• <

Wynik wyszukiwania - "plaże" - Wiadomości

Plaże w Neapolu otwarte do końca października

Rada miasta Neapolu zatwierdziła przedłużenie otwarcia plaż aglomeracji do 31 października. Na plażach pozostanie cała infrastruktura: parasole, leżaki, boiska do gry w siatkówkę, otwarte bary, będą też ratownicy - napisał w niedzielę portal NapoliTime.it.
02.10.2023

Pomorskie. Kąpieliska w północnej części regionu są przygotowane do sezonu

Nad morzem od Lubiatowa do Helu przygotowano 28 strzeżonych kąpielisk. Większość z nich zostanie otwarta 1 lipca. Na każdym z nich będzie pracować co najmniej trzech ratowników.
24.06.2023

Naukowcy z międzynarodowej ekspedycji TREC badali trójmiejskie plaże

Naukowcy z międzynarodowej ekspedycji TREC przez kilka dni zbierali próbki m.in. gleby, osadów i wody w Sopocie i Gdańsku. Projekt ma na celu zbadanie organizmów w ich naturalnym otoczeniu. Badania będą prowadzone łącznie w 22 krajach Europy.
16.06.2023

Hiszpania. Po wakacjach wolontariusze zebrali z plaż ponad 7 ton śmieci

Przeprowadzona we wrześniu w 279 miejscach wybrzeża Hiszpanii akcja czyszczenia plaży pomogła pozbyć się z nich 7 ton śmieci - podała platforma organizacji ekologicznych Proyecto Libera, w ramach którego od kilku lat sprzątane są plaże tego kraju.
03.10.2022

Wyciek ropy z uszkodzonego statku w pobliżu Gibraltaru

Zespoły ratownicze starają się złagodzić skutki nowego wycieku oleju ze statku towarowego, w pobliżu Gibraltaru. Incydent ma już swoje konsekwencje w postaci ograniczenia połowów, jak i korzystania z okolicznych plaż.
25.09.2022

Poszerzanie nadbałtyckich plaż w województwie pomorskim

Trwają prace związane z poszerzaniem plaży w Gdańsku Brzeźnie. W kolejnych miesiącach rozpoczną się refulacje plaż na Westerplatte i w Orłowie. Piasek potrzebny do poszerzenia plaż pozyskiwany jest z dna Bałtyku - wydobywany jest w ramach budowy toru wodnego do Portu Północnego
07.09.2022

W. Brytania. Ostrzeżenie na prawie 50 plażach po zrzucie ścieków do morza

Na prawie 50 plażach w Anglii i Walii obowiązują ostrzeżenia o zanieczyszczeniu po tym, jak w czasie trwających od poniedziałku ulewnych deszczy jedna z firm wodociągowych zrzuciła do morza nieoczyszczone ścieki - podała w środę organizacja Surfers Against Sewage.
17.08.2022

Sinice pojawiły się na piętnastu kąpieliskach nad morzem i jeziorami w woj. pomorskim

Woda nieprzydatna do kąpieli z uwagi na zakwit sinic jest w kąpieliskach nad morzem w Gdyni, Sopocie i Jastrzębiej Górze oraz nad Jeziorem Żarnowieckim w Lubkowie-DPS oraz w miejscowości Czarlina nad jez. Radolne przy OW Gdańskiej Stoczni "Remontowa" im. J. Piłsudskiego S.A. - informuje sanepid.
11.08.2022

Polscy turyści ukarani za wywóz piasku i muszli z włoskich plaż

Turyści z Polski, Rumunii, Szwecji, Hiszpanii, Serbii, a także Włosi zostali ukarani za próbę wywozu z Sardynii piasku, kamieni i muszelek z tamtejszych plaż - podała w poniedziałek agencja Ansa powołując się na służby celne na wyspie. Kontrolują one bagaże podróżnych. Wywożenie skarbów natury jest tam uważane za kradzież i karane grzywnami.
08.08.2022

