• <

Wynik wyszukiwania - "mostostal chojnice" - Wiadomości

Mostostal Chojnice ma nowego właściciela

Firma Zugil, wyspecjalizowana m.in. w urządzeniach do pokryć galwanicznych i lakierniczych oraz konstrukcjach maszynowych i budowlanych, za 39 mln zł kupiła od spółki Zamet firmę Mostostal Chojnice - wytwórcę urządzeń przeładunkowych dla portów kontenerowych i elektrowni - poinformował Zamet.
06.12.2023

Mostostal Chojnice wyprodukuje elementy farmy wiatrowej dla USA

Mostostal Chojnice podpisał kontrakt z jednym z największych producentów konstrukcji stalowych do budowy farm wiatrowych. Umowa mówi, że polska spółka wyprodukuje i dostarczy na nabrzeże elementy morskiej farmy wiatrowej zlokalizowanej u wybrzeży USA. Jak na razie nie podano, gdzie znajdzie się farma i kto jest jej odbiorcą. Wartość kontaktu to 1,65 mln euro.
02.11.2021

Mostostal Chojnice rozwija współpracę na rynku usług portowych

Mostostal Chojnice otrzymała kolejne zlecenie od fińskiego partnera. Zamówienie obejmuje wykonanie 44 dźwigów portowych do międzynarodowych terminali kontenerowych we wschodniej części Stanów Zjednoczonych.
14.05.2018

Zamet poszukuje inwestora strategicznego dla Mostostalu Chojnice

Zarząd notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, spółki ZAMET S.A. ogłosił, iż zamierza rozpocząć poszukiwanie strategicznego inwestora dla zakładu Mostostal Chojnice – który byłby zainteresowany nabyciem tego zakładu lub spółki, w ramach której chojnicki zakład prowadzi działalność.
10.05.2018

Mostostal Chojnice wykona konstrukcję Bargeloader’a

Mostostal Chojnice Sp. z o.o. Sp. k. podpisała kontrakt z niemiecką firmą Ship Repair and Trading GmbH. Przedmiotem umowy jest wykonanie kompletnych konstrukcji stalowych ładowarek Bargeloader. To kolejne w ostatnich latach zlecenie z segmentu urządzeń przeładunkowych do materiałów sypkich realizowane przez chojnicki zakład dla Ship Repair and Trading GmbH.
29.03.2018

Kolejna umowa Mostostalu Chojnice na rynku francuskim

Mostostal Chojnice podpisał kontrakt z francuską firmą Baudin Chateauneuf Siège Social. Przedmiotem umowy jest wykonanie elementów konstrukcji budynku szpitala Clinique Beau Soleil w Montpellier. To kolejne w ostatnich latach zamówienie chojnickiego zakładu dla Baudin Chateauneuf.
23.03.2018

Mostostal Chojnice wykona konstrukcję stalową muzeum Kistefos w Norwegii

Mostostal Chojnice podpisał kontrakt z duńską firmą Bladt Industries AS na wykonanie konstrukcji stalowej muzeum Kistefos w Norwegii. Jest wznowieniem współpracy spółki z Bladt Industries, do której firma wraca jako spółka wydzielona z Grupy Kapitałowej ZAMET.
09.03.2018

Zamet Industry zmienia nazwę na Zamet

6 lutego 2018 roku, w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, zarejestrowane zostały zmiany statutu, notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, spółki ZAMET INDUSTRY S.A. obejmujące m.in. zmianę dotychczasowej nazwy spółki.
08.02.2018

Kolejny projekt Mostostalu Chojnice z duńską firmą Bladt Industries

Mostostal Chojnice otrzymał od Bladt Industries zlecenie na wykonanie dwóch mostków oraz 64 zestawów elementów fundamentów wież wiatrowych. Zamówienie związane jest z projektem Hornsea ONE OWF – elektrowni wiatrowej zlokalizowanej 120 km od wybrzeża Yorkshire. Kontrakt jest wznowieniem współpracy Zamet Industry z Bladt Industries.
22.09.2017

