• <

Wynik wyszukiwania - " kaukaz" - Wiadomości

OSW: niemieckie porty morskie są w kryzysie, notują spadki przeładunków

Niemieckie porty morskie znajdują się w kryzysie; od lat ich wolumeny przeładunków są coraz niższe, w 2023 roku spadły do poziomu sprzed dwóch dekad - ocenili analitycy Ośrodka Studiów Wschodnich (OSW).
14.05.2024

Przedstawicielka KE: transport jest krwiobiegiem europejskiej gospodarki

Transport to krwiobieg europejskiej gospodarki - podkreśla szefowa dyrekcji generalnej ds. mobilności i transportu (DG MOVE) Komisji Europejskiej Magda Kopczyńska w rozmowie z PAP o znaczeniu tego sektora dla funkcjonowania Europejczyków, a także o Ukrainie i Zielonym Ładzie.
02.05.2024

Po ponad 30 latach Equinor opuszcza Azerbejdżan i zbywa aktywa

Norweski gigant energetyczny podpisał umowę z Państwową Kompanią Naftową Republiki Azerbejdżanu (State Oil Company of the Republic of Azerbaijan, SOCAR) w zakresie zbycia wszystkich pozostałych aktywów w tym kraju. W ten sposób kończy swoją obecność w tym kraju trwającą od 1992 roku, czyli niemal od początku niepodległości państwa.
22.12.2023

Bułgaria, Rumunia i Turcja przeprowadzą wspólne działania w zakresie rozminowania Morza Czarnego

Trzy państwa leżące regionu czarnomorskiego planują podpisanie trójstronnego porozumienia w sprawie rozminowania akwenu morskiego celem zabezpieczenia wybrzeży oraz żeglugi. Umowa ma wejść w życie 11 stycznia przyszłego roku i wiąże się z rozwojem współpracy w zakresie obrony przeciwminowej.
18.12.2023

Sekretarz generalny NATO chwali Ukrainę za walkę na Morzu Czarnym i stworzenie szlaków eksportu zboża

Atak na Ukrainę osłabił Rosję politycznie, wojskowo i gospodarczo, ale nie wolno jej lekceważyć - oświadczył w środę sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg w kwaterze głównej NATO w Brukseli.
29.11.2023

Rosyjski ro-ro zderzył się z płynącym z Ukrainy masowcem

Slavyanin, pływający pod rosyjską flagą statek ro-ro, zderzył się z masowcem New Raouf u wybrzeży Bułgarii. Rosyjski statek został uszkodzony i dopłynął do portu w Warnie. Analitycy szybko zwrócili uwagę, że Slavyanin płynął nietypowym dla siebie kursem.
14.11.2023

Uroczystość uruchomienia połączenia gazowego Polska-Słowacja w piątek

Udział w uroczystości uruchomienia połączenia gazowego Polska-Słowacja, rozmowy bilateralne dot. relacji polsko-słowackich, sytuacji międzynarodowej oraz współpracy w zakresie bezpieczeństwa - to plan piątkowego spotkania premierów Mateusza Morawieckiego i Eduarda Hegera - powiedział PAP rzecznik rządu Piotr Müller.
25.08.2022

Chiny nie inwestują już w morsko-kolejowe korytarze transportowe z Rosją

Wartość nowych chińskich inwestycji w Rosji w ramach strategicznej Inicjatywy Pasa i Szlaku (BRI) spadła do zera w pierwszej połowie 2022 roku; jest to sytuacja bez precedensu, świadcząca o niechęci Chin do ponoszenia kosztów sankcji nałożonych na Kreml w odpowiedzi na agresję na Ukrainę - poinformował "Financial Times".
25.07.2022

Porty Morza Czarnego i Morza Azowskiego w czasie kryzysu wojennego. Analiza sytuacji portowo-żeglugowej w regionie

Porty Morza Czarnego i Azowskiego pełniły od zawsze ważną rolę w światowym systemie transportowym. Szeroki dostęp do zaplecza gospodarczego w postaci bogatego potencjału przemysłowo – rolniczego Ukrainy, południowo – zachodniej Rosji i państw Kaukazu powodowały, że właśnie przez porty regionu eksportowano przez dziesięciolecia w świat olbrzymie wolumeny istotnych dla światowej gospodarki towarów. Były to przede wszystkim zboża. Jednak produkty rolne nie były jedynymi ważnymi towarami eksportowymi.
10.07.2022

