• <

Wynik wyszukiwania - "bulker" - Wiadomości

Turbulencje rynków handlu morskiego. Analiza rynku frachtowego, czarterowego i kontraktowego (tydzień 44-47/2022)

Niepokojące sygnały zwalniającej chińskiej gospodarki, która w okresach turbulencji ekonomicznych ostatnich lat była zawsze motorem napędowym gospodarki światowej, wpływają na dość ponure prognozy światowego handlu morskiego dla wielu segmentów żeglugi. Z drugiej strony zapotrzebowanie na tankowce i statki do przewozu gazu jest duże i te rynki reprezentują dobre lub coraz lepsze warunki frachtowe i czarterowe.
06.12.2022

Wysokie ceny statków. Zamieszanie na rynku wyhamowuje inwestycje żeglugowe. Analiza rynku tonażowego (tygodnie 12-15/2022)

Ze względu na dobrą koniunkturę na rynku frachtowym a także spadającą już od pewnego czasu podaż tonażu, wartości statków niemal wszystkich segmentów mocno wzrastają. Uśrednione dane dla ostatnich 3 miesięcy wskazują, że zmiany wynoszą około plus 12 proc. Dodatkowo wzrosty cen stali, powszechna niepewność tego, jak zachowa się rynek, nie dają podstaw do przeprowadzania bezpiecznych i dużych zakupów, czy też zamówień bez gwarancji pokrycia kontraktowego.
21.04.2022

Totalna reorientacja rynku i wysokie frachty. Analiza rynku frachtowego i czarterowego (tygodnie 12-15/2022)

Chaos na rynku żeglugowym odzwierciedla się również w wysokich, ale aktualnie sztucznie utrzymywanych głównie przez wysokie ceny paliw okrętowych stawkach frachtowych i czarterowych. Obecna sytuacja wprowadziła znaczne zamieszanie na rynku i nieustannie towarzyszącą procesom biznesowym wysoką niepewność.
19.04.2022

Atak piratów w Zatoce Gwinejskiej

Masowiec Arch Gabriel został 3 kwietnia zaatakowany przez piratów w Zatoce Gwinejskiej.
05.04.2022

Kapitan statku zamordowany przez okrętowego kucharza

Na bulkerze Meghna Liberty, który płynął do Indii z RPA, doszło do morderstwa. Według mediów na Mauritiusie, gdzie statek został zatrzymany, okrętowy kucharz zamordował w trakcie rejsu kapitana.
27.11.2021

Amazon transportuje kontenery bulkerami

Amerykański gigant handlu online Amazon przetransportował do Houston ładunek kontenerów na pokładzie wyczarterowanego masowca.
20.10.2021

Coca-Cola transportuje materiały produkcyjne masowcami ze względu na kryzys żeglugowy

Trzy masowce, zazwyczaj używane do transportu węgla i zboża, są obecnie wykorzystywane przez światowego giganta Coca-Cola do transportu materiałów produkcyjnych. Firma zdecydowała się na taki krok żeby zapewnić sobie dostawy w dobie kryzysu żeglugowego i kontenerowego.
05.10.2021

Kolizja na Morzu Egejskim. Duński bulker mocno uszkodzony

Około 1 godziny lokalnego czasu w sobotę 18 sierpnia na Morzu Egejskim zderzyły się dwa masowce. Duński statek jest mocno uszkodzony.
19.09.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.