• <

Wynik wyszukiwania - "trendy rynkowe" - Wiadomości

Zyski spadają, oczekiwania rosną. Hapag-Lloyd aktualizuje prognozy na 2024

Niemiecki gigant żeglugowy Hapag-Lloyd skorygował swoje prognozy finansowe na 2024 rok, podnosząc dolny próg oczekiwań. To wynik rosnącego popytu na transport morski oraz wzrostu stawek frachtowych. Niemniej jednak, pozytywne trendy rynkowe nie zdołały zamaskować znaczącego, 84-procentowego spadku zysku netto w pierwszym kwartale roku.
16.05.2024

Wszystkie ręce na pokład. Sektor offshore potrzebuje polskiego łańcucha dostaw i zagranicznego know-how

Kluczem do zbudowania silnego sektora offshore w Polsce jest zapewnienie ciągłości inwestycyjnej między pierwszą i drugą fazą rozwoju morskich farm wiatrowych – podkreślają inwestorzy. Kapitał firm i wsparcie państwa są niezbędne, by pokonać bieżące wyzwania makroekonomiczne dla nowych projektów. W grze 18 GW czystej energii do 2040 roku. Kluczowe będą efekty powyborcze i to, czy nowoczesna energetyka będzie jednym z głównych filarów programowych dla nowego rządu, bo do zrobienia jest wiele.
07.11.2023

Nadwyżka LNG i spadek cen. Co się dzieje na rynku gazowym?

Ostatnie tygodnie przyniosły zmianę sytuacji na rynku LNG, z problemu zapełnienia magazynów gazu przed sezonem grzewczym do obecnej nadwyżki surowca i spadku cen. To zaskoczenie dla analityków, którzy jeszcze niedawno przewidywali problemy z dostawami. Obecnie ceny gazu znajdują się na najniższym poziomie od niemal dwóch lat.
13.05.2023

Grupa Azoty planuje w przyszłym roku weryfikację celów strategii na lata 2021-2030

W 2024 roku jest planowana weryfikacja poszczególnych celów strategii spółki na lata 2021-2030. Spółka obecnie podtrzymuje chęć przejęcia Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica, wokół którego mają być skupione "zielone" aktywa grupy.
16.04.2023

Grecja liderem na morzach i oceanach. Ponad 5,5 tys. statków o wartości około 180 mld USD wpiera grecką gospodarkę

Grecja jest dziś krajem, którego armatorzy dysponują największą flotą na świecie. Greccy armatorzy z 5514 statkami kontrolują obecnie około 21% światowej floty pod względem nośności. Jej wartość można dzisiaj szacować na 180 mld USD. Grecka żegluga świetnie sobie radzi w okresie pandemii i w czasie wojny. I inwestuje w nowe energooszczędne statki.
31.07.2022

Główne trendy w logistyce 2022. Serwisy liniowe do poprawy

Działające w sytuacji gwałtownych zakłóceń w systemach logistycznych firmy bronią się, wprowadzając na szeroką skalę nowe rozwiązania organizacyjne i technologie.
05.05.2022

Top 10 morskich nacji. Chiny na pierwszym miejscu. Polska poza rankingiem

Chiny, Japonia i Grecja zdominowały rynek transportu morskiego. Dziś ta trójka należy najpotężniejszych krajów posiadających statki handlowe i pasażerskie. W końcu 2021 łączna wartość flot będąca w dyspozycji armatorów z tych krajów osiągnęła około 520 mld USD – oszacowali analitycy VesselsValue. To więcej niż łączna wartość flot armatorów działających w pozostałych 7. krajach uwzględnionych w rankingu.
16.04.2022

Orsted i Politechnika Warszawska będą kształcić specjalistów morskiej energetyki wiatrowej

Polska spółka Orsted oraz Politechnika Warszawska podpisały list intencyjny o współpracy. Celem porozumienia jest kształcenie przyszłych kadr dla sektora morskiej energetyki wiatrowej, a w przyszłości – także stworzenie programu stypendialnego dla najbardziej obiecujących adeptów kształcących się w tej dziedzinie.
08.11.2021

