• <

Wynik wyszukiwania - "brunsbuttel" - Wiadomości

Komisja Europejska zatwierdza niemiecką pomoc publiczną w wysokości 40 mln euro na terminal LNG w Brunsbuttel

Komisja Europejska zatwierdziła, zgodnie z unijnymi zasadami pomocy państwa, niemiecką pomoc publiczną w wysokości 40 mln euro na budowę i eksploatację nowego lądowego terminalu skroplonego gazu ziemnego LNG w Brunsbuttel.
28.07.2023

Z terminala FSRU Lubmin popłynął do sieci pierwszy wolumen gazu

14 stycznia zostanie oficjalnie uruchomiony kolejny terminal LNG w Niemczech – pływająca jednostka FSRU Lubmin. Media branżowe donoszą, że do sieci gazowej wtłoczono pierwszy wolumen błękitnego paliwa.
14.01.2023

Europa zwiększy w 2023 roku potencjał importowy LNG

2023 rok może okazać się owocny dla rynku LNG w Europie. Jest to wynik szybkiego poszukiwania dostawców gazu poza Federacją Rosyjską oraz decyzji inwestycyjnych z ostatnich lat. Do grudnia 2023 roku zdolności importowe LNG w Europie mają wzrosnąć o 20 proc.
04.01.2023

Zdolność Europy do importu LNG wzrośnie o 30 proc. do końca 2024 roku

Amerykańska Administracja Informacji Energetycznej (EIA) przewiduje, że zdolność importowa skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii wzrośnie o 34 proc., czyli 6,8 mld stóp sześciennych dziennie (Bcf/d) do 2024 roku.
06.12.2022

Niemcy zabezpieczają dostawę LNG dla FSRU w Brunsbüttel. W tle współpraca w offshore wind

Niemiecki koncern energetyczny RWE porozumiał się z emiracką firmą National Oil Company (ADNOC) w sprawie pierwszego ładunku skroplonego gazu LNG, który zostanie przyjęty w terminalu FSRU w Brunsbüttel. Niemcy nawiązali także współpracę z Masdar w obszarze morskiej energetyki wiatrowej.
07.10.2022

Niemcy działają szybko. Pierwszy FSRU już znany

Pierwszy FSRU, czyli pływający terminal gazowy wyposażony w instalację do regazyfikacji, ma pojawić się w Niemczech do końca roku. Branżowe źródła podają, że będzie to jednostka Hoegh Esperanza.
12.09.2022

Protesty organizacji Grety Thunberg w Szlezwiku-Holsztynie

Organizacja Fridays for Future planuje protesty w wielu miastach europejskich. Demonstracje odbędą się na rzecz natychmiastowego zaprzestania dostaw gazu z Rosji. W centrum uwagi działaczy są Niemcy.
22.04.2022

Katar pomoże uniezależnić się Berlinowi od Rosji dzięki LNG

Od momentu inwazji Rosji na Ukrainę, Niemcy dążą do ​​zmniejszenia swojej zależności energetycznej od surowców oferowanych przez Putina. Berlin prowadzi negocjacje kontraktowe z Katarem związane z długoterminowym dostawami LNG.
31.03.2022

RWE zbuduje terminal w Brunsbüttel do importu zielonego amoniaku

Zaledwie niedawno podpisano porozumienie w sprawie przyspieszonej budowy pierwszego niemieckiego terminalu LNG w Brunsbüttel koło Hamburga. Niemiecki koncern RWE idzie o krok dalej. Firma chce zrealizować w najbliższej okolicy terminala kolejny projekt: terminal do importu zielonej energii, a dokładnie zielonego amoniaku.
27.03.2022

Zderzenie statków w pobliżu Amsterdamu

Do zderzenia pełnomorskiego statku z tankowcem doszło w poniedziałek u wybrzeży Ijmuiden niedaleko Amsterdamu. Na pokład jednostki o nazwie Julietta D. wdarła się woda. Uratowano wszystkich członków załogi, jednak statek dryfuje u wybrzeży Holandii.
31.01.2022

Niemcy: Nowy kontenerowiec uderzył w ścianę śluzy

Wieczorem 23 listopada kontenerowiec uderzył w ścianę Wielkiej Śluzy Południowej w niemieckim porcie Brunsbüttel.
27.11.2020

