• <

Wynik wyszukiwania - "styropian" - Wiadomości

Koniec z patyczkami do uszu, plastikowymi słomkami i sztućcami. Projekt ustawy przyjęty

Rząd przyjął projekt ustawy, która ma doprowadzić do zmniejszenia ilości odpadów, które powstają z plastikowych produktów jednorazowego użytku takich jak: słomki, sztućce, patyczki higieniczne – poinformowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.
20.12.2022

[WIDEO] Cztery dni dryfowali na tratwie ze styropianu

Czterej członkowie załogi indonezyjskiego statku przez cztery dni dryfowali na prowizorycznej tratwie zrobionej ze styropianowych pojemników na żywność.
03.06.2022

Lipiec wolny od plastiku: Jak bardzo zaśmiecamy ocean?

15 krajów generujących najwięcej plastikowych odpadów na świecie razem wyrzuca do każdego roku oceanu ekwiwalent wagi 2 403 płetwali błękitnych.
21.07.2021

Wolontariusze Energi wysprzątali plażę w Sobieszewie [WIDEO]

Plastikowe butelki, puszki, szklane odpady, odzież, a nawet sieć rybacką zebrali z gdańskiego nabrzeża wolontariusze Energi z Grupy ORLEN. Sprzątanie brzegów Wisły odbyło się także w Płocku oraz Warszawie. Akcję zorganizowano w ramach „Tygodnia Wolontariatu Pracowniczego z Fundacją ORLEN”.
18.06.2021

Parlament UE: przeciętny konsument śródziemnomorskich skorupiaków zjada około 11 tys. kawałków plastiku

Przeciętny konsument śródziemnomorskich owoców morza - skorupiaków zjada około 11 tys. kawałków plastiku każdego roku – alarmują europosłowie. Zdaniem eurodeputowanych, zwiększenie recyklingu w sektorze rybołówstwa i znaczne ograniczenie zużycia tworzyw sztucznych mają kluczowe znaczenie dla oczyszczania naszych mórz.
21.04.2021

Nowe technologie odpowiedzią na rosnące ceny materiałów budowlanych

Niedawna blokada Kanału Sueskiego postawiła pod znakiem zapytania terminowość dostaw kluczowych dla budownictwa surowców. Mogło to oznaczać kolejne – po trwających od roku obostrzeniach w transporcie i wahaniach cen surowców – uderzenie w branżę. To dobry czas, by inwestorzy w większym stopniu otworzyli się na nowe technologie – przekonuje Mirosław Kausa, ekspert w SYSTEM 3E.
31.03.2021

Rekordowy rok w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna podsumowała 2020 rok. Pomimo pandemii Covid-19 to rekordowy rok dla Spółki – 48 wydanych decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji o łącznym nakładzie ponad 1,6 mld zł. Inwestycje przyczyniły się do powstania 710 nowych miejsc pracy, a ponad 6 tys. stanowisk zostało utrzymanych.
07.01.2021

Plastik NOT fantastic - żegnaj słomko z plastiku

W 2021 r. żegnamy się z plastikowymi mieszadełkami, słomkami czy plastikowymi sztućcami. Na terenie całej Unii Europejskiej wchodzi właśnie w życie zakaz wprowadzania ich na rynek. Jeżeli ktoś poda nam jeszcze posiłek na plastikowym talerzu to tylko dlatego, że zalega on w restauracyjnym magazynie, ale czas na opróżnianie magazynów skończy się 3 lipca 2021 r.
31.12.2020

Wiemy już w jaki sposób mikroplastik zanieczyszcza środowisko

Zanieczyszczenie tworzywami sztucznymi jest dziś wszechobecne, a mikroplastikowe cząsteczki z produktów jednorazowego użytku znajdują się w środowisku naturalnym na całym świecie, w tym na Antarktydzie. Jednak sposób w jaki te cząstki przemieszczają się i gromadzą w środowisku do tej pory nie był do końca znany. Obecnie badanie Uniwersytetu Princeton ujawniło mechanizm, za pomocą którego mikroplastiki, takie jak styropian i zanieczyszczenia w postaci cząstek stałych, są przenoszone na duże odległości przez glebę i inne porowate m
18.11.2020

Woda to nie śmietnik!

