• <

Wynik wyszukiwania - "satelitarna" - Wiadomości

Włoski lodołamacz pobił rekord na biegunie południowym

Laura Bassi, włoski lodołamacz przewożący naukowców prowadzących badania na Antarktydzie, dopłynął dalej na południe niż jakikolwiek statek wcześniej. Było to możliwe przez cofanie się lodu wokół biegunów.
01.02.2023

Rynek ubezpieczeń w biznesie morskim. Dochodowy i z perspektywami wzrostu do 2030 r.

Biorąc pod uwagę inflację i zmiany w łańcuchach globalnych dostaw surowców energetycznych i żywności oraz wzrost wartości flot, wnioskuje się, że rynek ubezpieczeń będzie rósł nawet ponad 6% rocznie.
11.12.2022

SpaceX uruchomił łączność satelitarną Starlink dla branży morskiej

Należąca do ekscentrycznego miliardera Elona Muska firma SpaceX otrzymała pozwolenie od amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności na uruchomienie łączności satelitarnej Starlink dla sektora morskiego.
12.07.2022

Ukraińscy marynarze łączą się z rodzinami dzięki satelitom

Łączność satelitarna pozwala ukraińskim marynarzom na morzach i oceanach pozostawać w kontakcie z ich rodzinami w objętym wojną kraju i na uchodźctwie.
10.03.2022

Putin postawił w stan najwyższej gotowości bojowej siły odstraszania

Prezydent Rosji Władimir Putin postawił w niedzielę w stan najwyższej gotowości bojowej siły odstraszania, do których należy broń nuklearna.
27.02.2022

Nowa Zelandia wysłała dwa okręty wojenne z pomocą do Królestwa Tonga

Władze Nowej Zelandii poinformowały w środę o wysłaniu do dotkniętego erupcją wulkanu Hunga Tonga Hunga Ha'apai królestwa Tonga dwóch okrętów wojennych z pomocą humanitarną. Jednostki te mają przybyć do w rejon katastrofy w piątek.
19.01.2022

Thales: jesteśmy gotowi na rozwój współpracy z polskim przemysłem

Rozwój współpracy z polskim przemysłem deklaruje Thales – jedna z firm zakwalifikowanych do dalszych rozmów w programie fregaty Miecznik, proponująca system kierowania walką dla nowych okrętów.
26.12.2021

Poważne zakłócenia globalnych dostaw towarów na święta; „Boże Narodzenie jest zagrożone”

Wzrosty cen i niedobory towarów na święta grożą Europie i Ameryce z powodu zakłóceń globalnych łańcuchów produkcji i dostaw, związanych z pandemią koronawirusa. Dziennik „Washington Post” ocenił, że „wariant Delta ukradł Boże Narodzenie”, a wielu importerów złożyło zamówienia w chińskich fabrykach wcześniej niż zwykle.
21.11.2021

Hiszpański start-up opracował platformę do monitorowania zanieczyszczeń w morzach i oceanach

Co roku do mórz i oceanów trafia ok. 8 mln ton plastiku. Do 2050 roku w wodach może pływać więcej sztucznych odpadów niż ryb – alarmuje Fundacja MARE.
21.07.2021

Wärtsilä dostarczy technologię dla sześciu tankowców Arctic LNG 2

Fińska grupa technologiczna Wärtsilä dostarczy systemy generatora gazu obojętnego (IGG) dla sześciu tankowców arktycznych LNG 2.
01.06.2021

Hughes prezentuje pierwszy tego rodzaju satelitarno-komórkowy terminal hybrydowy

Zaprezentowany przez Hughes terminal 4510 zapewnia inteligentną łączność dla kluczowych zastosowań mobilnych, naziemnych i morskich w odległych obszarach Europy bez dostępu do sieci energetycznej.
18.05.2021

Internet satelitarny bez zabezpieczeń zagraża statkom i samolotom

Usługi łączności satelitarnej z internetem, które od wielu lat nie są prawidłowo zabezpieczane, zagrażają statkom i samolotom - alarmuje naukowiec z Oksfordu James Pavur. Wyniki swoich badań przedstawił na konferencji Black Hat poświęconej cyberbezpieczeństwu.
06.08.2020

Analitycy: nowe technologie mogą pomóc w przeciwdziałaniu skutkom suszy

Nowoczesne technologie mogą okazać się pomocne w przeciwdziałaniu skutkom suszy – uważa Polski Instytut Ekonomiczny. Zdaniem analityków szczególnie istotna jest teledetekcja satelitarna.
01.05.2020

Kolejny europejski program obronny na celowniku Polski

W trakcie Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach przedstawiciele polskiego przemysłu i nauki wykonali pierwszy wspólny krok, w kierunku realizacji kolejnego europejskiego projektu z zakresu rozwoju technologii obronnych. 4 września 2019 roku reprezentanci OBR CTM S.A., WAT, WIŁ i KenBIT podpisali list intencyjny ws. nawiązania współpracy, mającej na celu realizację projektu pt. „Long Range Communications – Równoległe wykorzystanie łączności HF i satelitarnej w celu zapewnienia niezawodnej łączności w domenie lądow
05.09.2019

Alians One Sea powiększył się o trzech nowych członków

Trzech członków branży żeglugowej dołączyło do One Sea, aliansu promującego ideę autonomicznych statków.
05.06.2019

Katharsis II, Antarktyka: Morze Łazariewa i Riiser Larsena

Rozpoczyna się 12. tydzień żeglugi dookoła kontynentu Antarktydy, non-stop z Kapsztadu w RPA do Hobart w Australii. Katharsis II już dziesiąty tydzień płynie po wodach Antarktyki, czyli na południe od 60o szerokości geograficznej południowej, jak najbliżej najzimniejszego kontynentu Ziemi. Polscy żeglarze mają za sobą już ponad 90% antarktycznej pętli.
13.03.2018

