• <

Wynik wyszukiwania - "sieczin" - Wiadomości

Niemcy. "Tagesschau": stocznia w Bremie budowała jachty dla oligarchów i dla Putina

Niemiecka policja, w poszukiwaniu majątku rosyjskich oligarchów, natrafiła na luksusowe jachty, mogące być ich własnością. Także FBI zainteresowało się kilkoma jachtami, powstałymi na terenie stoczni w Bremie, które należą z dużym prawdopodobieństwem do Rosjan objętych sankcjami, a nawet do Władimira Putina – opisuje portal "Tagesschau".
21.10.2022

Rosja. 22-krotny spadek wydobycia ropy na ważnym złożu

Na rosyjskim złożu Sachalin-1 produkcja spadła 22 razy. Według oficjalnych źródeł przyczyną są „nałożone na złoże ograniczenia”.
08.07.2022

Rosnieft zlokalizował nowe złoże ropy na Arktyce

Na Morzu Peczorskim, leżącym w rosyjskiej części Arktyki, odkryto nowe złoże ropy naftowej. Za jego odnalezienie i eksploatację odpowiada państwowy rosyjski koncern Rosnieft.
07.07.2022

Zatrzymanie jachtu rosyjskiego oligarchy – i co dalej?

Dziennikarze agencji Reuters podają, że Stocznia La Ciotat na francuskiej riwierze ma problem z ustaleniem, komu przesyłać rachunki za cumowanie luksusowego superjachtu Amore Vero.
04.04.2022

Kolejny jacht oligarchy zajęty w Hiszpanii

Luksusowy jacht Crescent o długości 135 metrów zarejestrowany na Kajmanach, należący do bliskiego Putinowi oligarchy Igora Sieczina został tymczasowo unieruchomiony w hiszpańskim porcie Tarragona - poinformowało w komunikacie ministerstwo transportu w Madrycie.
17.03.2022

Celnicy biorą się za jachty rosyjskich oligarchów. Część już zajęli

Francuscy celnicy w miejscowości La Ciotat zajęli jacht rosyjskiego oligarchy, szefa koncernu Rosnieft Igora Sieczyna - poinformował w czwartek minister finansów Francji Bruno Le Maire. Według magazynu "Forbes" podobnego przejęcia dokonały tego dnia służby celne w Niemczech, które zatrzymały jacht zbliżonego do Kremla miliardera Aliszera Usmanowa.
03.03.2022

Rosnieft chce korzystać z Nord Stream 2

Największy rosyjski producent ropy naftowej, koncern Rosnieft, jest również dostawcą gazu ziemnego. W celu jego eksportu będzie chciał korzystać z Nord Stream 2.
17.09.2021

„FT”: Za rosyjskim zaangażowaniem w Wenezueli stoi Igor Sieczin, szef Rosnieftu

Rosyjska obrona prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro wynika głównie z zaangażowania tam kierującego koncernem Rosnieft Igora Sieczina, a to skłania do pytań, czy obecne przywództwo kraju dba o interesy państwowe czy korporacyjne - pisze w poniedziałek "Financial Times".
04.02.2019

Naimski: W 2009 r. rząd zmienił nastawienie w negocjacjach z Gazpromem

Rządowe instrukcje negocjacyjne na rokowania z Gazpromem z marca i lipca 2009 r. są całkowicie odmienne, ta zmiana to "istota całego zdarzenia" - ocenił minister Piotr Naimski, omawiając raport NIK nt. umów gazowych z Rosjanami z lat 2006-2011.
19.07.2018

Naimski: utrata zysków z tranzytu gazu przez Polskę w efekcie rozmów w latach 2008-2010 dała Gazpromowi ok. 1 mld zł prezentu

Faktyczna utrata zysków z tranzytu gazu przez Polskę, co dało ok. 1 mld zł prezentu dla Gazpromu, utrata kontroli nad Europolgazem, utrwalenie zależności do Rosji, wstrzymanie dywersyfikacji gazu - to efekty rozmów gazowych z lat 2008 - 2010 - powiedział w poniedziałek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
02.07.2018

NIK: nieprawidłowości w działaniach ministra gospodarki ws. uzgadniania porozumień gazowych z Gazpromem w latach 2009–2010

Nieprawidłowości w działaniach ministra gospodarki w zakresie uzgadniania porozumień gazowych z Gazpromem w latach 2009–2010 - wytknęła NIK w ujawnionym w poniedziałek raporcie. Ministrem gospodarki i wicepremierem w tamtym czasie był ówczesny szef koalicyjnego PSL Waldemar Pawlak.
02.07.2018

Woźniak: We wtorek spodziewane jest zakończenie postępowania arbitrażowego z Gazpromem

We wtorek w Wiedniu spodziewane jest zakończenia postępowania arbitrażowego PGNiG przeciw Gazpromowi. Jak powiedział prezes polskiej spółki Piotr Woźniak, nic nie wskazuje, by Rosjanie chcieli przedłużać postępowanie.
26.03.2018

Ekspert: decyzja Gazpromu o renegocjacji kontaktu jamalskiego może mieć związek z Baltic Pipe

Decyzja Gazpromu o renegocjacji kontraktu jamalskiego może być ruchem wyprzedzającym, bo Rosjanie widzą perspektywę ukończenia projektu Baltic Pipe - ocenia w rozmowie z PAP Wojciech Jakubik.
09.12.2017

Naimski: amerykański gaz skroplony staje się konkurencyjny na europejskim rynku

Kontrakt PGNiG na dostawę amerykańskiego gazu skroplonego jest ważny, bowiem pokazuje, że amerykański gaz staje się konkurencyjny na rynku europejskim - uważa minister, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
24.11.2017

