• <

Wynik wyszukiwania - "mateusz morawiecki" - Wiadomości

Morawiecki: skutki zmiany lokalizacji elektrowni atomowej będą katastrofalne

Zmiana lokalizacji elektrowni atomowej to opóźnienie budowy nawet o kilka lat, strata wielu milionów złotych i ryzyko dla systemu energetycznego - ocenił w czwartek były premier Mateusz Morawiecki (PiS). Jego zdaniem, skutki takiej decyzji byłyby katastrofalne.
18.01.2024

Po 15 września na teren Polski nie będzie wjeżdżało ukraińskie zboże, nie licząc tranzytu do portów

O decyzji Rady Ministrów mówił dziś premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w gospodarstwie rolnym w Korczówce-Kolonii. Prezesowi Rady Ministrów towarzyszył minister Robert Telus. Premier Morawiecki podkreślił, że polski rząd nie może zgodzić się na to, aby poprzez gwałtowny i niekontrolowany wwóz zboża ukraińskiego dochodziło do destabilizacji polskiego rynku rolnego.
13.09.2023

Premier: Polska po 15 września utrzyma całkowity zakaz przywozu ukraińskiego zboża

Polska po 15 września utrzyma całkowity zakaz przywozu ukraińskiego zboża. To embargo będzie dalej obowiązywać. Nie pozwolimy, by ukraińskie zboże zdestabilizowało polską wieś - oświadczył we wtorek w telewizyjnym orędziu premier Mateusz Morawiecki.
12.09.2023

Morawiecki o imporcie zbóż z Ukrainy: mówimy "nie" rozchwianiu polskiego rynku

Mówimy jednoznacznie nie wszystkim ukraińskim oligarchom, którzy chcą zdestabilizować polski rynek rolny - oświadczył w piątek w Dołhobyczowie (woj. lubelskie) premier Mateusz Morawiecki. Powtórzył, że Polska utrzyma zakaz importu zbóż z Ukrainy niezależnie od decyzji KE.
08.09.2023

Premier: nie otworzymy 15 września granicy dla produktów zbożowych z Ukrainy, umożliwiamy tranzyt

Polska nie otworzy 15 września br. granicy z Ukrainą na produkty zbożowe - poinformował podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że cały czas umożliwiamy tranzyt ukraińskiego zboża.
19.07.2023

Premier: otwarcie tunelu w Świnoujściu to zburzenie ogromnej bariery rozwojowej

Otwarcie tunelu w Świnoujściu to spełnienie marzeń i zrzucenie ogromnego ciężaru w codziennym życiu, i zburzenie ogromnej bariery rozwojowej; ważne wydarzenie w najnowszej historii kraju - ocenił premier Mateusz Morawiecki w swoim podcaście.
02.07.2023

Inauguracja 10. Międzynarodowego Kongresu Morskiego w Szczecinie

Właśnie wystartowała 10., jubileuszowa edycja Międzynarodowego Kongresu Morskiego w Szczecinie. To jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarki morskiej w Polsce, zostało zainaugurowane w szczecińskiej Operze na Zamku w obecności wiceministra infrastruktury Marka Gróbarczyka. W liście do organizatorów zwrócił się także premier Mateusz Morawiecki.
27.06.2023

Wystartowało VI Forum Wizja Rozwoju

W poniedziałek 19 czerwca rozpoczęła się szósta edycja Forum Wizja Rozwoju. Forum zorganizowane w gdyńskiej Akademii Marynarki Wojennej to szereg debat, dziesiątki ekspertów i dziennikarzy, tysiące gości. Wśród prelegentów są przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, naukowcy oraz przedstawiciele biznesu. Podczas otwarcia konferencji wystąpił Premier Mateusz Morawiecki, który wydarzenie objął honorowym patronatem.
19.06.2023

