• <

Wynik wyszukiwania - "utonięcie" - Wiadomości

54-latek utonął w Jastarni

W niedzielę w godzinach popołudniowych na niestrzeżonej plaży w Jastarni (Pomorskie) wyciągnięto z wody 54-latka. Mimo reanimacji mężczyzny nie udało się uratować.
06.08.2023

Bałtyk zabrał kolejne życie. W szpitalu zmarł 13-latek, który topił się w Krynicy Morskiej

Morze znowu okazuje swoją mroczną stronę. Jak podają media, nie udało się uratować życia 13-letniego chłopca, który pod koniec czerwca topił się w Krynicy Morskiej. Nastolatek od tego momentu w stanie ciężkim przebywał w Szpitalu Wojewódzkim w Gdańsku.
10.07.2023

Akcje poszukiwawcze z udziałem jednostki nawodnej Morskiego Oddziału SG

Łódź interwencyjno - pościgowa SG-215 z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej w miniony weekend dwukrotnie uczestniczyła w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych.
10.07.2023

Polka utonęła w morzu, ratując swego 10-letniego syna

34-letnia Polka utonęła w Irlandii, próbując ratować 10-letniego syna, który miał problemy w wodzie; zdołała go dociągnąć do skał, ale sama została porwana przez silny prąd morski - informują w poniedziałek irlandzkie media.
26.06.2023

Prawie 80 migrantów utonęło w Morzu Śródziemnym po wypadku łodzi

Co najmniej 78 migrantów utonęło w środę, kiedy przewożąca ich łódź rybacka przewróciła się na Morzu Śródziemnym u południowych wybrzeży Grecji - podała straż przybrzeżna tego kraju. Ocalono 104 osoby; uratowanych migrantów przewieziono do schronisk w południowym porcie Kalamata.
14.06.2023

Prokuratura wyjaśnia okoliczności utonięcia 12-letniej Ukrainki w Skierniewicach

Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach wyjaśnia okoliczności tragedii, do której doszło w poniedziałek wieczorem. Po poszukiwaniach służb, w zalewie Zadębie odnaleziono ciało 12-letniej dziewczynki, obywatelki Ukrainy. Jej o dwa lata starszą siostrę udało się uratować.
06.06.2023

Czarne punkty wodne w subregionie płockim

Kolejnych 7 niebezpiecznych miejsc trafiło na listę czarnych punktów wodnych. Tym samym na Mazowszu jest ich w sumie 123, w tym 7 z nich znajduje się w subregionie płockim. Dziś o tym, jak ważne jest bezpieczeństwo nad wodą, mówili władze Mazowsza oraz przedstawiciele policji i WOPR. Zostały także podpisane umowy z przedstawicielami WOPR z całego regionu. Łączna kwota dofinansowania z budżetu województwa to ponad 1,4 mln zł. Dzięki temu jednostki zakupią m.in. niezbędny sprzęt ratowniczy.
02.06.2023

Zmarł mężczyzna, którego ratownicy wyciągnęli z Jeziora Zegrzyńskiego

Tonącego 31-latka wyciągnęli w niedzielę z Jeziora Zegrzyńskiego ratownicy legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna zmarł w szpitalu - poinformowała w poniedziałek komisarz Justyna Stopińska, oficer prasowy policji w Legionowie.
22.05.2023

Ustalono tożsamość mężczyzny, który w sobotę zatonął w Mielnie

Bałtyk wyrzucił w środę na brzeg ciało młodego mężczyzny, który zatonął w sobotę na głównej plaży w Mielnie (woj. zachodniopomorskie). Policja ustaliła jego tożsamość. To 31-letni mieszkaniec gminy Mielno – przekazała PAP oficer prasowa koszalińskiej policji kom. Monika Kosiec.
20.07.2022

Mazury. W jeziorze Tałty utonął 45-letni żeglarz

45-letni turysta z Łodzi utonął w nocy z wtorku na środę w jeziorze Tałty na Mazurach - poinformowała policja. Żeglarz wpadł do wody z pokładu jachtu zacumowanego w jednym z portów.
20.07.2022

Odnaleziono ciała dwóch mężczyzn; jeden zaginął w Wiśle, drugi w Bugu

Po sześciu dniach odnaleziono ciała dwóch mężczyzn, którzy zaginęli w rzekach na Mazowszu. Jeden zatonął w sobotę w Bugu, drugi w Wiśle – poinformowały PAP w piątek miejscowe służby.
27.05.2022

USA. Straż przybrzeżna wyłowiła ciało rozbitka ze statku zatopionego koło wybrzeży Florydy

W trakcie poszukiwania 39 rozbitków z niewielkiego statku, który przewrócił się przy złej pogodzie w weekend ok. 70 km od Fort Pierce na Florydzie, amerykańska straż przybrzeżna wyłowiła w środę ciało jednej osoby. Byli tam prawdopodobnie przemycani do USA imigranci.
27.01.2022

Tunezja. Co najmniej 11 uchodźców utonęło na Morzu Śródziemnym

Co najmniej 11 uchodźców utonęło w pobliżu wybrzeża Tunezji. Usiłowali przedostać się łodzią przez Morze Śródziemne do Europy - przekazał w piątek rzecznik armii tunezyjskiej Hussem Ad-Din Dżebabli.
21.01.2022

