• <

Wynik wyszukiwania - "jezioro" - Wiadomości

Groźne zderzenie skuterów wodnych na jeziorze Dadaj. 57-latek trafił do szpitala

Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek wypadku na jeziorze Dadaj, gdzie w niedzielę zderzyły się dwa skutery wodne - poinformowała warmińsko-mazurska straż pożarna.
13.08.2023

Utopił się jeden z uciekinierów z poprawczaka. Chcieli przepłynąć przez jezioro

Nie udało się uratować życia mężczyzny wyłowionego w piątek z jeziora w Trzemesznie (Wielkopolskie) - powiedział PAP oficer prasowy wielkopolskiej straży pożarnej. To jeden z uciekinierów z zakładu poprawczego.
04.08.2023

Dwie osoby utonęły w pomorskich jeziorach

Dwóch mężczyzn utonęło w niedzielę w pomorskich jeziorach. Mimo reanimacji 19- i 27-latka nie udało się uratować.
10.07.2023

Mężczyzna wypożyczający łódź odpowie przed sądem za wypadek na jez. Tałty, w którym utonęła 8-letnia dziewczynka

Przed sądem rejonowym w Giżycku odpowie 41-letni mężczyzna wypożyczający niesprawną łódź, która wywróciła się na jez. Tałty, w rezultacie czego zginęła 8-letnia dziewczynka. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności - podała PAP w czwartek Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.
06.07.2023

Akcja ratownicza na Bełdanach: mężczyzna wyskoczył z łódki i nie wypłynął

Na jeziorze Bełdany trwa akcja ratownicza, wszczęta po zgłoszeniu o mężczyźnie, który wyskoczył z łódki do wody i nie wypłynął - podało w piątek Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.
09.06.2023

Tragedia nad jeziorem. Nie żyje 14-latka

W czwartek rano nad jeziorem Kamiennym w województwie zachodniopomorskim, dwie nastolatki będące pod opieką rodziców jednej z nich weszły do wody. W pewnym miejscu znajdował się uskok, o którym dziewczynki nie wiedziały. Jedna z nich tracąc grunt pod nogami zachłysnęła się wodą. 14-latka zmarła w szpitalu po wielu godzinach walki o jej życie.
09.06.2023

2 osoby zginęły, 2 zaginęły w wypadku małego statku turystycznego na jeziorze Maggiore we Włoszech

Dwie osoby zginęły, a dwie zaginęły w wypadku na jeziorze Maggiore w Lombardii, na północy Włoch, gdzie podczas gwałtownej burzy wywrócił się mały statek turystyczny - podały media w nocy z niedzieli na poniedziałek. Na pokładzie było ponad 20 pasażerów i członków załogi.
29.05.2023

Ponad połowa wielkich jezior na świecie traci wodę

Aż 53 procent największych na świecie jezior wysycha - gromadzi mniej wody, niż jeszcze 30 lat temu - twierdzą badacze na łamach "Science". Najważniejszymi przyczynami tego zjawiska są zmiany klimatu i niezrównoważony sposób korzystania z zasobów wodnych przez człowieka.
25.05.2023

Na jeziorze Niegocin wywrócił się houseboat

Na jeziorze Niegocin (warmińsko-mazurskie) wywrócił i częściowo zatopił się houseboat, który żeglarze najprawdopodobniej chcieli przeprowadzić z jednego portu do drugiego. Nikomu nic się nie stało, ale jednostkę trzeba będzie wyciągnąć na brzeg - podał PAP w piątek Mariusz Raubo z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
14.04.2023

Kopalnia Bełchatów formuje linię brzegową przyszłych najgłębszych w kraju jezior

Po zakończeniu wydobycia na terenie Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów mają powstać dwa najgłębsze w Polsce jeziora. Właśnie rozpoczął się kolejny etap formowania linii brzegowej przyszłych zbiorników wodnych. To jeden z elementów transformacji regionu bełchatowskiego.
12.04.2023

Policja prowadzi czynności w sprawie obywateli Niemiec, którzy dryfowali na jeziorze Resko

Służby Mundurowe w Gryficach w woj. zachodniopomorskim prowadzą śledztwo w sprawie trzech obywateli Niemiec, którzy w piątek dryfowali na tratwie na jeziorze Resko Przymorskie. Mężczyźni prawdopodobnie poszukiwali zatopionego w 1945 roku niemieckiego samolotu, na którego pokładzie znajdowały się głównie dzieci.
27.02.2023

USA. Eksplozja podwodnego gazociągu [WIDEO]

W zeszłym tygodniu w Stanach Zjednoczonych doszło do awarii gazociągu biegnącego po dnie jeziora Lery w stanie Luizjana, którego rezultatem była eksplozja gazu.
12.09.2022

Akcja napowietrzania jeziora Dąbie skuterami wodnymi

Motorowodniacy rozpoczęli akcję natleniania jeziora Dąbie m.in. na skuterach wodnych. We wtorek wypłynęli na akwen, aby "pobudzić wodę do życia".
23.08.2022

Ponad pół tony śniętych małż zebrano w weekend nad Zalewem Zemborzyckim

Przez ostatnie trzy dni pracownicy Wód Polskich zebrali ponad pół tony martwych małż zalegających brzegi Zalewu Zemborzyckiego w Lublinie. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Lublinie nie znalazł dowodów celowego zatrucia.
16.08.2022