Forum Wizja Rozwoju już od poniedziałku

Już w poniedziałek, 19 czerwca w Gdyni rozpocznie się dwudniowe VI Forum Wizja Rozwoju, które obecnie jest jednym z najważniejszych miejsc dyskusji o przyszłości polskiej gospodarki. Uczestnicy 50 paneli podejmą się omówienia najważniejszych zagadnień dotyczących praktycznie każdej dziedziny życia społeczno-ekonomicznego kraju. Swój udział w wydarzeniu zapowiedział także premier Mateusz Morawiecki.
16.06.2023

VI Forum Wizja Rozwoju startuje 19 czerwca w Gdyni

19 i 20 czerwca br. w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń konferencyjnych, w którym udział weźmie 200 ekspertów, przedstawicieli świata biznesu i władz państwowych. Uczestnicy Forum w zaplanowanych 50 panelach dyskusyjnych poruszą kwestie z obszaru energetyki, e-gospodarki, innowacji, inwestycji oraz zdrowia czy obecności seniorów na rynku pracy.
15.06.2023

Premier: w ciągu ostatnich lat zrealizowano wiele inwestycji w gospodarce morskiej

W ciągu ostatnich lat udało się zrealizować wiele inwestycji w gospodarce morskiej - powiedział w poniedziałek podczas otwarcia Konwentu Morskiego w Gdańsku premier Mateusz Morawiecki. Wymienił m.in. rozbudowę portów w Gdańsku i Gdyni, czy pogłębienie toru wodnego do Szczecina.
22.05.2023

Premier: ukończenie budowy A1 zwiększa możliwości handlowe i stwarza nowe perspektywy rozwoju

Ukończenie budowy A1 zwiększa możliwości handlowe i stwarza nowe perspektywy rozwoju Polski - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji na węźle autostradowym Kamieńsk między Piotrkowem Trybunalskim a Radomskiem ws. ukończenia budowy autostrady od Gdańska do czeskiej granicy.
11.05.2023

Spotkanie pod przewodnictwem premiera ws. polskich rzek

W piątek pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego odbyło się spotkanie zespołu, który zajmuje się bezpieczeństwem ekologicznym polskich rzek – oświadczył na konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Müller.
05.05.2023

Prezydent Gdańska apeluje do premiera o zajęcie się sprawą zanieczyszczonego powietrza w sąsiedztwie portu

W dzielnicach sąsiadujących z Portem Gdańsk nasila się zanieczyszczenie powietrza, prowadzone dotąd rozmowy m.in. z Zarządem Portu niewiele przyniosły – podkreśla prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Zaapelowała do premiera Mateusza Morawieckiego o podjęcie działań prowadzących do poprawy sytuacji.
26.04.2023

Morawiecki: jeśli chcemy inwestować więcej środków w fuzje, akwizycje, badania, musimy konsolidować spółki

Jeśli chcemy inwestować więcej środków w fuzje, akwizycje, badania, to musimy konsolidować spółki - mówił premier Mateusz Morawiecki w opublikowanym w środę wywiadzie na "Elektryfikacja podcast Jakuba Wiecha". Orlen, po połączeniu m.in. z Lotosem, staje się partnerem dla poważnych graczy na świecie - dodał.
15.03.2023

Premier: byliśmy w awangardzie odcinania Europy i Polski od rosyjskiej ropy

Byliśmy w awangardzie odcinania Europy i Polski od rosyjskiej ropy - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w opublikowanym w środę wywiadzie na "Elektryfikacja podcast Jakuba Wiecha". Przeprowadziliśmy to i dzisiaj nie odbieramy już w ogóle rosyjskiej ropy - wskazał.
15.03.2023

Projekt komisji ds. polityki energetycznej: pierwszy raport z działalności do 17 września 2023 r.