Naimski: Wkrótce może być odtajniony raport NIK ws. umowy gazowej z Rosją

W ciągu tygodnia, dziesięciu dni może nastąpić odtajnienie materiałów źródłowych do raportu NIK i wtedy będzie odtajniony też raport ws. szczegółów dot. umowy gazowej z Rosją z 2010 r. - mówił w piątek Pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski.
10.11.2017

PGNiG chce renegocjować ceny gazu z Gazpromem

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wystąpiło do Gazpromu o renegocjacje ceny gazu ziemnego, dostarczanego do Polski w ramach kontraktu jamalskiego – poinformował w środę zarząd spółki.
01.11.2017

Jakóbik: możliwe, że starczy, by sprawą kontraktu jamalskiego zajęła się prokuratura

Komisja śledcza może alarmować, może wspierać działania; czasami te komisje śledcze pomagają, ale czasami - przeszkadzają; być może starczy, by sprawą zajęła się prokuratura - powiedział o ewentualnej komisji śledczej ws. kontraktu jamalskiego redaktor naczelny portalu BizesAlert Wojciech Jakóbik.
11.09.2017

Naimski: negocjacje gazowe rządu PO-PSL – „Polska - Rosja 0:7”

– Najistotniejsze elementy negocjacji gazowych rządu PO-PSL opisałem w dokumencie: „Polska - Rosja 0:7”; delegacja Ministerstwa Gospodarki od wicepremiera Waldemara Pawlaka nie chciała tego słuchać i wyszła z sali – komentuje rewelacje tygodnika „Sieci” minister Piotr Naimski.
29.08.2017

Łoskot-Strachota: Gazowa sytuacja Polski po 2009 r. była skomplikowana

Polska negocjowała umowę gazową z 2010 r. w skomplikowanej sytuacji - powiedziała PAP ekspertka Ośrodka Studiów Wschodnich Agata Łoskot-Strachota. Jak przypomniała, po kryzysie gazowym z 2009 r. Polska miała problem z zabezpieczeniem niezbędnych ilości gazu.
28.08.2017

Jakóbik: Wiele znaków zapytania wokół umowy gazowej z 2010 r.

Wokół umowy gazowej z 2010 r. są znaki zapytania, być może część odpowiedzi jest w niejawnym raporcie NIK - powiedział PAP redaktor naczelny portalu BiznesAlert Wojciech Jakóbik, komentując doniesienia tygodnika "Sieci" nt. okoliczności zawarcia kontraktu.
28.08.2017

Karczewski: odpowiedzialność za umowę z Gazpromem z 2010 r. - nie tylko polityczna

Odpowiedzialność za umowę z Gazpromem z 2010 r. powinna być odpowiedzialnością nie tylko polityczną - ocenił w rozmowie z telewizją internetową "wPolsce.pl" marszałek Senatu Stanisław Karczewski, pytany o doniesienia tygodnika "Sieci" na temat negocjacji umowy z Gazpromem.
28.08.2017

„Sieci”: Gazowy walkower

Tygodnik "Sieci" opisał kulisy podpisania w 2010 r. niekorzystnej dla Polski umowy gazowej; dotarł do niejawnych instrukcji negocjacyjnych przyjmowanych przez rząd PO-PSL.
28.08.2017

Uczestnicy Euro Power: gaz z Norwegii to dywersyfikacja i argument w negocjacjach z Rosją

Korytarz Norweski dałby Polsce nie tylko realną dywersyfikację dostaw gazu, ale mógłby stanowić argument w ewentualnych negocjacjach z Rosjanami – uznali w czwartek uczestnicy panelu poświęconego rynkowi gazu podczas konferencji Euro Power.
08.04.2017

Rosnieft rozpoczął wiercenia w szelfie Morza Łaptiewów

Największy rosyjski koncern naftowy Rosnieft poinformował w poniedziałek o rozpoczęciu wierceń w szelfie kontynentalnym Morza Łaptiewów we wschodniej Syberii. Jest to najdalej na północ wysunięte złoże ropy, zagospodarowywane przez Rosjan.
03.04.2017

PGNIG wyobraża sobie życie bez Gazpromu

Wyobrażamy sobie życie bez Gazpromu - powiedział we wtorek prezes PGNiG Piotr Woźniak. Spółka przedstawiła strategię na lata 2017 - 2022. Właśnie w 2022 r. wygasa tzw. kontrakt jamalski z Gazpromem na dostawy gazu do Polski.
14.03.2017

Gazprom: zwłoka Polski w podpisaniu kolejnej umowy tranzytowej grozi eksportowi gazu do UE

Kontrolowany przez Kreml Gazprom, największy europejski dostawca gazu, ostrzegł przed ryzykiem dostaw surowca do Europy przez Polskę, gdyż Warszawa nie przyjęła jeszcze nowych warunków tranzytu gazu - podała w środę agencja Reuters.
25.01.2017

Rosyjski odwrót z Arktyki

Impet rosyjskich inwestycji w Arktyce wyhamowuje. Wpływa na to osłabienie finansowe i technologiczne objętych sankcjami koncernów powiązanych z Kremlem. Nie mniej istotna jest także nieopłacalność wielu projektów wynikająca z rekordowo niskich cen ropy naftowej.
13.01.2015

Ust-ługa ma poważne problemy - może nie ruszyć w tym roku

Według nieoficjalnych informacji powodem niedawnego przesunięcia terminu pierwszego załadunku w terminalu naftowym Ust-ługa miały być osunięcia ziemi. Termin oddania terminala może opóźnić się o dalszych kilka tygodni.
29.11.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.