Pomorskie. Na wszystkich kąpieliskach woda jest zdatna do kąpieli

W sobotę we wszystkich pomorskich kąpieliskach nad morzem i jeziorami woda nadaje się do kąpieli. Sanepid nie stwierdził zakwitu sinic.
30.07.2022

Pomorskie. We wszystkich kąpieliskach woda jest zdatna do kąpieli

W środę w południe we wszystkich pomorskich kąpieliskach nad morzem i jeziorami woda nadaje się do kąpieli. Sanepid nie stwierdził zakwitu sinic.
27.07.2022

Woda zdatna do kąpieli we wszystkich kąpieliskach nad morzem i jeziorami w Pomorskiem

We wtorek w południe na wszystkich kąpieliskach położonych w województwie pomorskim nad morzem i nad jeziorami woda nadaje się do kąpieli - nie stwierdzono na nich zakwitów sinic.
05.07.2022

Pomorskie. Woda zdatna do kąpieli we wszystkich kąpieliskach nad morzem i jeziorami

W niedzielę w południe na wszystkich kąpieliskach położonych w województwie pomorskim nad morzem i nad jeziorami woda nadaje się do kąpieli - nie stwierdzono na nich zakwitów sinic.
03.07.2022

Plaże morskie dla samorządów? W Senacie projekt ustawy

Senatorowie proponują przekazanie samorządom prawa do dysponowania plażami morskimi. Dokładnie to zakłada projekt ustawy, który ma być zgłoszony jako inicjatywa ustawodawcza Senatu.
09.08.2021

Od 10 lat chronią bałtyckie plaże - Błękitny Patrol WWF w Międzynarodowy dzień wolontariusza

5 grudnia obchodzimy międzynarodowe święto wolontariuszy. Fundacja WWF może pochwalić się imponującą grupą ponad 600 wspierających nas osób. Od 10 lat bałtyckie plaże przemierza Błękitny Patrol WWF, a 2 lata temu powstała podobna formacja, która zajmuje się polskimi rzekami – Strażnicy Rzek WWF. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz ochrony przyrody.
03.12.2020

Wszystkie nadmorskie kąpieliska wolne od sinic

Czynne są wszystkie nadmorskie kąpieliska strzeżone w woj. pomorskim – poinformował w sobotę rano Główny Inspektorat Sanitarny. Ze względu na zakwit sinic zamknięte są dwa kąpieliska położone nad jeziorami: Bielkowskim i Węgorzyno.
22.08.2020

Czynne wszystkie nadmorskie kąpieliska, zamknięte jedno nad jeziorem

We wtorek wczesnym popołudniem woda we wszystkich nadmorskich kąpieliskach zorganizowanych w woj. pomorskim nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Zakwit sinic sprawił, że zamknięte zostało kąpielisko w Przywidzu.
04.08.2020

Pomorskie: Na wszystkich nadmorskich kąpieliskach woda nadaje się do kąpieli

W piątek rano woda we wszystkich kąpieliskach zorganizowanych w woj. pomorskim nad otwartym morzem i nad Zatoką Gdańską jest wolna od sinic i nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
03.07.2020

Przy okazji pogłębiania toru wodnego do Portu Gdańsk na plaże trafi ok. 4 mln m sześć. piasku. Prace wykonuje największa na świecie pogłębiarka

Na pomorskie plaże trafi blisko 4 mln metrów sześciennych piasku wydobytego przy okazji pogłębiania toru wodnego do gdańskiego Portu Północnego. Plaże zostaną poszerzone o 40, a miejscami nawet o 100 metrów. Prace warte w sumie 161 mln zł zakończą się we wrześniu. Obecnie wykonuje je największa pogłębiarka na świecie Leiv Eiriksson. Podpatrzyliśmy ją z naszą kamerą.
27.06.2019

Dziękujemy za wysłane grafiki.