• <

Wynik wyszukiwania - " Morze Północne" - Wiadomości

Ørsted rozpoczyna budowę 2 nowych farm wiatrowych na Morzu Północnym

Aktualnie Ørsted realizuje projekt budowy 2 nowych farm wiatrowych na Morzu Północnym. Przygotowane już fundamenty dla Gode Wind 3 oraz Riffgrund 3 wyznaczają pierwszy etap tego przedsięwzięcia. Docelowo obie farmy będą dostarczać łączną moc 1,1 gigawata mocy już od 2025 r.
15.08.2023

Ekolodzy składają pozew przeciwko projektowi gazowemu Morzu Północnym

Grupy ekologów w Niemczech i Holandii sądzą plany rozwoju nowego pola gazowego na Morzu Północnym. Może to znacznie skomplikować europejskie poszukiwania alternatywy dla rosyjskiego paliwa.
27.07.2022

CCS: Fluxys i Equinor zdekarbonizują Europę

Obie firmy uzgodniły, że opracują duży projekt infrastrukturalny dotyczący transportu wychwyconego CO2 z emitorów do bezpiecznych składowisk na Morzu Północnym. Projekt jest na etapie studium wykonalności, a decyzja inwestycyjna ma zostać podjęta do 2025 roku.
30.06.2022

Holandia. Rząd przeznacza 1,7 mld euro na turbiny wiatrowe na Morzu Północnym

Holenderski gabinet postanowił przeznaczyć 1,7 miliarda euro na postawienie nowych turbin wiatrowych na Morzu Północnym. „To kamień milowy w przejściu na bardziej zrównoważoną energię elektryczną i uniezależnienie się od pozyskiwania surowców z Rosji” – powiedział w piątek minister klimatu i energii Rob Jetten.
18.03.2022

Niemcy rozważają powrót do odwiertów ropy i gazu na Morzu Północnym

Z związku z rosyjską agresją na Ukrainie, Niemcy powinny ponownie przemyśleć swój zakaz prowadzenia nowych odwiertów ropy i gazu na Morzu Północnym - powiedział w niedzielę minister finansów Christian Lindner.
16.03.2022

Pływająca farma fotowoltaiczna w Holandii przetrwała największe sztormy na Morzu Północnym

Pływająca farma fotowoltaiczna o mocy 50 kW, opracowana i wdrożona przez holenderską firmę Oceans of Energy, zderzyła się z dwoma sztormami, które nawiedziły Morze Północne w ciągu ostatniego miesiąca. Jak się okazuje, instalacja pozostała nienaruszona.
01.03.2022

Już w 2023 roku na Morzu Północnym mają się pojawić parki energii falowej [WIDEO]

W rejonie Morza Północnego w 2023 roku mogą się już pojawić parki energii falowej, wyposażone w urządzenia Symphony Wave Power.
08.01.2022

Farmy wiatrowe na Morzu Północnym dostarczyły prąd dla 2 mln domostw w 2021 roku

Farmy wiatrowe na belgijskim Morzu Północnym wyprodukowały w ubiegłym roku 6,77 TWh energii. Odpowiada to rocznemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną prawie 2 milionów gospodarstw domowych - informuje belgijski dziennik "De Tijd".
04.01.2022

Morski rurociąg przetransportuje zielony wodór z Morza Północnego

AquaDuctus to projekt budowy rurociągu, który będzie transportował zielony wodór z Morza Północnego w stronę kontynentu. Wyzwania podjęło się konsorcjum firm GASCADE, Gasunie, RWE i Shell, które podpisały porozumienie dotyczące współpracy przy projekcie budowy infrastruktury wodorowej.
04.05.2021

Holenderski Eemslift Hendrika zagrożony zatonięciem u wybrzeży Norwegii

W poniedziałek (5.04.2021) kapitan statku MV Eemslift Hendrika, znajdującego się u zachodniego wybrzeża Norwegii nadał komunikat o zagrożeniu. Komunikat nadano po tym, jak doszło do silnego przechyłu - około 30 stopni, spowodowanego przesunięciem ładunku. Służby ratunkowe HRS Sør-Norge ewakuowały wszystkich członków załogi statku.
06.04.2021

UK nowe licencje na wydobycie ropy i gazu z Morza Północnego

Brytyjski rząd przedstawił w środę porozumienie z zawarte branżą paliw kopalnych, którego celem jest odejście od wydobycia ropy i gazu z wód wokół Wielkiej Brytanii, ale wbrew nadziejom ekologów nie zabronił przyznawania nowych licencji na odwierty na Morzu Północnym.
24.03.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.