Nowy intermodalny szlak z Chin omija Rosję

Nowe połączenie kolejowe z Chin do Europy, uruchomione w ramach chińskiej inicjatywy Pasa i Szlaku, omija Rosję - multimodalny szlak transportowy z Xi'an do Mannheim w Niemczech wiedzie m.in. przez Kazachstan, Morze Kaspijskie i Morze Czarne - przekazał 15 kwietnia rządowy portal China.org.
21.04.2022

TLP: zakaz dla przewoźników drogowych z Rosji i Białorusi odetnie Rosję od dostaw drogą morską

Zapowiadany unijny zakaz dla przewoźników z Rosji i Białorusi oznacza odcięcie rosyjskiego rynku od dostaw większości towarów z Europy, a także towarów spoza naszego kontynentu, które trafiały na ten rynek za pośrednictwem unijnych portów morskich. Sankcje uderzą nie tylko w gospodarkę Rosji i Białorusi, ale także w ich obywateli - uważa Maciej Wroński, prezes Transport i Logistyka Polska. Wroński uspokaja także, że zakaz nie załamie polskiej branży transportowej.
07.04.2022

Rosja wyposaży atomowe okręty podwodne w nowoczesne torpedy UET-1

Rosja będzie wyposażać część swoich atomowych okrętów podwodnych w najnowsze torpedy elektryczne UET-1; do 2023 roku ministerstwo obrony chce kupić ponad takich 70 torped - podała w niedzielę agencja TASS, powołując się na źródło w sektorze obronności.
06.02.2022

Gruzja rozwija przemysł obronny, wśród partnerów wymienia Polskę

Gruzja rozważa możliwość budowy własnych dronów wojskowych i planuje budowę trzech nowych zakładów zbrojeniowych; współpracuje z Polską, Czechami i Izraelem – poinformował minister obrony tego kraju Irakli Garibaszwili.
31.12.2020

Putin obserwował główny etap manewrów Kaukaz-2020

Prezydent Rosji Władimir Putin obserwował dzisiaj główny etap strategicznych manewrów dowódczo-sztabowych Kaukaz-2020 na poligonie Kapustin Jar w obwodzie astrachańskim.
25.09.2020

W Rosji rozpoczęły się manewry Kaukaz-2020

Na południu Rosji rozpoczęły się w poniedziałek strategiczne manewry dowódczo-sztabowe "Kaukaz-2020", z udziałem około 80 tys. żołnierzy z sześciu państw. Część ćwiczeń odbywa się także w dwóch separatystycznych regionach Gruzji: Abchazji i Osetii Południowej.
21.09.2020

80 tys. żołnierzy weźmie udział w manewrach Kaukaz-2020

Żołnierze z sześciu krajów wezmą udział w organizowanych przez Rosję strategicznych manewrach dowódczo-sztabowych "Kaukaz-2020", które odbędą się w dniach 21-26 września.
14.09.2020

Ewolucja współpracy NATO z partnerami – szanse i wyzwania

Od czasu aneksji Krymu przez Rosję NATO zacieśnia współpracę z niewielką grupą partnerów w Europie, którzy wzmacniają zdolność do obrony i odstraszania oraz prowadzenia misji reagowania kryzysowego. Ponieważ NATO uznało Chiny za wyzwanie, wzrośnie znaczenie relacji z partnerami z innych regionów, zwłaszcza z Azji i Pacyfiku. Polska może im zaoferować szerszy dostęp do ćwiczeń na swoim terytorium i na Morzu Bałtyckim, w zamian za większe finansowe wsparcie dla Gruzji i Ukrainy.
24.08.2020

Ukraina: manewry we wrześniu, symetrycznie do rosyjskich ćwiczeń Kaukaz 2020

We wrześniu na południu Ukrainy odbędą się taktyczne manewry dowódczo-sztabowe Zjednoczone wysiłki 2020 - poinformował w piątek minister obrony Andrij Taran. Podkreślił, że to symetryczna odpowiedź na organizowane w tym samym czasie przez Rosję ćwiczenia Kaukaz 2020.
17.07.2020

