• <

Wynik wyszukiwania - "marina" - Wiadomości

Konsulowie honorowi ścigali się na Zatoce Gdańskiej

Sześć załóg rywalizowało w sobotę 9 września w V Morskich Regatach Konsulów. Zwyciężyła, po raz czwarty, ekipa konsula honorowego Malty Sławomira Kalickiego.
10.09.2023

Gdynia Sailing Days na ostatniej prostej. Rozpoczął się Polboat Yachting Festival

Gdynia Sailing Days na ostatniej prostej. W Gdyni zakończyły się najbardziej radosne regaty w Polsce, czyli Kinder Joy of moving Puchar Trenerów z udziałem ponad 250 dzieci. Trwają jeszcze mistrzostwa świata w dawnej, olimpijskiej klasie Flying Dutchman, a w sąsiedniej marinie Yacht Park rozpoczął się Polboat Yachting Festival – największe w Polsce targi jachtowe na wodzie.
27.07.2023

Wodór zagości w marinach? Marcin Hołub: To kwestia czasu, gdy rynek wymusi inwestycje w infrastrukturę

Napędy wodorowe są obecnie jednym z obszarów badań i rozwoju w transporcie morskim, w tym również w żeglarstwie. Zielona technologia ma potencjał, by na dobre zagościć na marinach. Jak twierdzi Prezes Zarządu mPower, Marcin Hołub, to tylko kwestia czasu, aż rynek wymusi na zarządcach inwestycję w wodorową infrastrukturę.
27.07.2023

Nowoczesna marina w Pucku oficjalnie otwarta

W Pucku zakończyła się budowa nowego portu jachtowego, dysponującego 98 miejscami do cumowania. Dziś odbyło się jego oficjalne otwarcie tej nowoczesnej mariny. Generalnym wykonawcą prac była spółka NDI S.A., natomiast inwestorem miasto Puck. Umowę w sprawie inwestycji podpisano w sierpniu 2021 roku, a roboty udało się zakończyć trzy miesiące przed planowanym terminem.
23.07.2023

Marina w Pucku gotowa do przyjęcia żeglarzy. Uroczyste otwarcie w tę sobotę

W sobotę 22 lipca odbędzie się otwarcie mariny w Pucku. Zwieńczy ono I etap rozbudowy i przebudowy puckiego portu, umożliwiając rozwój jego funkcji rybackich, turystycznych i żeglarskich. Marina dysponuje 98 nowymi miejscami do cumowania jachtów i jednostek białej floty.
20.07.2023

Nad Jeziorem Paprocańskim powstanie marina za 23 mln zł

W ciągu dwóch lat, kosztem blisko 23 mln, zł przy Jeziorze Paprocańskim w Tychach powstanie marina dla lokalnych klubów żeglarskich. Oprócz samego budynku z częścią szkoleniową i magazynową, zaplanowano także pomosty, ścieżki piesze oraz oświetlenie.
13.07.2023

Nowa marina w Gdańsku

Realizacja kolejnego celu publicznego w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego na Wyspie Spichrzów dobiegła końca. W czwartek, 1 czerwca do użytku mieszkańców i turystów oddana została marina zlokalizowana po południowej stronie Mostu Stągiewnego.
03.06.2023

Prace przy nowej marinie w Pucku zbliżają się ku końcowi

Trwająca od półtorej roku rozbudowa portu w Pucku zbliża się ku końcowi. Czy nowa marina zostanie otwarta już na wakacje?
31.05.2023

Otwarcie mariny w Górkach Zachodnich

Już jutro, 20 maja o godz. 11.00, w marinie w Górkach Zachodnich, rozpocznie się piknik żeglarski. Patronką przystani zostanie gdańszczanka kpt. Krystyna Chojnowska-Liskiewicz (1934-2021). Była pierwszą kobietą, która samotnie opłynęła kulę ziemską na jachcie żaglowym w latach 1976-1978.
19.05.2023

