• <

Lucy Z – wyjątkowa jednostka ze stoczni Sunreef Yachts

Marek Nowak

28.10.2015 10:55 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Lucy Z – wyjątkowa jednostka ze stoczni Sunreef Yachts
Lucy Z – wyjątkowa jednostka ze stoczni Sunreef Yachts - GospodarkaMorska.pl

Gdańska stocznia Sunreef Yachts zwodowała i przekazała właścicielowi czwartą jednostkę z wyjątkowej serii katamaranów żaglowych Sunreef 74.

Lucy Z (LZ) została przygotowana na indywidualne zamówienie klienta i służyć ma celom prywatnym, a więc przede wszystkim odpoczynkowi i miłemu spędzaniu czasu ze znajomymi i rodziną. Przestronne wnętrze, które prezentujemy w naszym materiale filmowym, zapewnia komfort właścicielowi i jego gościom (na jednostce z powodzeniem może być zakwaterowanych aż siedem wypoczywających osób) oraz bardzo dobry standard czteroosobowej załodze.

Konstrukcja katamaranu zapewnia także dużą stabilność podczas pływania, co doceniane jest obecnie przez coraz większe grono klientów.

Łączna powierzchnia użytkowa pomieszczeń wewnątrz Lucy Z to 240 metrów kwadratowych. Na pokładzie głównym mieści się otwarty salon o powierzchni 35 m. kw., w którym jest strefa wypoczynkowa, wewnętrzna sterówka, stół na 6 do 10 osób oraz klasyczne, akustyczne pianino firmy Yamaha. Ponad salonem nim znajduje się przestronny pokład słoneczny (flybridge) z zewnętrzną sterówka

- Nasza stocznia jako pierwsza w branży wprowadziła w 2003 roku flybridge na luksusowych katamaranach - podkreśla Karolina Paszkiewicz, PR & Marketing Director Sunreef Yachts. - Obecnie jest on standardem na niemal wszystkich tego typu jednostkach na całym świecie.

Na życzenie właściciela kokpit oraz flybridge Lucy Z wyposażono w liczne materace i poduszki z monogramem jachtu. Umieszczone są  one także na pościeli i ręcznikach.

W lewym kadłubie Lucy Z znajduje się w pełni wyposażona kuchnia z osobnym wejściem od strony kokpitu, kwatera dla załogi oraz kabina VIP z podwójnym łóżkiem małżeńskim. Prawy kadłub zajmuje suit właścicielski oraz kolejna kabina VIP. Wszystkie pomieszczenia zostały wykończone w stylu klasycznym z użyciem białego drewna, jatoby oraz teaku. Całość uzupełniają marynistyczne akcenty bieli oraz szlachetnego granatu i dodatki z mosiądzu.

Przemyślana została także kwestia niezależnych przejść zewnętrznych - dla załogi, dzięki czemu goście mają zapewnioną pełną prywatność, kiedy przebywają w salonie .

- Wszystkie rozwiązania zostały uzgodnione z klientem, a jacht w obecnym kształcie spełnia jego marzenia o idealnej jednostce – mówi Karolina Paszkiewicz. - Realizację tak wysokich wymagań możemy zapewnić między innymi dzięki ścisłej współpracy między naszym biurem projektowym, inżynieryjnym i działem produkcji, które mieszczą się w budynkach firmy na terenie byłej Stoczni Gdańskiej.

Poza wnętrzami naszą uwagę zwróciła sylwetka i kolorystyka jachtu. Właściciel Lucy Z wybrał eleganckie ciemnoszare kolory kadłubów, które dopełniają żagle w barwach bieli i czerwieni.

Po przejściu szeregu prób morskich i testów technicznych na Morzu Bałtyckim jednostka wkrótce zostanie przekazana właścicielom.

LUCY Z w liczbach

Konstrukcja: Kompozyt
Długość: 22,50 m
Szerokość: 10,50 m
Wyporność: 55 T
Zanurzenie: 2,20 m

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 39275,00 $ tona 1,10% 25 paź
 Cynk 3510,00 $ tona 0,46% 25 paź
 Aluminium 2916,00 $ tona -0,98% 25 paź
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.