• <

Wynik wyszukiwania - "okablowanie " - Wiadomości

Z wojażu do demontażu. Jak odchodzą wycieczkowce?

Gdzie trafiają statki pasażerskie, kiedy mija ich czas? Po latach fantazyjnych rejsów, dostarczających pasażerom niezapomnianych wrażeń, przychodzi w końcu moment, kiedy wycofane z eksploatacji giganty żegnają się ze splendorem oceanicznej żeglugi.
06.03.2023

Nowy prom dla Polferries – wodowanie wczesną wiosną

Budowa nowego promu dla PŻB idzie zgodnie z planem. Wodowanie kadłuba planowane jest na wiosnę tego roku.
20.02.2023

Druga morska farma wiatrowa we Francji ruszy w 2023? Ukończono ważny etap konstrukcji

Ukończono pierwszą fazę konstrukcji w Saint-Brieuc. Ta druga po otwartej w zeszłym roku Saint-Nazaire morska farma wiatrowa we Francji i zarazem pierwsza na północnym wybrzeżu kraju morska farma wiatrowa ma zostać oddana do użytku jeszcze w tym roku. Za rozwój 496-MW inwestycji odpowiada hiszpańska spółka Iberdrola.
04.01.2023

Mingyang tworzy "najdłuższą na świecie" łopatę do morskiej turbiny wiatrowej. Tajfuny będą jej niestraszne

Chiński producent turbin wiatrowych Mingyang Smart Energy zakończył produkcję pierwszej łopaty dla morskiej turbiny wiatrowej MySE 16-260, o średnicy wirnika wynoszącej 242 metry.
19.12.2022

Roxtec Transit Operate

Przejścia kablowe i rurowe mają kluczowe znaczenie dla poziomu bezpieczeństwa na statkach i jednostkach offshore, a także w każdym projekcie budowlanym. Roxtec Transit Operate™ to cyfrowy system zarządzania opracowany w celu umożliwienia kontroli, dokumentacji oraz śledzenia wszystkich przepustów przez cały cykl życia obiektu.
28.11.2022

Oficjalnie zakończono budowę North Sea Link. Interkonektor łączy Wielką Brytanię z Norwegią

Grupa Prysmian, światowy lider w branży systemów kablowych dla energetyki i telekomunikacji, ogłosiła oficjalne zakończenie budowy najdłuższego na świecie podmorskiego połączenia elektroenergetycznego pomiędzy Wielką Brytanią a Norwegią. Prysmian otrzymał niezbędne certyfikaty.
19.03.2022

Marine Power Systems poszukuje wykonawcy pomiarów i badań dla projektów morskiej energetyki wiatrowej i falowej

Walijska firma Marine Power Systems (MPS) poszukuje wykonawcy badań mikrolokacyjnych dla swojego megawatowego demonstracyjnego projektu energii wiatrowej i falowej w rejonie Hiszpanii.
06.02.2022

Pierwszy wycieczkowiec chińskiej produkcji już na wodzie

Prawie dziesięć lat zajęły Chińczykom prace nad urzeczywistnieniem planu zbudowania we własnych stoczniach własnego luksusowego wycieczkowca.
23.12.2021

Hengtong bierze udział w 4. Wietnamskim Szczycie Lądowej i Morskiej Energetyki Wiatrowej

W dniach 8-9 grudnia, podczas zorganizowanej w Hanoi wystawy Intercontinental Hanoi Landmark 72 Exhibition, odbył się 4. Wietnamski Szczyt Lądowej i Morskiej Energetyki Wiatrowej. Szczyt zgromadził rożnych graczy krajowej i zagranicznej branży morskiej energetyki wiatrowej. Podczas Szczytu Hengtong zaprezentowało najnowszy system okablowania podwodnego i jego działanie.
16.12.2021

Brytyjscy ekolodzy obawiają się wpływu wiatraków za zagrożone gatunki ptaków

Według mediów brytyjskich kolejny projekt morskiej farmy wiatrowej na Wyspach ma otrzymać wkrótce pozwolenie na realizację. Aktywiści ekologiczni obawiają się o bezpieczeństwo zagrożonych gatunków ptaków.
12.12.2021

Morska Energetyka Wiatrowa na świecie – cz. 3 Holandia

W kolejnej odsłonie Morskiej Energetyki Wiatrowej na świecie, będącej kontynuacją Morska Energetyka Wiatrowa na świecie – cz. 1 USA - GospodarkaMorska.pl Morska Energetyka Wiatrowa na Świecie – cz. 2 Dania - GospodarkaMorska.pl autorzy przyjrzą się regulacjom normującym inwestycje związane z morskimi farmami wiatrowymi na holenderskich obszarach morskich.
03.08.2021

Czy TwinWind zrewolucjonizuje offshore?

TwinWind to opatentowany pływający fundament, na którym wokół jednego punktu cumowania znajdują się dwie turbiny wiatrowe i wiatrowskazy.
22.06.2021

ORP Czernicki wraca do służby po remoncie w PGZ Stoczni Wojennej

3 lutego 2021 r. w PGZ Stoczni Wojennej w Gdyni odbyło się przekazanie do Marynarki Wojennej okrętu dowodzenia siłami obrony przeciwminowej ORP „Kadm. Xawery Czernicki”, który zakończył tym samym gruntowną naprawę główną-dokową w oksywskim zakładzie Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Należący do 8. Flotylli Obrony Wybrzeża okręt, będący jednym z najaktywniejszych w Marynarce Wojennej (MW), jest teraz gotowy na kolejne lata służby.
03.02.2021

To oni pojadą na morską farmę wiatrową!

