• <

Wynik wyszukiwania - "północna" - Wiadomości

Korea Płd. Aktywiści wrzucają do morza butelki z ryżem i filmami w nadziei, że przesyłki trafią do Koreańczyków z Północy

Grupa aktywistów z Korei Południowej wykorzystuje prądy morskie, aby dostarczyć głodującym Koreańczykom z Północy ryż, leki i karty pamięci z serialami pokazującym życie w wolnym świecie; przesyłki te są przekazywane w plastikowych butelkach – poinformował w poniedziałek organizator akcji pod nazwą "Żywność za świadomość".
18.12.2023

Południowokoreańska straż przybrzeżna przejęła łódź z uchodźcami z Korei Północnej

Po raz drugi w ciągu ostatnich miesięcy południowokoreańska straż przybrzeżna przejęła łódź z uchodźcami z Korei Północnej.
24.10.2023

Korea Płn. wystrzeliła międzykontynentalny pocisk balistyczny, który wpadł do Morza Japońskiego

Korea Północna wystrzeliła w sobotę międzykontynentalny pocisk balistyczny (ICBM), który leciał przez 66 minut i wpadł do Morza Japońskiego - poinformowało ministerstwo obrony Japonii. Pocisk miał możliwy zasięg 14 tys. kilometrów.
18.02.2023

Korea Północna znów wystrzeliła pociski, potwierdzają Korea Płd. i Japonia

Korea Północna wystrzeliła w sobotę pocisk balistyczny w kierunku morza na wschód od Półwyspu Koreańskiego, poinformowało południowokoreańskie wojsko. Z kolei Japonia poinformowała o trzech pociskach.
31.12.2022

Południowokoreańska armia wyłowiła fragmenty pocisku Korei Płn., jest podobny do rosyjskich

Wojsko Korei Płd. wyłowiło z morza fragment północnokoreańskiego pocisku, który spadł niedawno po południowej stronie faktycznej granicy. Przypomina rakiety używane przez Rosję na Ukrainie i jest na nim napis po rosyjsku – ogłosiło w środę dowództwo w Seulu.
09.11.2022

Agencja Yonhap: Korea Północna wystrzeliła dwa pociski manewrujące w kierunku Morza Żółtego

Korea Płn. prawdopodobnie wystrzeliła w środę dwa pociski manewrujące w kierunku Morza Żółtego – podała południowokoreańska agencja Yonhap, powołując się na źródło wojskowe w Seulu. Zbiegło się to w czasie z konferencją z okazji 100 dni prezydentury Jun Suk Jeola w Korei Płd.
17.08.2022

Ocieplenie klimatu to dłuższy sezon żeglugowy w Arktyce

Arktyka się systematycznie ociepla, co przekłada się m.in. na wydłużenie sezonu żeglugowego w regionie.
08.07.2022

Rosja. W bazie okrętów podwodnych namalowano okręt... amerykański

Lokalne władze w rosyjskim mieście Gadżyjewo, będącym główną bazą Floty Północnej Federacji Rosyjskiej postanowiły uczcić rosyjskich podwodniaków muralem. Sęk w tym, że na budynku w centrum miasteczka namalowano... amerykański okręt podwodny.
13.06.2022

Branża TSL w obliczu wojny w Ukrainie

Ponad 60 proc. firm z sektora TSL boi się konsekwencji gospodarczych agresji Rosji na Ukrainę. Eksperci Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie wskazują najważniejsze zagrożenia.
07.03.2022

Rosyjska Flota Północna rozpoczęła manewry na Morzu Barentsa

Na Morzu Barentsa manewry wojskowe rozpoczęło ponad 20 okrętów rosyjskiej Floty Północnej - poinformowała we wtorek agencja Interfax, powołując się na informacje z dowództwa floty.
15.02.2022

Rosyjska marynarka ćwiczyła na Morzu Norweskim

Rosyjskie siły morskie przeprowadziły ćwiczenia na Morzu Norweskim – poinformowało ministerstwo obrony Rosji w poniedziałek. Wcześniej Moskwa zapowiedziała przeprowadzenie manewrów „we wszystkich strefach odpowiedzialności rosyjskiej marynarki wojennej”.
31.01.2022

Rosyjska marynarka ćwiczy obronę Północnej Drogi Morskiej

Rosyjskie okręty wojenne wpłynęły na Morze Barentsa. Będą tam ćwiczyć ochronę Północnej Drogi Morskiej biegnącej przez Arktykę, którą Rosja w ostatnich miesiącach mocno rozwija.
28.01.2022

Korea Płd. Prezydent wciąż liczy na dialog po próbie rakietowej Korei Płn.

Korea Płn. wystrzeliła w środę rano do morza niezidentyfikowany obiekt, najpewniej pocisk balistyczny. Próba nastąpiła kilka godzin przed uroczystym rozpoczęciem budowy linii kolejowej w Korei Płd., która w zamyśle Seulu ma kiedyś połączyć oba zwaśnione kraje.
05.01.2022

Korea Południowa bada transport kontenerowy na rosyjskim szlaku Morza Północnego

Inwestorzy z Korei Południowej badają możliwość transportu kontenerowego wzdłuż rosyjskiego Szlaku Morza Północnego (NSR). Rozbudowa arktycznego szlaku żeglugowego pozostaje dla Rosji priorytetem, przy czym coraz większy nacisk kładzie się na rozwój żeglugi kontenerowej.
15.11.2021

Testy rakiety balistycznej wystrzeliwanej z okrętu podwodnego

Korea Południowa stała się ósmym krajem świata dysponującym technologią wystrzeliwania pocisku balistycznego z okrętu podwodnego, a jednocześnie pierwszym wśród państw nieposiadających broni jądrowej.
07.09.2021

CMA CGM Mermaid debiutuje w Porcie Gdańsk

Dziś w terminalu Baltic Hub w Porcie Gdańsk miała miejsce widowiskowa chwila – pierwsze zawinięcie nowoczesnego kontenerowca CMA CGM Mermaid. 
24.04.2024

3. Międzynarodowy Kongres Morski w Szczecinie - relacja GospodarkaMorska.TV

W dniach 10-12 czerwca 2015 w Szczecinie odbył się 3. Międzynarodowy Kongres Morski. Ponad tysiąc zarejestrowanych uczestników, ponad pięćdziesięciu prelegentów przez trzy dni dyskutowało o perspektywach rozwoju branży morskiej, tak w Polsce, jak i na świecie oraz wymieniało swoje doświadczenia i wiedzę. Jedno z najważniejszych wydarzeń branży morskiej w Polsce jak co roku odbiło się szerokim echem w świecie biznesu, nauki i polityki.
15.06.2015

Dziękujemy za wysłane grafiki.