• <

Wynik wyszukiwania - "serbia" - Wiadomości

Groźny wypadek na Dunaju. Zatonęła barka z tysiącem ton nawozu. Poważne konsekwencje dla środowiska i żeglugi?

Barka, która zatonęła w piątek w Serbii na Dunaju, przy granicy z Chorwacją, przewoziła tysiąc ton nawozu - powiadomiły serbskie władze. Eksperci ds. ochrony środowiska ostrzegli, że wypadek negatywnie wpłynie na florę i faunę wodną drugiej najdłuższej rzeki w Europie.
05.01.2024

Serbia. Pływająca klubokawiarnia pełna gości zaczęła tonąć; ewakuowano kilkadziesiąt osób

Zacumowana na rzece w Belgradzie i wypełniona bawiącymi się ludźmi pływająca klubokawiarnia Kartel zaczęła tonąć w nocy z soboty na niedzielę; ewakuowano kilkadziesiąt osób - powiadomił w niedzielę serbski dziennik "Danas".
24.12.2023

Do Serbii popłynął gaz z Azerbejdżanu; Belgrad chce się uniezależnić od rosyjskiego surowca

Do Serbii popłynął gaz z Azerbejdżanu, w ceremonii uruchomienia przesyłu surowca uczestniczyli w niedzielę prezydenci Serbii, Azerbejdżanu, Bułgarii i przedstawiciel UE. Belgrad, dotąd uzależniony od gazu rosyjskiego, stawia na zdywersyfikowanie źródeł dostaw.
10.12.2023

Serbia będzie kupować gaz z Azerbejdżanu

Serbia i Azerbejdżan podpisały w środę w Baku porozumienie, na mocy którego począwszy od 2024 roku do Serbii ma być dostarczane rocznie około 400 mln metrów sześciennych gazu z Azerbejdżanu. Obecnie niemal 100 proc. importowanego przez Belgrad surowca trafia do kraju w ramach umowy z rosyjskim Gazpromem.
16.11.2023

TurkStream ma dostarczyć Węgrom rosyjski gaz

Serbia zapewni szlak transportowy, jeśli Ukraina wypowie porozumienie w sprawie tranzytu gazu ziemnego z Rosji – poinformował w niedzielę minister spraw zagranicznych i handlu Węgier Peter Szijjarto.
20.08.2023

Powódź w Serbii zerwała dwa mosty, w 52 gminach ogłoszono stan nadzwyczajny

W odpowiedzi na wylane rzeki i powodzie w 52 gminach centralnej Serbii ogłoszono stan nadzwyczajny. Woda zerwała dwa mosty, ewakuowano już ponad 200 osób - podało w sobotę serbskie ministerstwo spraw wewnętrznych.
17.06.2023

Od grudnia Serbia bez ropy z Rosji. Ruszy budowa gazociągu serbsko-węgierskiego

Prezydent Serbii Aleksandar Vuczić i premier Węgier Viktor Orban uzgodnili budowę rurociągu naftowego łączącego oba kraje - napisał w poniedziałek na Twitterze rzecznik węgierskiego rządu Zoltan Kovacs.
10.10.2022

"Wyspa śmieci” na serbskim jeziorze grozi zatkaniem tamy [wideo]

Prawdopodobnie słyszeliście już o „plamach śmieci” dryfujących po oceanach, ale wyspa odpadów tak ogromnej wielkości na stosunkowo małym jeziorze to zjawisko nadal dość nietypowe i bardzo przerażające.
13.01.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.