• <

Wynik wyszukiwania - "centrum nauki kopernik" - Wiadomości

Rozpoczyna się spotkanie polskich ośrodków nauki w Szczecinie

Morskie Centrum Nauki jest gospodarzem konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie Społeczeństwo i Nauka SPiN. Do Szczecina przyjechali przedstawiciele centrów nauki, uczelni, muzeów, ośrodków kultury, planetariów i ogrodów botanicznych z całego kraju. To coroczne spotkanie instytucji, których celem jest budowanie kreatywnego, innowacyjnego i zaangażowanego społeczeństwa.
16.10.2023

I edycja programu "Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem" - zrealizowano 45 projektów

45 projektów o łącznej wartości 1 mln złotych zrealizowano w pierwszej edycji programu "Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem". Inicjatywa stworzona dla mieszkańców gminy Choczewo (woj. pomorskie) to pomysł inwestorów morskich farm wiatrowych: Baltic Power (PKN ORLEN i Northland Power), PGE Baltica i Ørsted, oraz Ocean Winds realizujących inwestycje offshore w polskiej części Morza Bałtyckiego.
17.05.2023

Fundacja PGE ogłasza drugą edycję konkursu „PGE Turniej Maszyn Wiatrowych”

15 marca rozpoczną się eliminacje do drugiej edycji PGE Turnieju Maszyn Wiatrowych 2023, w którym zadaniem jest zbudowanie modelu turbiny wiatrowej. Jest to innowacyjny konkurs techniczny promujący odnawialne źródła energii, kierowany do uczniów szkół podstawowych i średnich z całego kraju.
08.03.2023

25. Piknik Naukowy za nami. Akcentów morskich nie brakowało

Łapacz mgły, ping-pong bańkami mydlanymi i własna zorza polarna – to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na uczestników 25. Pikniku Naukowego, organizowanego przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik. W wydarzeniu nie zabrakło również stoiska NCBR.
23.05.2022

Gdynia nagrodzona za gospodarkę wodną

Kompleksowe podejście i różnorodność podejmowanych działań przekonały jury ogólnopolskiego konkursu Eco-Miasto. Gdynia otrzymała nagrodę za najlepszą gospodarkę wodną wśród polskich miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców podczas trwającej w Centrum Nauki Kopernik konferencji o tym samym tytule. Laur odebrał w imieniu władz miasta Walery Tankiewicz, prezes spółki PEWIK.
07.10.2021

PO RYBY – na stadion PGE Narodowy

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zaprasza na swoje stoisko zorganizowane podczas 23 Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, odbywającego się w dniu 11 maja 2019 r. (sobota) w godzinach 11.00-20.00, w Warszawie na PGE Narodowym.
10.05.2019

Polski przemysł podbija Horyzont 2020 - ranking przedsiębiorstw

Blisko 300 polskich przedsiębiorstw bierze udział w programie ramowym w zakresie badań i innowacji Horyzont 2020. Zdobyły już prawie 90 mln euro z Unii Europejskiej.
27.09.2018

Jaki: Jeśli chcemy zapewnić szanse rozwojowe Warszawie na kolejne 100 lat musi powstać CPK

Jeśli Warszawa ma przeżyć przełom, nowy początek dobrych czasów, to jej prezydentem musi zostać Patryk Jaki - oświadczył lider PiS Jarosław Kaczyński. Zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego Jaki jest "charakternym, pracowitym i zdolnym człowiekiem z wizją", który walczy o uczciwą Warszawę.
22.09.2018

Będzie ponad 200 eksponatów w Morskim Centrum Nauki

Ponad 200 eksponatów związanych z morską historią Pomorza Zachodniego oraz z zagadnieniami związanymi z wodą znajdziemy w Morskim Centrum Nauki. Pierwsze pomysły poznaliśmy podczas briefingu prasowego w środę 25 kwietnia br. w Szczecinie.
26.04.2018

Powstaje wystawa w MCN. Spotkanie z naukowcami

Spotkania z dyrektorami instytucji kultury, naukowcami, nauczycielami, popularyzatorami nauki mają pomóc w odpowiedzi na pytanie: co i jak pokazać w Morskim Centrum Nauki, które stanie na Łasztowni. W czwartek marszałek województwa Olgierd Geblewicz, władze instytucji oraz twórcy koncepcji artystycznej rozmawiali z przedstawicielami zachodniopomorskich uczelni. Swoje pomysły może zgłosić każdy.
12.02.2018

