• <

Wynik wyszukiwania - "ewaluacja" - Wiadomości

Oficerowie polskiej Marynarki Wojennej uczestniczyli w międzynarodowym ćwiczeniu dowódczo-sztabowym Dynamic Move-23-2

Przez ostatnie dwa tygodnie oficerowie 13. Dywizjonu Trałowców z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża reprezentowali polską Marynarkę Wojenną w drugiej w tym roku edycji ćwiczenia dowódczo-sztabowego wspomaganego komputerowo (CAX – Computer Aided Exercise) pk. Dynamic Move-23, które zorganizowano we włoskiej miejscowości La Spezia.
08.09.2023

I edycja programu "Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem" - zrealizowano 45 projektów

45 projektów o łącznej wartości 1 mln złotych zrealizowano w pierwszej edycji programu "Choczewo. Gmina Napędzana Wiatrem". Inicjatywa stworzona dla mieszkańców gminy Choczewo (woj. pomorskie) to pomysł inwestorów morskich farm wiatrowych: Baltic Power (PKN ORLEN i Northland Power), PGE Baltica i Ørsted, oraz Ocean Winds realizujących inwestycje offshore w polskiej części Morza Bałtyckiego.
17.05.2023

NIK oceniła portowe spółki

Spółki zarządzające czterema portami morskimi o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej prawidłowo realizowały harmonogramy i plany finansowe w zakresie inwestycji i zarządzania – przekazała we wtorek Najwyższa Izba Kontroli. Plany inwestycyjne wykonane były jednak z opóźnieniami.
03.01.2023

Widmo głodu krąży nad światem, mimo że globalny handel osiągnie 32 bln dolarów w 2022 r.

Globalny handel ma osiągnąć rekordowe 32 biliony dolarów w 2022 r., ale perspektywy na 2023 r. są coraz bardziej ponure. Ponieważ żywność staje się droższa, krajom rozwijającym się coraz trudniej jest powstrzymać miliony ludzi przed głodem – alarmują eksperci UNCTAD.
27.12.2022

Kowalczyk: trzeba budować korytarze wywozu zboża z Ukrainy, alternatywne wobec rosyjskich

Trzeba budować - alternatywne wobec rosyjskich - korytarze wywozu zboża z Ukrainy – podkreślił we wtorek wicepremier Henryk Kowalczyk. Dodał, że mimo deklaracji powstania unijnych korytarzy solidarnościowych, to żadna pomoc techniczna w tej sprawie nie została zaproponowana.
06.09.2022

Akademia Morska w Szczecinie pochwaliła się wynikami ewaluacji

Wysokie noty: A i B+ dla 3 dyscyplin naukowych w Akademii Morskiej w Szczecinie – to wynik ewaluacji przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
29.07.2022

Szwecja. Sztuczna inteligencja wspomaga dyspozytorów odbierających radiowe komunikaty alarmowe

Wszystkie komunikaty nadawane na radiowym kanale alarmowym w Szwecji przechodzi od teraz przez sztuczną inteligencję, która dokonuje odpowiedniej transkrypcji i oznacza kluczowe zwroty, jak „mayday”, „SOS”, „pomoc”, czy „tonie”, by nie przegapili ich dyspozytorzy.
06.07.2022

Bariery produkcji zielonego wodoru na morzu

Zwolennicy niektórych z pierwszych morskich projektów wodorowych mają niewielką nadzieję na osiągnięcie zysku.
07.10.2021

Spór o kurs juana to kolejny front wojny handlowej USA-Chiny

Władze USA oficjalnie zarzuciły Chinom manipulowanie kursem juana, zaostrzając toczony przez oba kraje spór handlowy. Waszyngton twierdzi, że Pekin zaniża kurs, by zyskać przewagę konkurencyjną, ale według wielu ekspertów za dewaluacją stoją raczej siły rynkowe.
06.08.2019

Gróbarczyk: mam nadzieję, że w grudniu zostanie ogłoszony przetarg na budowę kanału przez Mierzeję Wiślaną

Szef MGMiŻŚ Marek Gróbarczyk ma nadzieję, "z dużą dozą pewności", że w grudniu zostanie ogłoszony przetarg na budowę kanału przez Mierzeję Wiślaną. Według niego w tym roku polskie porty mogą przekroczyć historyczny rekord przeładunków - 100 mln ton.
05.12.2018

