• <
escort_980x120_gif_2020

Rozpoczęła się próba przepłynięcia Bałtyku wpław

mk

24.07.2018 10:25 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Rozpoczęła się próba przepłynięcia Bałtyku wpław

Partnerzy portalu

Rozpoczęła się próba przepłynięcia Bałtyku wpław - GospodarkaMorska.pl

We wtorek z Kołobrzegu wyruszyło sześciu amatorskich pływaków, których celem jest dopłynięcie do miejscowości Kaseberga w Szwecji. Sztafeta pływacka z Polski chce jako pierwsza na świecie przepłynąć Bałtyk wpław. Do pokonania mają 170 kilometrów.

Trasa z Kołobrzegu do Kasebergi to w linii prostej najkrótsza odległość między Polską a Szwecją – około 160 km. W praktyce trudno utrzymać idealnie prosty kurs, więc pływacy będą mieli do przepłynięcia nawet 190 km! Zakładając średnie tempo pływania 3 km/h, cała wyprawa może potrwać ponad 3 doby.

Próbę przepłynięcia z Polski do Szwecji podejmie 6 osobowa sztafeta składająca się z trzech mężczyzn oraz trzech kobiet. Każdy z zawodników będzie płynął przez godzinę, po czym czeka go 5 godzinna przerwa. Próba odbędzie się przy asyście jednostki pływającej. Członkami załogi Cross Baltic Challenge 2018, oprócz 6 pływaków ze sztafety głównej będzie 3 pływaków rezerwowych (1 i 2 panie), sternicy, ratownicy, lekarz, fotograf, trener i koordynator wyprawy.

POZA HORYZONT Cross Baltic Challenge 2018 to wyjątkowy projekt, podczas którego amatorzy, członkowie klubu Kuźnia Triathlonu, zmierzą się z wyzwaniem, którego nie udało się zrealizować jeszcze nikomu –  podjęli próbę sztafetowego przepłynięcia Bałtyku wpław – z Polski do Szwecji.

Kuźnia Triathlonu to amatorski klub, który od pięciu lat skupia entuzjastów triathlonu. Połączenie pływania, wyścigu rowerowego i biegu w jedną dyscyplinę wymaga hartu ducha, poświęceń i wyjścia poza strefę komfortu.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.