Szczecin: Powstaje koncepcja Morskiego Centrum Nauki

Do 2021 roku na szczecińskiej wyspie Łasztownia ma powstać Morskie Centrum Nauki. Ma to być multimedialna placówka naukowo-edukacyjna, akcentująca tradycję morską Szczecina. Trwa opracowywanie koncepcji wystaw.
02.02.2018

Największy program operacyjny 2007-2013 zamknięty i rozliczony

Warty ponad 28 mld euro Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) na lata 2007-2013 został zamknięty i rozliczony. Jak poinformował w piątek wiceminister rozwoju Witold Słowik, w czwartek wpłynęła ostatnia transza rozliczenia.
29.12.2017

Warszawa: Na bulwarach wiślanych odsłonięto tablicę poświęcona gen. Pattonowi

Przedstawiciele władz Warszawy, ambasady USA i Fundacji im. Ronalda Reagana w Polsce odsłonili w środę na bulwarach wiślanych tablicę poświęconą amerykańskiemu dowódcy z czasów II wojny światowej gen. George’owi S. Pattonowi.
16.08.2017

Ponad milion pasażerów skorzystało z WLT

Liczba pasażerów korzystających z wodnych środków transportu kursujących w ramach Warszawskich Linii Turystycznych (WLT) od ich uruchomienia w 2009 roku przekroczyła milion. To już dziewiąty sezon, podczas którego można skorzystać z promów łączących brzegi Wisły, podziwiać Warszawę z tramwaju wodnego czy popłynąć statkiem wycieczkowym przez Kanał Żerański do Serocka.
17.07.2017

Ponad 70 jednostek w sierpniowym finale Zlotu Wielkich Żaglowców

Ponad 70 jednostek z 18 krajów weźmie udział w finale The Tall Ships Races w Szczecinie, który odbędzie się od 5 do 8 sierpnia br. Portugalski Santa Maria Manuela, rosyjski Shtandart czy Dar Młodzieży to tylko niektóre żaglowce, które zacumują przy Wałach Chrobrego i na nabrzeżu Łasztowni.
13.07.2017

Szczerski: wystąpienie prezydenta Trumpa w Warszawie - przemówieniem programowym

Przemówienie prezydenta USA Donalda Trumpa na pl. Krasińskich w Warszawie jest przedstawiane przez stronę amerykańską jako wystąpienie programowe; ma dotyczyć polityki bezpieczeństwa, Europy i stosunków polsko-amerykańskich - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
04.07.2017

Warszawa: mieszkańcy mogą korzystać z kolejnego fragmentu bulwarów wiślanych

Kolejny fragment przebudowanych bulwarów wiślanych, między mostem Świętokrzyskim a ul. Karową, został w środę oddany do użytku. Od środy do niedzieli na bulwarach zaplanowano koncerty, warsztaty tańca i eksperymenty animatorów Centrum Nauki Kopernik.
14.06.2017

W środę otwarcie kolejnego fragmentu bulwarów wiślanych

Kolejny fragment przebudowanych bulwarów wiślanych, między mostem Świętokrzyskim a ul. Karową, zostanie otwarty w środę - poinformował stołeczny ratusz. Od środy do niedzieli na bulwarach zaplanowano koncerty, warsztaty tańca i eksperymenty animatorów Centrum Nauki Kopernik.
13.06.2017

Startuje budowa nadwiślańskich bulwarów

Ponad kilometrowej długości odcinek nadwiślańskich bulwarów od Centrum Nauki Kopernik do mostu Śląsko-Dąbrowskiego zostanie wybudowany w przeciągu 11 i pół miesiąca. Tak deklaruje wykonawca, firma Skanska, z którą dziś Miasto Stołeczne Warszawa podpisało umowę.
20.04.2016

Fale w Muzeum Morskim

Szczecin. Od prawie dwóch lat wiemy, jak ma wyglądać budynek Muzeum Morskiego, które powstanie na szczecińskiej Łasztowni. O tym, co się znajdzie w środku, mówił w miniony czwartek Lech Karwowski, dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie.
05.02.2013

Stacja badawcza nad brzegiem morza, co to oznacza dla turystów?

Dzięki niej dowiemy się, czy woda w Bałtyku jest czysta, kiedy nad morzem jest najwięcej słońca i jodu. W Międzyzdrojach, tuż nad brzegiem morza powstaje stacja badawcza Uniwersytetu Szczecińskiego.
12.12.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.