• <

Wynik wyszukiwania - "budka" - Wiadomości

Nowi ministrowie w rządzie Tuska

Premier Donald Tusk ogłosił dziś zmiany w rządzie. Zmieni się kierownictwo czterech ministerstw, w tym dwóch bezpośrednio związanych z gospodarką.
10.05.2024

Rozpoczyna działalność Ministerstwo Przemysłu z siedzibą w Katowicach. W zakresie działań m.in. surowce energetyczne i atom

Nowe Ministerstwo Przemysłu, które ma w swoich kompetencjach „gospodarkę złożami kopalin", rozpoczyna działalność w piątek, 1 marca. Docelowo resort, który swoją siedzibę ma w Katowicach, prócz górnictwa i hutnictwa, ma także zajmować się atomem oraz ropą i gazem (w tym wodorem).
03.03.2024

Pobudka piratów. Chcą wykorzystać zamieszanie

Jakby zamieszania w okolicy Zatoki Adeńskiej było mało, chaos wywołany przez Huti z Jemenu chcą wykorzystać piraci z Somalii. Międzynarodowe agencje ostrzegają, że uaktywniły się ich statki-matki.
12.02.2024

Minister Budka: nowy zarząd Orlenu będzie wyłoniony w konkursie

Nowy zarząd Orlenu będzie wyłoniony w konkursie - poinformował minister aktywów państwowych Borys Budka w telewizji TVN24. Do tego czasu w zarządzie będą osoby oddelegowane z rady nadzorczej płockiego koncernu.
06.02.2024

Ministrowi aktywów państwowych bezpośrednio podlegają m.in. KGHM, Orlen, PKO BP

KGHM, Orlen, PKO BP, PZU i Totalizator Sportowy to spółki, które bezpośrednio nadzoruje minister aktywów państwowych Borys Budka - wynika z zarządzenia w sprawie podziału kompetencji w resorcie aktywów, które weszło w życie.
18.01.2024

Zbigniew Gryglas odwołany z rady nadzorczej PGE. Jest przewodniczącym parlamentarnego Zespołu ds. Morskiej Energetyki Wiatrowej

Minister Aktywów Państwowych Borys Budka poinformował w mediach społecznościowych, że odwołał z pełnionego stanowiska w radzie nadzorczej PGE S.A., Zbigniewa Gryglasa.
30.12.2023

Borys Budka: trzeba wyjaśnić, jak to możliwe, że mimo negatywnej opinii ABW 14-dniowa minister wydała decyzję w sprawie SMR

Trzeba wyjaśnić, jak to możliwe, że mimo negatywnej opinii Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego 14-dniowa minister wydała decyzję w sprawie małych reaktorów jądrowych – powiedział we wtorek szef klubu KO Borys Budka. Jego zdaniem jest to jedna z największych afer na koniec rządów PiS.
12.12.2023

Borys Budka będzie odpowiadał za aktywa państwowe, Marzena Czarnecka - za ministerstwo przemysłu

Borys Budka będzie odpowiadał za aktywa państwowe; przeprowadzimy błyskawiczny audyt i przedstawimy obraz tego, co działo się w spółkach Skarbu Państwa – zapowiedział we wtorek w Sejmie podczas expose premier Donald Tusk. Jak dodał, na czele ministerstwa przemysłu stanie Marzena Czarnecka.
12.12.2023

Morskie Zakończenie Lata z Baltic Hub. Rodzinny piknik na terenie terminala kontenerowego

W ubiegłą niedzielę terminal kontenerowy Baltic Hub gościł mieszkańców Gdańska, a zwłaszcza dzielnic Stogi, Przeróbka i Krakowiec-Górki Zachodnie na imprezie Morskie Zakończenie Lata z Baltic Hub. Była to niecodzienna sposobność, by odwiedzić teren tego strategicznego punktu logistycznego nad Bałtykiem.
09.09.2023

Wikingowie, muzyka dawna, statki po zmroku i tajniki konserwacji zabytków! Poznaj atrakcje Nocy Muzeów w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku

Noc z 13 na 14 maja w Narodowym Muzeum Morskim będzie wyjątkowa: sześć oddziałów w czterech różnych miastach otworzy swoje drzwi dla wszystkich entuzjastów nocnego zwiedzania. Goście będą mogli m. in. zobaczyć jak legendarni wikingowie walczyli i spędzali wolny czas, poznać historię najsłynniejszego polskiego żaglowca, wyruszyć w koncertową podróż dookoła świata, a także zgłębić sekrety konserwacji znalezisk archeologicznych.
08.05.2023

