• <

Wynik wyszukiwania - "Praga" - Wiadomości

Polska i Dania przechodzą od słów do czynów w przyspieszaniu transformacji energetycznej

Wybór Polski jako celu pierwszej zagranicznej podróży JW Króla Fryderyka X od objęcia w połowie stycznia tronu Danii nie był przypadkowy - jak podkreślał duński monarcha, oba kraje łączą nie tylko wspólne wartości, ale także interesy gospodarcze, zwłaszcza w obszarze tzw. zielonej transformacji. Podczas wizyty podpisano wiele listów intencyjnych dotyczących ambitnych inwestycji w zrównoważone rolnictwo, produkcję biogazu, elektrownie morskie czy dekarbonizację warszawskiego metra.
06.02.2024

Siemens Gamesa otwiera nowe biuro w Gdańsku

Siemens Gamesa, światowy lider w dostarczaniu i serwisowaniu morskich turbin wiatrowych, oficjalnie otworzył swoje nowe biuro w Gdańsku 11 grudnia br. Zlokalizowane przy ul. Leona Droszyńskiego 24, w budynku Format, Siemens Gamesa Baltic Sea Offshore Execution Centre to ważny krok w realizacji zaangażowania firmy w rozwijający się sektor energetyki morskiej w Polsce.
13.12.2023

Chrzest patrolowca SG-301. Gen. Józef Haller rozpoczyna służbę w Morskim Oddziale Straży Granicznej

Na terenie Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej na Westerplatte w Gdańsku odbyła się 12 października br. wyjątkowa i długo oczekiwana uroczystość. Z udziałem zaproszonych gości, kadry dowódczej oraz funkcjonariuszy, odbyła się ceremonia chrztu najnowszego nabytku Morskiego Oddziału Straży Granicznej, patrolowca SG-301 Gen. Józef Haller, typu OPV 70. To największa i najnowocześniejsza jednostka w historii formacji, jaka znalazła się w jej wyposażeniu.
12.10.2023

Sasin: celem jest jak najszybsze zdywersyfikowanie dostaw ropy do Czech, aby wyeliminować surowiec z Rosji

Naszym celem jest jak najszybsze zdywersyfikowanie dostaw ropy naftowej do Czech, gdzie w ramach Grupy Orlen działa koncern Unipetrol, aby całkowicie wyeliminować surowiec z Rosji - powiedział we wtorek wicepremier Jacek Sasin po spotkaniu z ministrem przemysłu Czech Josefem Sikelą.
23.05.2023

Czechy zrezygnowały z budowy kanału Dunaj-Odra-Łaba

Rząd Czech w środę podjął decyzje o rezygnacji z ochrony terenów wzdłuż planowanej od lat inwestycji kanału Dunaj-Odra-Łaba. Tym samym tereny mogą być wykorzystywane w innych projektach inwestycyjnych, o co apelowały samorządy, a idea wybudowania kanału definitywnie została pogrzebana.
08.02.2023

Tusk: Nord Stream 2 to największy błąd Angeli Merkel

Decyzja o budowie Nord Stream 2 była największym błędem kanclerz Angeli Merkel - powiedział w niedzielę podczas konferencji na temat przyszłości Unii Europejskiej lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.
28.11.2021

CMA CGM z nowym połączeniem na Morzu Śródziemnym

CMA CGM uruchamia nowe połączenie na Morzu Śródziemnym. 7 lipca dwa statki rozpoczną rejsy na trasie Ambarli – Gebze – Gemlik – Triest – Koper – Wenecja – Malta – Ambarli.
02.07.2021

Nie było sabotażu w Czajce; prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie rzekomego sabotażu w oczyszczalni "Czajka", który według MPWiK miał być przyczyną sierpniowej awarii. Intencjonalne działanie człowieka jest wariantem nieprawdopodobnym – stwierdzono.
09.10.2020

ABW bada sprawę "sabotażu w Czajce"

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga nie podjęła jeszcze decyzji o wszczęciu lub odmowie wszczęcia śledztwa po zawiadomieniu MPWiK, według którego do awarii w warszawskiej oczyszczalni "Czajka" mogło dojść w wyniku sabotażu bądź ataku terrorystycznego. Sprawę bada ABW.
07.09.2020

Nadzwyczajna sesja Rady Warszawy ws. "Czajki"

Po godzinie 17 w czwartek rozpoczęła się nadzwyczajna sesja Rady Warszawy, zwołana na wniosek prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego. Jedynym punktem proponowanego porządku obrad jest informacja prezydenta w sprawie awarii przesyłu ścieków do oczyszczalni "Czajka".
03.09.2020

Do kolejnej awarii Czajki mogło dojść wskutek sabotażu?

