• <

Wynik wyszukiwania - "morze japońskie" - Wiadomości

Korea Północna powraca do prób z pociskami balistycznymi

Korea Północna wystrzeliła w piątek pocisk balistyczny w kierunku Morza Japońskiego - podała agencja Kyodo powołując się na informacje przekazane przez armię Korei Południowej. Seul nie podał żadnych dalszych szczegółów, w tym informacji o odległości, jaką pokonał pocisk - dodała agencja AP.
17.05.2024

Siły zbrojne Korei Północnej wystrzeliły pocisk balistyczny

Siły zbrojne Korei Płn. wystrzeliły w poniedziałek pocisk balistyczny w kierunku Morza Japońskiego; rakieta przeleciała około 300 km - powiadomiła armia Korei Płd. Według władz Japonii pocisk krótkiego zasięgu wpadł do morza poza wyłączną strefą ekonomiczną tego kraju.
22.04.2024

Korea Płn. przeprowadziła kolejny test rakiety balistycznej

Korea Północna przeprowadziła we wtorek rano czasu lokalnego test rakiety balistycznej, która została wystrzelona w kierunku Morza Japońskiego – podała agencja informacyjna Yonhap, powołując się na południowokoreańskie wojsko.
02.04.2024

Korea Płd. testuje podwodnego drona do przenoszenia broni jądrowej

Ministerstwo obrony Korei Północnej oświadczyło, że armia przeprowadziła na Morzu Japońskim test systemu Haeil-5-23, drona bojowego zdolnego do przenoszenia broni jądrowej – podała rządowa agencja KCNA w piątek. Armia potępiła prowadzone od poniedziałku do środy manewry wojsk Korei Południowej, Stanów Zjednoczonych i Japonii.
19.01.2024

Korea Płn. wystrzeliła rakietę balistyczną, pocisk spadł do morza

Korea Północna wystrzeliła w niedzielę rakietę balistyczną w kierunku Morza Japońskiego – ogłosiła armia Korei Południowej. Japońska straż przybrzeżna poinformowała, że pocisk spadł do morza.
14.01.2024

Powtórne wstrząsy na Morzu Japońskim

Po silnym trzęsieniu ziemi, do którego doszło w poniedziałek na Morzu Japońskim u zachodnich wybrzeży wyspy Honsiu władze Japonii wydały ostrzeżenie o tsunami i zaleciły ewakuację ludności. Mieszkańcy wybrzeża muszą być przygotowani na kolejne wstrząsy; elektrownie atomowe działają bez zakłóceń - przekazał rzecznik japońskiego rządu Yoshimasa Hayashi.
01.01.2024

Korea Płn. wystrzeliła pocisk balistyczny w kierunku Morza Japońskiego

Korea Północna wystrzeliła w niedzielę pocisk balistyczny w kierunku Morza Japońskiego – ogłosiło kolegium szefów sztabów armii Korei Południowej. O wykryciu pocisku, najprawdopodobniej balistycznego, poinformowało również japońskie ministerstwo obrony.
17.12.2023

Chiny i Rosja bardzo aktywne w regionie Morza Wschodniochińskiego

Japońskie wojsko poderwało myśliwce po wykryciu dwóch rosyjskich samolotów zwiadowczych Ił-38 w przestrzeni powietrznej pomiędzy Morzem Japońskim a Morzem Wschodniochińskim – podała w piątek agencja Reutera. Aktywność militarna Rosji i Chin zbiega się w czasie z zaplanowanym na piątek szczytem przywódców Korei Południowej, Japonii i Stanów Zjednoczonych.
18.08.2023

Korea Północna wystrzeliła dwa pociski rakietowe krótkiego zasięgu, wpadły do morza

Korea Północna wystrzeliła w czwartek dwa pociski rakietowe krótkiego zasięgu ze swojego wschodniego wybrzeża - poinformowała agencja Yonhap, powołując się na siły zbrojne Korei Południowej. Rakiety wpadły do morza.
15.06.2023

Siły powietrzne Japonii i USA ćwiczyły wspólnie nad Morzem Japońskim

Siły powietrzne Japonii i USA przeprowadziły w czwartek wspólne ćwiczenia nad Morzem Japońskim – poinformował resort obrony w Tokio. Wcześniej tego dnia Korea Północna wystrzeliła do tego morza pocisk balistyczny, być może o zasięgu międzykontynentalnym.
13.04.2023

