• <

Wynik wyszukiwania - "doktoranci" - Wiadomości

Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych. Konkurs Politechniki Morskiej w Szczecinie

Politechnika Morska w Szczecinie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zapraszają do udziału w kolejnej, już czwartej edycji wizjonerskiego konkursu: „Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych”.
07.12.2023

Inauguracja roku akademickiego UMG

W Gdyni rozpoczął się kolejny rok kształcenia przyszłych ludzi morza. W sobotę, 7 października 2023 roku miała miejsce uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Uczelnia ta kształci studentów nieprzerwanie od ponad 100 lat.
09.10.2023

11 laureatów konkursu MEWy odebrało nagrody!

Gala wręczenia nagród odbyła się podczas XIV Konferencji Odnawialne Źródła Energii Szansą Zrównoważonego Rozwoju pn.: „Morska energetyka wiatrowa” w Netto Arenie. Organizatorem wydarzenia był patron honorowy konkursu - Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.
17.03.2023

Doktorzy z uniwersytetów wypływają na szerokie wody gospodarki morskiej

Absolwenci studiów doktoranckich są coraz bardziej potrzebni nie tylko na uczelniach ale również w przemysłach morskich, administracji, instytucjach otoczenia biznesu i kultury. 8 marca tego roku, w czasie spotkania na Wydziale Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego, przedstawiciele uczelni podsumowali wyniki badań na temat pozauczelnianej aktywności absolwentów studiów doktoranckich. Badania przeprowadzili polscy naukowcy w ramach projektu SEA-EU-DOC.
12.03.2023

Politechnika Morska jako lider w kształceniu inżynierów sektora morskiej energetyki wiatrowej

Politechnika Morska w Szczecnie jako pierwsza uczelnia w Polsce wprowadziła do swojej oferty studia pierwszego stopnia na kierunku inżynieria przemysłowa i morskie elektrownie wiatrowe. Innowacyjny program kształcenia został skonstruowany w taki sposób, aby otrzymać idealny balans między przedmiotami praktycznymi w tym m.in. energoelektronicznymi i laboratoriami, a zajęciami o charakterze teoretycznym.
08.01.2023

MEWy - międzynarodowy konkurs dla uczniów, studentów i doktorantów

Politechnika Morska w Szczecinie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zapraszają do udziału w kolejnej, już trzeciej edycji wizjonerskiego konkursu: „Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych”.
07.01.2023

„Transport. Tendencje zmian” – kompendium wiedzy o branży TSL w Porcie Gdynia

Książka „Transport” pod redakcją naukową Krystyny Wojewódzkiej-Król i Elżbiety Załogi to jedna z najważniejszych książek dla polskiej branży TSL, z której wiedzę czerpały zastępy obecnych kadr całego sektora. 25 maja w siedzibie Zarządu Morskiego Portu Gdynia odbyło się spotkanie promocyjne z okazji premiery siódmego już wydania publikacji.
26.05.2022

Uroczysta inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

W sobotę, 9 października 2021 roku, na Skwerze Kościuszki w Gdyni, przed żaglowcem Dar Młodzieży odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.
12.10.2021

Akademia Marynarki Wojennej z nagrodami. Sukces projektów z dronami [ZDJĘCIA]

W środę 11 sierpnia rozstrzygnięto konkurs na opracowanie i realizację projektu bezzałogowego systemu powietrznego (BSP) oraz bezzałogowego systemu morskiego (BSM) na potrzeby Wojska Polskiego. Wśród wyróżnionych były trzy projekty z Akademii Marynarki Wojennej, które otrzymały I i III nagrodę w kategorii operacyjno-rozpoznawczej oraz II nagrodę w kategorii amunicja krążąca, w której nie przyznano I miejsca.
11.08.2021

Sentymentalna galeria Uniwersytetu Morskiego

Dla niektórych „Państwowa Szkoła Morska”, dla innych – też „Szkoła Morska”, ale z przedrostkiem „Wyższa” lub „Akademia Morska”. Dziś to jedyny w Gdyni uniwersytet. Kilkadziesiąt lat sentymentalnych wspomnień absolwentów gdyńskiej uczelni udało się zebrać na starych fotografiach, które przenoszą nas do młodzieńczych lat dzisiejszych marynarzy, inżynierów czy naukowców.
14.02.2021

