• <

Wynik wyszukiwania - "zatopienie" - Wiadomości

Rosyjski okręt pokonany przez drony. Siły Zbrojne Ukrainy chwalą sie spektakularnym zatopieniem kutra rakietowego Iwanowiec

Nagranie udostępnione przez ukraińskie siły morskie pokazuje, jak kolejne drony, pod ciągłym ostrzałem, zbliżają się do wrogiego okrętu i detonują przy jego kadłubie ładunki wybuchowe. Dzięki temu wroga jednostka została ciężko uszkodzona. To kolejny sukces Morskich Sił Ukrainy, które choć są dużo słabsze od Floty Czarnomorskiej i nie są w stanie osiągnąć przewagi na swoim akwenie, potrafią skutecznie zadać straty rosyjskiej armii.
01.02.2024

Groźny wypadek na Dunaju. Zatonęła barka z tysiącem ton nawozu. Poważne konsekwencje dla środowiska i żeglugi?

Barka, która zatonęła w piątek w Serbii na Dunaju, przy granicy z Chorwacją, przewoziła tysiąc ton nawozu - powiadomiły serbskie władze. Eksperci ds. ochrony środowiska ostrzegli, że wypadek negatywnie wpłynie na florę i faunę wodną drugiej najdłuższej rzeki w Europie.
05.01.2024

Ukraińcy podają, że zniszczyli najnowocześniejszy rosyjski okręt

Z Ukrainy napływają doniesienia, że wczorajszy atak Ukraińskich Sił Zbrojnych na stocznię Zaliw w Kerczu na okupowanym przez Rosjan Krymie był skuteczny - zatopiony miał być jeden z najnowocześniejszych okrętów Floty Czarnomorskiej.
05.11.2023

Tonie indonezyjska fregata, ale to celowe

Wycofana z eksploatacji fregata ex-KRI Slamet Riyadi służąca w przeszłości w Marynarce Wojennej Indonezji (Tentara Nasional Indonesia Angkatan Laut) rozpadła się na trzy części po trafieniu pociskami przeciwokrętowymi. Był to kulminacyjny moment ćwiczeń SINKEX (Sinking Exercise), w trakcie których okręty ćwiczyły na Morzu Jawajskim pod koniec lipca 2023 roku.
08.08.2023

Groźny pokaz siły. Rosjanie chwalą się zatopieniem ukraińskiej korwety

W związku z groźbami ataków na statki płynące do Ukrainy, rosyjska marynarka wojenna przeprowadziła ćwiczenie na Morzu Czarnym z użyciem ostrej amunicji. Jego kulminacyjnym punktem było zatopienie z użyciem rakiety byłej, ukraińskiej korwety, którą Rosja zajęła w trakcie aneksji Krymu w 2014 roku.
25.07.2023

Amerykańskie i filipińskie siły morskie zatopią w ramach ćwiczeń były okręt zaopatrzeniowy

Oddziały US Marine Corp i jego filipińskiego odpowiednika będą współpracować w celu zatopienia wycofanego z eksploatacji zbiornikowca Filipińskiej Marynarki Wojennej (PN) u wybrzeży Zambales, co będzie jednym z najważniejszych wydarzeń tegorocznych działań wspierających lotnictwo morskie (MASA), które odbędą się w dniach od 6 do 21 lipca.
06.07.2023

Efektowne zatopienie okrętu z eksplozją. Norweskie siły zbrojne testują możliwości potężnych rakiet

Królewska Norweska Marynarka Wojenna (Sjøforsvaret) przeprowadziła udane ćwiczenia ogniowe z użyciem wyprodukowanego w Kongsberg Defence & Aerospace roku pocisku Naval Strike Missile (NSM). Wycofany ze służby okręt Æger zatonął w wyniku bezpośredniego trafienia pociskiem wystrzelonym z fregaty KNM Otto Sverdrup (F 312).
09.06.2023

Rocznica zatopienia rosyjskiego okrętu Saratow. Ukraiński generał opublikował nagranie

Dokładnie rok temu siły ukraińskie przeprowadziły skuteczny ostrzał rakietowy skierowany na jednostki morskie Federacji Rosyjskiej stacjonujące w okupowanym Berdiańsku. Zniszczono wtedy okręt desantowy proj. 1171 Saratow. Z tej okazji naczelny dowódca sił ukraińskich gen. Walerij Załużny, opublikował nagranie z tej akcji.
24.03.2023

