• <

Wynik wyszukiwania - "CCS" - Wiadomości

Orlen stawia na innowacyjne projekty CCS

Zatłaczanie 150 000 ton CO2 rocznie do złóż ropy naftowej na Bałtyku z użyciem innowacyjnej technologii naprzemiennego zatłaczania wody złożowej (tzw. WAG), współpraca z Instytutem Nafty i Gazu - Państwowym Instytutem Badawczym (INiG-PIB) w realizacji prac nad uruchomieniem wielkoskalowych instalacji oraz określenie potencjału sekwestracyjnego w polskiej części Morza Bałtyckiego - to tylko niektóre projekty z udziałem LOTOS Petrobaltic z Grupy ORLEN, których realizacja rozpocznie się lub będzie kontynuowana w 2024 roku.
11.03.2024

Dania wydaje pierwsze pozwolenia na składowanie CO2 na Morzu Północnym

Rozwój technologii składowania dwutlenku węgla (CO2) na Morzu Północnym wszedł w fazę wydawania pozwoleń. Duńskie ministerstwo klimatu i energii poinformowało, że administracja wydała trzy licencje na wdrożenie technologii wychwytywanie i składowanie dwutlenku węgla (CCS).
26.02.2023

Współpraca trzech krajów zaowocuje nowymi statkami do transportu LNG

Nowoczesne statki do transportu LNG powstaną we współpracy singapurskiego LNG Easy z szanghajską firmą dostarczającą zielonych innowacji dla branży morskiej BlueSoul oraz fińskiego biura projektowego Deltamarin. Jednostki będą wyposażone w kontener cargo typu B (CCS).
09.01.2023

Woodmac: CCS może dać nowe życie Zatoce Meksykańskiej

Projekty wychwytywania i składowania dwutlenku węgla (CCS) w rejonie amerykańskiej części Zatoki Meksykańskiej, mogą odegrać istotną rolę w realizacji celu, jakim jest redukcja emisji gazów cieplarnianych w tym kraju - poinformowali w czwartek eksperci z Wood Mackenzie.
05.11.2022

26 ofert w pierwszej w Wielkiej Brytanii rundzie licencyjnej CCS

Bezpieczeństwo energetyczne jest ostatnio najgorętszym tematem, i sprawia, że sektor ropy naftowej i gazu ziemnego ponownie znalazł się na pierwszym miejscu. Ale nie powoduje to, że wysiłki podejmowane na rzecz dekarbonizacji zostały zastopowane - wręcz przeciwnie - prężne działania w tym kierunku wspierają transformację energetyczną i prowadzą ku niskoemisyjnej przyszłości. Świadczy o tym 26 ofert otrzymanych podczas pierwszej w historii Wielkiej Brytanii rundy licencyjnej na składowanie dwutlenku węgla (CCS), obejmującej 13 obs
25.09.2022

Niemcy i Norwegia zainwestują w rurociąg wodorowy?

Niemcy i Norwegia rozważają budowę rurociągu wodorowego łączącego oba kraje, aby zmniejszyć zależność Europy od dostaw surowców z Rosji.
20.03.2022

Dlaczego rewolucja czystych technologii w żegludze nabiera tempa?

Zaledwie kilka tygodni temu, nastroje panujące podczas COP26 były prawdopodobnie pozytywne i pełne nadziei, a kluczowi gracze w branży żeglugowej wykazali bezprecedensową gotowość do zwiększenia wysiłków na rzecz dekarbonizacji. Jednakże fragmentacja przedstawiona na MEPC 77 ukazała nieco inny obraz sytuacji.
26.12.2021

Grupy Lotos i Azoty opracowały Zieloną Księgę. Chcą ograniczać emisję CO2

Zielona Księga obejmuje rekomendacje na temat zmian przepisów umożliwiających uruchomienie w Polsce projektów CCS (Carbon Capture and Storage). Chodzi o to by realizować je w sposób komercyjny i na wielką skalę. CCS to technologia zapobiegania emisji dużych ilości dwutlenku węgla do atmosfery. Dokument zaprezentowali we wtorek 2 listopada jej twórcy - Grupa Lotos i Grupa Azoty. Eksperci opowiedzieli, na czym polega proces CCS, kto na nim skorzysta i jakie są bariery prawne.
02.11.2021

Chcą oczyścić Bałtyk z niewybuchów. W Trójmieście powstaje międzynarodowy ośrodek referencyjny, który wie z kim i jak to zrobić [WIDEO]

Inicjatorem powołania i rozwoju międzynarodowego ośrodka referencyjnego w zakresie zatopionej broni chemicznej z siedzibą w Trójmieście jest Międzynarodowe Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego (ICCSS). W dyskusji o kształcie ośrodka udział wzięło 25 potencjalnych partnerów: przedstawicieli instytucji, biznesu, agend rządowych i nauki. Ośrodek ma szanse powstać z początkiem 2023 roku. 
26.01.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.