Historia Uniwersytetu Morskiego w Gdyni opowiedziana zdjęciami

Inauguracja roku akademickiego w 1969 roku, zawody sportowe z udziałem wykładowców i studentów, praktyki na Darze Pomorza, porty zwiedzane podczas praktyk morskich, czy zajęcia w ramach Studium Wojskowego, to tylko niektóre ze wspomnień uwiecznionych na fotografiach, które przesłali do Nas absolwenci w ramach projektu „Opowiedz razem z nami historię Uniwersytetu Morskiego w Gdyni”.
26.01.2021

Nowe obostrzenia na polskiej granicy

Od 28 grudnia br. na polskiej granicy obowiązują nowe obostrzenia związane z zapobieganiem COVID-19. Z kwarantanny nie są już zwolnieni Polacy, obywatele państw UE, EOG oraz Szwajcarii przekraczający polską granicę, stanowiącą granicę zewnętrzną UE. Na kwarantannę po przekroczeniu granicy kierowani są podróżujący transportem zbiorowym. Zwolnione z kwarantanny są m.in. osoby zaszczepione przeciwko COVID-19.
29.12.2020

To oni pojadą na morską farmę wiatrową!

Zakończyła się pierwsza edycja Konkursu MEWy – Trendy i wizje rozwoju morskiej energetyki wiatrowej – organizowanego przez Akademię Morską w Szczecinie i Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Wśród wielu nagród zapewnionych przez licznych partnerów Konkursu z branży energetyki, logistyki i gospodarki morskiej znalazła się unikalna pozycja: wyjazd na morską farmę wiatrową ARKONA ufundowany przez RWE Rnewables. Trzej laureaci w kategorii studentów i doktorantów już w przyszłym roku odwiedzą osobiście to niedostępne
18.12.2020

KONKURS MEWy - Masz pomysł na rozwój Morskiej Energetyki Wiatrowej?

Akademia Morska w Szczecinie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Energetyki Wiatrowej zapraszają do udziału w wizjonerskim konkursie: „Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych”.
02.11.2020

Morska energetyka wiatrowa – napędzamy przyszłość

Akademia Morska w Szczecinie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zapraszają do udziału w wizjonerskim konkursie: „Trendy i wizje rozwojowe morskich elektrowni wiatrowych”.
22.10.2020

Młodzi w dialogu na temat tożsamości transregionalnej Balticness

Włączenie młodych mieszkańców regionu bałtyckiego w dialog na temat tożsamości transregionalnej to główny cel projektu realizowanego przez międzynarodowe konsorcjum, na którego czele stoi Uniwersytet Gdański. Zaplanowano zajęcia w szkołach letnich oraz warsztatach angażujących.
29.07.2020

Uniwerytet Mikołaja Kopernika w Toruniu otrzymał grant na rzecz stacji polarnej na Spitsbergenie

Środki na utrzymanie stacji polarnej na Spitsbergenie - 687 tys. zł, otrzymał Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Symboliczny czek podpisany przez wicepremiera i ministra nauki Jarosława Gowina w czwartek przekazała wiceminister edukacji Iwona Michałek.
10.10.2019

II Konferencja Naukowa Polskich Badaczy Morza

Sukces I Konferencji Naukowej Polskich Badaczy Morza (I KNPBM) „Stan i trendy zmian w morzach i oceanach” – Bałtyk 2017, która odbyła się w dniach 19-20 października 2017 r. w Sopocie spowodował, że Prezydium Komitetu Badań Morza PAN postanowiło o cyklicznym organizowaniu tej konferencji w odstępach dwuletnich. Duże zainteresowanie potwierdza potrzebę tego rodzaju spotkań i pozwala z optymizmem patrzeć na oczekiwany efekt zaplanowanej na 24-25 września 2019 II Konferencji Naukowej Polskich Badaczy Morza (II KNPBM).
16.09.2019

Politechnika Gdańska wykorzystuje oprogramowanie Simcenter firmy Siemens w dydaktyce i projektach badawczych

Simcenter STAR-CCM+ stał się jednym z najważniejszych narzędzi CFD na uczelni służących do symulacji przepływów cieczy.
27.05.2019

Kwieciński: Wzrosło wykorzystanie zasobów pracy, mierzone poziomem zatrudnienia, przekroczyliśmy 72 proc.