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w zawiadomieniu skierowanym do warszawskiej prokuratury chce, aby sprawdzono, czy do awarii "Czajki" nie doszło w wyniku np. sabotażu - podaje RMF FM. Bierzemy pod uwagę wszystkie możliwości - potwierdza PAP rzecznik spółki Marek Smółka.
01.09.2020

Polska wprowadza kontrole sanitarne na granicach oraz w pociągach i portach

Wdrożenie kontroli sanitarnych na granicach z Niemcami i Czechami oraz w pociągach i w portach, a także odwoływanie imprez masowych - takie działania podejmą służby państwowe w walce z koronawirusem - zapowiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.
10.03.2020

PK: Śledztwo w sprawach oczyszczalni Czajka objęte nadzorem prokuratora krajowego

Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski połączył śledztwa ws. oczyszczalni "Czajka" do jednego postępowania i objął je nadzorem. Śledztwo trafiło do dalszego prowadzenia w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie - poinformowała w czwartek rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.
27.09.2019

Ziobro o Czajce: Prokuratura prowadzi śledztwo ws. ogromnej katastrofy ekologicznej

Prokuratura prowadzi śledztwo ws. ogromnej katastrofy ekologicznej - oświadczył w środę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Wskazał ponadto, że nie powinno przyjmować się w ramach inwestycji produktu, który nie spełnia standardów bezpieczeństwa i jakości.
26.09.2019

Śledztwo ws. awarii w stołecznej oczyszczalni przejęła prokuratura okręgowa

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga przejęła do śledztwo w sprawie ubiegłotygodniowej awarii w stołecznej oczyszczalni ścieków "Czajka" - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy tej prokuratury Marcin Saduś. Jak dodał w sprawie nadal są zabezpieczane dowody.
03.09.2019

PKP PLK: Pociągi jeżdżą już po dwóch torach kolejowego Mostu Gdańskiego w Warszawie

Pociągi jeżdżą już po dwóch torach kolejowego Mostu Gdańskiego w Warszawie; nowa konstrukcja jest dostosowana do wyższych prędkości - poinformowały w niedzielę PKP Polskie Linie Kolejowe. Modernizacja przeprawy kosztowała ponad 75 mln zł.
02.09.2019

Prokuratura Rejonowa na Pradze Północ bada sprawę awarii w „Czajce”

Śledztwo w sprawie awarii w oczyszczalni ścieków "Czajka" wszczęła Prokuratura Rejonowa Warszawa - Praga Północ - przekazał w środę PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej prok. Marcin Saduś. Prowadzone jest ono m.in. w kierunku sprowadzenia niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia wielu osób.
29.08.2019

Podatki marynarskie: Ratyfikacje Konwencji MLI w 2019 roku i praktyka stosowania Konwencji MLI w Polsce w 2019 roku

Przypominamy, że Konwencja MLI (Multilateral Instrument to Modify Bilateral Tax Treaties) weszła w życie w Polsce 01.07.2018 roku i w odniesieniu do niektórych państw obowiązuje od dnia 01.01.2019 roku, a jej głównym celem jest przeciwdziałanie obchodzenia prawa podatkowego. W ramach prac podjętych przez grupę państw OECD oraz G20 ustalono, iż konieczne jest wprowadzanie takich mechanizmów, które pozwolą w znacznym stopniu ograniczyć uchylanie się od opodatkowania przez przedsiębiorców za pomocą nadużywania umów o unikaniu podwój
23.05.2019

Podpisano umowę na zakup dwóch samolotów dla Straży Granicznej

Umowę na zakup dwóch samolotów turbośmigłowych podpisał we wtorek komendant główny Straży Granicznej gen. bryg. Tomasz Praga – poinformowała PAP rzecznik prasowy straży por. Agnieszka Golias. Maszyny będą wyposażone w najnowocześniejsze systemy patrolowo-rozpoznawcze.
29.01.2019

Polska liczy na to, że prace nad dyrektywą gazową nabiorą tempa w 2019 r.