Polak wypłynął w samotny rejs dookoła świata non-stop bez pomocy z zewnątrz

To będzie niezapomniana wyprawa. We wtorek Ireneusz Chwołka rozpoczął samotny rejs dookoła świata non-stop bez pomocy z zewnątrz. Żeglarz wypłynął o godzinie 16:45 (czasu lokalnego) z portu w Santa Cruz na Teneryfie. Czas na wykonanie zadania to zaledwie 100 dni.
04.01.2018

Pierwsze kroki polskiej platformy satelitarnej

Flagowy projekt Creotech Instrument S.A., związany z budową innowacyjnej platformy mikrosatelitarnej HyperSat nabiera rozpędu. Firma w listopadzie podpisała opiewającą na 20 mln złotych umowę w NCBiR. Jest to największy projekt w polskiej prywatnej branży kosmicznej. Prace projektowe trwać będą 36 miesięcy, a w ich wyniku powstanie model inżynieryjny platformy satelitarnej, który przejdzie wszystkie wymagane testy i osiągnie gotowość do pracy na orbicie.
07.12.2017

Dar Młodzieży przejdzie przegląd klasy i remont

- Statek czeka potężny remont. Pięcioletni przegląd klasy to okazja do wykonania remontu. Dokonane zostanie także doposażenie – mówił na antenie Radia Gdańsk prof. Henryk Śniegocki, prorektor ds. morskich Akademii Morskiej w Gdyni. Później żaglowiec wypłynie w rejs dookoła świata.
15.11.2017

Olbrzymia dziura w Antarktydzie. Jest większa niż Czechy

Olbrzymia dziura w Antarktydzie. Jej powierzchnia to aż 80 000 km2. Dla porównania powierzchnia Czech to 78 867 km2.
12.10.2017

Utrudnienia na drodze A20, w okolicach Portu Dover

Na autostradzie A20 trwają prace drogowe. Highways England, brytyjska rządowa agencja odpowiedzialna za nadzór i utrzymanie tamtejszych autostrad, prowadzi montaż nowego oznakowania elektronicznego, które pozwoli na zarządzanie i płynną zmianę obowiązującego ograniczenia prędkości pomiędzy tzw. National Speed Limit (w praktyce 60mph) a 40 milami na godzinę, jakie obowiązuje kierowców pojazdów ciężarowych w przypadku zarządzania ruchem frachtowym na A20 w Kent.
06.09.2017

Nowe studia interdyscyplinarne w Trójmieście

17 grudnia 2015 roku w Politechnice Gdańskiej prorektorzy 3 największych uczelni technicznych trójmiasta (Politechniki Gdańskiej – dr hab. inż. Marek Dzida, prof. PG; Akademii Morskiej w Gdyni – dr hab. inż. Mirosław Czechowski prof. AMG; Akademii Marynarki Wojennej w Gdynia – dr hab. Jerzy Kojkoł, prof. AMW) podpisali porozumienie o wspólnym utworzeniu i prowadzeniu studiów II stopnia w ramach międzyuczelnianego, interdyscyplinarnego oraz unikatowego w Polsce kierunku o nazwie technologie kosmiczne i satelitarne.
04.01.2016

Łączność satelitarna i internet na morzu

Najnowsze trendy i rozwiązania w wykorzystaniu technologii satelitarnych na morzu.
06.12.2012

Stacja Morska US rozpoczęła monitoring Bałtyku

Badania dotyczące monitoringu środowiska strefy brzegowej Bałtyku będzie prowadzić Stacja Morska Uniwersytetu Szczecińskiego w Międzyzdrojach (Zachodniopomorskie). Stacja już prowadzi stały monitoring trzynastu parametrów meteorologicznych. Realizowany jest też m.in. projekt badawczy "SatBałtyk - Satelitarna Kontrola Środowiska Morza Bałtyckiego” - informuje rzeczniczka US Julia Poświatowska.
08.06.2012

Instytut Oceanologii PAN w Sopocie laureatem konkursu „Jakość Roku 2011”

28 lutego 2012 roku na uroczystej Gali Finałowej VI edycji programu Jakość Roku w hotelu Radisson Blu Sobieski w Warszawie Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk otrzymał tytuł "Jakość Roku 2011" w kategorii projekt badawczy za projekt "SatBałtyk - Satelitarna kontrola środowiska Morza Bałtyckiego" (www.iopan.gda.pl/projects/SatBaltyk/)
16.03.2012

Instytut Oceanologii PAN w Sopocie laureatem konkursu „Jakość Roku 2011”

28 lutego 2012 roku na uroczystej Gali Finałowej VI edycji programu Jakość Roku w hotelu Radisson Blu Sobieski w Warszawie Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk otrzymał tytuł "Jakość Roku 2011" w kategorii projekt badawczy za projekt "SatBałtyk - Satelitarna kontrola środowiska Morza Bałtyckiego" (www.iopan.gda.pl/projects/SatBaltyk/)
12.03.2012

Zasięg na morzach i oceanach- współpraca Maersk Line z firmą Ericsson.

Łączność mobilna i satelitarna na pełnym morzu, anteny oraz stacje bazowe GSM na 400 oceanicznych kontenerowcach, monitorowanie sieci i obsługa serwisowa urządzeń pokładowych - to planowane efekty współpracy Maersk Line z firmą Ericsson.
17.01.2012

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.