Aby skuteczniej realizować Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju przygotowujemy strategie sektorowe, np. dot. transportu czy cyfryzacji - mówił w sobotę szef MIiR Jerzy Kwieciński. Dodał, że programy wsparcia będą realizowane z różnych środków, nie tylko unijnych.
26.01.2019

Yacht Day VI – 2018 – spotkanie z przedstawicielami przemysłu jachtowego na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa PG

Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej oraz Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – POLSKIE JACHTY zapraszają na Yacht Day 2018 – spotkanie przedstawicieli świata nauki i przemysłu jachtowego. Spotkanie odbędzie się w Audytorium im. prof. Hilarego Sipowicza w dniu 06.12.2018 (czwartek) w godz. 11.00-13.00 na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa.
28.11.2018

Parada niepodległości: przyłącz się do Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

11 listopada 2018 roku Gdynia tradycyjnie, bardzo uroczyście będzie świętować rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Jednym z głównych akcentów gdyńskich obchodów jest Parada Niepodległości. Rozpocznie się ona o godz. 12.00 i przejdzie trasą od Dworca Gdynia Główna, aż pod Pomnik Polski Morskiej na Skwerze Kościuszki, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości z udziałem władz Miasta, dowództwa Marynarki Wojennej, delegacji organizacji społecznych. Jak co roku, również Uniwersytet Morski w Gdyni przyłącz
05.11.2018

Ponad 4 mld zł wpływów do budżetu państwa z budowy Portu Zewnętrznego w Gdyni. Podpisano umowę środowiskową (foto, wideo)

Nawet 4,4 mld złotych mogą wynieść przychody Skarbu Państwa z opłat celno-skarbowych z 2 mln TEU w Porcie Zewnętrznym w Gdyni. Rozpoczęło się opracowywanie dokumentacji środowiskowej dla tej inwestycji. Umowę podpisano z Uniwersytetem Gdańskim we wtorek w Zarządzie Morskiego Portu Gdynia.
31.07.2018

Ustawa 2.0: Najważniejsze zapisy

Ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Ustawa 2.0) powstawała przez ponad dwa lata i przechodziła wiele tur korekt. W ustawie - do której w piątek Sejm przyjął poprawki Senatu - pojawiło się dużo zmian w stosunku do pierwotnego projektu. PAP podsumowuje, co znalazło się w ustawie.
21.07.2018

Sejm przyjął ustawę Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, tzw. Ustawę 2.0

We wtorek przed północą Sejm przyjął z poprawkami ustawę Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Ustawa 2.0) i przepisy ją wprowadzające. To całościowa reforma szkolnictwa wyższego; zakłada duże zmiany m.in. w działaniu uczelni, ich finansowaniu, karierze naukowej.
04.07.2018

Na uczelniach protesty przeciwko Ustawie 2.0; Gowin: mam poparcie dla projektu

Organizatorzy protestów uczelnianych w kilku miastach Polski domagają się odrzucenia części założeń reformy szkolnictwa wyższego. Minister nauki zapewnia, że projekt Ustawy 2.0 otrzymuje wyrazy poparcia od samorządów studenckich; mówi, że protesty są inspirowane politycznie.
14.06.2018

Gowin: Zmiany w szkolnictwie wyższym będą głębokie, ale wprowadzane stopniowo

Zmiany będą głębokie, ale będą wprowadzane stopniowo - mówił o projekcie ustawy reformującej polskie uczelnie szef resortu nauki Jarosław Gowin podczas środowej wizyty na Politechnice Łódzkiej. Zwracając się do studentów dodał, że wzrosną wymagania wobec nich.
22.03.2018

Yacht Day V - 2017 – spotkanie z przedstawicielami przemysłu jachtowego na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa PG

Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej oraz Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – POLSKIE JACHTY (http://www.polboat.eu/) zapraszają na Yacht Day V - 2017 – spotkanie studentów, przedstawicieli świata nauki i przemysłu jachtowego. Spotkanie odbędzie się w Audytorium im. prof. Hilarego Sipowicza w dniu 13.12.2017 (środa) w godz. 11.15-13.00 na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa.
07.12.2017

Gdynia: Program „Dobry Pomysł” dla twórców i innowatorów

Na zgłoszenie ok. 350 pomysłów liczą organizatorzy programu „Dobry Pomysł” skierowanego do twórców i innowatorów. W środę na platformie dobrypomysl.pfr.pl uruchomiono nabór wniosków do programu. 35 najlepszych pomysłów ma otrzymać pakiet doradczych usług.
19.10.2017

Jarosław Gowin przedstawił założenia nowej ustawy o szkolnictwie wyższym

Poszerzenie autonomii uczelni, ich podział na akademickie i zawodowe, możliwość organizowania egzaminów wstępnych, nowy model kształcenia doktorantów – to niektóre z założeń ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce, przedstawione we wtorek przez szefa resortu nauki Jarosława Gowina.
19.09.2017

