• <

Wynik wyszukiwania - "kombinowanego" - Wiadomości

Transport kombinowany szansą na dekarbonizację. Europa Środkowa i Wschodnia na marginesie potrzeb?

Europejski Zielony Ład promuje przeniesienie 75 proc. śródlądowego transportu drogowego na transport kolejowy i śródlądowe drogi wodne. Jest to szczególne wyzwanie dla portów i transportu morskiego, bowiem w praktyce oznacza to korzystanie z transportu intermodalnego.
07.08.2022

Konkurencja na morskich szlakach do rewizji. Komisja Europejska daję wolną rękę w sprawie wsparcia firm transportowych

10 organizacji europejskich związanych z transportem wzywa Komisję Europejską do rewizji zasad konkurencji w transporcie morskim. Europejskie i międzynarodowe organizacje biznesowe, w tym stowarzyszenia spedytorów i operatorów portów i terminali, chcą, by KE w szczególności skupiła się na transporcie kontenerowym.
06.08.2022

Debata ministrów transportu państw UE

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk uczestniczył w nieformalnym spotkaniu ministrów UE ds. transportu, które odbyło się w dniach 21-22 lutego 2022 r. w Le Bourget pod Paryżem. Tematami poruszanymi w trakcie spotkania były m.in. dekarbonizacja transportu drogowego, innowacje w transporcie, atrakcyjność sektora transportu, a także zmniejszenie emisji ze środków transportu (przesunięcie modalne) i rewizja sieci TEN-T.
23.02.2022

PGE i PKP Cargo Terminale chcą powołać Konsorcjum Transportu Kombinowanego

PGE Polska Grupa Energetyczna i PKP Cargo Terminale podpisały w czwartek list intencyjny ws. powołania Konsorcjum Transportu Kombinowanego przy planowanym terminalu multimodalnym w Karsznicach (Łódzkie). Firmy chcą rozwijać sektor transportu multimodalnego.
03.02.2022

Høglund z Halliburton AS modernizuje system zasilania lądowego i LNG dla RoRo M/V Hannah Kristina

Szeroka współpraca pomiędzy stoczniami, stowarzyszeniami klasowymi oraz inżynierami i architektami ma na celu modernizację jednostki, tak aby ograniczyć niekorzystny wpływ na środowisko oraz umożliwić optymalny dobór i instalację sprzętu. Projekt ma na celu obniżenie progu emisji CO2, poprzez przekształcenie statku napędzanego olejem napędowym w dwupaliwowy poprzez dostarczenie systemu zasilania gazem LNG (FGSS) wraz z modernizacją z przyłącza do zasilania lądowego.
17.03.2021

Nowe przepisy UE dotyczące transportu zwiększą emisje CO2 o 1 mln ton rocznie

Zapisy pakietu mobilności UE, który miał poprawić warunki pracy kierowców, będą mieć negatywne skutki dla klimatu. Zdaniem KE, nowe przepisy mogą spowodować do 3,3 mln dodatkowych ton emisji CO2 rocznie.
19.02.2021

Nowe obostrzenia na polskiej granicy

Od 28 grudnia br. na polskiej granicy obowiązują nowe obostrzenia związane z zapobieganiem COVID-19. Z kwarantanny nie są już zwolnieni Polacy, obywatele państw UE, EOG oraz Szwajcarii przekraczający polską granicę, stanowiącą granicę zewnętrzną UE. Na kwarantannę po przekroczeniu granicy kierowani są podróżujący transportem zbiorowym. Zwolnione z kwarantanny są m.in. osoby zaszczepione przeciwko COVID-19.
29.12.2020

Kolejne kroki w integracji branży logistycznej

Podczas spotkania przedstawicieli Porozumienia o współpracy Operatorów Terminali Przeładunkowych i Centrów Logistycznych Europy Środkowo-Wschodniej, które odbyło się Szczecinie 5 marca br., do grona sygnatariuszy dokumentu dołączył kolejny podmiot: Terminal Promowy w Świnoujściu sp. z o. o.
05.03.2020

Partnerstwo dla rozwoju żeglugi śródlądowej

Dobiega końca realizacja międzynarodowego projektu EMMA, którego efektem jest między innymi wspólne opracowanie przez samorząd województwa i władze Bydgoszczy Studium lokalizacyjnego platformy multimodalnej Bydgoszcz-Solec Kujawski. Urząd Marszałkowski przystępuje do udziału w kontynuacji tego przedsięwzięcia, w którym planuje organizację kolejnych rejsów promujących korzyści płynące z rozwoju żeglugi śródlądowej. Uczestniczymy też w międzynarodowym projekcie dotyczącym rozwoju transportu kombinowanego, czyli wykorzystując
19.02.2019

