• <

Wynik wyszukiwania - "saipem 7000" - Wiadomości

Zderzenie z gigantycznym dźwigiem w porcie, jedna osoba nie żyje

Jeden pracownik spadł z platformy do wody i nie żyje – to wynik nieszczęśliwego uderzenia olbrzymiego dźwigu Saipem 7000 w roboczą jednostkę stojącą w porcie w Rotterdamie.
23.02.2024

Pierwszy podkład grawitacyjny gotowy na projekt w Fécamp

Pierwszy z 71 fundamentów grawitacyjnych dla morskiej farmy wiatrowej Fécamp o mocy 500 MW został umieszczony na barce transportowej w stoczni Bougainville w Grand Port Maritime w Le Havre we Francji. Zostanie on przed przetransportowany i zamontowany u wybrzeży Normandii.
01.07.2022

Wypadek jednego z największych dźwigów świata, jednostka jest uszkodzona [WIDEO]

Olbrzymi, półzanurzalny pływający dźwig Saipem 7000 doznał uszkodzeń podczas pracy u wybrzeży Norwegii i mocno się przechylił. Na pokładzie było 275 osób.
15.04.2022

Na terenie farmy morskiej Seagreen zainstalowano pierwszy fundament typu jacket

W Szkocji rozpoczęła się budowa farmy wiatrowej Seagreen o mocy 1,1 GW. Jest to wspólne przedsięwzięcie wiatrowe TotalEnergies (51 proc.) i SSE Renewables (49 proc.), warte 3 miliardy funtów. Po ukończeniu fazy budowy farma będzie największą i najgłębiej położoną morską instalacją wiatrową w Szkocji.
12.10.2021

Saipem wygrał kolejne kontrakty związane z morskimi farmami wiatrowymi

Włoski gigant usług naftowych Saipem zdobył wiele nowych kontraktów związanych z projektami morskiej energetyki wiatrowej, które są obecnie realizowane u wybrzeży Anglii, Szkocji i Francji.
26.07.2020

Rusza budowa gigantycznego dźwigu pływającego

Holenderska Heerema Offshore Services złożyła zamówienie w singapurskim koncernie Sembcorp Marine (SCM) na budowę największego, półzanurzalnego dźwigu pływającego na świecie. Koszt zamówienia opiewa na miliard dolarów.
16.07.2015

Romuald Daszuta ponownie prezesem WUŻ-u Gdańsk

W dniu 22.05.2015r. w „WUŻ” Port and Maritime Services Ltd Sp. z o.o. odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników, na którym wybrano Zarząd Spółki oraz Radę Nadzorczą na kolejną, 2-letnią kadencję. Prezesem ponownie został pan Romuald Daszuta, który uzyskał poparcie głosujących Udziałowców stanowiących aż 86% wszystkich oddanych głosów „na tak”. Ten wynik głosowania jest wyrazem uznania za dotychczasowe dokonania Prezesa Daszuty, który w trakcie zaledwie jednej kadencji dokonał bardzo wielu zmian i zmodernizował znacząco
25.05.2015

Najsilniejszy pływający dźwig świata – ambicja firmy Heerema

Spośród pracujących na morzu pływających dźwigów najsilniejsze to Thialf oraz Saipem 7000, holenderska firma Heerema chce wprowadzić na rynek jednostkę tego typu jeszcze mocniejszą.
21.03.2014

Dziękujemy za wysłane grafiki.