Student oceanografii ambasadorem International Ocean Institute w Polsce

Student drugiego roku studiów drugiego stopnia kierunku Oceanografia, Jan Majcher, w listopadzie 2016 roku uczestniczył w międzynarodowym kursie „Ocean Governance” koordynowanym przez International Ocean Institute (IOI) oraz Uniwersytet Maltański.
13.03.2017

Marynarski Dzwon Zwycięzcy w Klinice Onkologii w Instytucie Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka

Pracownicy, doktoranci i studenci Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte ufundowali Dzwon Zwycięzcy w Klinice Onkologii w Instytucie Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka.
15.12.2016

Doktoranci PG wrócili ze Spitsbergenu

Na dalekiej północy leży Spitsbergen, największa z wysp należących do Norwegii. Ten zimny, niegościnny ląd był celem 39. Wyprawy Polarnej, zorganizowanej przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. W ekspedycji wzięły udział trzy doktorantki Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej – Klaudia Kosek, Katarzyna Kozak i Aneta Pacyna. Choć wyprawa nie była łatwa, to dziewczyny pokochały wyspę, na której przyszło im pracować.
18.10.2016

Eksperci PGNiG na uczelniach - nowy projekt współpracy akademickiej

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA rozpoczęło kolejny projekt z zakresu Open Innovation pt. "PGNiG Polskie Innowacje". Pierwsze warsztaty odbyły się na Politechnice Warszawskiej.
11.10.2016

Naukowcy PG na rzecz innowacji w obronności

Od wielu lat trwa dyskusja na temat struktury komponentu morskiego Sił Zbrojnych RP, których zdolności zależą w znacznym stopniu od wyposażenia ich w sprzęt możliwy do wykorzystania w morskim rejonie działań obronnych. W dyskusji tej biorą także udział zespoły badawcze Politechniki Gdańskiej. Głos naszych naukowców jest bardzo istotny, gdyż są oni autorami gotowych koncepcji bezzałogowych pojazdów morskich.
24.05.2016

Ekspedycja naukowa Oceanii w rejony Arktyki

6 lipca zakończył się jeden z etapów corocznej ekspedycji naukowej AREX organizowanej przez Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk (IO PAN) w Sopocie.
06.07.2015

Inicjatywa płynie z obu stron - rozmowa z profesorem Henrykiem Krawczykiem, Rektorem Politechniki Gdańskiej

"Inicjatywa płynie z obu stron. Politechnika Gdańska posiada na przykład 300 patentów, które mogą być skomercjalizowane. W ramach projektu „Inkubator Innowacyjności” przygotowano już do wdrożenia ponad 30 technologii".
17.06.2015

O transporcie morskim na Konferencji Systemy Logistyczne

VII Międzynarodowa Konferencja Naukowo – Techniczna Systemy Logistyczne skoncentrowana była na innowacjach. Innowacyjne rozwiązania w transporcie szansą dla nowoczesnej logistyki stanowiły myśl przewodnią konferencji zorganizowanej przez prof. Mariannę Jacynę i prof. Tomasza Ambroziaka z Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej. Konferencji towarzyszyło posiedzenie Komitetu Transportu PAN pod kierownictwem prof. Janusza Dyducha.
10.09.2014

Inauguracja roku akademickiego w Akademii Marynarki Wojennej

We wtorek, 1 października, Akademia Marynarki Wojennej zainauguruje nowy rok akademicki. Prawie 1700 studentów otrzyma indeksy. Rozpoczną oni studia na czterech wydziałach. Natomiast po raz pierwszy w historii AMW indeksy otrzyma 35 doktorantów, gdyż od tego roku akademickiego w uczelni ruszyły studia doktoranckie w dziedzinie nauk społecznych, w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie.
30.09.2013

Po raz pierwszy w historii Akademii Marynarki Wojennej

Ostatni czas to historyczne wydarzenia dla Akademii Marynarki Wojennej. Po raz pierwszy w historii uczelni odbyło się kolokwium habilitacyjne i rozpoczęła się rekrutacja na studia doktoranckie. A wszystko zaczeło się rok temu, kiedy to Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich otrzymał uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie. Jednocześnie rozpoczął prace w kierunku otwarcia studiów doktoranckich, które ruszają od nowego roku akademickiego 2013/2014.
09.07.2013

Studia doktoranckie w Akademii Marynarki Wojennej

Akademia Marynarki Wojennej od nowego roku akademickiego (2013/2014) otwiera studia doktoranckie w dziedzinie nauk społecznych, w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie. Studia prowadzone będą na Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich, zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej. W sumie uczelnia oferuje 50 miejsc.
07.05.2013

Dziękujemy za wysłane grafiki.