• <

Wynik wyszukiwania - "rekultywacja" - Wiadomości

Port morski aktywny w ochronie środowiska atlantyckich wyspiarzy. Guadeloupe Port Caraïbes daje dobry przykład

Porty to nie tylko przeładunki. To również działalność na rzecz otoczenia społecznego i środowiska. Przykładem zarządu portu odpowiedzialnego społecznie jest Guadeloupe Port Caraïbes (Zarząd Portu Guadeloupe). Przejął odpowiedzialność za zarządzanie obszarami naturalnymi podlegającymi jego jurysdykcji.
22.10.2023

UE: 20 proc. obszarów morskich i lądowych musi być rekultywowanych

Po wtorkowej debacie, Parlament Europejski przyjął w środę stanowisko w sprawie odbudowy zasobów przyrodniczych UE 336 głosami za, przy 300 przeciw i 13 wstrzymujących się. Projekt Komisji Europejskiej zakłada, że UE musi wdrożyć środki rekultywacyjne obejmujące co najmniej 20 proc. jej obszarów lądowych i morskich do 2030 roku.
12.07.2023

Kopalnia Bełchatów formuje linię brzegową przyszłych najgłębszych w kraju jezior

Po zakończeniu wydobycia na terenie Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów mają powstać dwa najgłębsze w Polsce jeziora. Właśnie rozpoczął się kolejny etap formowania linii brzegowej przyszłych zbiorników wodnych. To jeden z elementów transformacji regionu bełchatowskiego.
12.04.2023

PERN: po zakończeniu naprawy ropociągu "Przyjaźń" ruszy rekultywacja terenu

Po zakończeniu naprawy magistrali "Przyjaźń" ruszą działania przywracające teren wokół ropociągu do stanu pierwotnego - poinformował w piątek PERN . Spółka dodała, że jest w stałym kontakcie z Inspektoratami Ochrony Środowiska.
14.10.2022

Ekspert: rekultywacja Odry zajmie przynajmniej pięć lat

Jest jeszcze za wcześnie, by mówić o szczegółach rekultywacji Odry. Pierwszym jej etapem będzie przygotowanie kompleksowego i długoterminowego planu - powiedział PAP profesor Instytutu Rybactwa Śródlądowego, Piotr Parasiewicz. W jego ocenie proces rekultywacji zajmie przynajmniej pięć lat.
23.08.2022

Port w Rotterdamie podsumowuje półrocze

Pomimo spadającego handlu z Rosją, Port Rotterdam poradził sobie w pierwszym półroczu 2022 roku nieźle, lekko przebijając poprzedni rok.
09.08.2022

Cały świat spojrzał w stronę Portu Gdynia - otwarcie ofert na partnera prywatnego w realizacji Portu Zewnętrznego

Rekiny światowego rynku morskiego oraz globalni gracze zwrócili swoją uwagę na Port Gdynia. Wszystko za sprawą ogłoszonego w listopadzie ubiegłego roku postępowania na wybór partnera prywatnego dla projektu pn. “Budowa Portu Zewnętrznego w Porcie Gdynia”, którego ostateczny termin wyznaczono na 5 luty. W terminie złożono 4 wnioski o dopuszczenie do postępowania.
05.02.2021

Sztuczne, zielone wyspy Skandynawii

W ciągu 18 lat, kosztem około pół miliarda EUR, na obszarze o powierzchni 300 hektarów, 10 km na południe Kopenhagi powstać ma kompleks 9 sztucznych wysp, na których wybudowane zostaną nie tylko nowe siedziby dla innowacyjnego przemysłu i instytucji badawczo-rozwojowych z zakresu „zielonych” technologii, ale też zorganizowane tereny rekreacyjne dla mieszkańców stolicy Danii.
25.09.2020

Nielegalni poszukiwacze bursztynu na Mierzei

W ostatnim tygodniu w godzinach nocnych, funkcjonariusze straży leśnej Nadleśnictwa Elbląg, we współpracy z policjantami z posterunku w Sztutowie, podczas patrolu natrafili na nowe miejsce, w którym pozyskiwany był nielegalnie bursztyn. Przy okazji, poszukiwacze dewastują obszar leśny i stwarzają zagrożenie dla turystów i zwierząt.
12.08.2020

22 marca Dniem Ochrony Morza Bałtyckiego i Światowym Dniem Wody

22 marca kraje nadbałtyckie obchodzą, ustanowiony w 1997 roku przez Komisję Helsińską, Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego. Jest to okazja do zwrócenia uwagi na znaczenie transportu morskiego i bezpieczeństwa na morzu, na ochronę środowiska i na problemy ludzi związanych z morzem.
22.03.2020