Polska liczy na przełamanie impasu w Radzie UE ws. projektu dyrektywy dot. Nord Stream 2 po przejęciu w styczniu prezydencji przez Rumunię. W środę na spotkaniu ministrów energii swój sprzeciw podtrzymały m.in. Niemcy, ale cześć krajów Beneluksu zmienia ton.
20.12.2018

Czaputowicz: Tylko mówiąc jednym głosem jako V4 możemy bronić interesów m.in. ws. budżetu UE

Tylko mówiąc jednym głosem jako V4 będziemy mogli być wiarygodni, słyszani w UE i bronić naszych interesów, które są podobne, w takich kwestiach, jak wieloletnie ramy finansowe, utrzymanie polityki spójności - ocenił szef MSZ Jacek Czaputowicz po spotkaniu z ministrem SZ Czech Tomaszem Petrziczkiem.
09.11.2018

Patrol - 18

W dniach od 16 do 18 października, na trenie Polski, odbędzie się ćwiczenie Krajowego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania pod kryptonimem Patrol - 18.
15.10.2018

Straż Graniczna z wizytą w Marynarce Wojennej

Wczoraj, 11 października, z wizytą roboczą w Marynarce Wojennej przebywał komendant Główny Straży Granicznej generał brygady SG Tomasz Praga oraz komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej pułkownik SG Andrzej Prokopsk.
12.10.2018

Wojska Obrony Terytorialnej i Straż Graniczna podpisały porozumienie o współdziałaniu

Wojska Obrony Terytorialnej i Straż Graniczna podpisały w czwartek porozumienie o współdziałaniu. Dokument formalizuje na szczeblu krajowym istniejącą już w praktyce lokalną współpracę obu formacji.
27.09.2018

Kraków: Wassermann zapowiada marinę nad Wisłą

Kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że jeśli wygra wybory, "Kraków odwróci się do Wisły". Zapowiedziała m.in. budowę publicznych basenów, plaż i mariny oraz stałej wystawy budownictwa energooszczędnego.
25.09.2018

Z Berżnik wyruszyła sztafeta Straży Granicznej

Około 20 funkcjonariuszy Straży Granicznej wyruszyło w sobotę z Berżnik w sztafecie "Wokół Niepodległej" dla upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Bieg potrwa 18 dni. Weźmie w nim udział około 500 osób. Przebiegną razem około 3,6 tys. km.
22.09.2018

Francja/ Media: postawa Węgier i Polski wobec imigracji zaczyna być regułą w UE

Krytykowane przez Komisję Europejską podejście władz Węgier i Polski do kwestii migracyjnej zaczyna być w UE regułą - zwracają uwagę w piątek francuskie media, pisząc w tym kontekście m.in. o Czechach, Słowacji, Włoszech i Austrii.
15.06.2018

Brudziński: Straż Graniczna dba o bezpieczeństwo Polski i całej UE

Na Straży Granicznej spoczywa odpowiedzialność nie tylko za bezpieczeństwo obywateli Polski, ale całej Unii Europejskiej - mówił w środę szef MSWiA Joachim Brudziński na centralnych obchodach święta Straży Granicznej, podczas których odbyła się promocja funkcjonariuszy SG na pierwszy stopień oficerski.
16.05.2018

Stolica: Zwłoki kobiety w Wiśle; prokuratura bada sprawę

W środę rano, w okolicy mostu średnicowego policja wyłowiła z Wisły zwłoki kobiety; sprawę bada prokuratura, która zarządziła sekcję zwłok; w najbliższym czasie zostanie też wszczęte śledztwo - poinformował PAP w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś.
28.03.2018

Gen. bryg. SG Tomasz Praga przejął obowiązki komendanta Straży Granicznej

Gen. bryg. Tomasz Praga przejął obowiązki Komendanta Głównego Straży Granicznej od gen. bryg. Marka Łapińskiego - poinformowało we wtorek MSWiA. To pierwsza zmiana komendanta w służbach podległych MSWiA po objęciu przez Joachima Brudzińskiego funkcji ministra spraw wewnętrznych.
23.01.2018

„FT”: Chińskie inwestycje w Europie Środkowej są obciążone politycznie

Chińskie inwestycje w Europie Środkowej nie są zabiegami czysto gospodarczymi i neutralnymi, a ich struktura sugeruje cele strategiczne i polityczne – ocenił w środę na łamach dziennika „Financial Times” ekspert z amerykańskiego think tanku AEI.
02.11.2017

Chorąży: Klastry wprowadzają zdrową równowagę między konkurencją i współpracą

Klastry wprowadzają zdrową równowagę między konkurencją i współpracą, dlatego należy wspierać ich rozwój - uważa wiceminister rozwoju Paweł Chorąży. Według niego pożądane i możliwe jest wsparcie nie tylko na poziomie lokalnym, ale także ponadnarodowym.
30.06.2017

