• <

Wynik wyszukiwania - "galeon" - Wiadomości

Kolumbijska armia patroluje rejon morza, na którego dnie leży galeon wypełniony kosztownościami

Marynarka wojenna Kolumbii patroluje rejon Morza Karaibskiego u swoich wybrzeży, na którego dnie spoczywa zatopiony w XVIII w. hiszpański galeon San Jose. Do wraku wypełnionego kosztownościami pretenduje Hiszpania, Kolumbia, a także Boliwia.
14.11.2023

Międzynarodowy spór o "Święty Graal wśród wraków". Stawka idzie nawet o 20 mld dolarów

Odkryty w 2015 roku nieopodal wybrzeży Kolumbii wrak hiszpańskiego galeonu San Jose rozpala wyobraźnie nie tylko fascynatów morskich tajemnic i historii, ale też przedstawicieli władz. Roszczenie do znajdującego się na nim skarbu, którego wartość jest liczona w miliardach dolarów, zgłaszają rządy państw oraz reprezentanci szeregu instytucji.
08.11.2023

Gdańsk. Służby kompletują materiał dowodowy po kolizji statku i motorówki na Motławie

Po kolizji motorówki i jednostki Lew, do której doszło w niedzielę na Motławie w Gdańsku, służby Kapitanatu kompletują materiał dowodowy, który wraz z powiadomieniem zostanie przekazany Izbie Morskiej. Zderzenie zgłoszono PKBWM.
08.05.2023

Jachty popłynęły z Portu Gdańsk do USA

Polska firma Galeon, znana z produkcji luksusowych jachtów i łodzi motorowych, zorganizowała wysyłkę siedmiu swoich jednostek z Portu Gdańsk do Stanów Zjednoczonych. Łodzie załadowano na pokład statku Spliethoff Snoekgracht, który posiada trzy dźwigi 120-tonowe.
23.04.2023

Szwecja. Odnaleziono wrak galeonu Jabłko, siostrzanej jednostki okrętu Waza

Szwedzcy archeolodzy poinformowali w poniedziałek o odnalezieniu na dnie Bałtyku wraku galeonu Jabłko z 1629 roku. Według naukowców jest to siostrzana jednostka słynnego okrętu Waza, który po wydobyciu w latach 60. stał się atrakcją Sztokholmu.
24.10.2022

Polskie jachty i eko rozwiązania. Trzecia edycja Polboat Yacht Festival [WIDEO]

W czwartek otwarto największą w Polsce imprezę jachtową. To trzecia edycja tej jedynego w Polsce tak dużego wydarzenia w branży łodzi luksusowych. Przez cztery dni uczestnicy mogli zwiedzać pokłady zacumowanych luksusowych łodzi, a, jak powiedział organizator, Gdynia, jak powiedział organizator imprezy, zamieniła się w „polskie Cannes”.
25.07.2022

[WIDEO] Skarb jak z filmu o piratach na dnie Morza Karaibskiego. Kolumbijska marynarka potwierdza

Kolumbijska marynarka wojenna odkryła, a w zasadzie potwierdziła odkrycie pokaźnych rozmiarów skarbu na pokładzie trzech średniowiecznych wraków.
17.06.2022

Galeon wysyła kolejne jachty do Ameryki. Jakie trendy dominowały w 2021 roku w branży? [ZDJĘCIA]

Stocznia jachtowa Galeon ze Straszyna produkuje luksusowe jachty i łodzie. Tym razem czternaście nowych jednostek popłynęło przez Ocean Atlantycki zatrzymując się po drodze w Southampton. Finalnie polskie jachty dotrą do Palm Beach.
03.12.2021

Jachty popłynęły z Portu Gdańsk do USA

Polska firma Galeon, znana z produkcji luksusowych jachtów i łodzi motorowych, zorganizowała wysyłkę siedmiu swoich jednostek z Portu Gdańsk do Stanów Zjednoczonych. Łodzie załadowano na pokład statku Spliethoff Snoekgracht, który posiada trzy dźwigi 120-tonowe. 
21.04.2023

Polskie jachty cenione w USA. Kolejne łodzie wypłynęły z Portu Gdańsk za ocean [WIDEO]

Dziesięć jachtów załadowano w weekend 16-17 lipca na statek amerykańskiego serwisu Spliethoff/Sevenstar przy Nabrzeżu Oliwskim w Porcie Gdańsk. Do Ameryki popłynęły głównie luksusowe jednostki polskiego Galeona.
23.07.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.