Polska-Ukraina: Jest szansa na nowe połączenia kolejowe

Polscy i ukraińscy przedstawiciele kolei rozmawiali na temat możliwości uruchomienia nowych pociągów z Lublina do Lwowa. Najbardziej prawdopodobnym wariantem jest utworzenie połączenia opartego na przesiadce w Chełmie - poinformowała w czwartek spółka PKP.
28.12.2018

Lotos Kolej chce przewieźć w 2017 r. na terenie Niemiec 2 mln ton towaru

W 2017 r. Lotos Kolej planuje przewieźć na terenie Niemiec ok. 2 mln ton ładunków – powiedziała PAP dyrektor ds. handlu spółki Katarzyna Korowicka. W ubiegłym roku gdańska firma przewiozła na terenie naszego zachodniego sąsiada ok. miliona ton towarów.
16.04.2017

Remont rudowca kombinowanego Sentinel II

W Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Szczecinie trwa remont jednostki Sentinel, służącej do przewozu rud metali oraz ładunków płynnych.
07.10.2015

Transport intermodalny - uwarunkowania prawne

Pod pojęciem transportu intermodalnego rozumie się przewóz towarów w jednej i tej samej jednostce załadunkowej lub pojeździe przy użyciu sukcesywnie różnych gałęzi transportu i bez przeładunku samych towarów w zmieniających się gałęziach transportu, na podstawie jednej umowy przewozu, za którego wykonanie odpowiada jeden podmiot - operator transportu intermodalnego.
26.07.2015

Ponad 210 mln środków unijnych na gdyńskie inwestycje portowe!

Końcówka 2013 roku była dla gdyńskiego portu niezwykle pomyślna. Sukcesem zakończyły się wieloletnie starania Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. o kolejne środki unijne na dalszy rozwój infrastruktury portowej.
03.01.2014

Europa stawia na korytarze transportowe

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej i Komisarz ds. Transportu, Siim Kalaas ogłosił w ubiegłym tygodniu założenia nowej polityki Unii Europejskiej dotyczącej tzw. TEN-T – transeuropejskiej sieci korytarzy transportowych. Na ich budowę, do 2020 roku UE przeznaczy ponad 26 miliardów Euro, z czego Polska może liczyć na ponad 4 miliardy.
22.10.2013

Balticon SA: Jak usprawnić transport intermodalny w Polsce?

W roku 2011 liczba przetransportowanych intermodalnie towarów wzrosła w Polsce o około 30% w porównaniu do roku 2010. Pokazuje to, że rodzima branża TSL widzi konieczność stosowania europejskich praktyk na gruncie krajowym. Rozwój transportu kombinowanego w kraju mógłby być jeszcze szybszy, niestety Polska jest jednym z nielicznych krajów UE, gdzie środki na remonty i rozbudowę infrastruktury kolejowej są w ogromnej większości pozyskiwane z opłat przewoźników za dostęp do torów, a nie z rządowych grantów. Co państwo może zrobić w
26.10.2012

Laude wchodzi w segment transportu intermodalnego

Laude.pl planuje uruchomić w pierwszym kwartale przyszłego roku stałe połączenie intermodalne pomiędzy krajami Unii Europejskiej, Ukrainą i Turcją. Transporty będą odprawiane w terminalu tej spółki w Zamościu.
30.12.2011

Port Gdynia na Transport Logistics 2011

W dniach 10-13 maja odbyły się największe w świecie targi branży logistycznej i transportowej "Transport Logistic 2011".
18.05.2011

Logistyka jako potrzeba i szansa rozwojowa gospodarki polskiej

W różnych okresach rozwoju gospodarczego i społecznego świata odmienne czynniki odgrywały ważną rolę jako podstawowa działalność człowieka, główne źródło utrzymania czy kreowania zysków. W ujęciu historycznym, sięgając do pradawnych czasów, jako najważniejsze działania można wymienić te, które były związane z polowaniem oraz zbieractwem. Udomowienie zwierząt i opanowanie umiejętności uprawy roślin na czoło wiodących działalności wysunęło rolnictwo (koczownicze, później osiadłe).
19.02.2010

Dziękujemy za wysłane grafiki.