• <

Wynik wyszukiwania - "rocznica powstania" - Wiadomości

Potencjał wodoru drogą do autonomizacji i neutralności emisyjnej polskiej energetyki. V Forum Wizja Rozwoju

Ogromny potencjał wodoru będzie jednym z kluczowych tematów poruszanych przez ekspertów V Forum Wizja Rozwoju – największego wydarzenia gospodarczego w północnej Polsce. Wzrost cen paliw kopalnych oraz uniezależnianie się od rosyjskich surowców mogą znacznie przyspieszyć drogę Polski w kierunku wodorowego paliwa przyszłości. – To krok w stronę prawdziwej rewolucji energetycznej – mówi dr Andrzej Michalak, prezes Fundacji Wizja Rozwoju.
14.06.2022

Uroczysty rejs po Wiśle w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

W niedzielę 1 sierpnia pamięć o bohaterach Powstania Warszawskiego uczczą wielbiciele Wisły podczas uroczystego rejsu "Wisła, godzina W 1944-2021". Organizatorzy z fundacji Rok Rzeki Wisły spodziewają się nawet 80 uczestników.
30.07.2021

MSZ: w interesie Polski jest wzrost autorytetu ONZ i rozwój stosunków międzynarodowych

W interesie Polski jest wzrost autorytetu Organizacji Narodów Zjednoczonych i rozwój stosunków międzynarodowych w oparciu o zasady Karty Narodów Zjednoczonych - powiedział w piątek szef MSZ Zbigniew Rau. Rola ONZ jest niekwestionowana i nie ma dla tej organizacji realnej alternatywy - podkreślił.
23.10.2020

Prezydent i premier złożyli kwiaty pod bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej

W 40. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych i powstania NSZZ "Solidarność" prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki złożyli kwiaty pod historyczną bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej.
31.08.2020

"The Guardian" przypomina tekst o strajku w Stoczni Gdańskiej z 1980 roku

Brytyjski dziennik "The Guardian" zamieścił dzisiaj na łamach swojej strony internetowej w cyklu "Z archiwum Guardiana" własny tekst z 28 sierpnia 1980 roku, o trwającym wówczas strajku w Stoczni Gdańskiej.
28.08.2020

50-lecie nowoczesnej akwakultury w Norwegii

W tym roku przypada 50. rocznica powstania pierwszej hodowli łososia w Norwegii, która zapoczątkowała powstanie norweskiej akwakultury. Wspomnienie historii i początków norweskich hodowców pokazuje ich ambicję, sukcesy i porażki. To dzięki nim dziś łosoś norweski jest dostępny na całym świecie.
17.08.2020

Szczerski: prezydent oczekuje, że w Londynie NATO potwierdzi swą jedność

Prezydent Andrzej Duda oczekuje jasnego przesłania płynącego ze szczytu w Londynie, że NATO jest jednością, sojuszem żywym i trwałym - powiedział PAP szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski. Polska liczy m.in. na decyzje dot. zdolności NATO do szybkiego reagowania - dodał.
01.12.2019

Elita Wojska Polskiego obchodziła swoje święto

Walczą na morzu i lądzie. Biorą udział w misjach zagranicznych na całym świecie. Jednak o ich działaniach wiadomo niewiele. Mowa o komandosach z jednostki specjalnej FORMOZA, którzy w ubiegłym tygodniu obchodzili swoje święto.
20.11.2018

Premier: Pamięć o Solidarności coraz bardziej nas jednoczy

Pamięć o bohaterze zbiorowym, o Solidarności coraz bardziej nas jednoczy i życzę tego sobie i całej Polsce, żebyśmy to dziedzictwo Solidarności nieśli w przyszłość - mówił w piątek premier Mateusz Morawiecki w Sali BHP Stoczni Gdańskiej w 38. rocznicę Sierpnia '80.
31.08.2018

Zbliżają się Światowe Dni Morza w Szczecinie

Nowe szlaki transportowe w handlu międzynarodowym i bezpieczeństwo cyfrowe w żegludze morskiej to niektóre z tematów, które poruszą międzynarodowi eksperci z branży morskiej i politycy podczas zbliżających się Światowych Dni Morza w Szczecinie.
10.06.2018

O zielonych technologiach, bezpieczeństwie cyfrowym i Szlaku Arktycznym na Światowych Dniach Morza w Szczecinie

Światowe Dni Morza to najważniejsze święto morskie Narodów Zjednoczonych. Decyzją Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) tegoroczne obchody wydarzenia odbędą się w Polsce. Od 13 do 15 czerwca w Szczecinie oficjalne delegacje z całego świata, międzynarodowi eksperci oraz przedstawiciele biznesu i nauki będą dyskutować o najważniejszych wyzwaniach dla branży morskiej.
08.06.2018

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z szefami rządów Estonii, Litwy oraz Łotwy

W niedzielę w Tallinie premier Mateusz Morawiecki wziął udział w nieformalnym spotkaniu z szefami rządów Estonii, Litwy oraz Łotwy; następnie politycy wzięli udział w obchodach 100-lecia uzyskania niepodległości przez Estonię.
03.06.2018