ONE Terminal RUN Hutchison Ports Gdynia 2023. Ruszają zapisy na wyjątkową imprezę biegową

Bieganie stało się jedną z najpopularniejszych form aktywności fizycznej. O jego powszechności świadczą licznie organizowane biegi ulicami miast. Z czasem pojawiły się także biegi o specjalnych wymaganiach, z przeszkodami terenowymi lub z trasą przebiegającą przez niedostępne na co dzień tereny. Jedną z najciekawszych takich tras w Polsce oferuje ONE Terminal RUN Hutchison Ports Gdynia, który biegnie po terenach terminala kontenerowego GCT.
06.04.2023

Orlen dementuje informacje. W ubiegłym roku nie podpisał kontraktu na dostawy rosyjskiej ropy

Biuro prasowe koncernu podkreśliło na Twitterze, że spółka nie podpisała w 2022 roku żadnego kontraktu na dostawy rosyjskiej ropy, tym bardziej w trakcie wojny na Ukrainie. W ten sposób odpowiedziało na wcześniejszy wpis szefa klubu KO i wiceprzewodniczącego PO Borysa Budki.
27.02.2023

Otwarcie Baltic Pipe. Jak uruchomienie gazociągu komentują politycy?

Już dzisiaj (27 września) symbolicznie uruchomiono przesył w gazociągu Baltic Pipe w Budnie k. Goleniowa (Zachodniopomorskie). Symbolicznego odkręcenia zaworu na gazociągu dokonali prezydent Andrzej Duda, premier Danii Mette Frederiksen i premier Mateusz Morawiecki. Co o gazociągu Baltic Pipe mówili politycy z kraju i ze świata?
27.09.2022

Opozycja: dymisja Naimskiego może być efektem jego konfliktu z Obajtkiem

Dymisja Piotra Naimskiego może być efektem jego sprzeciwu wobec fuzji Orlenu i Lotosu oraz konfliktu z prezesem Orlenu Danielem Obajtkiem; odwołany minister może też zostać kozłem ofiarnym gigantycznego kryzysu energetycznego - oceniali w środę w Sejmie politycy opozycji.
20.07.2022

Bieg po terminalu GCT 2022. Na starcie 730 osób, zebrali 39 tys. zł dla dzieci z Ukrainy [WIDEO]

W drugiej odsłonie ONE Terminal RUN Hutchison Ports Gdynia 2022, czyli biegu po terminalu kontenerowym GCT udział wzięło udział łącznie 730 osób (240 na dystansie 1 mili, 490 na dystansie 5 km). Wśród nich byli zarówno przedstawicieli branży morskiej, transportowej, jak i mieszkańców chętnych obejrzeć niedostępny na co dzień teren od wewnątrz.
20.07.2022

Wiceminister klimatu: Derusyfikacja unijnej energetyki jest naszym priorytetem

– Nasze cele klimatyczne są absolutnie spójne z odejściem od paliw kopalnych z Rosji. Jeżeli chcemy osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 roku na poziomie unijnym, musimy przecież odchodzić od paliw kopalnych w energetyce – mówi Adam Guibourgé-Czetwertyński, wiceminister klimatu i środowiska. Zastąpienie paliw kopalnych odnawialnymi źródłami to jednak proces zakrojony na lata, a równolegle w krótkiej perspektywie trzeba szukać dywersyfikacji dostaw tych surowców, na których w dużej mierze opiera się unijna gospodarka.
08.04.2022

KO: słowa prezydenta Niemiec o Nord Stream 2 - karygodne

Słowa prezydenta Niemiec Waltera Steinmeiera o Nord Stream2 są karygodne - stwierdził w czwartek lider PO Borys Budka. Poseł KO Paweł Kowal dodał, że liczy na podtrzymanie amerykańskich sankcji wobec firm pracujących przy Nord Stream 2 oraz na "twarde stanowisko Komisji Europejskiej".
11.02.2021

Europejski Zielony Ład może zwiększyć emisję CO2 w innych państwach

Efektem dążenia UE do osiągnięcia w 2050 roku neutralności klimatycznej w ramach Europejskiego Zielonego Ładu może być przeniesienie ich emisji gazów cieplarnianych do innych państw bez faktycznej zmiany ogólnoświatowego bilansu - uważają eksperci.
20.01.2021