Grupa Zamet pracuje nad strategicznym modelem rozwoju

Zarząd Zamet Industry planuje wdrożenie kierunkowych działań na rzecz dalszego, długoterminowego rozwoju Grupy Zamet, polegających na zmianie dotychczasowego modelu organizacji grupy kapitałowej, na dopasowany do zmieniającego się otoczenia rynkowego i potrzeb gospodarczych, model holdingowy.
07.09.2017

Konstrukcja stalowa od Zamet Industry trafi na norweską platformę na Morzu Północnym

Zamet Industry SA zakończyła realizację kontraktu na rzecz spółki Mostostal Pomorze w ramach norweskiego projektu Johan Sverdrup realizowanego na Morzu Północnym. Przedmiotem umowy było wykonanie, scalenie i zabezpieczenie antykorozyjne ważącej 750 ton konstrukcji stalowej modułu platformy wiertniczej Living-Quarter Topside EPC PAU LC30009.
09.06.2017

Zamet Industry wykona i scali 750 ton konstrukcji stalowej w ramach projektu Johan Sverdrup

Zamet Industry podpisała ze spółką Mostostal Pomorze umowę na wykonanie, scalenie oraz zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowej w ramach projektu Johan Sverdrup na Morzu Północnym.
31.03.2016

Grupa Zamet Industry podsumowała cztery kwartały 2015 roku

Notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, spółka Zamet Industry S.A. (GPW: ZMT) podsumowała czwarty kwartał 2015 roku. W tym okresie spółka osiągnęła skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 52 mln zł. Po dwunastu miesiącach 2015 roku grupa kapitałowa Zamet Industry odnotowała przychody ze sprzedaży w wysokości 206 mln zł, uzyskując zysk netto za ten okres w wysokości 14 mln zł.
01.03.2016

Zamet Industry wykona, dostarczy i zmontuje konstrukcję stalową mostu w Norwegii

Wczoraj (20.01) polska spółka Zamet Industry S.A., podpisała z PORR Polska Infrastructure S.A. umowę na wykonanie, dostarczenie i zmontowanie konstrukcji stalowej ustroju nośnego mostu w Norwegii, wraz z zabezpieczeniem antykorozyjnym oraz montażem olinowania. Szacunkowa wartość kontraktu wynosi 17 mln zł netto.
21.01.2016

Polski shiploader prezentuje się fantastycznie w Narviku! (wideo)

Olbrzymi shiploader został załadowany na statek w Porcie Gdynia kilka miesięcy temu. Od niedawna możemy już podziwiać urządzenie w całej swojej okazałości w norweskim porcie Narvik.
22.10.2015

Załadunek 2000-tonowego kolosa w gdyńskim porcie!

Wczoraj (3.08) w porcie w Gdyni odbył się załadunek na barko-ponton portowego urządzenia załadowawczego, zwanego shiploaderem. Ważący ponad 2000 ton kolos ma 150 metrów długości, 10 metrów szerokości i 50 metrów wysokości. Maszyna służy do załadunku rudy żelaza i będzie w stanie załadować w ciągu godziny około 11 tys. ton tego surowca.
03.08.2015

Zamet Industry kończy realizację kontraktu na wykonanie shiploader’a

Dobiegają końca prace prowadzone przez Zamet Industry S.A. na wybrzeżu Morza Bałtyckiego w Gdyni, realizowane w ramach zawartego w lutym ubiegłego roku kontraktu z ThyssenKrupp Industrial Solutions AG (Niemcy). Zgodnie z nim Zamet Industry S.A. wykonał oraz zmontował ważące ponad 2000 ton portowe urządzenie załadowcze zwane shiploader’em.
06.07.2015

Zamet Industry. Offshore ciągnie w górę

Dobra koniunktura na rynku offshore i słaba w hutnictwie to jedne z podstawowych czynników wpływających na wyniki Zamet Industry w pierwszych 6 miesiącach tego roku. Przychody i zyski wzrosły. Pojawił się także nowy segment działalności, związany z nabyciem Mostostalu Chojnice.
01.09.2014

Zamet Industry: wzrost w segmencie ropy i gazu

Grupa Zamet Industry w ubiegłym roku zwiększyła przychody, zwłaszcza w segmencie maszyn dla rynku ropy i gazu oraz w segmencie maszyn dla górnictwa i energetyki. Zwiększył się udział w przychodach środków wypracowanych za granicą.
03.03.2014