Rosja: Rozpoczął się sprawdzian gotowości wojsk z udziałem 150 tys. ludzi

W Rosji rozpoczął się w piątek niezapowiedziany sprawdzian gotowości wojsk z udziałem blisko 150 tys. ludzi i ponad 26 tys. jednostek broni i sprzętu. Armia przeprowadzi 56 ćwiczeń taktycznych na poligonach lądowych i morskich, w tym na Morzu Czarnym.
17.07.2020

Biznes, jakiego nie znamy

Choć świat był przygotowany na dwutygodniowy przestój w Chinach wynikający z obchodów Chińskiego Nowego Roku i firmy odpowiednio zwiększyły stany magazynowe, epidemia koronawirusa znacznie wydłużyła tę przerwę ∙ O sytuacji, z którą przyszło nam się mierzyć, mówi Piotr Kozłowski, Dyrektor Frachtu Oceanicznego Klastra Europy Północno-Wschodniej w DB Schenker
12.05.2020

Sprawdzian gotowości bojowej na anektowanym Krymie

Około 3 tys. żołnierzy rosyjskich z jednostek Floty Czarnomorskiej wzięło w poniedziałek udział w sprawdzianie gotowości bojowej na anektowanym Krymie. Sprawdzian przeprowadzono w ramach ćwiczeń na poligonie Omuk na półwyspie.
17.09.2019

Prezydent: wierzę, że w przyszłości zarówno gaz, jak i ropa popłyną z Azerbejdżanu do Polski

Wierzę, że w przyszłości zarówno gaz, jak i ropa naftowa będą płynęły także i do Polski z Azerbejdżanu czy też przez Azerbejdżan – mówił w piątek w Baku prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem Azerbejdżanu Ilhamem Alijewem.
31.05.2019

Francja: Minister Przydacz o aktywnej roli Polski w OECD

Wiceszef MSZ Marcin Przydacz, który uczestniczył w Paryżu w sesji OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju), poświęconej zarządzaniu tą organizacją, wysoko ocenił aktywną rolę Polski w jej pracach.
23.05.2019

Polsko-armeńskie konsultacje polityczne w Warszawie

Polska popiera przemiany zachodzące w Armenii i jest gotowa wspierać Erywań w jego wysiłkach zmierzających do przeprowadzenia szerokich reform modernizacyjnych – powiedział wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz podczas dzisiejszych rozmów z wiceszefem dyplomacji Armenii Avetem Adontsem.
21.05.2019

Prezydent Zurabiszwili zaprosiła premiera Morawieckiego do Gruzji

Przebywająca w Polsce prezydent Gruzji Salome Zurabiszwili, która spotkała się w środę z premierem Mateuszem Morawieckim, zaprosiła go do złożenia wizyty w Gruzji – poinformowała Kancelaria Premiera.
08.05.2019

Prezydent Gruzji: Jesteśmy najbliżej drzwi do NATO w historii

Jesteśmy najbliżej drzwi do NATO w historii - oceniła w środę w rozmowie z PAP prezydent Gruzji Salome Zurabiszwili. Jej zdaniem przyjęcie Gruzji do NATO to nie kwestia gruzińskich reform, a politycznej decyzji.
08.05.2019

Wizyta szefa dyplomacji Azerbejdżanu w Warszawie

Podkreśliłem znaczenie Baku, jako ważnego i perspektywicznego partnera Warszawy w regionie Kaukazu Południowego. Cieszę się, że bezpośrednie spotkania ministrów spraw zagranicznych obu państw są regularnie kontynuowane – podkreślił minister Jacek Czaputowicz po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Republiki Azerbejdżanu Elmarem Mammadyarovem.
18.04.2019

Rosja: Ćwiczenia wojskowe na południu kraju, w tym przy granicy z Ukrainą

Na południu Rosji, w tym przy granicy z Ukrainą i na anektowanym Krymie, zaczęły się w środę duże ćwiczenia z udziałem ponad 7 tys. żołnierzy. Manewrami są też objęte poligony na rosyjskim Kaukazie Północnym oraz jednostki stacjonujące w Abchazji i Osetii Płd.
13.02.2019