Stabilna pozycja Grupy LOTOS w trudnym 2020 roku

Rafineria Grupy LOTOS przerobiła w ubiegłym roku 10,2 mln ton ropy i wyprodukowała 11 mln ton produktów. Pomimo pandemii, która skutkowała najtrudniejszymi od wielu lat warunkami prowadzenia działalności, gdański koncern zamknął rok z mocnymi (+35%) przepływami pieniężnymi z działalności operacyjnej, niższymi (-22%) kosztami operacyjnymi i większą (+7) siecią stacji paliw. Jednocześnie spółka przez cały rok włączała się w akcje pomocowe związane z COVID-19.
06.04.2021

Więcej pozytywów z dobrymi perspektywami na horyzoncie. Raport z rynku żeglugowego (tydzień 6-9/2021)

Rynki żeglugowe w ostatnich tygodniach odznaczały się coraz bardziej pozytywnymi symptomami wzrostów dla wielu segmentów a to za sprawą wzrastającej wielkości światowej produkcji widocznej w pierwszej kolejności na obszarach azjatyckich. Jednakże trudna sytuacja miała miejsce nadal między innymi dla zbiornikowców.
08.03.2021

Transport intermodalny jedną z podstaw koncepcji terminalu kontenerowego w Świnoujściu

Bez efektów synergii, którą zapewnia łączenie transportu wodnego, kolejowego i drogowego nie sposób dziś sprostać konkurencji i spełnić oczekiwania klientów przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej troski o środowisko naturalne. Stąd w przypadku terminalu kontenerowego w Świnoujściu transport intermodalny będzie tym rodzajem transportu, który w głównej mierze połączy terminal z jego zapleczem.
07.01.2021

Rekordowe wyniki przeładunków paliw płynnych w Porcie Gdynia

Przeładunki paliw płynnych w gdyńskim porcie wykazują wyraźną tendencję wzrostową. W czerwcu 2020 r. przeładowane zostało 209,5 tys. ton, co w porównaniu do wyniku z tego samego okresu w 2019 r. - 127,1 tys. ton - jest wzrostem o 65%.
15.07.2020

11,3 mln ton przeładowanych w I kwartale 2020 w Porcie Gdańsk

W I kwartale 2020 roku w Porcie Gdańsk widoczny jest wpływ pandemii koronawirusa na branżę morską i obsłużony w porcie wolumen. Port Gdańsk w I kwartale 2020 roku uzyskał wynik o 8,3% niższy niż w analogicznym okresie 2019 roku zamykając I kwartał przeładunkami na poziomie 11,3 mln ton. Odnotowano spadki w większości grupach ładunkowych oprócz zbóż (+223%), LPG (+27%) i innych masowych (+6,4%).
13.05.2020

Naftoport przyjął więcej ropy naftowej, potwierdzając swe strategiczne znaczenie

W I półroczu Naftoport z Grupy PERN przyjął 8,3 mln ton ropy naftowej, czyli ok. 30 proc. więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej – podał PERN. Ocenił, iż Naftoport potwierdził swe strategiczne znaczenie, zwłaszcza w czasie problemów ze skażoną ropą w rurociągu „Przyjaźń”.
09.07.2019

Lotos rozważy udział w rozbudowie Portu Gdańsk lub wybuduje własne nabrzeża i terminal

Grupa Lotos rozważymy swój udział w rozbudowie Portu Gdańsk - poinformował PAP jej wiceprezes ds. inwestycji i innowacji Patryk Demski. Dodał, że alternatywą może być budowa własnego nabrzeża i terminalu na Martwej Wiśle.
08.06.2019

Rekordowe targi TransLogistica Poland – 6-8 listopada, zarezerwuj termin już dziś!