80 lat temu ORP Burza zatopił niemiecki okręt podwodny U-606

80 lat temu, 22 lutego 1943 r., na wschód od Nowej Fundlandii na Atlantyku polski niszczyciel ORP Burza zatopił niemiecki okręt podwodny U-606. Był to pierwszy niemiecki okręt podwodny zatopiony przez jednostkę Polskiej Marynarki Wojennej. W akcji uczestniczył także amerykański eskortowiec USCGC Campbell.
22.02.2023

Zbliża się koniec telenoweli pt. "Lotniskowiec São Paulo". Brazylijska marynarka wojenna chce zatopić pechową jednostkę

Brazylijska Marynarka Wojenna potwierdziła, że zamierza przeprowadzić kontrolowane zatopienie wycofanego z eksploatacji lotniskowca São Paulo na wodach brazylijskich. Nie ujawniono dokładnego terminu ani miejsca zatopienia, ale oczekuje się, że po ostrzeżeniu, że okręt jest poważnie zagrożony utratą stabilności i pływalności.
06.02.2023

Ostrzeżenie przed wysokim stanem wód na Widawie

Od czwartku do piątku na obszarze rzeki Widawy od Namysłowa do ujścia do Odry możliwe są przekroczenia stanów ostrzegawczych - poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu.
19.01.2023

"Nowaja Gazieta Jewropa": marynarze poborowi z zatopionego krążownika Moskwa ponownie trafią na Ukrainę

Marynarze poborowi, uratowani z zatopionego w kwietniu rosyjskiego krążownika Moskwa, mają znowu trafić na Ukrainę, chociaż wielu z nich znajduje się w złym stanie psychicznym i nie chce już walczyć - poinformowała niezależna rosyjska "Nowaja Gazieta Jewropa".
21.06.2022

Amerykańskie media: USA pomogły Ukraińcom namierzyć Moskwę, Pentagon zaprzecza

Amerykańskie stacje telewizyjne NBC i CNN oraz dziennik „New York Times” podały, że dane wywiadowcze przekazane przez władze USA pomogły siłom ukraińskim zatopić rosyjski krążownik Moskwa. Pentagon jednak zaprzecza.
06.05.2022

Brytyjskie ministerstwo obrony: zatonięcie Moskwy drugą poważną stratą marynarki Rosji

Zatopiony krążownik Moskwa jest już drugą kluczową stratą rosyjskiej marynarki wojennej podczas wojny z Ukrainą, co prawdopodobnie skłoni Rosję do zrewidowania swojej pozycji morskiej na Morzu Czarnym - przekazało w piątek rano brytyjskie ministerstwo obrony.
15.04.2022

Trafienie krążownika Moskwa - co wiadomo?

W czwartek świat obiegła wiadomość, że na rosyjskim krążowniku rakietowym Moskwa, będącym częścią sił rosyjskich blokujących Ukrainę od strony Morza Czarnego, wybuchł pożar - to jedyny fakt, który został potwierdzony zarówno przez Ukrainę, jak i przez samą Rosję, która zazwyczaj nie jest chętna do przekazywania takich informacji. Ukraińcy twierdzą, że okręt został przez nich trafiony, zaś Rosja podaje, że "przyczyna pożaru jest badana".
14.04.2022

Zdjęcia satelitarne potwierdzają, że Ukraińcy zatopili Saratowa

W zeszłym tygodniu świat obiegły informacje, że w wyniku ataku rakietowego ukraińskich wojsk zatonął rosyjski okręt wojenny Saratow, a dwa inne zostały uszkodzone. Najnowsze zdjęcia satelitarne potwierdzają zniszczenie jednostki.
01.04.2022

M/S Wilhelm Gustloff – 77. rocznica tragicznej katastrofy na wodach Bałtyku

Ten piąty co do wielkości w momencie wybudowania niemiecki statek pasażerski przed drugą wojną światową był flagowym statkiem wycieczkowym nazistowskiej organizacji „Kraft durch Freude”. Nazwa statku "Wilhelm Gustloff" została nadana na cześć zamordowanego członka NSDAP. Budowa wycieczkowca rozpoczęła się w 1936 roku, a zakończyła w 1938 roku. Od tego czasu do sierpnia 1939 roku jednostka wykonała aż 50 podróży wycieczkowych w różne rejony świata.
30.01.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.