Rosja/Ekspert: Powodem konfliktu z Ukrainą jest baza w Berdiańsku

Powodem nadzwyczaj niebezpiecznego konfliktu, do którego doszło między Rosją i Ukrainą w Cieśninie Kerczeńskiej, jest budowa bazy ukraińskiej marynarki wojennej w Berdiańsku, nad Morzem Azowskim - ocenia znany rosyjski ekspert wojskowy Paweł Felgenhauer.
27.11.2018

Francuskie media: manewry Wostok-2018 ilustracją militarnej potęgi Rosji

W wielu publikacjach o rozpoczętych we wtorek manewrach Wostok-2018 media we Francji zwracają uwagę na odrodzenie potęgi militarnej Rosji, rozważają ewentualność wybuchu nowej wojny światowej i zastanawiają się czy sojusz z ChRL to rzeczywistość czy tylko fasada.
11.09.2018

Azerbejdżan/Prezydent: Jesteśmy gotowi zwiększyć dostawy gazu do UE

Azerbejdżan jest gotowy zwiększyć dostawy gazu do Unii Europejskiej - oświadczył w sobotę prezydent Ilham Alijew podczas wizyty kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Na pytanie o tranzyt gazu z Turkmenistanu odparł, że decyzja w tej sprawie nie należy do niego.
25.08.2018

Pisula: Przyszłoroczny budżet PAIH wyniesie do 170 mln zł

Nasz roczny budżet w 2018 r. to ok. 90 mln zł, a przyszłoroczny wyniesie do 170 mln zł - powiedział PAP Tomasz Pisula, szef Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która we wtorek otwiera 50. zagraniczne przedstawicielstwo w Australii. Dodał, że trzeba rozwijać obecność polskich przedsiębiorstw poza UE, by budować drugi filar eksportowy.
21.08.2018

Francuskie media: konwencja ws. Morza Kaspijskiego wygraną Rosji

W piątkowym dzienniku „Le Monde” eksperci twierdzą, że Rosji przypada niemal cała wygrana z podpisania konwencji w sprawie Morza Kaspijskiego. Tytuły większości francuskich komentarzy, to cytat z prezydenta Rosji Władimira Putina o „epokowej" czy „historycznej " umowie.
17.08.2018

Prezydent udaje się do Tbilisi na obchody 100-lecia ustanowienia Demokratycznej Republiki Gruzji

Prezydent Andrzej Duda udaje się w piątek do Tbilisi, gdzie w sobotę weźmie udział w obchodach 100. rocznicy proklamowania Demokratycznej Republiki Gruzji. Andrzej Duda spotka się też z prezydentem Giorgim Margwelaszwilim i premierem Giorgim Kwirikaszwilim.
25.05.2018

Adamczyk: w Nowym Jedwabnym Szlaku najważniejsze utworzenie korytarzy komunikacyjnych

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk uważa, że w projekcie Nowego Jedwabnego Szlaku najważniejsze jest "utworzenie korytarzy komunikacyjnych" pomiędzy krajami azjatyckimi a Europą. W tym projekcie widzi też rolę Ukrainy.
13.03.2018

Putin: Rosja dba o swoje interesy w Arktyce

Prezydent Władimir Putin poinformował w czwartek o opracowanych przez Rosję rodzajach nowoczesnej broni i oznajmił, że nie powiodły się próby powstrzymywania rozwoju Rosji, także w sferze militarnej. Zapewnił, że jego kraj nie zamierza nikogo atakować.
01.03.2018

W środę prezydent Gruzji z oficjalną wizytą w Polsce

Prezydent Gruzji Giorgi Margwelaszwili w środę złoży oficjalną wizytę w Polsce. Rozmowa z prezydentem Andrzejem Dudą ma dotyczyć kwestii bezpieczeństwa oraz realizacji umowy stowarzyszeniowej z UE w kontekście zbliżającego się szczytu Partnerstwa Wschodniego.
07.11.2017

Minister Witold Waszczykowski z wizytą w Erywaniu

Podczas wizyty w Armenii minister Witold Waszczykowski został przyjęty przez prezydenta Serża Sargsjana i ministra spraw zagranicznych Edwarda Nalbandiana.
21.10.2017

Szef MSZ: Znaczny potencjał rozwoju relacji gospodarczych z Armenią

Polsko-armeńskie relacje gospodarcze mają znaczny potencjał rozwoju - powiedział w piątek w Erywaniu szef MSZ Witold Waszczykowski po rozmowach z ministrem spraw zagranicznych Armenii Edwardem Nalbandianem.
20.10.2017