Do VI edycji Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki w Warszawie – TransLogistica Poland zostało już tylko kilka dni. Tegoroczna edycja wydarzenia, mająca miejsce w dniach 6-8 listopada 2018 w EXPO XXI Warszawa, cieszy się rekordową popularnością. Swoją ofertę zaprezentuje ponad 240 wystawców, m.in z Polski, UE, krajów bałtyckich, państw WNP, Chin czy Indii. Dynamiczny rozwój targów potwierdza, że TransLogistica Poland to najważniejsze w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla osób zawodowo zwi
30.10.2018

VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland – Branża TSL spotyka się w Warszawie (6-8 listopada 2018)

Szóste targi TransLogistica Poland to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych, logistycznych (producentów, dystrybutorów, przedsiębiorstw handlowych) oraz osób zawodowo związanych z branżą TSL. W poprzedniej edycji targów udział wzięło 190 wystawców oraz około 6000 profesjonalistów z 34 państw. Biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie firm i rozwój targów, organizatorzy spodziewają się w tym roku rekordowej edycji.
10.10.2018

Niedługo ruszy budowa prawdziwego behemota kontenerowego o napędzie LNG

Stocznia Dalian Shipbuilding Industry Company Ltd. i towarzystwo klasyfikacyjne DNV GL podpisały list intencyjny w sprawie budowy ultrakontenerowca napędzanego LNG o ładowności aż 23 tys. TEU.
06.09.2018

Kiedy pojedziemy Drogą Czerwoną do Portu Gdynia?

Realizowane w Porcie Gdynia inwestycje-za 1 miliard złotych-w postaci budowy nowego terminala promowego oraz nowej obrotnicy i pogłębienia basenów portowych a także toru podejściowego do 17,0 metrów najlepiej świadczą o wielkim znaczeniu portu dla całej polskiej gospodarki morskiej.
23.06.2018

Gospodarka regionów nadmorskich jednym z nowych kierunków na Uniwersytecie Szczecińskim

Gospodarka regionów nadmorskich czy zarządzanie eventami sportowymi i turystycznymi to nowe kierunki na rok akademicki 2018/2019 na Uniwersytecie Szczecińskim. Rekrutacja rozpoczęła się we wtorek.
13.06.2018

Dobry wynik DFDS w drugim kwartale

Niels Smedegaard, Dyrektor Generalny DFDS przekazał, że duński armator osiągnął w drugim kwartale dobre wyniki, co jest efektem wzrostów w większości regionów Europy oraz poprawy i zwiększenia efektywności przeprowadzanych projektów. Smedegaard podkreślił także, że jedynym odczuwalnym skutkiem Brexitu był spadek wartości funta, co miało nieco negatywny wpływ na rezultat firmy.
22.08.2016

Terminal naftowy - bezpieczeństwo czy kłopot?

Budowie terminalu naftowego w Gdańsku towarzyszą nadzieje i obawy. Pierwsze dotyczą uelastycznienia systemu dostaw ropy naftowej, drugie wiążą się z możliwością osłabienia pozycji konkurencyjnej polskich rafinerii.
14.07.2014

Wyniki finansowe PERN za 2012 r. na historycznym poziomie

Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych (PERN) "Przyjaźń" wypracowało za 2012 r. wyniki finansowe na historycznym poziomie - zarówno pod względem przychodów, jak i zysku netto - poinformował w środę prezes spółki Marcin Moskalewicz.
14.02.2013

Dachser – nowe trendy w „królewskiej dyscyplinie” logistyki

Logistyka kontraktowa, zwana „królewską dyscypliną” usług logistycznych, może sprawić, że firma będzie funkcjonowała jak dobrze naoliwiona maszyna. Aby tak było, dostawca logistyczny musi oferować w pełni zintegrowany wachlarz usług takich jak transport, magazynowanie, copacking, inne usługi dodatkowe oraz doradztwo. Musi także brać pod uwagę stale zmieniające się trendy, jak np. zmniejszanie się wielkości zamówień i rozdrobnienie przesyłek.
17.07.2012

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

  • BOHAMET S.A.

    Białe Błota, ul. Ciele, ul. Toruńska 2 , tel.: +48 52 32 03 900

Dziękujemy za wysłane grafiki.