W Porcie Gdańsk rusza kolejny sezon żeglugi wycieczkowej

Pierwszy w tym roku luksusowy statek pasażerski zacumuje w czwartek, 20 kwietnia przy Nabrzeżu Obrońców Westerplatte. Będzie to jednostka Hamburg, pływająca pod bahamską banderą, która wielokrotnie gościła w Gdańsku. W tym roku przywitamy ją dwukrotnie, bo również 20 maja. Wycieczkowiec ma 145 m długości, 21,5 m szerokości, 5,5 m zanurzenia oraz 15 067 GT. Jednostka może przyjąć na swój pokład do 420 pasażerów. Przybycie statku planowane jest na godz. 11.
19.04.2023

Gdynia pożegnała sezon wycieczkowców

Czwartkowym wyjściem luksusowego cruisera Gdynia pożegnała sezon spektakularnych wycieczkowców. Na kolejne widoki z pirsu przy Muzeum Emigracji trzeba będzie poczekać do wiosny.
22.09.2022

Puck. Marina rozrasta się o 98 miejsc

W Pucku trwają prace nad rozbudową mariny jachtowej. Po ich zakończeniu przybędzie 98 miejsc do cumowania.
02.06.2022

Prom staranował jachty w marinie [WIDEO]

Na Barbados doszło do nietypowego i niebezpiecznego wydarzenia – niewielki prom staranował jachty zacumowane w marinie.
25.01.2022

Najlepsze mariny Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego z certyfikatami

W środę 3 listopada w Dziwnowie odbyła się finałowa uroczystość przyznania certyfikatów Bursztynowych Kotwic dla marin i przystani jachtowych. Wyróżniono osiem lokalizacji na mapie Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego.
04.11.2021

Drugi Seabin oczyszcza wodę w gdyńskiej marinie

W marinie w Gdyni pojawiło się drugie urządzenie Seabin służące do oczyszczania. Pieniądze na jego zakup uzbierała mieszkanka miasta Ewa Gajewska, która prowadziła projekt Save the Sea.
25.08.2021

LOTOS otwiera stacje dla żeglarzy

Maj to miesiąc, w którym rozpoczyna się sezon żeglarski i motorowodny. W marinach jachtowych Gdyni i Gdańska swoją działalność wznowiły także nadwodne stacje paliw sieci LOTOS.
01.05.2021

Gdańsk ma nową, wodną śmieciarkę. Wyłowi śmieci z mariny

“Seabin” to innowacyjny kosz morski, którego zadaniem jest zbieranie pływających śmieci. Szacuje się, że to niepozorne urządzenie może wyłowić nawet 1,5 tony odpadów rocznie. Gdańsk, jako pierwsze i jedyne miasto w Polsce, pozyskało taki kosz w 2019 roku. W czwartek, 8 kwietnia 2021 roku, w Marinie Gdańsk na Szafarni zainstalowano drugiego Seabin’a. Został on podarowany przez Fundację Mare, która swoje działania skupia na ochronie ekosystemów morskich, w szczególności wód Morza Bałtyckiego.
10.04.2021

Gdańsk: Na Górkach Zachodnich dojdzie do rozbudowy portu jachtowego

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG) ogłosi w najbliższych dniach przetarg na budowę pierwszego etapu rozbudowy portu jachtowego w dzielnicy Górki Zachodnie. Będzie tam mogło zacumować ponad 180 jednostek.
18.03.2021

Badanie: Czy inwestowanie w mariny na polskim wybrzeżu jest opłacalne?

