• <

Wynik wyszukiwania - "woda pitna" - Wiadomości

MFW: Nieefektywna ochrona infrastruktury krytycznej w RP przed atakami w cyberprzestrzeni

W poprzednich swoich artykułach autorzy zwracali uwagę przede wszystkim na obowiązujące akty prawne, mające na celu zapewnienie gruntu prawnego dla aktywności związanej z bezpieczeństwem m.in. infrastruktury krytycznej, ze strony ataków w cyber przestrzeni. W niniejszym artykule autorzy chcą przybliżyć realne działania, mające na celu ochronę infrastruktury krytycznej przed atakiem w cyberprzestrzeni.
19.04.2024

Zatopiony przez rebeliantów Huti statek zagraża środowisku

Statek Rubymar, który zatonął w Zatoce Adeńskiej po ostrzale jemeńskich separatystów Huti, zagraża środowisku naturalnemu Morza Czerwonego. Wraz Rubymar na dno poszło 21 tys. ton nawozów sztucznych.
03.03.2024

DOE na fali oszczędności. Woda pitna bez butelek na Twoim statku

Wybierając system do produkcji wody pitnej firmy DOE Sp.z o.o. przyczyniasz się do ochrony zasobów naturalnych mórz i oceanów.
15.02.2024

Hiszpania. Rząd będzie dostarczał statkami odsoloną wodę do pogrążonej w suszy Katalonii

Do walczącej od 2021 r. z suszą Katalonii odsolona woda pitna będzie sprowadzana statkami z Walencji - poinformowała w sobotę wicepremier Hiszpanii Teresa Ribera po spotkaniu z władzami regionu autonomicznego Walencji.
03.02.2024

Światowy Dzień Wody. Fundusze Norweskie umożliwiają ograniczenie zanieczyszczenia środowiska wodnego

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody, ustanowiony rezolucją z 22 grudnia 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, w celu uświadomienia jak dużym problemem jest brak dostępu do czystej wody pitnej i jak ważna jest prawidłowa gospodarka wodna. Projekty polskich przedsiębiorców mogące przyczyniać się do ograniczenia zanieczyszczenia środowiska wodnego i jego bezpośredniego otoczenia otrzymały dofinansowanie z Funduszy Norweskich w ramach schematu „Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich – Blue Growth”.
22.03.2023

Otwarto przebudowaną drogę dojazdową do portu morskiego w Wolinie

W piątek 25 listopada otwarto drogę dojazdową do portu, przebudowaną za ponad 5 mln zł. Burmistrz Wolina Ewa Grzybowska określiła to jako największą inwestycję drogową w mieście. To największa jak dotąd inwestycja drogowa w mieście" – powiedziała burmistrz Wolina.
25.11.2022

W Szczecinie i na jeziorze Dąbie zwiększył się poziom tlenu w Odrze

W okolicach Mostu Cłowego w Szczecinie oraz w przesmyku na jeziorze Dąbie zwiększył się poziom tlenu w Odrze – poinformował we wtorek Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki. Wpływ na sytuację mają głównie warunki atmosferyczne m.in. zmniejszenie temperatury, wiatr oraz opady deszczu.
23.08.2022

Zachodniopomorskie. Osiem dodatkowych pomp do napowietrzania wody w Odrze

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki poinformował, że w poniedziałek zainstalowanych zostanie kolejnych osiem pomp do napowietrzania wody. Obecnie w regionie jest ich dwadzieścia pięć, m.in. w Siadle Dolnym i Gryfinie.
22.08.2022

Zachodniopomorskie. Blisko 95 ton martwych ryb trafiło do utylizacji

Blisko 95 ton martwych ryb wydobytych z Odry w województwie zachodniopomorskim trafiło do utylizacji od 13 sierpnia – poinformowało PAP w sobotę centrum prasowe wojewody zachodniopomorskiego. Na rzece ustawionych jest 29 zapór.
20.08.2022