MFiPR: Unijne fundusze rozwiązaniem na koronakryzys

Impact’20 Connected Edition to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Polsce, które skupia polskich i międzynarodowych liderów biznesu, polityki i nauki. Tematami rozmów i dyskusji były m.in. kwestie dotyczące gospodarki, finansów, nowych technologii czy energetyki. O aktualnej i przyszłej sytuacji gospodarczej Polski i Europy wypowiedział się m.in. wicemister Funduszy i Polityki Regionalnej.
24.09.2020

79 proc. firm chce utrzymać zatrudnienie, 6 proc. - zwalniać

Utrzymanie poziomu zatrudnienia deklaruje 79 proc. firm, a 13 proc. planuje nabór nowych pracowników; o zwolnieniach myśli 6 proc. - wynika z badania Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) i Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE).
07.07.2020

Polska gospodarka najbardziej odporna na kryzys w UE

Polska gospodarka postrzegana jest jako najbardziej odporna na kryzys związany z pandemią w Unii Europejskiej - pisze portal Bloomberg. Cytuje też prezesa PFR Pawła Borysa, który mówi, że Polska największy spadek ma już za sobą, a gospodarka zaczyna wychodzić z kryzysu.
12.05.2020

Parada Niepodległości z Portem Gdynia

Port Gdynia świętuję 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości z mieszkańcami Gdyni, dla których Spółka przygotowała wiele atrakcji. Już od godz. 11:00 w portowym namiocie zlokalizowanym na placu zewnętrznym Dworca Głównego PKP w Gdyni, obok ogródka McDonalds będzie możliwość odbioru okolicznościowej rozety oraz biało-czerwonych balonów z helem. Na stoisku dostępna będzie również fotobudka, w której każdy będzie mógł nieodpłatnie pobrać pamiątkową fotografię oraz rozgrzać się przy aromatycznej herbacie portowej
08.11.2019

Co się stanie, jeśli zabraknie ryb?

Z roku na rok coraz więcej światowych zasobów ryb jest przełowionych: problem ten dotyczy już ponad 33% stad ryb, a odsetek ten jest ponad trzy razy wyższy niż jeszcze w połowie lat 70-tych. Czy to możliwe, aby w ciągu kolejnych kilkudziesięciu lat mogło zabraknąć ryb? Jest to najgorszy scenariusz, ale powinien służyć jako sygnał alarmowy dla nas wszystkich. W związku z obchodzonym 8 czerwca Światowym Dniem Oceanów organizacja pozarządowa MSC przypomina, że to od naszych dzisiejszych wyborów zależy przyszłość zarówno planety jak
05.06.2019

Austria: Ambasador USA nie wyklucza sankcji wobec OMV za udział w Nord Stream 2

"Sankcje to zawsze opcja" - powiedział ambasador USA w Austrii Trevor Traina na pytanie dziennika "Der Standard", czy realna jest groźba nałożenia przez Waszyngton sankcji na firmy zaangażowane w budowę gazociągu Nord Stream 2, w tym na austriacki OMV.
17.03.2019

Górnicy świętują Barbórkę

Poranna pobudka z orkiestrą górniczą, msza święta, uroczysty obiad z rodziną, bo to dzień wolny od pracy, kufel piwa z kolegami – tak górnicy we wtorek obchodzą swoje święto – Barbórkę.
04.12.2018

ORP Kontradmirał Xawery Czernicki na stulecie odzyskania niepodległości

Oficjalne obchody stulecia niepodległości Polski uświetni 11 listopada wizyta ORP Kontradmirał Xawery Czernicki w Szczecinie. Okręt otworzy swój pokład dla zwiedzających. W planach jest też pokaz sprzętu woskowego.
07.11.2018

Zrób coś dobrego dla oceanu - już w piątek!