Ministerstwo Rozwoju: Rosną zyski firm i zwiększa się udział eksportu w ich przychodach

Przedsiębiorstwa w Polsce zarabiają coraz więcej; po trzech pierwszych kwartałach br. ich zysk netto wzrósł o 2,9 proc. w ujęciu rocznym - poinformowało w środę Ministerstwo Rozwoju. W przychodach firm zwiększa się m.in. udział eksportu - dodano.
27.11.2019

Produkcja przemysłowa w grudniu rdr wzrosła o 2,8 proc. - GUS

Produkcja przemysłowa w grudniu 2018 r. wzrosła o 2,8 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 11,5 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny.
18.01.2019

GUS: ceny produkcji sprzedanej przemysłu w październiku wzrosły o 3 proc. rdr

Ceny produkcji sprzedanej przemysłu w październiku wzrosły o 3 proc. rdr, a ceny produkcji budowlano montażowej wzrosły o 1 proc. - poinformował w poniedziałek we wstępnych danych Główny Urząd Statystyczny.
20.11.2017

GUS: We wrześniu ceny produkcji sprzedanej przemysłu wyższe o 3,1 proc. rdr

We wrześniu tego roku ceny produkcji sprzedanej przemysłu były wyższe o 3,1 proc. rok do roku, a ceny produkcji budowlano-montażowej wzrosły o 0,5 proc. - wynika ze wstępnych danych, które podał w środę Główny Urząd Statystyczny.
18.10.2017

PERN: wznowiono przesył ropy rurociągiem z Gdańska do Płocka

Po przerwie spowodowanej nielegalnym odwiertem wznowiono przesył surowca rurociągiem należącym do spółki PERN. Sprawę nielegalnego odwiertu w miejscowości Trutnowy w Pomorskiem bada Komenda Powiatowa Policji w Pruszczu Gdańskim.
09.05.2017

PERN: przyczyną wycieku ropy - nielegalny odwiert w rurociągu

Przyczyną wycieku ropy z należącego do spółki PERN rurociągu, do którego doszło w poniedziałek, był nielegalny odwiert – poinformowała firma. Spółka wstrzymała przesył surowca, wznowi go po dokonaniu naprawy. Miejsce wycieku zabezpieczyła straż pożarna.
08.05.2017

W PKN Orlen ryby pomagają w oczyszczaniu wody

Ryby pomagają w oczyszczaniu wody wykorzystywanej w zakładzie głównym PKN Orlen w Płocku. Amury i tołpygi zamieszkują tam stawy, gdzie woda po oczyszczeniu, jest ostatecznie filtrowana. Dzięki rybom możliwa jest m.in. stała, naturalna rekultywacja tych zbiorników.
12.04.2017

Usuwanie broni chemicznej zatopionej w Bałtyku

Pilotażowy projekt poszukiwania, oceny stanu technicznego oraz możliwości wydobycia amunicji chemicznej zatopionej w polskich obszarach morskich oraz rewitalizacja hałdy fosfogipsów w Wiślince były głównym przedmiotem wczorajszej (31.08) wizyty ministra środowiska Macieja Grabowskiego na Pomorzu.
01.09.2015

Miliony na inwestycje w zachodniopomorskiem

Warte prawie 850 milionów złotych umowy podpisze jeszcze w tym roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Szczecinie. To projekty finansowane z unijnych pieniędzy w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.
10.12.2013

17 Międzynarodowe Targi ECOMODO oraz pierwsza edycja Targów KEY ENERGY w Rimini (Włochy)

Wzrastająca świadomość korzyści dla rozwoju regionów nadmorskich sprawia, że morska energetyka wiatrowa staje się istotnym elementem konferencji, wystaw i targów branżowych ochrony środowiska organizowanych przy aktywnym udziale władz regionalnych i lokalnych. W imieniu Prowincji Rimini (Włochy), partnera międzynarodowego projektu 4POWER, poświęconego roli regionów w rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, Instytut Morski zaprasza do udziału w 17 Międzynarodowych Targach Odzysku Materiałów i Energii oraz Zrównoważonego Rozw
23.10.2013

Hałda fosfogipsu w Wiślince bezpieczna dla przyrody i ludzi

Kilka nieprawidłowości wykazała kontrola hałdy fosfogipsu w Wiślince (Pomorskie), składowisko to nie stanowi jednak zagrożenia dla środowiska naturalnego oraz zdrowia mieszkańców - poinformowano w środę na konferencji prasowej w Gdańsku.
22.08.2013

Dziękujemy za wysłane grafiki.