Rozpoczęła się wizyta szefa MSZ w krajach Kaukazu Południowego

Od spotkania z prezydentem Azerbejdżanu Ilhamem Alijewem rozpoczęła się trzydniowa wizyta ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego w trzech krajach Kaukazu Południowego. Oprócz Baku, Waszczykowski odwiedzi również stolice Gruzji oraz Armenii.
18.10.2017

Szef MSZ: Integracja europejska krajów Partnerstwa Wschodniego to sukces polskiej dyplomacji

Postępująca integracja krajów Partnerstwa Wschodniego z Unią Europejską to autentyczny sukces polskiej dyplomacji - powiedział PAP szef MSZ Witold Waszczykowski przed wizytą w Gruzji, Armenii i Azerbejdżanie. Ocenił jednocześnie, że w sferze kontaktów z Kaukazem Polska ma "sporo do nadrobienia".
18.10.2017

Prezydenci Turcji i Polski: Celem podwojenie obrotów handlowych

Gospodarki Turcji i Polski mają potencjał, by podwoić wzajemne obroty handlowe do poziomu rzędu 10 mld euro rocznie - zgodnie mówili prezydenci Recep Tayyip Erdogan i Andrzej Duda, otwierając wspólnie polsko-tureckie forum biznesu we wtorek w Warszawie.
17.10.2017

Strachota: Stosunki polsko-tureckie stwarzają możliwość rozwoju współpracy

Stosunki polsko-tureckie od lat układają się dobrze i stwarzają ogromne, wciąż nie dość wykorzystane pole do rozwoju współpracy, zwłaszcza w wymiarze gospodarczym – powiedział PAP kierownik Zespołu Turcji, Kaukazu i Azji Centralnej w OSW Krzysztof Strachota.
17.10.2017

Szef MSZ w Azerbejdżanie, Gruzji i Armenii podkreśli znaczenie Kaukazu Płd. dla Polski

Podkreślenie znaczenia Kaukazu Południowego w polskiej polityce zagranicznej to cel rozpoczynającej się w środę trzydniowej wizyty szefa dyplomacji Witolda Waszczykowskiego w tym regionie. Minister odwiedzi Azerbejdżan, Gruzję i Armenię - poinformowało w poniedziałek biuro prasowe MSZ.
16.10.2017

Wiceszef MSZ: Na Kaukazie Południowym Polska wraca do aktywnej polityki

W regionie Kaukazu Południowego Polska powraca do aktywnej polityki realizowanej przez śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego - powiedział podczas piątkowych rozmów w Baku wiceszef MSZ Jan Dziedziczak.
18.08.2017

Premier Beata Szydło spotkała się z prezydentem Azerbejdżanu

Premier Beata Szydło spotkała się w środę w Warszawie z prezydentem Azerbejdżanu Ilhamem Alijewem. Wiodącym tematem rozmowy był rozwój współpracy gospodarczej, zwłaszcza w obszarze transportu, infrastruktury i logistyki - poinformowała w komunikacie KPRM.
28.06.2017

Prezydent Duda: Azerbejdżan ważnym pomostem łączącym Europę i Azję

Azerbejdżan jest pomostem łączącym Europę i Azję, jego rola w regionie Kaukazu Południowego ma duże znaczenie dla Polski - mówił prezydent Andrzej Duda. Według prezydenta Azerbejdżanu Ilhama Alijewa obecny poziom stosunków politycznych otwiera nowe perspektywy współpracy gospodarczej.
28.06.2017

Rozpoczęła się wizyta prezydenta Azerbejdżanu

Od ceremonii oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego przez prezydenta Andrzeja Dudę rozpoczęła się we wtorek oficjalna wizyta prezydenta Azerbejdżanu Ilhama Alijewa w Polsce.
27.06.2017

We wtorek wizyta prezydenta Azerbejdżanu w Polsce

Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew złoży w wtorek oficjalną wizytę w Polsce. Główne tematy rozmów z prezydentem Andrzejem Dudą, to współpraca polityczna i gospodarcza, m.in. w zakresie transportu i energetyki oraz stabilizacja w regionie Kaukazu.
27.06.2017