Troska o dobry stan wód to jedno z największych wyzwań stojących przed nami w dobie konsumpcjonizmu, przejawiającego się produkcją ogromnej liczby produktów, a co za tym idzie również odpadów. W efekcie śmieci pojawiają się w ekosystemach wodnych i od wód zależnych, niekiedy w alarmujących ilościach. W Wodach Polskich przywiązujemy dużą wagę do tego problemu, aktywnie uczestnicząc w akcjach sprzątania wód. Tylko w pierwszych trzech kwartałach 2020 roku, angażując pracowników Wód Polskich, instytucje rządowe i samorządowe, organiz
11.10.2020

Premier o otwarciu granic: Na ten moment czekaliśmy wszyscy

Zamknięte granice były dla wielu sporą niedogodnością, wszyscy czekaliśmy na moment ich otwarcia – napisał w środę na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.
11.06.2020

Bałtyckie widma z plastiku: Rybacy ponownie w walce z odpadami morskimi

Z każdym dniem coraz bardziej widoczny i oczywisty staje się fakt, że nasze plastikowe nawyki zagrażają planecie i dzikiej przyrodzie. Problem zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi jest szczególnie widoczny w morzach i oceanach. Co roku do wód trafia blisko 12 milionów ton plastiku – oznacza to, że do oceanów co minutę dostaje się ilość śmieci odpowiadająca pojemności jednej śmieciarki. Wiąże się to z licznymi konsekwencjami dla dobrobytu ekosystemów morskich. Istnieje jeden rodzaj plastikowych zanieczyszczenia, który jes
26.03.2020

Ponad pół tony śmieci zebrano podczas I etapu Bałtyckiej Odysei

69 worków śmieci – to efekt I etapu Bałtyckiej Odysei. Ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski w miniony weekend przeszedł i posprzątał wraz z wolontariuszkami i wolontariuszami wspaniały Woliński Park Narodowy.
20.01.2020

Największa umowa na sprzedaż LNG: Synthos kupi od PGNiG 8,2 tys. ton

PGNiG Obrót Detaliczny i chemiczna spółka Synthos podpisały największą dotychczas w Polsce umowę na dostawy LNG. Kontrakt przewiduje dostawę 8,2 tys. ton do końca 2021 r. Gaz będzie przeznaczony do celów energetycznych - częściowo zastąpi węgiel.
23.08.2019

Gdynia rezygnuje z plastiku

Gdyński ratusz oficjalnie żegna się z plastikiem. W odstawkę idą m.in. plastikowe kubeczki, sztućce, słomki, torebki i pojemniki na żywność. Zastąpią je wykonane ze szkła, drewna i innych naturalnych materiałów oraz te nadające się do wielokrotnego użytku. To kolejny krok urzędników w kierunku ograniczenia wykorzystywania materiałów, które mogą mieć negatywny wpływ na środowisko.
17.04.2019

PE za wprowadzeniem zakazu sprzedaży plastikowych jednorazówek do 2021 r.

Parlament Europejski zatwierdził w środę wprowadzenie do 2021 roku zakazu sprzedaży wyrobów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych. Chodzi m.in. o produkty takie jak talerze, sztućce, słomki czy patyczki do uszu.
28.03.2019

Morze oddaje jedynie to, co do niego wrzucimy...

Na początku stycznia Morze Bałtyckie rozszalało się na dobre. Silny północny wiatr przez kilka dni silnie wzburzał wody. Ten sztorm poza konsekwencjami ekonomicznymi miał pozytywne skutki środowiskowe - przemieszał wody Bałtyku i dodatkowo je natlenił. Jednak zaraz po uspokojeniu się sztormu i wycofaniu wód morze zostawiło ogromne ilości odpadów. Głównie plastikowych.
26.01.2019

Państwa UE za restrykcjami ws. plastiku; chcą zakazu sztućców, słomek itp.