Zamet już jest właścicielem Mostostalu Chojnice

Zamet sfinalizował kwestię przejęcia Mostostalu Chojnice podpisując z syndykiem umowę sprzedaży. Wartość ewidencyjną spółki przejętej za 26,15 mln PLN oszacowano na 50,8 mln PLN.
07.02.2014

Stocznia Gdańsk: możemy produkować konstrukcje stalowe bez Chojnic

Jeszcze kilka miesięcy temu Stocznia Gdańsk nerwowo reagowała na próby znalezienia dla Mostostalu Chojnice nowego właściciela, bo dzierżawiona firma stanowiła dla niej bardzo ważne źródło dochodu. Obecny biznesplan przewiduje już samodzielną budowę konstrukcji stalowych w stoczni.
18.12.2013

J. Szymik, Zamet Industry: Mostostal Chojnice ma potencjał i doświadczenie

Przedłużanie procedury sprzedaży majątku Mostostalu Chojnice jest dla tego podmiotu niekorzystne i wpłynie na spadek wartości aktywów. Istnieje także ryzyko utraty zagranicznych kontrahentów, a co za tym idzie zagrożone są miejsca pracy. Mamy nadzieję, że szybkie przejęcie przez nas majątku Mostostalu powstrzyma ten proces - mówi Jan Szymik, prezes zarządu Zamet Industry SA.
12.12.2013

Zamet Industry złożył najkorzystniejszą ofertę na zakup Mostostalu Chojnice

26,15 mln zł – taką sumę zaoferował Zamet Industry za majątek upadłej spółki Mostostal Chojnice. Konkurencyjne oferty złożył właściciel Stoczni Gdańsk, firma Gdańsk Shipyard Group oraz należący do Agencji Rozwoju Przemysłu Energomontaż Północ Gdynia.
12.12.2013

Nierozstrzygnięty przetarg na sprzedaż Mostostalu Chojnice

Po raz piąty nie został rozstrzygnięty w poniedziałek przetarg ofertowy na sprzedaż części przedsiębiorstwa Mostostal Chojnice SA (Pomorskie). Dzierżawcą tej firmy do połowy 2014 roku jest Stocznia Gdańsk.
01.10.2013

Zamieszanie wokół nabycia przez ARP Mostostalu Chojnice

Agencja Rozwoju Przemysłu poinformowała Stocznię Gdańską o chęci zakupu Mostostalu Chojnice, co wywołało spore poruszenie w Gdańsk Shipyard Group, która dzierżawi Mostostal i dla której jest on jednym z bardziej dochodowych przedsięwzięć. Ostatecznie ARP nie złożył jednak oferty.
30.09.2013

Stocznia Gdańsk buduje dwa dźwigi typu offshore dla Brazylijczyków

Dźwigi typu offshore to kolejne zamówienie realizowane w chojnickim oddziale. Zakład jest dobrze znany z tego rodzaju produktów. W swojej 40-letniej historii dostarczył je do wielu klientów na całym świecie. Aktualny projekt to dźwig do przeładunku towarów sypkich.
04.04.2013

Stocznia Gdańsk- największa trafoplatforma wybudowana w Polsce przekazana odbiorcy

Ważąca 850 ton platforma o wymiarach 38,5 metra długości, 16,6 metra szerokości i aż 27 metrów wysokości, jest jednym z największych elementów morskiej farmy wiatrowej Borkum Riffgrund, należącej do największych takich obiektów w Niemczech. Trafostacja zgromadzi energię z morskiej farmy liczącej ok. 80 wiatraków zasilając ponad 330 tys. niemieckich gospodarstw. Zamówienie zrealizowała Stocznia Gdańsk i jej oddział w Chojnicach.
16.11.2012

Stocznia Gdańsk: Perspektywy zwłaszcza w branży offshore

Jednostki PSV, DSV, trafoplatforma - Stocznia Gdańsk od kilku lat aktywnie działa na rynku off shore, ale nie zarzuca produkcji stoczniowej. Za 250 mln zł buduje hydroforownię, kompresorownię, linie technologiczne. O planach stoczni mówi nam Arkadiusz Aszyk, członek zarządu Stoczni Gdańsk.
12.09.2012

