• <
escort_980x120_gif_2020

Prawosławny chrzest luksusowego katamaranu przed gdańskim Hiltonem

28.11.2015 15:12
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Prawosławny chrzest luksusowego katamaranu przed gdańskim Hiltonem

Partnerzy portalu

Prawosławny chrzest luksusowego katamaranu przed gdańskim Hiltonem - GospodarkaMorska.pl

Kolejna, i to jeszcze nie ostatnia w tym roku, jednostka wyprodukowana w stoczni Sunreef Yachts została ochrzczona przy nabrzeżu przy targu Rybnym, naprzeciwko Hotelu Hilton.

Wydarzeniu, które miało miejsce w piątek 27.11 towarzyszyła wyjątkowa oprawa, która nie pozostawiała wątpliwości, że odbiorcy jachtu są Rosjanami. Główną uroczystość prowadził prawosławny ksiądz, a rozbicia butelki szampana o burtę statku dokonano z iście słowiańskim rozmachem. Luksusowe katamaran żaglowy o imieniu Happy z linii Sunreef 60 Loft przykuwał także uwagę przechodniów.

- Linię tę stworzyliśmy by odpowiedzieć na rosnący popyt na jednostki o układzie kabin optymalnym zarówno pod kątem użytkowania prywatnego jak i czarteru – mówi Piotr Czyż z Sunreef Yachts. - Oczywiście wyposażenie każdej jednostki dostosowujemy w pewnym stopniu do indywidualnych potrzeb klientów, układ pomieszczeń i sof pozostaje jednak stały - dodaje.

Aranżacja wnętrza jachtu optymalnie wykorzystuje jego przestrzeń. W salonie przewidziano miejsce na strefę wypoczynkową oraz jadalnię. W lewym kadłubie umieszczono w pełni wyposażoną kuchnię, oddzieloną od salonu systemem magic glass, komfortową kabinę gościnną z podwójnym łóżkiem oraz, od strony rufy, kabinę załogi z łóżkiem piętrowym. Prawy kadłub mieści natomiast drugą kabinę gościnną oraz kabinę właścicielską z obszerną łazienką, w której zainstalowano wannę z hydromasażem. Jacht został także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Inspirowane włoską stylistyką wnętrze łodzi, łączy kolorystykę drzewa orzechowego z nowoczesnymi elementami w błyszczącej czerni. Jacht stworzono z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach,
 
Linia Sunreef 60 Loft po raz pierwszy zaprezentowana została w 2013 roku, a Happy to szósty Loft zbudowany przez stocznię Sunreef Yachts. Jednostkę wyróżniają charakterystyczne czerwone kadłuby, ciekawym elementem jej wyposażenia jest jet ski, który umieszczono na flybridge’u i który woduje się za pomocą bomu.

- Mamy zamówienia na kolejne dwie jednostki tej linii, natomiast w przyszłości planujemy w nich jedynie niewielkie zmiany – mówi Piotr Czyż. - 60 Loft cieszy się dużym zainteresowaniem, rozkład pomieszczeń satysfakcjonuje klientów, a powtarzalność pomaga zoptymalizować koszty.

Happy musi jeszcze przejść serię testów i prób morskich, po których, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, popłynie na Morze Śródziemne. Nie znamy wprawdzie dokładnej ceny jednostki, szacujemy ją jednak na około 7 milionów złotych.

 

 

Dane techniczne:

 

Konstrukcja

Kompozyt

Długość

18.29 m / 60.00 Ft

Szerokość

9.2 m / 30.20 Ft

Zanurzenie

1.58 m / 5.20 Ft

Wysokość masztu

24.08 m / 79.00 Ft

Silniki

2 x 110 HP

Zbiorniki paliwa

2 x 900 l / 2 x 237.75 US gal

Zbiorniki wody pitnej

2 x 390 l / 2 x 103.03 US gal

Grot

120.00 m² / 1291.67 Ft²

Genua

70.00 m² / 753.47 Ft²

Architektura okrętowa

Sunreef Yachts

Design

Sunreef Yachts

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.