W ostatnich kilkunastu latach nastąpiła istotna zmiana profilu działalności małych portów morskich polskiego wybrzeża. Dominująca dotychczas funkcja obsługi rybołówstwa w skutek zmniejszających się zasobów ryb zaczęła ulegać regresowi. Zmniejszające się znaczenie rybołówstwa wzbudza dyskusję nad możliwościami wypełnienia luki w strukturze działalności portów. Jedną z alternatyw jest turystyka żeglarska, do uprawiania której obszary nadmorskie są szczególnie predysponowane. Rosnąca zamożność społeczeństwa, a w ostatnich latach roz
18.09.2020

Wyciek substancji ropopochodnej w marinie w Łebie

W niedzielę rano na obszarze mariny jachtowej w Łebie pojawiła się rozległa plama substancji ropopochodnej, o rozpiętości około 600-700 metrów.
17.08.2020

Nowe miejsce dla żeglarzy powstało w Dźwirzynie

18 lipca odbyło się długo wyczekiwane, oficjalne otwarcie mariny Dźwirzynie.
20.07.2020

Nowa marina w Pucku. Wykonawca będzie wybrany jeszcze w tym roku [wizualizacje]

Nowe pomosty, falochron, stanowiska ze sprzętem żeglarskim, ponad 200 nowych miejsc dla jachtów. Pucka marina ma zostać żeglarskim centrum Zatoki Puckiej. Inżynierem kontraktu zostało Przedsiębiorstwo Inżynieryjne Alfa Przemysław Marszałkowski z Banina.
09.07.2020

Zarząd Portu Morskiego w Ustce sp.z.o.o.

Port Ustka
port ustka,port,ustka,zarząd portu,port morski,port rybacki,port jachtowy,marina,marina jachtowa,przeładunki,przeładunek kruszyw,przeładunek zbóż,przeładunki portowe,przeładunek materiałów sypkich,place składowe,jednostki holownicze,cumowanie,cumowanie jednostek rekreacyjnych,cumowanie jednostek sportowych,pobór wody pitnej na jednostki pływające,pobór prądu na jednostki pływające,usługi pilotowe,stacja pilotowa

Port Jachtowy w Łebie Sp. z o.o.

marina, port jachtowy,baza noclegowa,marina camp,czyszczenie plaż,miejsca postojowe dla jachtów,marina łeba,stoiska postojowe dla jachtów,pralnia żeglarska,pralnia dla żeglarzy,przystań,przystań łeba,noclegi łeba,camping,restauracja w porcie łeba,cumowanie ,cumowanie jachtów

Port Władysławowo Szkuner Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo „Szkuner” Sp. z o.o. zarządza portem morskim we Władysławowie od 1957 roku.
Port ,port rybacki ,port jachtowy ,marina ,port handlowy ,przeładunki ,magazynowanie ,składowanie ,chłodnia składowa ,wędkarstwo morskie ,wycieczki morskie ,nieruchomości portowe ,infrastruktura portowa ,stocznia remontowa

AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego

marina,port jachtowy,przystań jachtowa,górki zachodnie,szkolenia żeglarskie,hotel

Narodowe Centrum Żeglarstwa AWFIS

kursy żeglarskie,port jachtowy,marina

PRO MARINA Polska Sp. z o.o. Marina w Sopocie

marina sopot,marina jachtowa,przystań jachtowa,przystań jachtowa w sopocie,marina przy molo,marina przy sopockim molo

Pętla Żuławska Sp. z o.o.

marina,port,przystań,zarządzanie,Pętla Żuławska,operator,Interreg,Błotnik,Osłonka,Krynica Morska,Rybina,Elbląg,Malbork,Biała Góra. Kąty Rybackie,Braniewo,Nowa Pasłęka,Tolkmicko

PROWAVE

czarter,sprzedaż jachtów,jachty,serwis jachtów,zimowanie,wodowanie,slipowanie,malowanie,antyfuling,serwisowanie jachtów,dostarczanie jachtów,transprot jachtów,wyposażenie jachtów,kompozyty,dostawa kompozytów,produkcja laminatów,produkcja jachtów,produkcja motorówek,agent,broker jachtowy,wyposażenie żeglarskie,odzież żeglarska,regaty,eventy regatowe,zawody dla firm,imprezy firmowe,wakeboard,SUP,kajaki,imprezy morskie,wieczory na jachcie,treningi regatowe,treningi żeglarskie,pływanie turystyczne,marina,miejsce w marinie,miejsce w porcie,Selden,Harken,Dometic,Vector Sails

