czy Międzynarodowej Organizacji Morskiej), po części wpisuje się to w ogólny nurt dbania o środowisko. Główny nacisk położony jest na konstrukcje nowoczesnych napędów zdolnych zmniejszyć lub zlikwidować całkowicie emisję szkodliwych substancji. Obecnie królem wśród ekonapędów są silniki wykorzystujące paliwo LNG. Jakie są jego zalety, a jakie
24.09.2015

DSV: Dostawca Roku 2010 firmy General Motors

DSV Air & Sea, operator transportu lotniczego i morskiego, został nagrodzony przez General Motors tytułem Dostawcy Roku 2010 – w uznaniu ponadprzeciętnej jakości świadczonych usług i zaangażowania we współpracę z motoryzacyjnym gigantem.
14.06.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.