Rosyjskie bombowce przez siedem godzin leciały nad Morzem Japońskim w czasie wizyty premiera Kishidy na Ukrainie

Dwa rosyjskie bombowce strategiczne Tu-95 zdolne do przenoszenia pocisków z głowicą jądrową leciały przez siedem godzin nad Morzem Japońskim w czasie wizyty premiera Japonii Fumio Kishidy na Ukrainie.
22.03.2023

Korea Północna wystrzeliła do morza liczne pociski manewrujące

Agencja Yonhap podała, powołując się na południowokoreańskie siły zbrojne, że Korea Północna wystrzeliła w środę liczne pociski manewrujące w kierunku Morza Japońskiego. To kolejny pokaz siły Pjongjangu w odwecie za wspólne manewry Korei Południowej i USA.
22.03.2023

Korea Północna wystrzeliła międzykontynentalny pocisk balistyczny

Korea Północna przeprowadziła w piątek test międzykontynentalnego pocisku balistycznego (ICBM), który spadł u wybrzeży Japonii - poinformowała armia Korei Południowej i japoński minister obrony Yasukazu Hamada.
18.11.2022

Korea Płn. wystrzeliła trzy rakiety, w tym jedną dalekiego zasięgu

Korea Płn. wystrzeliła w czwartek trzy rakiety, w tym jedną dalekiego zasięgu i dwie krótkiego w kierunku Morza Japońskiego - poinformował w czwartek komitet szefów sztabów armii południowokoreańskiej. Władze japońskie podały, że wbrew wcześniejszym doniesieniom, pocisk dalekiego zasięgu nie przeleciał nad Japonią.
03.11.2022

Kolejne testy rakietowe Korei Północnej

Korea Północna. wystrzeliła w niedzielę nad ranem czasu lokalnego dwa pociski balistyczne krótkiego zasięgu - poinformował sztab generalny armii południowokoreańskiej. Pociski po pokonaniu ok. 350 km i osiągnięciu wysokości ok. 100 km, spadły do morza między Półwyspem Koreańskim i Japonią.
09.10.2022

Korea Płn. wystrzeliła pocisk balistyczny w kierunku wybrzeża Morza Japońskiego

Korea Północa. wystrzeliła w sobotę pocisk balistyczny nieokreślonego bliżej typu w kierunku wybrzeża Morza Japońskiego - poinformował sztab generalny południowokoreąnskich sił zbrojnych. Był to już 4 tego rodzaju test północnokoreański w ciągu tygodnia i 22 od początku roku.
01.10.2022

Japonia, USA i Korea Południowa przeprowadzą manewry na Morzu Japońskim

Marynarki wojenne Japonii, Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej przeprowadzą w piątek wspólne manewry - poinformowały Japońskie Morskie Siły Samoobrony. Ćwiczenia odbędą się na Morzu Japońskim.
29.09.2022

Rosja organizuje manewry na Morzu Japońskim. Potwierdzono m.in. 60 okrętów

Rosyjskie ministerstwo obrony oświadczyło w poniedziałek, że w zaplanowanych na początek września wielkich manewrach Wschód (Wostok) weźmie udział ponad 50 tys. żołnierzy, w tym wojskowi m.in. z Chin, Indii oraz "kilku krajów byłego ZSRR" - poinformowała agencja AP.
29.08.2022

Chińskie wojsko potwierdza: przeprowadziliśmy manewry nad wodami w pobliżu Tajwanu, by ostrzec USA

Chińskie wojsko ogłosiło w środę, że przeprowadziło niedawno w pobliżu Tajwanu manewry, które mają być „poważnym ostrzeżeniem” dla Waszyngtonu w związku z jego relacjami z Tajpej – podała agencja Reutera, cytując państwowe chińskie media.
25.05.2022

Korea Północna wystrzeliła niezidentyfikowany pocisk w stronę Morza Japońskiego

Korea Północna wystrzeliła w sobotę „przynajmniej jeden pocisk w kierunku Morza (Japońskiego)”. Obiekt nie został jeszcze zidentyfikowany, ale jest to „prawdopodobnie rakieta balistyczna”, poinformowały w komunikacie południowokoreańskie siły zbrojne.
07.05.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.