Mostostal Chojnice i Stocznia Gdańsk budują dla morskich farm

Na halę produkcyjną w Stoczni Gdańsk trafiły elementy trafoplatformy. Wyprodukowane w Chojnicach konstrukcje teraz będą scalane w Gdańsku. Tak właśnie zgodnie z założeniami gdańskiego zakładu ma wyglądać funkcjonowanie obu spółek, efekt synergii.
10.07.2012

Spawacz – to też kobieta

Przebojowe i przekonane o swoich umiejętnościach – spawaczki w chojnickim oddziale Stoczni. Udowodniły, że ten zawód nie jest zarezerwowany dla mężczyzn. 12 kobiet właśnie zakończyło kurs spawania i już 2 lipca podejmie pracę w oddziale Mostostal Chojnice. Uroczyste wręczenie zaświadczeń odbyło się w środę, 27 czerwca br. w Sali konferencyjnej Stoczni Gdańsk oddziału Mostostal Chojnice.
28.06.2012

Stocznia Gdańsk zwiększy produkcję i zatrudnienie

W niespełna 2,5 lat od uruchomienia w Stoczni Gdańskiej produkcji wież dla lądowych turbin wiatrowych, stała się ona jednym z największych ich producentów w Europie Środkowej. Za dwa lata chce zostać największym ich wytwórcą w całej Europie, także dla elektrowni na morzu.
20.04.2012

Konstrukcje stalowe z Chojnic

– Oddział Stoczni w Chojnicach pracuje na 100 proc. i zatrudni fachowców – mówi Marcin Garus, dyrektor Oddziału Mostostal Chojnice. Stocznia Gdańsk od 1 grudnia 2012 roku jest dzierżawcą zakładu. Ta zmiana okazała się dla chojnickiej firmy zbawienna – dotychczasowi kontrahenci wracają z powrotem realizować tutaj swoje zamówienia.
01.02.2012

Stocznia Gdańsk ma oddział w Chojnicach

Stocznia Gdańsk SA podpisała umowę dzierżawy spółki Mostostal Chojnice SA, która od lipca br. znajduje się w upadłości likiwidacyjnej. Konferencja prasowa dotycząca umowy odbędzie się w dniu 7 grudnia br. (środa) o godz. 9:30 w siedzibie SG SA.
04.12.2011

Inwestorzy chcą wyprawić w morze 80 mld zł

W Ministerstwie Infrastruktury (MI) na rozpatrzenie czeka już osiem wniosków o pozwolenie na budowę morskich farm wiatrowych. Wciąż napływają kolejne. Moce, na jakie apetyt deklarują inwestorzy, to co najmniej 6 tys. MW, czyli... dwanaście razy więcej niż w scenariuszu Ministerstwa Gospodarki na 2020 r., który mówi o 500 MW, i trzy razy więcej niż w znanych planach dotyczących farm lądowych na najbliższe lata (około 1,8 tys. MW).
07.11.2011

Mostostal Chojnice dla Stoczni Gdańsk

Spółka, kontrolowana przez menedżerów ukraińskiego ISD, będąca właścicielem Stoczni Gdańsk, ma wyłączność na negocjacje ws. dzierżawy majątku Mostostalu Chojnice - informuje "Puls Biznesu".
28.10.2011

Wiatr od morza.

W pasie nadmorskim, na całej długości wybrzeża, Polska ma ok. 20 lądowych elektrowni wiatrowych.
03.10.2011

Polski rynek komponentów do farm wiatrowych ma szanse na duży rozwój

Europejski sektor energetyki wiatrowej przeżywa dynamiczny rozwój, a Polska, pomimo wielu barier inwestycyjnych, wyrasta na jednego z liderów rynku Europy Środkowej i Wschodniej.
23.10.2010

Stocznia Szczecińska Nowa. Ostatni dzień by wpłacić wadium

Chwila prawdy co do zainteresowania majątkiem stoczni - stwierdził podczas ostatniej wizyty w Szczecinie Adam Leszkiewicz, wiceminister skarbu. Mija bowiem termin wpłaty wadium.
06.07.2010

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.