• <

Najpierw budują, potem uczą się żeglarstwa. Niecodzienne praktyki w TTS

ew

14.01.2020 08:45 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Najpierw budują, potem uczą się żeglarstwa. Niecodzienne praktyki w TTS

Partnerzy portalu

Najpierw budują, potem uczą się żeglarstwa. Niecodzienne praktyki w TTS - GospodarkaMorska.pl

Rocznie budują kilkaset jednostek, zarówno jachtów żaglowych, jak i łodzi motorowych. Po godzinach uczą się żeglarstwa. A pracodawca daje możliwość nieodpłatnego korzystania z dwóch pięknych jachtów w czasie wolnym. To jeden z najciekawszych benefitów dla pracowników zatrudnionych na terenie Pomorza Zachodniego.

Technologie Tworzyw Sztucznych to jeden z największych producentów luksusowych jachtów na terenie Polski, firma działa na terenie Goleniowskiego Paru Przemysłowego. Na początku 2016 roku pracownicy sami sobie zbudowali jacht, za materiały i wyposażenie zapłaciła firma.

- Nasi pracownicy budują jachty, ale wielu z nich nie miało wiele do czynienia z żeglarstwem – wspomina Martyna Budzińska, HR Business Partner w spółce TTS. – Chcieliśmy to zmienić, tym bardziej, że praca przy luksusowych jednostkach rozbudza pasję i chęć żeglowania – dodaje.

Zaczęło się od jednego jachtu, potem postał drugi – zbudowany wespół z Hanse Yachts, producenta jachtów należącego do tej samej grupy kapitałowej co TTS. Obecnie kadra z goleniowskiej fabryki ma do dyspozycji dwie jednostki: jedna zwodowana jest na Bałtyku, druga na Jeziorze Dąbie.

- Zainteresowanie żeglarstwem wśród naszych pracowników znacznie wzrosło – mówi Maciej Twardowski, Dyrektor Wykonawczy w TTS. – Jest tak duże, że w minionym sezonem trzeba było rezerwować sobie nasze jachty z dużym wyprzedzeniem. Nas to cieszy, zauważamy, że kiedy nasi pracownicy budują jachty i patrzą na nie z perspektywy bycia żeglarzem, wkładają w swoją pracę mnóstwo serca – wyjaśnia.

Firma poszła o krok dalej. Nie tylko daje do dyspozycji jacht, by w czasie wolnym od pracy można było pożeglować, ale finansuje swoim pracownikom zdobycie patentu żeglarskiego. Jak zdradza Martyna Budzińska, projekt nadal będzie realizowany. To jeden z najciekawszych benefitów pracowniczych, o jakim mówi się na terenie Pomorza Zachodniego.

- Korzystanie z jachtów jest nieodpłatne, firma pokrywa wszystkie koszty związane z eksploatacją – tłumaczy – tłumaczy. - Dla nas najważniejsze jest to, by pracownicy TTS mogli realizować swoje pasje, w tym pasję do żeglarstwa – dodaje.

TTS zatrudnia około 600 osób. Roczne buduje kilkaset jednostek pływających. Jachty powstające w goleniowskiej firmie zobaczyć można niemal we wszystkich prestiżowych marinach na terenie Europy.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.