Linie kontenerowe Matson ruszają z pomocą na Tonga

Amerykańskie linie kontenerowe Matson ogłosiły, że będą modyfikować trasy swoich statków, by te docierały z pomocą do Tonga. Firma przeznaczy także część swoich zysków na pomoc wyspiarskiemu państwu.
29.01.2022

Syria. Lekarze bez Granic: brak dostępu do wody pitnej zagraża zdrowiu ponad 3 mln osób

Kryzys związany z brakiem dostępu do wody pitnej osiągnął "punkt krytyczny" i zagraża zdrowiu ponad trzech milionów mieszkańców prowincji Idlib na północy Syrii - alarmuje we wtorek organizacja pozarządowa Lekarze bez Granic (MSF).
28.09.2021

Czy chiński prototyp stacji odsalania wody morskiej zasilanej energią słoneczną rozwiąże globalny kryzys?

Zasoby słodkiej wody stanowią zaledwie około 2,5 proc. wody na Ziemi, a większość stanowi niezdatna do spożycia woda morska. W konsekwencji znaczna część populacji cierpi z powodów niedoborów wody. Naukowcy donoszą o opracowaniu wysoce wydajnego urządzenia do odsalania, które wykorzystuje warstwę zawierającą tytan, zdolną do pochłaniania energii słonecznej.
26.05.2021

Woda pitna prosto z oceanu? Niezwykły projekt polskiej badaczki [foto, wideo]

„Icemill – pure water for global sustainability” to koncepcja ogromnej instalacji, która pozyskiwałaby wodę pitną z oceanów, bazując na metodzie odsalania przez zamrażanie. Projekt Katarzyny Przybyły, doktorantki Politechniki Wrocławskiej, opiera się na zjawisku krystalizacji cząsteczek wody – temperatura zamarzania czystej wody jest bowiem wyższa niż roztworu wody morskiej.
13.11.2020

Wielkie Jeziora w Kanadzie mają zostać oczyszczone z plastikowych śmieci

Instytucja nadzorująca stan północnoamerykańskich Wielkich Jezior postanowiła posprzątać jeziora z tysięcy ton plastikowych śmieci. Zaczęto od współpracy z żeglarzami i instalacji pływających koszy i filtrów w kanadyjskich marinach.
07.10.2020

22 marca Dniem Ochrony Morza Bałtyckiego i Światowym Dniem Wody

22 marca kraje nadbałtyckie obchodzą, ustanowiony w 1997 roku przez Komisję Helsińską, Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego. Jest to okazja do zwrócenia uwagi na znaczenie transportu morskiego i bezpieczeństwa na morzu, na ochronę środowiska i na problemy ludzi związanych z morzem.
22.03.2020

Do środowiska naturalnego trafia coraz więcej leków. To ogromne zagrożenie dla ryb

Do środowiska naturalnego, także w Polsce, trafia coraz więcej leków. Szkodzą one żywym organizmom i choć ludzie na razie są bezpieczni, to nie zawsze musi tak być - mówi w rozmowie z PAP prof. Piotr Stepnowski, chemik z Uniwersytetu Gdańskiego i prorektor tej uczelni.
20.11.2019

Ścieki w Wiśle docierają do Torunia

Fala ścieków, spływająca Wisłą od Warszawy po awarii kolektorów tamtejszej oczyszczalni "Czajka", dociera do Torunia - powiedziała w poniedziałek PAP rzecznik prasowa ratusza Magdalena Stremplewska. Poinformowała, że nie ma zagrożenia dla mieszkańców, ale zaleca się ostrożność.
03.09.2019

Robert Allan Ltd. i MTU połączyły siły nad opracowaniem pierwszego pchacza płytkiego zanurzenia napędzanego LNG

