• <

Polenergia i Equinor złożyły wniosek o decyzję środowiskową dla projektu MFW Bałtyk I

sg

30.05.2022 12:57
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Polenergia i Equinor złożyły wniosek o decyzję środowiskową dla projektu MFW Bałtyk I

Partnerzy portalu

Polenergia i Equinor złożyły wniosek o decyzję środowiskową dla projektu MFW Bałtyk I - GospodarkaMorska.pl
Fot. MEWO / mat. prasowe

Polenergia i Equinor złożyły wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla Morskiej Farmy Wiatrowej Bałtyk I. To kolejny krok milowy w tworzeniu jednej z pierwszych tego typu inwestycji na polskim morzu.

„Po wykonaniu niezbędnych prac badawczych i analitycznych oraz opracowaniu wymaganej dokumentacji, spółka realizująca projekt MFW Bałtyk I złożyła do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku wniosek o wydanie decyzji środowiskowej” – podaje strona spółki MFW Bałtyk S.A., odpowiedzialna za budowę farm wiatrowych Bałtyk I, Bałtyk II i Bałtyk III.

Jak podaje deweloper, złożenie wniosku było możliwe po przeprowadzeniu kompleksowego przedinwestycyjnego programu badań środowiska morskiego, które trwało ponad rok. „Wraz z wnioskiem została przekazana Karta Informacyjna Przedsięwzięcia oraz inne załączniki wymagane prawem na etapie ustalania zakresu raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko” – czytamy.

MFW Bałtyk S.A. to joint venture stworzone przez polską Polenergię i norweski Equinor w celu budowy wspólnych farm wiatrowych na Bałtyku. Projek MFW Bałtyk I zdobył pozwolenie lokalizacyjne w 2019 roku. Farma powstanie w odległości 81 km od brzegu na wysokości Łeby. Będzie osiągać moc ponad 1,5 GW.

seaway7

Dziękujemy za wysłane grafiki.