Anna Moskwa spotkała się z ambasadorem Azerbejdżanu w Polsce

Anna Moskwa, podsekretarz stanu w ministerstwie gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, spotkała się z Hasanem Hasanowym, ambasadorem Azerbejdżanu w Polsce. Celem spotkania było omówienie obszarów współpracy i planów podpisania porozumień podczas wizyty prezydenta Ilhama Alieva w czerwcu w Polsce.
17.05.2017

Tunel pod cieśniną Bosfor otwarty

Tunel Eurazja, łączący kontynent azjatycki i europejski, przebiegający pod dnem morza Marmara, został otwarty we wtorek. Długość drogi wybudowanej w ramach inwestycji to 14,6 km, a tunelu pod cieśniną Bosfor - 5,4 km.
21.12.2016

Rosja:Rozpoczęły się strategiczne manewry Kaukaz-2016

Z udziałem 12,5 tys. żołnierzy rozpoczęły się w poniedziałek na południu Rosji, w tym na wodach mórz Czarnego i Kaspijskiego, manewry wojskowe Kaukaz-2016. Na ćwiczeniach testowane będą nowe rodzaje broni i sprzętu wojskowego, a także systemy dowodzenia.
05.09.2016

Rosja: Ćwiczenia mające sprawdzić gotowość bojową sił zbrojnych

Na polecenie rosyjskiego prezydenta Władimira Putina rozpoczęły się w czwartek niezapowiedziane manewry w wielu częściach kraju, w tym na Krymie i przy granicy z Ukrainą, których celem jest sprawdzenie gotowości bojowej sił zbrojnych.
25.08.2016

Azerskie koleje chcą współpracować z PKP

Delegacja kolei Azerbejdżanu rozmawiała w Warszawie na temat współpracy w kolejowym tranzycie towarów z Bliskiego Wschodu, Kaukazu i Chin - poinformowały w piątek PKP.
21.08.2016

Pierwsze polskie połączenie transportowe z Iranem już otwarte

W Polsce uruchomiono pierwsze bezpośrednie połączenie transportowe z Iranem. Otworzyła je polska firma logistyczna Rohlig Suus Logistics.
27.01.2016

Pogarsza się sytuacja w rosyjskich portach

Nadal się pogarsza sytuacja z rozładunkiem wagonów w portach rosyjskich, głównie z węglem, alarmuje służba prasowa Kolei Rosyjskich (RŻD).
12.01.2015

Rosneft i Petrocas zawiązały spółkę joint venture

Rosneft oficjalnie przejął 49% udziałów w Petrocas Energy International Limited (Petrocas), zawiązując spółkę joint venture. Daje mu ona prawo do prowadzenia działalnosci w regionie Kaukazu Południowego.
30.12.2014

Ukraina rozwija połączenia promami kolejowymi

Rząd Ukrainy przygotowuje się do negocjacji z rządem Bułgarii warunków liberalizacji transportu towarów promami kolejowymi.
28.12.2014

Statoil zrezygnował z wielkiego projektu naftowo-gazowego

Norweska, państwowa kompania paliwowa Statoil sprzedał wszystkie posiadane udziały w olbrzymich złożach gazowych Shah Deniz na Morzu Kaspijskim. Statoil sprzedał 15,5 proc. udziałów w polach oraz 12,4 proc. w projekcie gazociągu Południowy Kaukaz.
13.10.2014

Rosja rozpoczęła wielkie manewry na wodach mórz Czarnego i Śródziemnego

Z udziałem sił flot Północnej, Bałtyckiej, Czarnomorskiej i Oceanu Spokojnego na wodach mórz Śródziemnego i Czarnego rozpoczęły się największe od dziesięcioleci manewry Marynarki Wojennej Federacji Rosyjskiej.
20.01.2013

Ukraina rozwija transport rzeczny

Ukraińskie rzeki mogą stać się ważnymi arteriami, łączącymi Europę Bałtycką z krajami śródziemnomorskimi, Afryką Północną oraz Zakaukaziem i Azją Środkową. I nic dziwnego, gdyż ukraińska gospodarka nadrabia dystans dzielący ją od innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej, spowodowany dziesięcioleciami nieefektywnego komunistycznego systemu.
02.01.2013

Dziękujemy za wysłane grafiki.