Gaz ziemny szybko zyskuje na popularności jako paliwo morskie, nie tylko ze względu na jego potencjał w zakresie zmniejszania emisji gazów cieplarnianych, ale także ze względu na obniżony koszt w porównaniu z innymi alternatywami opartymi na paliwach kopalnych. Aby gaz ziemny stał się preferowanym paliwem morskim, jego dostępność musi się poprawić, a jej brak zahamował jego rozwój w niektórych częściach świata. Niektórzy klienci Roberta Allana Ltd. aktywnie angażują się w rozwój wymaganej infrastruktury, aby gaz ziemny był
21.08.2019

Szydło: Zbiornik Świnna-Poręba ma chronić region przed powodzią

To inwestycja, która ma chronić region, a także Kraków, przed powodzią; to jest jej główny cel - powiedziała w środę premier Beata Szydło podczas uroczystego otwarcia zbiornika wodnego Świnna-Poręba. Zdaniem samorządowców nie można mówić o otwarciu, bo zbiornik nie jest jeszcze w pełni gotowy.
26.07.2017

Arabowie chcą przeciągnąć górę lodową z Arktyki do ZEA

Projekt „emiracka góra lodowa” prawie gotowy. Jak poinformowało Radio Szczecin, cytując Informacyjną Agencję Radiową, ekologiczna firma ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich che przeciągnąć arktyczną górę lodową do emiratu Fudżajra. Ma zapewnić wodę pitną i stać się atrakcją turystyczną.
05.05.2017

Poltramp Yard stawia na nowoczesne rozwiązania

Poltramp Yard to prywatna prężnie działająca polska stocznia zlokalizowana w Świnoujściu przy głównym torze wodnym łączącym to miasto ze Szczecinem. Zajmuje się remontami statków, budową nowych jednostek pływających oraz remontami sekcji kadłuba i nadbudówek.
24.01.2017

Dar Młodzieży wypiękniał po remoncie

- Dwa i pół miesiąca trwały prace remontowo-modernizacyjne na Darze Młodzieży. Odnowienie przeprowadziła Gdyńska Stocznia Remontowa Nauta. Na żaglowcu wykonano gruntowną przebudowę wnętrz w części studenckiej oraz remont odnowienia klasy 5-letniej – powiedział podczas ceremonii przekazania żaglowca prorektor ds. morskich Akademii Morskiej w Gdyni Henryk Śniegocki.
18.01.2016

Francuski patrolowiec Pluvier zacumuje w Gdańsku

W najbliższy piątek do Gdańska przypłynie francuski okręt patrolowy Pluvier (P 678), który będzie można oglądać przy Nabrzeżu Wartka na Ołowiance. Jednostka będzie u nas gościć w dniach 15-18 maja.
12.05.2015

Terminal LNG - polska brama do gazowego raju

Mimo, że budowa terminala gazowego w Świnoujściu ma wielomiesięczny poślizg, to nie ulega wątpliwości, że to obecnie najważniejsza polska inwestycja infrastrukturalna. Jej znaczenie uwidacznia się zwłaszcza teraz, gdy gazowa wojna Kijowa i Moskwy wisi na włosku. Ta inwestycja to także potwierdzenie rzymskiej maksymy: si vis pacem, para bellum - chcesz pokoju gotuj się do wojny.
05.05.2014

Hałda fosfogipsu w Wiślince bezpieczna dla przyrody i ludzi

Kilka nieprawidłowości wykazała kontrola hałdy fosfogipsu w Wiślince (Pomorskie), składowisko to nie stanowi jednak zagrożenia dla środowiska naturalnego oraz zdrowia mieszkańców - poinformowano w środę na konferencji prasowej w Gdańsku.
22.08.2013

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

  • DOE Sp. z o.o.

    Łężyce, ul. Al. Parku Krajobrazowego 84 , tel.: +48 58 664 3210

  • Marina Gdańsk

    Gdańsk, ul. Szafarnia 2 , tel.: 517-806-579

Dziękujemy za wysłane grafiki.