Zakończyła się pierwsza edycja Konkursu MEWy – Trendy i wizje rozwoju morskiej energetyki wiatrowej – organizowanego przez Akademię Morską w Szczecinie i Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Wśród wielu nagród zapewnionych przez licznych partnerów Konkursu z branży energetyki, logistyki i gospodarki morskiej znalazła się unikalna pozycja: wyjazd na morską farmę wiatrową ARKONA ufundowany przez RWE Rnewables. Trzej laureaci w kategorii studentów i doktorantów już w przyszłym roku odwiedzą osobiście to niedostępne
18.12.2020

Łańcuch Dostaw Morskiej Energetyki Wiatrowej - przyszłe perspektywy dla technologii i współpracy - warsztaty

GSG Towers, Stowarzyszenie Pomorskie w UE i Instytut Morski w Gdańsku serdecznie zapraszają warsztaty projektu Smart Blue Regions: " Łańcuch Dostaw Morskiej Energetyki Wiatrowej - przyszłe perspektywy dla technologii i współpracy". Wydarzenie odbędzie się 26 kwietnia 2018 r. w Gdańsku.
09.03.2018

Szybsza, bezpieczniejsza i sprawniejsza budowa żurawi pływających

Od ponad 35 lat Heila Cranes S.p.A. jest światowym liderem w budowie żurawi pływających dostosowanych do potrzeb klientów. Heila, mająca siedzibę we Włoszech w Poviglio (prowincja Reggio Emilia), od ponad dwudziestu lat specjalizuje się w budowie żurawi dla branży transportu morskiego i obiektów morskich i jest bliska ukończenia budowy jednego z największych żurawi pływających dostępnych obecnie na rynku europejskim, w pobliżu portowego miasta Rawenna we Włoszech.
04.07.2017

Koniec robót budowlanych w tunelu pod Martwą Wisłą

Coraz bliżej końca budowy tunelu pod Martwą Wisłą. Do końca roku zakończą się roboty budowlane. W przyszłym do wykonania pozostaną roboty instalacyjne, rozruch systemów i odbiory.
22.12.2015

Wiecha nad Centrum Administracyjno – Usługowym „KOGA” w Gdańsku

W czwartek 26 lutego 2015 zawieszono wiechę nad Centrum Administracyjno – Usługowym „KOGA” w Gdańsku. Budowa obiektu rozpoczęła się w połowie 2014 roku. Generalnym wykonawcą nowoczesnego biurowca jest Korporacja Budowlana DORACO Sp. Z. O.O.
03.03.2015

Terminal w Świnoujściu ukończony w 87 procentach

Terminal LNG w Świnoujściu jest już ukończony w 87 proc. Niedawno zakończono montaż wewnętrznych zbiorników, w których magazynowany będzie skroplony gaz ziemny. Zamontowano też kolumny nalewcze do wtłaczana LNG do zbiorników - podała spółka Polskie LNG.
29.05.2014

„DAR MŁODZIEŻY” w suchym doku

"Dar Młodzieży", na którym od 32 lat szkolą się m.in. studenci Akademii Morskiej w Gdyni, przechodzi właśnie remont. Na morze wróci pod koniec lutego.
12.12.2013

Pierwsze w tym roku wodowanie w Remontowa Shipbuilding

14 lutego 2013 roku REMONTOWA SHIPBUILDING S.A. zwodowała kolejny statek typu PSV z drugiej serii statków jaką REMONTOWA SHIPBUILDING S.A. realizuje dla różnych klientów. Tym razem jednostka przeznaczona do obsługi obiektów Offshore budowana jest dla jednego z największych armatorów operujących statkami typu Offshore Support Vessel na Morzu Północnym. To będzie nasza kolejna wizytówka na tym akwenie i w rejonie operowania statków wybudowanych wg tzw. ”projektów norweskich”. Statek pełnić będzie funkcje zaopatrzeniowe przewożąc ła
15.02.2013

40 lat doświadczeń w służbie XXI wieku.

W dobie w pełni skomputeryzowanych okrętowych systemów monitorowania oraz kontroli siłowni, aż trudno uwierzyć że jeszcze wiele starszych jednostek żegluje z „pre-cyfrowym” wyposażeniem elektronicznym.
01.08.2011

Energetyka wiatrowa przenosi się z lądu na morze?

Morskie farmy wiatrowe są znacznie bardziej efektywne od lądowych (mogą pracować z pełną mocą powyżej 5000 godzin rocznie), co nawet przy wyższych kosztach obsługi i instalacji powoduje, że są one bardziej opłacalne - wyjaśnia dla portalu wnp.pl Katarzyna Michałowska-Knap, wicedyrektor ds. badań i rozwoju, koordynator zespołu ds. energetyki wiatrowej z Instytutu Energetyki Odnawialnej.
22.10.2010

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.