Gróbarczyk: Trwa ocena dokumentacji związanej z budową promu dla PŻB

Trwa ocena dokumentacji związanej z budową promu dla PŻB - powiedział we wtorek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Jak dodał, ocena dokumentacji ma się zakończyć do końca tygodnia.
04.12.2018

Ustawa 2.0: Najważniejsze zapisy

Ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Ustawa 2.0) powstawała przez ponad dwa lata i przechodziła wiele tur korekt. W ustawie - do której w piątek Sejm przyjął poprawki Senatu - pojawiło się dużo zmian w stosunku do pierwotnego projektu. PAP podsumowuje, co znalazło się w ustawie.
21.07.2018

Wiceminister nauki: Do końca roku wydamy ponad 20 rozporządzeń do Konstytucji dla Nauki

W sumie do końca roku do Konstytucji dla Nauki planujemy wydać ponad 20 rozporządzeń - powiedział PAP wiceminister nauki Piotr Müller. Konsultacje ws. kilku ważnych rozporządzeń - m.in. dot. zasad ewaluacji i podziału dziedzin - mają się zacząć, kiedy ustawę podpisze prezydent.
19.07.2018

Komisja SZ zaakceptowała kandydatury na ambasadorów RP w Łotwie, Egipcie i Katarze

Sejmowa komisja spraw zagranicznych pozytywnie zaopiniowała we wtorek kandydatów na stanowiska ambasadorów RP w Łotwie, Egipcie i Katarze. Stanowiska te objąć mają odpowiednio: Monika Michaliszyn, Michał Łabenda i Janusz Janke.
18.07.2018

Polska i Kazachstan – wymiana gospodarcza i promocja polskich firm

Kazachstan, kraj z prężnie rozwijającą się gospodarką, to dla Polski ważny partner. W 2016 roku obroty handlowe obu krajów wyniosły - według danych kazachstańskich - prawie 760 mln dolarów. Wymianę gospodarczą zwiększa promocja polskich firm na Expo 2017.
06.09.2017

Instytucja „frustration” w kontekście umów frachtowych na gruncie prawa angielskiego. Cz. 1.

Na samym początku niniejszego opracowania należy wyjaśnić, iż brak jest w pełni adekwatnego odpowiednika polskiego dla angielskiego słowa „frustration” w rozpatrywanym tu zakresie. Opisowo, najbliższym sformułowaniem jest łacińskie „rebus sic stantibus” a w polskim prawie:e „nadzwyczajna zmiana okoliczności” oraz „niezawiniona niemożliwość jednego ze świadczeń wzajemnych”. W tym ostatnim jednakże przypadku przestrzegamy przed zbyt ścisłym zrównywaniem polskich przepisów kodeksu cywilnego – Art. 3571 oraz Art. 495 k.c. – s
16.06.2017

Zakończył się cykl bezpłatnych szkoleń dotyczących opracowania lokalnych strategii rozwoju (LSR) na lata 2014-2020

Strategie, z wykorzystaniem w całości lub w części wsparcia finansowego udzielonego z EFMR, będą mogły być realizowane przez Lokalne Grupy Działania (LGD) będące następcami Lokalnych Grup Rybackich (LGR) z perspektywy finansowej 2007-2013. Budowa trójsektorowego partnerstwa i struktura podmiotu ubiegającego się o status LGD stanowiły również ważny element szkolenia.
19.08.2015

Stocznie Goeteborga

Odpowiedzią Szwecji na cła pobierane przez Danię za przewożone przez cieśniny wiodące na Bałtyk towary było założenie miasta, którego port obsługiwałby handel morski bez konieczności przeprawiania się przez Sund, Wielki Bełt albo Mały Bełt.
10.05.2012

Spotkanie otwierające projekt CHEMSEA

W dniu 27 września, 2011 roku odbędzie się w Instytucie Oceanologii PAN w Sopocie konferencja otwierająca projekt CHEMSEA, związany z zarządzaniem ryzykiem stwarzanym przez broń chemiczną z czasów II wojny światowej. Oficjalnym językiem konferencji będzie język angielski.
22.09.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.