• <

Wynik wyszukiwania - " blokada" - Wiadomości

Włochy: trwa napływ migrantów, jakiego nie widziano od wielu lat

Premier Włoch Giorgia Meloni przyznała w poniedziałek, że kraj znajduje się "pod presją migracyjną, jakiej nie widziano od wielu lat". Tak na konferencji prasowej po pierwszym posiedzeniu rządu po przerwie wakacyjnej odniosła się do rekordowego napływu migrantów, notowanego w ostatnich dniach. Wyraziła opinię, że działania rządu zmierzają w "słusznym kierunku".
28.08.2023

Kontenerowiec Ever Given technicznie gotowy do opuszczenia Kanału Sueskiego

Kierownik techniczny kontenerowca Ever Given, który utknął w Kanale Sueskim w zeszłym miesiącu, oznajmił, że statek może wypłynąć na otwarte wody, ale niestety nadal pozostaje na kotwicy po aresztowaniu przez egipskie władze.
14.04.2021

Władze Kanału Sueskiego po blokadzie przez Ever Given wezwane do szybkiej modernizacji

Władze Kanału Sueskiego muszą działać sprawnie, aby zmodernizować swoją infrastrukturę techniczną, jeśli w przyszłości mają uniknąć zakłóceń w żegludze, podają źródła branżowe. Główny szlak handlowy próbuje odbić się po kosztownym sześciodniowym zamknięciu, kiedy to 23 marca kontenerowiec Ever Given osiadł na mieliźnie i tym samym wstrzymał na prawie tydzień ruch w kanale – zanim działania specjalistycznych zespołów uwolniły statek i przywróciły normalny ruch.
02.04.2021

Zablokowany Kanał Sueski – Syria racjonuje ropę!

Jak podaje serwis CNN, coraz bardziej zauważalny jest paraliżujący wpływ na światową gospodarkę, kontenerowca Ever Given, który w ubiegły wtorek zablokował Kanał Sueski. Aktualnie najbardziej odczuwalne skutki są w Syrii. Kraju dotkniętym wojną domową od 2011 roku. Władze państwa narzuciły odgórnie racjonowanie paliwa, aby załagodzić skutki malejących dostaw ropy.
28.03.2021

Trwają przygodowania do rozładunku kontenerowca Ever Given blokującego Kanał Sueski

Prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi zarządził przygotowania do rozładowania ładunku z gigantycznego kontenerowca, który od wtorku blokuje Kanał Sueski - poinformował w niedzielę w egipskiej telewizji Extra News prezes władz kanału, gen. broni Osama Rabie.
28.03.2021

Kanał Sueski – może zostanie odblokowany dzisiejszej nocy!

Od kilku dni nieustannie trwają prace mające na celu udrożnienie Kanału Sueskiego. Powodem blokady jest kontenerowiec Ever Given, który we wtorek w wyniku złych warunków nawigacyjnych osiadł na mieliźnie, uniemożliwiając tranzyt na torze wodnym. Nieustannie podejmowanie są kolejne próby uwolnienia statku przez Egipskie władze i szereg specjalistów w celu ponownego otwarcia kluczowej drogi wodnej, której blokada zakłóca globalną żeglugę i handel. Dzisiejszy przyływ będzie kluczowy dla podejmowanych działań.
27.03.2021

Trwają kolejne próby odblokowania Kanału Sueskiego

Trwają przygotowania do podjęcia kolejnych prób przemieszczenia gigantycznego kontenerowca, który już piąty dzień z rzędu tkwi w Kanale Sueskim, i odblokowania kluczowej dla światowej żeglugi drogi wodnej wschód-zachód. Wg właściciela statku kolejna próba zostanie podjęta w sobotę wieczorem.
27.03.2021

OOCL UNITED KONGDOM opuścił obszar Kanału Sueskiego, zmierza w kierunku RPA

Pierwsza jednostka OOCL UNITED KONGDOM opuściła obszar Kanału Sueskiego. Czy kolejne statki po dzisiejszych nieudanych próbach uwolnienia kontenerowca, który we wtorek osiadł na mieliźnie, również zawrócą w kierunku Afryki?
26.03.2021

Ile potrwa blokada Kanału Sueskiego - dni czy tygodnie?

Od wtorku zablokowany jest jeden z najbardziej ruchliwych szlaków wodnych na świecie. Jak podają eksperci w stacji CNN uwolnienie 224 000-tonowego statku, który jest zaklinowany w Kanale Sueskim, może zająć kilka dni, a nawet tygodni. Statek nadal blokuje tranzyt w obu kierunkach przez ten kluczowy kanał żeglugowy. Dziesiątki statków towarowych pozostają unieruchomione na obu końcach kanału.
25.03.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.