Ekolodzy sprzeciwiają się niemieckiemu terminalowi LNG w Brunsbüttel

W niemieckim Brunsbüttel planowana jest budowa terminalu importowego LNG. Problem w tym, że ma on powstać w sąsiedztwie elektrowni jądrowej i wielu dużych przedsiębiorstw, czemu sprzeciwia się niemiecka organizacja ekologiczna Deutsche Umwelthilfe. Stowarzyszenie przedstawiło we wtorek w Berlinie opinię prawną, według której plan budowy terminalu w Brunsbüttel nie powinien zostać zatwierdzony.
29.05.2019

Niemcy popierają Nord Stream 2, ale zbudują swój terminal LNG

W ostanim czasie, przez telewizje RTL i n-tv został przeprowadzony sondaż, który miał na celu zbadać jak duża część Niemców popiera budowę gazociągu Nord Stream 2 z Rosji. Mimo że ten temat budzi wiele kontrowersji na całym świecie, aż dwie trzecie Niemców zagłosowało za budową. Wiele wskazuje również na to, że wkrótce, w północnym landzie Szlezwik-Holsztyn powstanie nowy terminal LNG w Brunsbüttel. Taki krok pomoże obalić zarzuty Donalda Trumpa, że Niemcy są uzależnione od rosyjskiego importu gazu i celowo utrudniają imp
25.07.2018

Niemcy rozważają budowę własnego gazoportu, by stłumić zapotrzebowanie na surowiec z Rosji

Według agencji Interfax Energy Niemcy planują zbudować terminal LNG na potrzeby transportu.
27.11.2017

Wypadek z udziałem masowca w Kanale Kilońskim

W nocy z 6 na 7 listopada masowiec uderzył w brzeg Kanału Kilońskiego – podał do wiadomości niemiecki departament policji z Itzehoe.
09.11.2017

Niemcy rozważają budowę własnego gazoportu

Według agencji Interfax Energy Niemcy planują zbudować terminal LNG na potrzeby transportu.
17.07.2017

Brama Kanału Kilońskiego uszkodzona przez cypryjski drobnicowiec

Złe wiadomości dla statków podróżujących przez Kanał Kiloński. Obiekt został poważnie uszkodzony, po tym jak jeden z drobnicowców zderzył się z wrotami jednej ze śluz w Brunsbuttel. Naprawa wrót potrwa kilka tygodni.
24.03.2015

Europejski Dzień Morza Brema 2014

Innowacyjna gospodarka morska i technologie morskie były przewodnim tematem European Maritime Day 2014.
26.05.2014

Siderfly usunięty z Kanału Kilońskiego

Po tygodniowych próbach usunięcia statku Siderfly który uległ na początku ubiegłego tygodnia wypadkowi podczas zderzenia z gazowcem LNG Coral Ivory operacja wreszcie dobiegła końca.(zdjęcia)
08.11.2013

Kanał Kiloński wciąż zamknięty [aktualizacja]

Kanał Kiloński wciąż pozostaje zamknięty, po tym jak w poniedziałek rano zderzyły się tam dwa statki. Transportowy – Siderfly, oraz gazowiec Coral Ivory. Pierwszy, w celu zapobiegnięcia zatopieniu, został zepchnięty na brzeg. Drugi, bez znaczących uszkodzeń dotarł do Brunsbuttel.
30.10.2013

Relacja z rejsu mv Koszalin

W połowie czerwca w stoczni Xingang w Tianjin odbył się odbiór masowca PŻM o nośności 38-tys. m/v „Koszalin”. Statek jest już w dziewiczym rejsie a informację „z pierwszej ręki” z pierwszych dni jego podróży przesłał dowódca jednostki kpt. ż. w. Adam Kowalski. Oto jego relacja :
04.07.2012

Gdański DCT kontra Hamburg

Utarło się przekonanie, że największym „polskim” portem przeładunkowym kontenerów jest Hamburg. Ta ryzykowna teza, rzeczywiście sprawdzała się przez ostatnie lata, dopóki na rynkowej scenie nie pojawił się gdański Deepwater Container Terminal (DCT). W ciągu czterech lat od swojego powstania DCT udowodnił, że jest nie tylko silnym graczem na Bałtyku, ale również może znakomicie konkurować z prawdziwym gigantem wśród portów zachodniej i północnej Europy - Hamburgiem.
26.01.2012

Studyjna wizyta przedstawicieli ZMPSiŚ w porcie w Hamburgu

W dniach 26-27.10.2010 delegacja ZMPSiŚ przebywała na wyjeździe studyjnym w porcie w Hamburgu. Celem wyjazdu było bliższe poznanie działalności największego portu morskiego w Niemczech oraz jednego z największych portów kontenerowych w Europie.
03.11.2010

Dziękujemy za wysłane grafiki.