• <

Wynik wyszukiwania - "laden" - Wiadomości

Kolejny statek ONE z rekordem załadunku

Po niecałych dwóch miesiącach Ocean Network Express chwali się kolejny rekordem w załadunku kontenerowym. Tym razem na ONE Infinity pojawił się ładunek mający równowartość 22 206 pełnych kontenerów.
23.02.2024

Dwóch komandosów Navy SEALs, którzy zaginęli w Zatoce Adeńskiej, uznano za zmarłych

Nie przyniosły rezultatu poszukiwania dwóch amerykańskich komandosów z elitarnej jednostki Navy SEALs, którzy zaginęli w Zatoce Adeńskiej podczas przejmowania łodzi transportującej elementy irańskiej broni; zostali oni uznani za zmarłych – ogłosiła w niedzielę armia USA.
22.01.2024

Ocean Network Express z nowym rekordem w transporcie kontenerowym

Mająca siedzibę w Singapurze jedna z czołowych firm branży żeglugowej pochwaliła się wyczynem jednego ze swoich najnowszych nabytków, kontenerowca ONE Inspiration. Statek przyjął na swój pokład 22 000 pełnych kontenerów, osiągając nowy rekord w kwestii załadunków.
27.12.2023

Ocean Network Express z nowym rekordem załadunku kontenerów na jednym statku

Giganci branży żeglugowej rywalizują z sobą na różnych polach. Dotyczy to nie tylko ogólnego wzrostu wolumenów czy przeładunków, czy wdrażania innowacji, ale też bicia kolejnych, morskich rekordów. Tym razem japoński przewoźnik ONE chwali się wynikiem załadowania pełnych kontenerów na pojedynczy statek.
28.11.2023

Konosament – wybrane zagadnienia praktyczne

Konosament („bill of lading („B/L”)) jest specyficznym dokumentem przewozowym, mającym charakter papieru wartościowego („negotiable document of title”). Wyróżnia się trzy funkcje konosamentu. Jest on zatem potwierdzeniem przyjęcia przez przewoźnika do przewozu określonego (co do ilości, charakteru i stanu zewnętrznego) ładunku.
14.05.2023

Malediwy usiane jachtami

Podczas gdy świat otwiera się ponownie na podróże, ultrabogaci zmierzają ku pełnym uroku plażom Malediwów na swoich luksusowych łodziach.
10.01.2023

Serbia. Niemieckie okręty z czasów II wojny światowej widoczne przez niski poziom wody w Dunaju [WIDEO]

Niski poziom wody w Dunaju, spowodowany przez trwające w Europie susze, odsłonił w pobliżu serbskiej miejscowości Prahovo przy granicy z Rumunią pozostałości niemieckich okrętów z czasów II wojny światowej – poinformowała w piątek agencja Reutera.
19.08.2022

Konosament imienny – straight bill of lading

W tradycyjnym ujęciu common law, konosamentami sensu stricte (tj. papierami wartościowymi – „negotiable document of title”) jest tylko konosament na zlecenie („order B/L”) oraz konosament na okaziciela („bearer B/L”).
20.04.2022

Konosament „na zlecenie” i „na okaziciela” (prawo angielskie)

W naszym opracowaniu „Konosament – ogólna charakterystyka w systemie prawa angielskiego” rozpoczęliśmy analizę konosamentu („bill of lading”; „B/L”) w świetle prawa angielskiego. Skoncentrowaliśmy się na dwóch typach konosamentów: „konosamentu na zlecenie” („order bill of lading”) oraz konosamentu na okaziciela („bearer bill of lading”). Tylko te dwa typy konosamentów są w świetle tradycyjnego systemu prawa angielskiego (common law) papierami wartościowymi („document of title” lub „negotiable document of title”).
17.01.2022

Czarter na czas – charakterystyka techniczna statku

Klauzule czarterowe zawierające opis statku są niezwykle istotne w umowie czarteru na czas. Czarterujący „wynajmuje” statek za określoną stałą opłatą – „hire”.
10.05.2021

Michał Lubina: „Nowy Jedwabny Szlak to wyjątkowo świetny chiński PR”

"Ogłaszając ten projekt w 2013 roku, Xi Jinping sprzedał odgrzewany kotlet: coś, co już istniało od ponad 20 lat, choć nie miało tak chwytliwej nazwy, czyli pomysł rozbudowy infrastruktury łączącej głównie kraje azjatyckie. Dobrym przykładem jest port Gwadar w Pakistanie, który powstał, zanim oficjalnie zaczęto mówić o nowym jedwabnym szlaku, jednak teraz port ten widnieje we wszystkich oficjalnych dokumentach jako efekt właśnie jedwabnego szlaku" - mówi dr hab. Michał Lubina z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
17.12.2020

Definicja pojęcia „safely” w świetle prawa angielskiego

Podstawowym, wyjściowym obowiązkiem armatora w umowie frachtowej jest „to proceed to a port and there load” [„Nelson v Dahl” (1879) 12 Ch.D. 568].
12.08.2018

20 lat wspólnie z ponad 400 organizacjami rybackimi zaangażowanymi w program MSC

MSC świętuje dwudziestą rocznicę działalności wydaniem specjalnym Raportu Rocznego, pokazującego dwie dekady wprowadzania zmian na wodach oraz plany na przyszłość.
20.11.2017

Konosament („Congenbill”) – skuteczność inkorporacji klauzuli dotyczącej prawa i jurysdykcji angielskiej - analiza sprawy „The Channel Ranger[1]”

Masowiec „Channel Ranger” został wyczarterowany przez właścicieli statku na tzw. „trip charter” (hybrydowa forma czarteru na podróż, w którym zryczałtowana opłata frachtowa, zastąpiona zostaje płatnością „hire” – ustaloną na okres trwania podróży) a następnie podczarterowany w ramach standardowego czarteru na podróż („voyage charter”)
12.12.2015

Hirtshals - śmiała wizja portu jutra

Przez najbliższe sześć lat duński port w Hirtshals doczekać się ma prawdziwej rewolucji. Władze portu zaprezentowały spójną wizję rozwoju terenów portowych. Projekt Vision 2020 zakłada, że w najbliższym czasie Hirtshals stanie się ośrodkiem, w którym z powodzeniem będą łączone różne funkcje, m.in. portu morskiego z centrum biznesowym.
23.10.2014

Somalijscy piraci zmieniają modus operandi

Ostatni raport ICC Międzynarodowe Biuro Morskie (ICC International Maritime Bureau) „Piractwo i napady rabunkowe” - „Piracy and Armed Robbery Against Ships” za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2011roku wydaje się być globalnie bardziej optymistyczny niż ubiegłoroczny. Międzynarodowe Biuro Morskiego Centrum Raportowania Piractwa w Kuala Lumpur podało, iż w 2011 roku doszło na całym świecie do 439 napadów pirackich i rabunkowych na akwenach całego świata. Co jest mniejszym wynikiem niż 445 ataków zanotowanych w analogicznym okresi
15.02.2012

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.