Komisja ds. badania wpływów rosyjskich w latach 2007-2022 pierwszy raport ze swojej działalności miałaby opublikować do 17 września 2023 r. - wynika z projektu ustawy powołującej tę komisję. Kluby poselskie miałyby przedstawić kandydatów do komisji w ciągu dwóch tygodni od wejścia przepisów w życie.
01.12.2022

Premier Morawiecki z wizytą w PGE w Porcie Gdańsk: jakość węgla jest sprawdzana trzykrotnie

W sobotę (22 października) premier Mateusz Morawiecki odwiedził Port Gdański Eksploatacja S.A. Pod jego kierownictwem obyła się odprawa sztabu węglowego.
22.10.2022

Uroczystość uruchomienia połączenia gazowego Polska-Słowacja w piątek

Udział w uroczystości uruchomienia połączenia gazowego Polska-Słowacja, rozmowy bilateralne dot. relacji polsko-słowackich, sytuacji międzynarodowej oraz współpracy w zakresie bezpieczeństwa - to plan piątkowego spotkania premierów Mateusza Morawieckiego i Eduarda Hegera - powiedział PAP rzecznik rządu Piotr Müller.
25.08.2022

Rzecznik rządu: premier Morawiecki we wtorek z wizytą na Bornholmie ws. współpracy energetycznej

Premier Mateusz Morawiecki we wtorek złoży wizytę na Bornholmie, gdzie spotka się z szefami rządów Danii, Estonii, Finlandii i Łotwy, prezydentem Litwy oraz szefową KE - poinformował PAP rzecznik rządu Piotr Müller. Głównym tematem rozmowy będą kwestie energetyczne - dodał.
25.08.2022

Premier i John Kerry rozmawiali o energetyce, odnawialnych źródeł energii i sytuacji geopolitycznej

Kwestie związane z energetyką, odnawialnymi źródłami energii, a także obecną sytuacją geopolityczną - były, jak podaje kancelaria premiera, głównymi tematami wtorkowego spotkania premiera Mateusza Morawieckiego ze specjalnym wysłannikiem prezydenta USA ds. klimatu Johnem Kerrym.
12.07.2022

Morawiecki: dzięki inwestycjom gospodarczy środek kraju niedługo przeniesie się na północ kraju

Dzięki inwestycjom w portach morskich, przekopowi Mierzei Wiślanej, budową gazociągu Baltic Pipe, gospodarczy środek ciężkości kraju niedługo przeniesie się na północ Polski - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki zwracając się do uczestników odbywającego się w Gdyni Forum Wizja Rozwoju.
20.06.2022

Morawiecki: nie będzie Trójmorza bez wolnej i suwerennej Ukrainy

Wojna na Ukrainie w całym swoim okrucieństwie pokazała nam, jak ważna jest współpraca państw flanki wschodniej NATO, flanki wschodniej Unii Europejskiej - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Nie będzie Trójmorza bez wolnej i suwerennej Ukrainy - dodał.
06.06.2022

Premier o wstrzymaniu przez Rosję dostaw gazu: to bezpośredni atak na Polskę, zemsta za sankcje

Wstrzymanie przez Rosję dostaw gazu to bezpośredni atak na Polskę, która wczoraj pokazała, czym jest realne uderzenie w rosyjskich oligarchów; to zemsta za sankcje - powiedział w środę w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił też, że Polska była na ten krok przygotowana.
27.04.2022

Morawiecki: otrzymaliśmy groźby ze strony Gazpromu ws. wstrzymania dostaw gazu

Otrzymaliśmy groźby ze strony Gazpromu w sprawie wstrzymania dostaw gazu, Polska przygotowywała się wcześniej do dywersyfikacji dostaw gazu, ochronimy naszą gospodarkę i Polaków przed tym krokiem Rosji - powiedział we wtorek w Berlinie premier Mateusz Morawiecki.
26.04.2022

Morawiecki: Polska nie podda się szantażowi Putina w sprawie płatności za gaz

Polska nie podda się szantażowi prezydenta Rosji Władimira Putina w sprawie płatności za gaz – podkreślił w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Zaapelował m.in. do kanclerzy Niemiec i Austrii, aby także mu nie ulegli.
02.04.2022