Premier Mateusz Morawiecki przybył do Estonii

W niedzielę po południu premier Mateusz Morawiecki przybył do Tallina, gdzie wraz z premierem Estonii Jurim Ratasem weźmie udział w obchodach 100-lecia uzyskania niepodległości przez ten kraj; planowane jest też spotkanie obu polityków z szefami rządów Litwy i Łotwy.
03.06.2018

Dzisiejsze przemiany w polskiej gospodarce morskiej to przełom, który będzie oddziaływał na kolejne pokolenia Polaków - wywiad z ministrem Markiem Gróbarczykiem

O Światowych Dniach Morza w Szczecinie, rejsie Daru Młodzieży dookoła globu, żegludze śródlądowej oraz polskich portach i stoczniach rozmawiamy z Markiem Gróbarczykiem ministrem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
17.05.2018

Spotkanie programowe Światowych Dni Morza

21 marca 2018 w siedzibie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej odbyło się spotkanie programowe Światowych Dni Morza, w których wzięli udział m.in. ministrowie, parlamentarzyści, przedstawiciele ministerstw, portów, urzędów morskich, uczelni morskich, urzędów żeglugi śródlądowej, a także innych podmiotów zaangażowanych w rozwój gospodarki morskiej.
22.03.2018

47. Rocznica powstania 3. Flotylli Okrętów

W niedzielę, 11 marca, mija 47 lat od utworzenia największego związku taktycznego Marynarki Wojennej. W 1971 roku powstała całkiem nowa jednostka, która do dzisiaj stanowi główną siłę uderzeniową polskich sił morskich.
06.03.2018

Gowin: Ulgi podatkowe to najważniejszy instrument wspierania przedsiębiorczości

Ulgi podatkowe to najważniejszy instrument wspierania przedsiębiorczości - mówił w środę w Gdańsku wicepremier Jarosław Gowin. Ocenił, że po wejściu w życie tzw. drugiej ustawy o innowacyjności Polska będzie w czołówce państw tworzących podatkowe warunki do rozwoju innowacyjnej gospodarki.
22.11.2017

Macierewicz: armia Hallera wywalczyła Polsce dostęp do morza

Nie było takiego punktu w Polsce i na frontach polskich, w których armia gen Józefa Hallera nie odgrywałaby decydującej roli pozwalającej nam dzisiaj wspominać tamte dzieje, tamten czas - podkreślił szef MON Antoni Macierewicz. Jak dodał to armia Hallera wywalczyła dostęp do morza dla Polski.
04.10.2017

Chiny zainaugurowały w Dżibuti swą pierwszą zagraniczną bazę wojskową

Chiny zainaugurowały we wtorek swą pierwszą zagraniczną bazę wojskową, którą zbudowano w Dżibuti w Rogu Afryki - podała agencja prasowa Xinhua. Baza ma wspierać misje pokojowe i pomoc humanitarną w Afryce i na Bliskim Wschodzie.
01.08.2017

26. rocznica powstania Straży Granicznej i 65-lecie Orkiestry MOSG (wideo)

Uroczysty apel u stóp Pomnika Obrońców Wybrzeża na gdańskim Westerplatte 2 czerwca był głównym punktem obchodów w Morskim Oddziale Straży Granicznej 26. rocznicy powstania Straży Granicznej, połączonych z 65-leciem Orkiestry MOSG. Kmdr SG dr Piotr Patla komendant MOSG wręczył funkcjonariuszom akty mianowań na kolejne stopnie i uhonorował za wzorową służbę.
05.06.2017

46. rocznica powstania 3. Flotylli Okrętów

W sobotę, 11 marca, mija 46 lat od utworzenia największego związku taktycznego Marynarki Wojennej. W 1971 roku powstała całkiem nowa jednostka, która do dzisiaj stanowi główną siłę uderzeniową polskich sił morskich.
06.03.2017

Największe żaglowce świata w gdyńskim porcie! Poznaj szczegóły Operacji Żagle Gdyni

Dwa największe żaglowce świata, pierwsza wizyta żaglowca z Portugalii w Polsce i liczna flota jednostek, które brały udział w historycznej Operacji Żagiel w 1974 roku - to tylko kilka z atrakcji zlotu żaglowców Operacja Żagle Gdyni. Co jeszcze czeka nas między 15 i 18 sierpnia 2014 r.?
14.08.2014

Największe żaglowce świata w gdyńskim porcie! Poznaj szczegóły Operacji Żagle Gdyni

Dwa największe żaglowce świata, pierwsza wizyta żaglowca z Portugalii w Polsce i liczna flota jednostek, które brały udział w historycznej Operacji Żagiel w 1974 roku - to tylko kilka z atrakcji zlotu żaglowców Operacja Żagle Gdyni. Co jeszcze czeka nas między 15 i 18 sierpnia 2014 r.?
11.07.2014

Ostatni brzeg

Z Andrzejem Osiecimskim, człowiekiem PLO, rozmawia Władysław Jaszowski.
16.03.2012

Była modlitwa i ...przepychanki pod bramą Stoczni Gdańsk

Przed mszą Pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców w Gdańsku doszło do okrzyków i przepychanek. Na placu pojawili się także lokalni politycy PIS z transparentami, na jednym z nich widnieje zapytanie "Kto rządzi w Polsce?"
01.09.2010

Dziękujemy za wysłane grafiki.