Państwa UE uzgodniły w środę stanowisko w sprawie przepisów mających na celu wyeliminowanie z obiegu m.in. sztućców, talerzy i słomek z plastiku. Kraje UE chcą obciążenia producentów i importerów produktów zawierających plastik kosztami sprzątania.
01.11.2018

Nietypowa kolizja barki z wyspą Bielawa w Szczecinie (foto)

Nietypowa kolizja barki z wyspą Bielawa w Szczecinie. Bosman dyżurny Szczecińskiego WOPR w czwartek o godzinie 22:16 otrzymał zgłoszenie na numer alarmowy 984 o barce paliwowej, która uderzyła w pomost. Na miejsce wysłano jednostkę R-401 – czytamy na facebookowym profilu Szczecińskie WOPR "Heyki". Nikomu nic się nie stało.
23.02.2018

Z Bałtyku wyłowiono prawie 147 t śmieci. W jednej z pułapek martwa foka

Narzędzia połowowe zalegające w morzach i oceanach oraz ich wpływ na środowisko morskie są przedmiotem licznych projektów i badań na całym świecie. Polska jest jednym z niewątpliwych liderów europejskich w tej tematyce - informuje Fundacja MARE.
11.01.2018

W Zosinie trafili na rafę

Nielegalny transport na Ukrainę ważących ponad 170 kilogramów fragmentów żywej rafy koralowej udaremnili funkcjonariusze Służby Celnej i Straży Granicznej z Zosina. To jedno z większych wykryć tego typu towaru na terenie Polski. Aby ocalić żyjące w rafie rośliny i zwierzęta potrzebne było przetransportowanie jej do Akwarium Gdyńskiego.
03.03.2016

Koniec robót budowlanych w tunelu pod Martwą Wisłą

Coraz bliżej końca budowy tunelu pod Martwą Wisłą. Do końca roku zakończą się roboty budowlane. W przyszłym do wykonania pozostaną roboty instalacyjne, rozruch systemów i odbiory.
22.12.2015

Polscy rekordziści powrócili do Gdyni

W czwartek do Gdyni wróciła załoga jachtu Barlovento II pod dowództwem kapitana Macieja Sodkiewicza. Polacy w sierpniu zostali rekordzistami świata w żegludze na północ. Osiągnęli szerokość 82°37′N.
09.10.2015

Polacy zostali rekordzistami świata w żegludze na północ!

To już oficjalne. Polacy zostali rekordzistami świata w żegludze na północ. Osiągnęli szerokość 82°37′N.
07.08.2015

Polacy chcą pobić światowy rekord żeglugi polarnej

Jacht "Barlovento II", wypłynął w sobotę z gdyńskiej mariny w kierunku Bieguna Północnego. Uczestnikami rejsu jest grupa żeglarzy Sekstant Expedition Team. Polacy chcą pobić rekord świata.
16.06.2014

Błękitny Patrol WWF patroluje wybrzeże

Ustępująca zima odkryła w ostatnich tygodniach ślady szkód wyrządzonych w środowisku przez człowieka na polskim wybrzeżu Bałtyku. W niedzielę wolontariusze WWF Polska zgłosili zanieczyszczenie Zatoki Puckiej kawałkami styropianu. Nadchodzi też czas foczych narodzin i już wkrótce mogą pojawić się pierwsze obserwacje foczych szczeniąt.
28.02.2014

Stu stoczniowców pojechało na manifestację do Warszawy

Około 100 gdańskich stoczniowców bierze udział w ogólnopolskiej manifestacji związków zawodowych w Warszawie. Przed ministerstwem skarbu manifestowali swoje niezadowolenie z polityki rządu. Przed budynkiem Sejmu powstało namiotowe miasteczko, które postoi do soboty.
13.09.2013

„Bądź EKO - zbuduj STATEK”.

Biuro Karier AM oraz firma Unibaltic Sp. z o.o. zapraszają wszystkich studentów Akademii Morskiej w Szczecinie do wzięcia udziału w konkursie pt. "Bądź EKO - zbuduj STATEK".
29.11.2012

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.