Chcesz zrobić coś dobrego dla oceanu i naturalnego środowiska wodnego? A może pomóc w ochronie podwodnej fauny i flory, a przy tym poszerzyć wiedzę i dobrze się bawić? Już w najbliższy piątek, 8 czerwca przy Akwarium Gdyńskim oraz na plaży śródmiejskiej wyjątkowe atrakcje z okazji Światowego Dnia Oceanu.
05.06.2018

Ruszyły szkolenia przed Rejsem Niepodległości

Za 32 dni rozpocznie się wielka morska wyprawa, w której wezmą udział. Teraz solidnie się do niej przygotowują. W Gdyni rozpoczęły się szkolenia dla uczestników Rejsu Niepodległości. Podczas zajęć uczą się m.in. zasad udzielania pierwszej pomocy, czy technik ratunkowych. Młodzi ludzie odliczają też już dni do rejsu.
18.04.2018

100 dni do Rejsu Niepodległości

Niezwykła morska wyprawa „Daru Młodzieży” zbliża się wielkimi krokami. Już za sto dni wypłynie on z Gdyni i ruszy w Rejs Niepodległości dookoła świata. W morzu spędzi 10 miesięcy i pokona 33 tysiące mil morskich. W tym czasie będzie pływającą wizytówką zarówno Polski, jak i Gdyni. A na pokład zabierze m.in. 400 młodych ludzi, którzy kochają morze i chcą stać się częścią tej wielkiej przygody.
09.02.2018

„Le Soir”: Trójmorze przeciwwagą dla niemiecko-francuskiej siły?

Inicjatywa Trójmorza, zrzeszająca państwa członkowskie ze wschodu Unii Europejskiej, budzi obawy o nowe podziały wewnątrz UE - pisze w środę belgijski dziennik "Le Soir" i stawia pytanie: czy to przeciwwaga dla niemiecko-francuskiej siły?
05.07.2017

Świętuj Dzień Ryby na Helu

W najbliższą, sobotę 30 lipca, na terenie Stacji Morskiej im. Profesora Krzysztofa Skóry IOUG w Helu, dzięki gościnności i zaangażowaniu gospodarzy, odbędzie się wielkie świętowanie Dnia Ryby! MSC Polska zaprasza do wspólnej zabawy! Na wszystkich gości czekać będzie moc atrakcji m.in. fotobudka i wodne tatuaże MSC, a także gry i zabawy edukacyjne oraz happening. Dla prawdziwych miłośników przyrody, przygotowana została również gra „Śladami Bałtyckiej Przyrody”. W Kinie Morświna przez cały dzień wyświetlane będą przyrodnicz
27.07.2016

561 mil w dryfie. Relacja polskiej załogi z pechowego rejsu przez Atlantyk

O polskim jachcie, który dryfował na Atlantyku zrobiło się głośno pod koniec grudnia 2015 roku, kiedy to media donosiły o pomocy, której polskiej załodze udzielał statek wycieczkowy Breamer. Pechową jednostką była s/y Nicolett – Delphia 46CC płynąca z Wysp Kanaryjskich, która przez 561 mil dryfowała po oceanie. Publikujemy relację załogi jachtu z tej wyprawy.
23.02.2016

Dzień Otwarty w BCT już w najbliższą sobotę!

24 maja między godziną 9.00 a 14.00 Bałtycki Terminal Kontenerowy zaprasza wszystkich mieszkańców Trójmiasta na Dzień Otwarty na terenie Terminalu. Na odwiedzających, oprócz możliwości zwiedzania niedostępnego na co dzień terenu portu, czekać będzie również wiele atrakcji przygotowanych przez Organizatora, w tym możliwość bezpłatnego zwiedzenia żaglowca STS Fryderyk Chopin.
20.05.2014

Firma Dobre Jachty- między biznesem a przygodą

O ile zakup statku jest bardzo skalkulowany, podyktowany praktycznymi pobudkami, o tyle z zasady kupno jachtu wiąże się z silnymi emocjami. Przyjemność i działalność biznesowa nie muszą się jednak wykluczać. O tym, że Gdynia czy przystanie jachtowe mazurskich ośrodków żeglarskich nie ustępują atmosferą francuskiej Riwierze czy chorwackim kurortom przekonują Mateusz Kusznierewicz, żeglarz sportowy, złoty medalista olimpijski i współwłaściciel spółki oraz Maciej Stompór, partner w Dobrych Jachtach.
05.07.2013

Operacja przeciwminowa Anakonda 2010

Marynarka Wojenna prowadzi morską operację obronną na Bałtyku w ramach ćwiczenia „ANAKONDA 2010”. Jednym z filarów utrzymania panowania na morzu są działania sił obrony przeciwminowej. Trałowce wytyczają bezpieczne tory przejścia dla transportu morskiego i pozostałych okrętów bojowych, oczyszczają podejścia do baz morskich i redy portów oraz stawiają przeciwdesantowe zapory minowe.
06.10.2010

Dziękujemy za wysłane grafiki.