W jeziorze Szeląg Wielki odnaleziono ciało zaginionego 32-latka

Ciało 32-letniego mężczyzny odnalazła w niedzielę w jeziorze Szeląg Wielki (woj. warmińsko-mazurskie) Grupa Specjalna Płetwonurków RP. Jego zaginięcie zgłoszono przed tygodniem, po tym jak wypłynął kajakiem na ryby.
16.01.2022

Peru. Dwie osoby utonęły po nadejściu fali oceanicznej wywołanej erupcją wulkanu

Dwie osoby utonęły na północy Peru, gdy na ich plażę dotarła fala oceaniczna wywołana erupcją wulkanu z okolic archipelagu wysp Tonga - poinformowały w niedzielę władze. W Peru tymczasowo zamknięto ponad 20 portów nad Oceanem Spokojnym.
16.01.2022

Pomorskie: Akcja ratownicza na Bałtyku - nie żyje 50-latek, jego syna uznano za zaginionego

W Bałtyku utonął 50-letni mieszkaniec Częstochowy, który w poniedziałek wszedł do morza na niestrzeżonej plaży w Rozewiu (Pomorskie). Jego 22-letniego syna uznano za zaginionego.
26.07.2021

Norwegia. Ciało znalezione na wybrzeżu należało do chłopca, który utonął w kanale La Manche

Policja norweska przekazała w poniedziałek, że ciało znalezione w południowo-zachodniej części wybrzeża na początku tego roku należało do chłopca, który utonął w październiku ub.r. podczas przeprawy przez kanał La Manche.
07.06.2021

Tunezja: 23 migrantów utonęło, próbując przedostać się morzem do Włoch

Co najmniej 23 migrantów z Afryki utonęło we wraku łodzi w pobliżu Tunezji, próbując przedostać się przez Morze Śródziemne z Libii do Włoch. 70 osób zostało uratowanych - poinformował we wtorek tunezyjski oddział Czerwonego Półksiężyca.
02.06.2021

ONZ: 43 migrantów z Afryki utonęło u wybrzeży Libii

Co najmniej 43 migrantów z państw Afryki Zachodniej utonęło u wybrzeży Libii, kiedy ich łódź wywróciła się na wzburzonym morzu - poinformowała w środę ONZ. 10 osób zostało uratowanych.
21.01.2021

W Gdyni wyłowiono ciała dwóch mężczyzn

Zwłoki dwóch mężczyzn wyłowiono dzisiaj w dwóch różnych miejscach w Gdyni. Pierwszego z nich wydobyto z auta w basenie portowym, a drugiego z morza w pobliżu mola w Orłowie.
02.01.2021

W piątek utonęły trzy osoby

W piątek 25 września utonęły trzy osoby. Od początku kwietnia br. Komenda Główna Policji odnotowała 352 utonięcia - poinformowało dziś rano Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w swym raporcie dobowym.
26.09.2020

Co najmniej 24 migrantów utonęło u wybrzeży Libii

Co najmniej 24 migrantów zaginęło i najpewniej utonęło po wywróceniu się ich łodzi na Morzu Śródziemnym u wybrzeży Libii - poinformowała we wtorek Międzynarodowa Organizacja do spraw Migracji (IOM).
15.09.2020

W sobotę utonęły trzy osoby

W sobotę utonęły trzy osoby - podało w niedzielę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od początku kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 335 utonięć.
13.09.2020

Płetwonurkowie odnaleźli ciało zaginionego żeglarza

Płetwonurkowie odnaleźli ciało zaginionego na jeziorze Jeziorak 52-letniego żeglarza. To mieszkaniec woj. małopolskiego, który ostatni raz widziany był w Siemianach w okolicach ekomariny - podała dziś rzeczniczka Iławskiej policji asp. Joanna Kwiatkowska.
11.09.2020

Wczoraj utonęła jedna osoba

W czwartek utonęła jedna osoba - przekazało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 321 utonięć.
04.09.2020

W Motławie utonął mężczyzna

Dzisiaj rano zespół płetwonurków wyłowił mężczyznę z Motławy przy ul. Grodzkiej. Lekarz stwierdził jego zgon.
04.09.2020

Zakończono poszukiwania mężczyzny, który tonął w Bałtyku

Przez złe warunki atmosferyczne zakończono poszukiwania mężczyzny, który tonął w morzu w Mielenku – poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie, kpt. Tomasz Kubiak.
28.08.2020

Mężczyzna, który utonął w Jarosławcu, to turysta z Wielkopolski

Zidentyfikowano mężczyznę, który utopił się w morzu w Jarosławcu - to 58-letni turysta z Wielkopolski, którego poszukiwania w Bałtyku prowadzone były w niedzielę. Tożsamość potwierdził syn denata - poinformowała dziś oficer prasowa sławieńskiej policji, asp. Kinga Warczak.
25.08.2020

Kobieta zaginęła pływając przy molo w Sopocie

Strażacy zakończyli akcję poszukiwawczą 46-letniej kobiety, która dzisiaj rano kąpała się w okolicach sopockiego mola. Zaginionej nie udało się odnaleźć.
21.08.2020

W poniedziałek utonęły cztery osoby

Ostatniej doby w Polsce utonęły cztery osoby - poinformowało we wtorek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od początku kwietnia tego roku Komenda Główna Policji odnotowała 282 utonięcia.
18.08.2020

Holandia: Polak uratował tonące dzieci. Sam zginął

Polak uratował troje tonących dzieci w Holandii, jednak sam zginął - podaje holenderski "Nederlandse Omroep Stichting" na swoich stronach internetowych. Do tragicznego wydarzenia doszło w okolicach miejscowości Julianadorp.
04.08.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.