Awaria statku na Jeziorze Żywieckim; WOPR ewakuowało 11 osób

Drobnej awarii uległ statek wycieczkowy, który pływał z turystami po wodach Jeziora Żywieckiego. Beskidzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oznajmiło w środę, że niezbędna była ewakuacja 11 osób, w tym trojga dzieci.
10.08.2022

Naukowcy odkryli jezioro wielkości miasta pod pokrywą lodową na Antarktydzie

Naukowcy badający spód największej na świecie pokrywy lodowej na Antarktydzie Wschodniej, odkryli jezioro wielkości miasta, którego osady mogą zawierać historię pokrywy lodowej od początków jej istnienia. Praca została opublikowana w czasopiśmie "Gelology".
13.05.2022

Sezon żeglarski się rozkręca. Specjalna mapa skrzyżowań szlaków wodnych z liniami energetycznymi ma zwiększyć bezpieczeństwo żeglarzy

Ze statystyk Polskiego Związku Żeglarskiego wynika, że w Polsce żegluje ok. 4,3 mln osób, a szczególną popularnością cieszy się wśród nich Kraina Wielkich Jezior Mazurskich i Suwalszczyzna. Sezon żeglarski stopniowo się rozkręca, a przed jego szczytem PZŻ wspólnie z Grupą PGE wprowadziły dodatkowe środki na rzecz bezpieczeństwa i opracowały mapę miejsc, w których szlaki wodne krzyżują się z liniami energetycznymi. Ma ona przyczynić się do podniesienia bezpieczeństwa sterników i członków załóg jachtów. PGE podkreśla też, że system
06.05.2022

Ruszyły prace nad planami budowy Pętli Mazurskiej

Ruszyły prace przygotowawcze dotyczące budowy Pętli Mazurskiej, czyli nowej drogi wodnej, która połączyłaby jeziora położone między Śniardwami i Niegocinem - podały w środę Wody Polskie. Ogłoszono przetarg na opracowanie studium wykonalności tej inwestycji.
04.05.2022

Mazury. Pierwsza w sezonie interwencja MOPR; auto na dnie jeziora Tałty

Ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego rozpoczęli w sobotę sezon od nietypowej interwencji w Mikołajkach. Z dna jeziora Tałty wydobywali samochód, który przez nieuwagę kierowcy zjechał po slipie do wody.
30.04.2022

Linie brzegowe nad mazurskimi jeziorami są notorycznie dewastowane

Nad brzegami rzek i jezior na Mazurach notorycznie dewastowane są linie brzegowe. Rocznie dostajemy kilkaset zgłoszeń o tego typu działaniach - przyznała rzeczniczka prasowa Wód Polskich w Białymstoku Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz.
15.03.2022

Zimowe szkolenie wojskowych nurków na poligonie w Wędrzynie

Na poligonie wojskowym w Wędrzynie (Lubuskie) kończy się zimowe szkolenie wojskowych nurków. Na tegoroczne zgrupowanie przybyło blisko 40 żołnierzy z kilku jednostek z zachodniej części kraju - poinformowała oficer prasowa 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej por. Anna Dominiak.
27.01.2022

Nurkowie minerzy ze Świnoujścia wyciągną niemiecką bombę z jeziora w Poznaniu

W poniedziałek nastąpi wydobycie niemieckiej bomby lotniczej SD 70 z jeziora Kierskiego w okolicach Poznania. W niedzielę rekonesans przed wydobyciem prowadziła grupa nurków minerów z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.
12.12.2021

W ostatnim sezonie ze śluz Guzianka I i II skorzystało 20 tys. jednostek

W minionym sezonie żeglugowym, czyli od maja do końca października, przez system dwóch śluz Guzianka I i Guzianka II przepłynęło blisko 20 tys. jachtów i statków - poinformowały Wody Polskie.
24.11.2021

Karetki wodne na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich zakończyły sezon

Karetki wodne stacjonujące na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich zakończyły tegoroczny sezon. Od początku czerwca do końca września udzieliły pomocy blisko 300 osobom – poinformował PAP dyżurny Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MOPR) Marek Banaszkiewicz.
01.10.2021

Średniowieczne bełty do kuszy albo wanna - znaleziska polskich archeologów w największym jeziorze Bornholmu

Cztery średniowieczne bełty do kuszy odkryli warszawscy archeolodzy podczas przeczesywania jeziora Hammerso - największego naturalnego zbiornika na Bornholmie. W jego centralnej części na dnie spoczywała też ... wanna.
26.09.2020

Motorówka stanęła w płomieniach - jedna osoba ranna

Jedna osoba została poszkodowana w pożarze motorówki na Jeziorze Drawsko w Czaplinku - poinformował w środę rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP. W jednostce były dwie osoby.
19.08.2020

Po mazurskich jeziorach grasują pijani sternicy

W czasie ostatniego weekendu na mazurskich jeziorach zatrzymano kilku pijanych sterników. Jeden był tak pijany, że skuterem wjechał w pomost - podała dziś policja.
17.08.2020

Na jeziorze Wałpusz znaleziono dryfującą łódź ze zmarłym

Na jeziorze Wałpusz w powiecie szczycieńskim znaleziono w trzcinach dryfującą łódź, w której był zmarły mężczyzna – poinformował PAP dyżurny straży pożarnej w Olsztynie.
01.08.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.