• <

Żeglarski piknik na koniec programu Gdynia na fali

ew

16.05.2018 07:43 Źródło: gdynia.pl
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Żeglarski piknik na koniec programu Gdynia na fali

Partnerzy portalu

Żeglarski piknik na koniec programu Gdynia na fali - GospodarkaMorska.pl

Wiosenna edycja „Gdynia na fali” powoli dobija do brzegu. Pożegnalnym rejsem programu, w którym od marca do połowy maja wzięło udział prawie 1400 dzieci ze szkół podstawowych oraz przedszkoli będzie wielki piknik żeglarski na terenie Mariny Gdynia. Wydarzenie skierowane jest nie tylko do uczestników programu, ale wszystkich mieszkańców miasta.

Głównym celem programu „Gdynia na fali” jest edukacja najmłodszych mieszkańców w zakresie żeglarstwa morskiego, śródlądowego, budowy i funkcjonowania jednostek pływających, bezpieczeństwa na plaży oraz w wodzie, a także pierwszej pomocy. Do zadań programu należy również wzmocnienie więzi młodych gdynian z miejscem zamieszkania.

– Chcemy zaszczepiać w młodych ludziach miłość do tego, co mają na wyciągnięcie ręki. Morski charakter naszego miasta, nazywanego żeglarską stolicą Polski, wydaje się do tego miejscem idealnym - mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Według statystyk, od 1 marca do 15 maja, w programie wzięło udział prawie 1400 dzieci. „Gdynia na fali - edukacja żeglarska” przyciągnęła do Mariny Gdynia 620 dzieci z 10 szkół podstawowych oraz 400 dzieci z 10 przedszkoli. Natomiast do projektu „Gdynia na fali - bezpieczeństwo nad wodą” przystąpiło 370 dzieci z 16 szkół podstawowych. Przed nami jeszcze siedem spotkań: cztery z przedszkolakami oraz trzy z uczniami podstawówek.

Zwieńczeniem wiosennej edycji programu będzie piknik, który odbędzie się już w drugą niedzielę czerwca. Centralnym miejscem wielkiej, żeglarskiej fiesty będzie trawnik przed bosmanatem Mariny Gdynia. Udział w imprezie zapowiedziały najważniejsze gdyńskie kluby i szkoły żeglarskie.

Na uczestników czekają m.in. darmowe rejsy po Zatoce Gdańskiej, bezpłatne lekcje żeglarstwa, symulator łódki żaglowej dla dzieci, a także zwiedzanie od wewnątrz jachtów żaglowych, w tym słynnego Copernicusa, który niedługo weźmie udział w prestiżowych regatach Volvo Ocean Race.

Coś dla siebie znajdą jednak nie tylko miłośnicy wodnych uciech. Najmłodsi będą mieli do dyspozycji łódkę, którą będą mogli… pomalować kolorowymi farbami. Prace plastyczne będzie można wykonać również na żaglach. Sporym zainteresowaniem powinien cieszyć się również tor przeszkód. Na uczestników czekają takie zadania jak: ubieranie kapoka na czas, przeciąganie liny czy bieg w workach. Prowadzone będą również zabawy z animatorami w specjalnie wyznaczonej strefie.

Zaledwie kilkanaście metrów dalej, dorośli będą mogli trochę poleniuchować. Leżaki, foodtrucki i dobra muzyka z pewnością umilą czas spędzony w Marinie Gdynia oraz pozwolą zapomnieć o trudach całego tygodnia.

Podczas wydarzenia wszyscy chętni będą mogli zgłosić się do biura pikniku, aby odebrać mapkę wraz z kartą obiegową. Odwiedzenie każdego z podanych miejsc oraz otrzymanie wszystkich pieczątek będzie uprawniało do wzięcia udziału w konkursie.

- Jest o co walczyć, ponieważ nagrody są naprawdę atrakcyjne: od zniżek na kursy żeglarskie, po rejs jachtem, który zaplanowany jest w Noc Świętojańską – uzupełnia Marek Łucyk.

Początek siedmiogodzinnego żeglarskiego święta już 10 czerwca o godzinie 10. Wstęp bezpłatny.

Źródło:
gdynia.pl

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34975,00 $ tona 1,82% 16 maj
 Cynk 3583,00 $ tona 2,40% 16 maj
 Aluminium 2790,00 $ tona 2,50% 16 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.