Premier: chcemy odciąć się od rosyjskich surowców jako jedni z pierwszych w Europie

Polska chce odciąć się od rosyjskiego gazu, ropy i węgla jako jeden z pierwszych krajów w Europie - wynika z wtorkowej wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego po spotkaniu z prezesem Alphabetu Sundarem Pichaiem.
29.03.2022

Ponad 3 mld zł na dokapitalizowanie Gaz-Systemu. Gazociąg Bałtycki i gazoport w Świnoujściu inwestycją w bezpieczeństwo

W ramach tarczy antyputinowskiej przeznaczamy ponad 3 mld zł na dokapitalizowanie spółki Gaz-System, która buduje gazociągi - poinformował w piątek premier Mateusz Morawiecki. Jako polską inwestycję w bezpieczeństwo energetyczne wymienił Gazociąg Bałtycki i gazoport w Świnoujściu.
18.03.2022

Premier: teraz widać, że mieliśmy rację walcząc z Nord Stream 2

Obecna sytuacja w Europie z cenami gazu, energii pokazuje, że Polska miała rację walcząc z Nord Stream 2 - podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że ten gazociąg jest elementem szantażu Rosji wobec UE.
15.10.2021

Branża offshore oczekuje szybkich decyzji w sprawie portu instalacyjnego

Wskazanie przez rząd lokalizacji dla portu instalacyjnego dla morskiej energetyki wiatrowej to - według branży - najpilniejsza decyzja w całym projekcie offshore. Stawką - jak wynika z raportu o krajowym łańcuchu dostaw - są duże korzyści dla polskich firm.
27.07.2021

DCT Gdańsk i Port Gdańsk gotowi na Baltic Hub 3. Terminal za 2 miliardy złotych w 2024 roku [WIDEO]

Rozpoczęcie budowy nowego terminala, Baltic Hub 3, zaplanowano na drugą połowę 2022, a jego uruchomienie - w połowie 2024 roku. Dzięki inwestycji wartej 2 mld zł (około 450 mln euro), DCT Gdańsk stanie się jednym z największych terminali kontenerowych w Europie, a na terenie Portu Gdańsk powstanie trzecie nabrzeże głębokowodne o długości 717 m, głębokości 18 m oraz plac o powierzchni 36 hektarów.
26.07.2021

Morawiecki o porcie instalacyjnym offshore: decyzje w praktyce zapadły

Decyzje praktycznie zapadły i przystępujemy do ich realizacji - oświadczył w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki, pytany w Gdańsku na konferencji prasowej o port instalacyjny na potrzeby budowy morskich farm wiatrowych.
26.07.2021

Premier: wkrótce duże inwestycje offshore w tym budowa portu offshore'owego w Trójmieście

Jestem przekonany, że za 5 lat, a w kolejnym interwale czasowym za 10 lat, duże inwestycje offshore wesprą polski system elektroenergetyczny - zadeklarował w poniedziałek podczas wizyty w Porcie Gdańsk premier Mateusz Morawiecki.
26.07.2021

Morawiecki w Porcie Gdańsk: rozbudowa terminalu DCT Gdańsk zwiększy możliwości przeładunkowe o półtora miliona TEU

Nowe możliwości przeładunkowe zwiększą się o półtora miliona TEU, to zasadnicze zwiększenie potencjału. Ten port to bardzo duża szansa dla Polski - ocenił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w rozbudowywanym porcie w Gdańsku.
26.07.2021

Premier: wielki program budowy i modernizacji linii wodociągowych i kanalizacyjnych to część Polskiego Ładu

Jedną z części Polskiego Ładu jest wielki program budowy i modernizacji linii wodociągowych, kanalizacyjnych. Proponujemy rozwój takich inwestycji w wielu miejscach Polski z rządowego programu inwestycji lokalnych i z programu Polski Ład - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.
19.07.2021

Morawiecki: przekop Mierzei Wiślanej to wyraz realizmu politycznego, umocnienie suwerenności

