• <

Wynik wyszukiwania - " kontenerowiec" - Wiadomości

Władze Kanału Sueskiego po blokadzie przez Ever Given wezwane do szybkiej modernizacji

Władze Kanału Sueskiego muszą działać sprawnie, aby zmodernizować swoją infrastrukturę techniczną, jeśli w przyszłości mają uniknąć zakłóceń w żegludze, podają źródła branżowe. Główny szlak handlowy próbuje odbić się po kosztownym sześciodniowym zamknięciu, kiedy to 23 marca kontenerowiec Ever Given osiadł na mieliźnie i tym samym wstrzymał na prawie tydzień ruch w kanale – zanim działania specjalistycznych zespołów uwolniły statek i przywróciły normalny ruch.
02.04.2021

Kanał Sueski – może zostanie odblokowany dzisiejszej nocy!

Od kilku dni nieustannie trwają prace mające na celu udrożnienie Kanału Sueskiego. Powodem blokady jest kontenerowiec Ever Given, który we wtorek w wyniku złych warunków nawigacyjnych osiadł na mieliźnie, uniemożliwiając tranzyt na torze wodnym. Nieustannie podejmowanie są kolejne próby uwolnienia statku przez Egipskie władze i szereg specjalistów w celu ponownego otwarcia kluczowej drogi wodnej, której blokada zakłóca globalną żeglugę i handel. Dzisiejszy przyływ będzie kluczowy dla podejmowanych działań.
27.03.2021

Trwają kolejne próby odblokowania Kanału Sueskiego

Trwają przygotowania do podjęcia kolejnych prób przemieszczenia gigantycznego kontenerowca, który już piąty dzień z rzędu tkwi w Kanale Sueskim, i odblokowania kluczowej dla światowej żeglugi drogi wodnej wschód-zachód. Wg właściciela statku kolejna próba zostanie podjęta w sobotę wieczorem.
27.03.2021

Kanał Sueski nadal zablokowany – próby uwolnienia kontenerowca zakończyły się niepowodzeniem

Przeprowadzona w piątek kolejna próba ściągnięcia z mielizny kontenerowca Ever Given, który od wtorku blokuje Kanał Sueski nie powiodła się – poinformowała firma Bernhard Schulte Shipmanagement (BSM) obsługująca statek od strony technicznej.
26.03.2021

Czy usunięcie 20 000 metrów sześciennych piasku uwolni kontenerowiec w Kanale Sueskim i uratuje globalny łańcuch dostaw?

Według władz kanału trzeba usunąć nawet 20 000 metrów sześciennych piasku z Kanału Sueskiego, aby uwolnić gigantyczny kontenerowiec, który utknął we wtorek i blokuje jeden z najważniejszych torów wodnych na świecie.
26.03.2021

Ile potrwa blokada Kanału Sueskiego - dni czy tygodnie?

Od wtorku zablokowany jest jeden z najbardziej ruchliwych szlaków wodnych na świecie. Jak podają eksperci w stacji CNN uwolnienie 224 000-tonowego statku, który jest zaklinowany w Kanale Sueskim, może zająć kilka dni, a nawet tygodni. Statek nadal blokuje tranzyt w obu kierunkach przez ten kluczowy kanał żeglugowy. Dziesiątki statków towarowych pozostają unieruchomione na obu końcach kanału.
25.03.2021

Zablokowany Kanał Sueski destabilizuje globalny łańcuch dostaw i jest powodem wzrostu cen ropy

Kanał Sueski, jest nadal zablokowany po tym, jak jeden z największych kontenerowców na świecie Ever Given, osiadł na mieliźnie, pod kątem 45 stopni, zatrzymując statki na jednej z najbardziej ruchliwych arterii handlowych. Egipski Urząd obwinia o ten incydent słabą widoczność spowodowaną burzą piaskową. Od dwóch dni trwa akcja odblokowania kanału.
25.03.2021

CMA CGM zainaugurowało rejsy do Baltic Hub

Wraz z zawinięciem do Baltic Hub blisko 400-metrowego CMA CGM Zheng He rozpoczęły się rejsy w ramach nowego serwisu oceanicznego, łączącego Gdańsk z południowokoreańskim Busan.
16.08.2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.