• <

Wynik wyszukiwania - "business mixer" - Wiadomości

Polska energetyka zmierza na północ. Wydarzenie PARP w ramach Baltexpo

Podczas drugiego dnia targów Baltexpo, na targach odbywało się także całodniowe wydarzenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Innovation Norway zatytułowane „Technologie zeroemisyjne w gospodarce morskiej”. Swoją prezentację „Polska energetyka zwraca się w kierunku morza” przedstawił w jego ramach wydawca i redaktor naczelny portalu GospodarkaMorska.pl Mateusz Kowalewski.
13.10.2023

CMA CGM otwiera nowy serwis oceaniczny do Portu Gdańsk

Dzięki nowemu serwisowi, Port Gdańsk uzyska bezpośrednie połączenie z Busan, największym portem kontenerowym Korei Południowej i 6. największym na świecie. Pierwsze zawinięcie kontenerowca armatora CMA CGM do terminalu Baltic Hub już 15 sierpnia. Od października, statki w ramach serwisu FAL1, będą zwijały do Gdańska regularnie w cyklu cotygodniowym.
03.08.2023

Koreański biznes napędza również polską gospodarkę

Polska jest coraz częściej postrzegana jako dobre miejsce na lokowanie biznesu, jako atrakcyjny i solidny partner biznesowy. Również przez firmy koreańskie. Świetną okazją do budowania i zacieśniania relacji biznesowych między polskimi i koreańskimi przedsiębiorstwami był zorganizowany przez Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. Business Mixer 2023, międzynarodowa konferencja, która miała miejsce w Seulu w dniach 27-28 kwietnia. Patronat nad nią objęło Ministerstwo Infrastruktury.
10.05.2023

Knut Ørbeck-Nilssen, CEO Maritime DNV: Dekarbonizacja wymaga partnerstwa

Postęp w dekarbonizacji jest godny uznania, ale należy go przyspieszyć. Armatorzy muszą współpracować z innymi branżami i zainteresowanymi stronami, jeśli oczekujemy osiągnięcia bardziej ambitnych celów dekarbonizacji – podkreśla Knut Ørbeck-Nilssen, CEO Maritime, DNV w rozmowie z Sidsel Norvik, dyrektorką Nor-Shipping.
15.02.2023

PARP ogłasza wydarzenia wspierające blue growth

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości poinformowała, że wraz z Innovation Norway planuje organizację dwóch wydarzeń, które będą wspierać zrównoważone wykorzystanie wód morskich, śródlądowych i obszarów przybrzeżnych. Odbędą się w norweskim Lillestrøm i w Atenach.
28.01.2022

Port Gdańsk szuka w Singapurze inwestorów dla Portu Centralnego

Port Gdańsk aktywnie szuka inwestorów, m. in. w Singapurze, dla mającego powstać w Gdańsku Portu Centralnego. W Singapurze trwa polska misja gospodarcza - poinformował PAP wiceprezes Portu Gdańsk Marcin Osowski.
02.11.2019

W Singapurze odsłonięto pamiątkowy dzwon „Dar Młodzieży”

W dniach 27-30 października minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk odbył wizytę do Singapuru, gdzie wraz z ministrem transportu Singapuru Khaw Boon Wan wziął udział w uroczystości odsłonięcia pamiątkowego dzwonu z żaglowca „Dar Młodzieży”. Dzwon został podarowany przez Polskę w rocznicę pobytu żaglowca w Singapurze z okazji Rejsu Niepodległości.
31.10.2019

Port Gdańsk w Singapurze zapowiada inwestycję na międzynarodową skalę

Port Gdańsk przewodniczy polskiej delegacji podczas wizyty wysokiego szczebla z okazji 50-tej rocznicy ustanowienia stosunków dyplomatycznych między Polską, a Singapurem. Celem wizyty jest budowanie dwustronnych relacji handlowych między krajami i omówienie ogromnej inwestycji w Porcie Centralnym opartej na partnerstwie publiczno-prywatnym o wartości 3,1 mld dolarów.
29.10.2019