Przekop Mierzei Wiślanej to wyraz realizmu politycznego; to umocnienie naszej suwerenności; to także nasza duma, bo nie będziemy musieli pytać naszego wschodniego sąsiada, czy możemy wpłynąć na nasze własne wody terytorialne - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki.
01.07.2021

Morawiecki: Gdańsk i Gdynia to symbol sukcesu naszej polityki morskiej

Nasza polityka to otwarcie się na Bałtyk; Gdańsk z Gdynią stają się największym portem na Bałtyku i zabierają przeładunki kontenerowe portom zachodniej Europy; to symbol sukcesu naszej polityki morskiej - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.
01.07.2021

Prezydent i premier odwiedzają teren przekopu Mierzei Wiślanej

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki przyjechali w czwartek na teren przekopu Mierzei Wiślanej, koło Kątów Rybackich, gdzie trwa budowa kanału żeglugowego. Kanał ma przyczynić się do rozwoju portu w Elblągu i portów nadzalewowych.
01.07.2021

Morawiecki: Nord Stream 2 rozbija europejską solidarność

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji na zakończenie szczytu UE poinformował, że na spotkaniu poruszył sprawę budowy gazociągu Nord Stream 2. "Po to, aby pokazać raz jeszcze, że jest to zły projekt, który rozbija europejską solidarność" - wskazał.
25.05.2021

Morawiecki w Gdańsku: zapowiedź wzrostu nakładów na Marynarkę Wojenną, podkreślenie rozwoju portów i stoczni [WIDEO]

22 listopada odbył się XII Konwent Morski, w którym wziął premier Mateusz Morawiecki. Obrady miały miejsce na Politechnice Gdańskiej. Premier wizytował także stocznie grupy Remontowa Holding i niszczyciel min ORP Albatros.
22.11.2021

DCT Gdańsk i Port Gdańsk gotowi na Baltic Hub 3. Terminal za 2 miliardy zł w 2024 roku [WIDEO]

Rozpoczęcie budowy nowego terminala, Baltic Hub 3, zaplanowano na drugą połowę 2022, a jego uruchomienie - w połowie 2024 roku. Dzięki inwestycji wartej 2 mld zł (około 450 mln euro), DCT Gdańsk stanie się jednym z największych terminali kontenerowych w Europie.
26.07.2021

Morawiecki: Nowa infrastruktura kolejowa uczyni z portów Trójmiasta hub numer jeden na Bałtyku

Nowa infrastruktura kolejowa w portach Trójmiasta uczyni z nich hub numer jeden na Bałtyku - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości podpisania trzech umów, o wartości w sumie 3,2 mld zł brutto, dotyczących modernizacji, które poprawią kolejowy dostęp do portów w Gdańsku i Gdyni.
25.06.2019

280 mln zł na inwestycje w DCT Gdańsk. Morawiecki: To niezwykle ważny projekt dla gospodarki

To jeden z wielkich projektów, który ma pomóc polskim, mniejszym i średnim firmom, uczestniczyć w tym wielkim rozwoju globalnej gospodarki. Tutaj jest jedno z serc globalnej gospodarki – powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki podczas wizyty w terminalu kontenerowym w Gdańsku. Zorganizowano ją w sobotę z okazji 10-lecia DCT. Na konferencji prasowej zarząd terminalu poinformował także o najbliższych planach inwestycyjnych. W ciągu trzech lat pochłoną one 280 mln zł.
08.10.2017

Polskie firmy coraz bardziej innowacyjne. Przykładem Vistal Gdynia

Polska staje się krajem coraz bardziej innowacyjnym, a myśl techniczna jest bardzo zaawansowana – powiedział w środę w Gdyni Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju i finansów, podczas wizyty w Vistal Offshore należącej do Grupy Vistal. Spotkanie związane było z rozpoczęciem przez spółkę projektu Tana Bru, czyli budowy mostu w Norwegii w pobliżu przylądka Nordkapp.
01.03.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.