MARINA PRZEŁOM Sp. z o.o.

marina

PTMEW Offshore Wind Energy Cup 2023

21 i 22 maja odbyły się tegoroczne regaty PTMEW Offshore Wind Energy Cup w Sopocie. Celem imprezy, poza zmaganiami o charakterze sportowym, jest integracja branży morskiej energetyki wiatrowej i to właśnie zespoły związane z firmami z tego sektora biorą udział w imprezie.
29.05.2023

Port Jachtowy w Łebie podsumowuje sezon

Koniec sezonu turystycznego zbliża się wielkimi krokami. Za nami pierwsze – od trzech lat – wakacje bez pandemicznych ograniczeń. Jak poradził sobie Port Jachtowy w Łebie?
08.09.2022

Polboat Yachting Festival 2021 otwarty. "Branża jachtowa przeżywa apogeum popularności"

Jachty żaglowe, luksusowe łodzie motorowe, houseboaty i skutery już można oglądać na drugim Polboat Yachting Festival w Gdyni. Impreza podczas, której w tym roku zobaczymy siedem premier potrwa do niedzieli 18 lipca w Marina Yacht Parku w Gdyni.
15.07.2021

„Złoty Lew” wpłynął do Gdyni [WIDEO]

W czwartek, 8 lipca do Marina Yacht Parku wpłynął holenderski żaglowiec flagowy „Gulden Leeuw”. Żaglowiec jest flagową jednostką kanadyjskiego programu Class Afloat. Odbywają się na nim rejsy szkolne i pasażerskie. W Gdyni pozostanie aż do soboty. 
08.07.2021

Marco Polo zakończył sezon wycieczkowców w Porcie Gdańsk. W tym roku padł rekord

Marco Polo ostatnim wycieczkowcem tego sezonu w Gdańsku. Jednostka zacumowała przy Terminalu Promowym Westerplatte w sobotę. W tym roku w Porcie Gdańsk padł rekord – zawinęło tam 67 wycieczkowców – więcej niż rok temu i w ubiegłych latach.
22.10.2018

Prawie 240-metrowa Marina w Porcie Gdańsk. To najdłuższy wycieczkowiec tego sezonu

Marina w Gdańsku. Prawie 240-metrowy wycieczkowiec zacumował przy Terminalu Promowym Westerplatte w środę. To najdłuższy statek pasażerski w tegorocznym sezonie w Porcie Gdańsk.
21.06.2018

200 tys. żeglarzy odwiedziło Pętlę Żuławską w ubiegłym roku

Z danych statystycznych, które zbiera spółka Pętla Żuławska wynika, że w ciągu 5 ostatnich lat Pętlę Żuławską odwiedziło 500 tys. żeglarzy i wodniaków, z czego w ubiegłym roku 200 tys. – poinformował w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl Rafał Wasil z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Podkreślił, że ta sieć szlaków wodnych cieszy się coraz większym zainteresowaniem.
16.05.2018

Jacht runął do wody, a było już tak blisko. Knudel nadal na dnie gdyńskiej mariny

Brakowało nam dosłownie 3 może 5 minut – powiedział dziennikarzom we wtorek Adam Wojciechowski, armator jednostki Knudel, po nieudanej próbie jej podniesienia z dna gdyńskiej mariny. Jacht próbowano postawić na wodzie za pomocą dwóch specjalnych poduszek powietrznych o wyporności 20 t każda. Operacja ta nie powiodła się i Knudel runął do wody.
07.02.2018

Baltec Marine zainstalował płuczki na promie należącym do niemieckiego TT-Line Premium

Cztery hybrydowe systemy oczyszczania spalin produkowane przez włoską firmę Ecospray Technologies zostały zainstalowane przez Baltec Marine na promie typu ropax Peter Pan, należącym do niemieckiego TT-Line Premium.
17.02.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.