Ambasada RP w Singapurze: dzwon Daru Młodzieży darem w 50. rocznicę stosunków dyplomatycznych

29 października minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk oraz minister transportu Singapuru, minister koordynujący ds. infrastruktury Khaw Boon Wan dokonają uroczystego odsłonięcia pamiątkowego dzwonu z żaglowca "Dar Młodzieży", podarowanego przez Polskę w rocznicę pobytu żaglowca w Singapurze w trakcie Rejsu Niepodległości.
23.10.2019

Baltexpo 2017: Polska będzie jedną z największych gospodarek morskich

To jedno z ważniejszych stwierdzeń, jakie padło podczas pierwszego dnia targów Baltexpo 2017. Wypowiedział je J.E. Peter S. Gontha, ambasador Indonezji na debacie otwarcia poświęconej transnarodowej synergii w rozwoju przemysłów morskich.
11.09.2017

Już w poniedziałek BALTEXPO 2017

Już w poniedziałek 11 września w Gdańsku rozpoczynają się dziewiętnaste Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO 2017. Jest wiele powodów, by je odwiedzić. Targi są otwarte dla zwiedzających w dniach 11-13 września 2017 w godzinach 10.00-17.00.
07.09.2017

BALTEXPO 2017 już za tydzień

Już tylko tydzień dzieli nas od rozpoczęcia dziewiętnastej edycji Międzynarodowych Targów Morskich BALTEXPO 2017 w dn. 11-13 września 2017 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku przy ul. Żaglowej 11. Poza wieloma nowatorskimi technologiami prezentowanymi na stoiskach targowych (w tym w specjalnej strefie poświęconej innowacyjności), dla wystawców i zwiedzających przygotowano bogaty program wydarzeń towarzyszących.
04.09.2017

BALTEXPO stawia na młodych – lepsza kadra – nasza przyszłość na tegorocznych targach BALTEXPO

Już 11 września rozpoczynają się w Gdańsku Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO – targi nie tylko dla tych, którzy już działają w branży morskiej i portowej, ale również wszystkich, którzy dopiero planują związać z nią swoją przyszłość: młodzieży, studentów, absolwentów i innych młodych ludzi poszukujących pracy w tych sektorach.
24.08.2017

Co nowego na BALTEXPO 2017

Kolejna edycja BALTEXPO odbędzie się już 11 września w Gdańsku – warto więc zapisać sobie datę w kalendarzu, zapoznać się z programem konferencji, zarejestrować się i – tu nowość – opcjonalnie samemu wydrukować sobie identyfikator dla zwiedzającego.
27.07.2017

Rozpoczęła się rejestracja na BALTEXPO 2017

Można już zarejestrować się na BALTEXPO 2017. XIX Międzynarodowe Targi Morskie i Konferencje odbędą się w Gdańsku w dniach 11-13 września. W ostatniej edycji w 2015 roku uczestniczyło 256 firm z 14 krajów, a targi odwiedziło ponad 4 000 osób.
14.07.2017

Spotkanie ludzi biznesu w Muzeum Emigracji na Baltic Sea Business Mixer

W Muzeum Emigracji w Gdyni 11 kwietnia odbyła się druga edycja Baltic Sea Business Mixer. Podczas wydarzenia przedsiębiorcy mieli okazję nawiązać kontakty pomagające we współpracy biznesowej.
12.04.2017

Baltic Sea Business Mixer ponownie w Gdyni

Wspólne spotkanie, wymiana poglądów i nawiązanie nowych kontaktów, w celu współpracy biznesowej w przyszłości – to nie wszystkie powody, dla których warto zainteresować się wydarzeniem Baltic Sea Business Mixer. Seminarium odbędzie się we wtorek 11 kwietnia w Muzeum Emigracji w Gdyni.
08.04.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.