Pierwszy odcinek Rail Balitca w Polsce już gotowy

Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński i Herald Ruijtersem, dyrektor w Dyrekcji Generalnej ds. Mobilności i Transportu Komisji Europejskiej, odwiedzili pierwszy zmodernizowany w Polsce odcinek korytarza Rail Balitica. Wcześniej wiceszef resortu i przedstawiciel Komisji rozmawiali o priorytetach w rozwoju sektora transportu, wykorzystaniu funduszy unijnych oraz przyszłości finansowania transportu.
08.06.2017

Prezydent wręczył nominacje generalskie dwóm oficerom SG

Prezydent Andrzej Duda wręczył we wtorek nominacje generalskie dwóm oficerom Straży Granicznej. Do stopnia generała brygady awansowali komendant główny SG płk Marek Łapiński oraz jeden z jego zastępców płk Tomasz Praga.
16.05.2017

W Zamościu rozpoczęły się główne obchody święta Straży Granicznej

Na Rynku Wielkim w Zamościu rozpoczęły się we wtorek główne obchody święta Straży Granicznej. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy dostanie promocję na pierwszy stopień oficerski. Wręczone zostaną także nominacje generalskie.
16.05.2017

Komendant główny Straży Granicznej i jego zastępca generałami

Prezydent Andrzej Duda awansował do stopnia generała brygady komendanta głównego Straży Granicznej płk. Marka Łapińskiego i jednego z jego zastępców płk. Tomasza Pragę – poinformowało w poniedziałek BBN. Nominacje zostaną wręczone we wtorek w Zamościu.
15.05.2017

Rejsy nominowane do nagrody harcerski Rejs Roku

Zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń do nagrody Harcerski Rejs Roku 2016. Teraz swoją pracę rozpocznie kapituła, która spośród nominatów wyłoni zwycięzcę.
07.02.2017

Morski Oddział Straży Granicznej: zakończyły się testy nowych rozwiązań technicznych

W Morskim Oddziale Straży Granicznej odbyły się testy nowych rozwiązań technicznych oferowanych przez Agencję Frontex w ramach Europejskiego Systemu Nadzorowania Granic (EUROSUR). Narzędzia te przeznaczone są do wykrywania i identyfikacji jednostek na obszarach morskich.
15.09.2016

Nowa strategia FM Logistic

Ekspansja w Niemczech, Indiach i na Bałkany oraz rozwój transportu w tym drobnicy międzynarodowej to główne założenia nowej globalnej strategii Grupy FM. Operator zapowiada także dalsze inwestycje w innowacyjne rozwiązania optymalizujące łańcuchy dostaw. W Polsce priorytetem wciąż będzie rozwój usług drobnicowych i projektów e-commerce, a także dynamiczny wzrost usług transportowych. W związku z wyzwaniami, jakie rodzą zmiany dotykające branżę, FM Logistic planuje także kolejne inwestycje w infrastrukturę i nowe technologi
23.06.2016

Porty Szczecin i Świnoujście stawiają na klientów od Berlina do Katowic

Pas Berlin, Poznań, Wrocław, Praga i Katowice wydaje się być obszarem, który będzie się rozwijał gospodarczo i stwarzał podstawę do rozwoju naszych usług portowych. On już w sposób naturalny ciąży w kierunku obu naszych portów. Liczymy też na rozwój tranzytu, a w naszym przypadku kluczowe są ładunki czeskie i słowackie - mówi Zbigniew Miklewicz, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.
25.03.2015

Praga oraz Wiedeń: 2 ważne spotkania w ciągu tygodnia

28 października br. w siedzibie Wirtschaftskammer Osterreich w Wiedniu odbyło się spotkanie firm reprezentujących austriacki sektor logistyki z grupą firm polskich branży transportowo-logistycznej.
31.10.2014

Do uruchomienia tranzytowych korytarzy już blisko

Jeszcze w tym roku na terenie Unii Europejskiej ma zacząć funkcjonowanie pierwszych sześć międzynarodowych korytarzy transportowych dla przewozów towarowych. Mają one zostać stworzone do dnia 10 listopada 2013 r. Kolejne trzy korytarze, w tym dwa przebiegające przez Polskę, mają zacząć funkcjonować dwa lata później - pisze Paweł Rydzyński.
30.12.2013

Przyosiedlowa przystań żeglarska: Nowy trend?

Mennica Polska chce wybudować w Warszawie na Żeraniu osiedle wraz z mariną. - Chcemy, żeby to osiedle było otwarte. Przystań miałaby służyć każdemu, nie tylko mieszkańcom osiedla – mówi nam Mariusz Przybylski, rzecznik prasowy spółki.
31.07.2012

10 lat temu Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S. A. kupił od PŻB bazę promów morskich w Świnoujściu

10 lat temu Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S. A. kupił od PŻB bazę promów morskich w Świnoujściu
13.05.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.